Yumurtlama tedavisi, yumurta çatlatma iğnesi, ve bir çok çaba ve acı

akıntım var sadece başka belirtim yok bat 1 ekim benim bende bekliyorum suan cuma günü progesteron testi verdim 40 cıktı sonucu doktor yumurtaların çatlamış güzel dedi inşallah hayırlı haberler alırız
Merhaba canım ben de bu süreçlerden geçmiş biri olarak bi soru sormak istiyorum. Ben femara sonrası ovitrelle vuruldum. doktora progesteron testi veriyim mi yumurtlamadan 1 hafta sonra (iğneden 1 hafta sonra) dedim "gerek yok çatlatma iğnesi olduğun için yanıltır seni" dedi bnde vermemiştim. Şimdi bu yazını görünce verebiliyor muymuşuz yani bana neden öyle dedi ozaman :KK43: Hiç bir zaman kontrol edilmedi iğneden snra çatlamış mı çatlamamış mı diye oyüzden bende hep yumurtalarım çatlamadığını düşünüyorum..

Merhaba canım ben de bu süreçlerden geçmiş biri olarak bi soru sormak istiyorum. Ben femara sonrası ovitrelle vuruldum. doktora progesteron testi veriyim mi yumurtlamadan 1 hafta sonra (iğneden 1 hafta sonra) dedim "gerek yok çatlatma iğnesi olduğun için yanıltır seni" dedi bnde vermemiştim. Şimdi bu yazını görünce verebiliyor muymuşuz yani bana neden öyle dedi ozaman :KK43: Hiç bir zaman kontrol edilmedi iğneden snra çatlamış mı çatlamamış mı diye oyüzden bende hep yumurtalarım çatlamadığını düşünüyorum..
Neden yanıltır dediğini anlamadım doktorum merkezde ben ilçede oturuyorum bi test için buraya kadar gelme ordaki hastanede yaptırabilirsin dedi devlet hastanesinde yaptırdım be ordaki doktorda gayet normal karsıladı bu durumu hemen kan testi istedi hatta merak ettim gel testten önce ultrosonla bakayım ben dedi baktı ve çatlamışlar gözükmüyolar sonucun 10 dan yüksek cıkar demişti

Bunu merak ediyosan 21. Günü denk gelicek sekilde kendin baktırabilirsin bence direk progesteron baktırcaktım de devlette bakıyolar

Neden yanıltır dediğini anlamadım doktorum merkezde ben ilçede oturuyorum bi test için buraya kadar gelme ordaki hastanede yaptırabilirsin dedi devlet hastanesinde yaptırdım be ordaki doktorda gayet normal karsıladı bu durumu hemen kan testi istedi hatta merak ettim gel testten önce ultrosonla bakayım ben dedi baktı ve çatlamışlar gözükmüyolar sonucun 10 dan yüksek cıkar demişti
Biliyorum çok verdim 21. gün genelde alınıyor ama yumurtlamadan 1 hafta sonra bakılan değer daha doğru. Doktorun demek istediği çatlatma iğnesinde bulunan östrejenlerden kaynaklı yanılma olur dediğini hatırlıyorum çünkü bazı hormonları tavan yapıyor.. Ama senden bu bilgiyi aldığım iyi oldu bu ay vurulduğumda gidip baktırıcam ne olursa olsun

Ayy bende negatif ya 😐😐
Ben daha yapmadım son 1 gün bekliyorum yarını aslında dün sabah uyandım aşırı midem bulanıyordu beni bi heyecan sardı tabi ama ne yesem kustum midem ağırdı bütün gün o kadar kötü oldum ki sonra böyle şeyler için daha çok erken olduğunu düşündüm bu gün de adet olcakmış gibi hissediyorum hayırlısı 🤦🏼‍♀️

Ben daha yapmadım son 1 gün bekliyorum yarını aslında dün sabah uyandım aşırı midem bulanıyordu beni bi heyecan sardı tabi ama ne yesem kustum midem ağırdı bütün gün o kadar kötü oldum ki sonra böyle şeyler için daha çok erken olduğunu düşündüm bu gün de adet olcakmış gibi hissediyorum hayırlısı 🤦🏼‍♀️
Allah yardımcınız olsun kuzum benim 😇 inşallah vardır inşallah

merhaba bende ovitrella vuruldum 1 ekim bat tarihim sabırsızlıkla bekliyorum ama bende hiç bir belirti yok :KK43: sizde bulatı dışında bir belirtti var mı ?

merhaba bende ovitrella vuruldum 1 ekim bat tarihim sabırsızlıkla bekliyorum ama bende hiç bir belirti yok :KK43: sizde bulatı dışında bir belirtti var mı ?
Başka belirtim yoktu erken gebelik testi yaptım bu gün negatif cıktı benimde malesef :KK43: oysaki hep bi umutluydum bu aydan artık yarın adeti beklerim

Adet düzensizliğim var her zaman tam bir adetim olmaz genellikle üçer gün akşama oluyor bazen erken bazen geç ama 3 Ekim bugün iğnemi oldum bakalım teşekür ederim
Canım benim bende 3 ekimde çatlatma iğnesi oldum, dün ve bugün sağ tarafımda hafif sancılar var😬 sende herhangi bi şey var mı ve bu ağrılar ne ağrısı acaba( iğneden mi başka bi şey mi)

Merhaba hanımlar çatlatma iğnesi ile hamile kalmış biri olarak söylüyorum bence kendinizi çok fazla dinlemeyin çünkü yaşanılan belirtilerin hepsi iğneden kaynaklı sürekli olumlu düşünün olumlu olsun moralinizi yüksek tutun ben olacağına çok inanmıştım çok şükür ilk ignemde bebeğim tutundu
Çatlatma iğnesi in etkisi ne zmn geçiyor bnm 10 günüm göğüs ağrısı adet sancıları sağ tarafta hafif kasık agirisi bacaklarda ağrı oluyordu şuan 15 günüm bir belirti falan yok yarın hastaneye gidip test vericem hayırlısi bakalım

14 Aylik evliyim 9 aydır bebek istiyorum.
Pcos hastasıyım temmuz ayından itibaren garip kadınsal sıkıntılar çekiyorum tam tayin dönemindeydik şehir degistirdim ne bir doktor nede bir hastane bilgim yoktu ve eşimin görevi gereği ancak adetimin beşinci günü bir kadın doğumcuya gittim hormonlarimda rahmimde bir problem yoktu ultrasonda dört yumurtam göründü klomen verdi her gün ikişer adet içtim ve beşinci günün sonunda gittiğimde sağdaki yumurta mim 13 cm dedi yeterli büyümemis bir kutu daha kullan tekrar gel dedi yine kullandım ve beş günün ardından tekrar kontrole gittim bu sefer normal ultrasondan göremiyorum alttan muane etmem lazım dedi hayatımın en utanç şeyini yaşadım diyebilirim neyse bu sefer ultrasonda gorunmeyen bir çok yumurtam olduğunu sağdaki yumurtanın çok güzel büyüdüğünü söyledi ardindan bir kutu daha klomen verdi bu sefer üç gün üçerli iç ve ardından ovitrelleydi sanırım çatlatma iğnesi verdi bugün yaptım 32 saatten sonra gün aşırı ilişki önerdi 14 gün sonra test yap dedi bana bugün iğneyi öğlen 12.30 ta yaptım akşama doğru sağ kasıgimda sancı ve bel boşluğunda arı var bilmiyorum olacak mı bu ay benden sonra evlenip doğum yapan bile var ve eşimin ailesinden ister istemez bir baskı görüyorum aylardır şuan düşünmüyoruz sıkıntılarımız var diyorum ama o laflar beni çok üzüyor sanki ben istemiyorum aslında herkes bebeği çok sevdiğimi ve istediğimi biliyor ama kötü niyetli de değillerdir ama yinede inciniyorum kırılıyorum bazen kimse yokken ağlıyorum asla anne olamayacağım diye bilmiyorum psikolojim çok bozuk aylardır burayı takip ediyordum benimde dertlerimi yazmaya gücüm yoktu ama şuan ne bilim beni anlayan belkide akıl vermek isteyen birileri olur yada bir gün müjdeli haber veririm belki diye bu mesajları attim benim için çok zor acaba bu ay olur mu bu ay olmazsa bir kaç ay kendine bırakmayı düşünüyorum siz ne düşünürsünüz tekrar bir ay ayni tedaviyi görmeli miyim yoksa ara mi vermem gerek çok karışığım
Ahhhh canım benim kader arkadaşım al bendende bu kadar bu yazdıklarının hepsi beni anlatıyor 14 aylık evliyim ve aynı şeyler 🫶🏻🫶🏻

Hakkımızda hayırlısı sende bu ay durumlar nedir
Amin canım bende işte adetime 4 gün kaldı yumurtlamadan 14 gün sonra regl olunması gerekiyor evde en hassas kaliteli erken gebelik testini yaptım hayalet ikinci çizgi belirgin oldu yarın kan testi vermeyi düşünüyorum değerime bakmak için sol kasıklrımda ara ara sancılar ve kasılmalar var ateşim yükseliyor ve çok halsizim idrarımda koyu ve köpüklü 🥹

Amin canım bende işte adetime 4 gün kaldı yumurtlamadan 14 gün sonra regl olunması gerekiyor evde en hassas kaliteli erken gebelik testini yaptım hayalet ikinci çizgi belirgin oldu yarın kan testi vermeyi düşünüyorum değerime bakmak için sol kasıklrımda ara ara sancılar ve kasılmalar var ateşim yükseliyor ve çok halsizim idrarımda koyu ve köpüklü 🥹
Ayyhadi inşallah yarın mutlu haberi alırsın darısı tum istiyenlere inşallah yarın haber ver merak ettim benimde bat 1 ama bu aydan da pek bir ümidim yok açıkçası

X