Yumurtlama Olgusu..

KIZLARIMCANLARIM

Nirvana
Pro Üye
27 Şubat 2008
9.934
12.709
Arkadaşlar .. Ben Bişey öğrenmek Istiyorum.. Bu Yumurtlama Dediğimiz Olay Yumurtanin çatlamasimi Yoksa Yumurtanin Tüplere Atilmasimi.. Yumurta Tüplere Atildiktan Kça Gün Sonra çatlar.. Kisaca Bilgilendirseniz Sevinir.. Birde Bu Ateş ölçmede Yumurtlama Olduğu Gün Dediğimiz Yumurtanin çatladiği Günmü Yumurtanin Tüplere Atilmasi Mi ??şimdiden Herpinize Teşkler..cadiarzu

canım bak bildiğim kadarıyla yumurta yumurtalıkta yeterli boyuta geldiği zaman yumurtalıkta çatlıyo ve yumurtalıktan dışarı atılıyo ve tüpler yani kanallar o yumurtayı yakalıyo ve eğer sperm le karşılaşırsa bu kanalda dölleniyo ve döllendikten sonra 7 8 gün burda yavaş yavaş ilarleyi rahime ulaştığında işe tutunuyo ama tutunamazsa yada yumurta ile sperm buluşamazsa o yumurta boşuna gidiyo günün geldiği zaman da regli oluyosun canım umarım bilgilendirebilmişimdir

anladım canım..
peki yumurtlama olupta çatlamamsı gibi bir durum olabiliyormu??oluyorsa bunu bilzer anlayabiliyormuyuz.. ayy çok soru sordum ben galiba::))

tabiki olyo canım canlı kanıtı benim benim yumurtam yeterli büyüyüp çatlamıyo ve yumurtalık kisti oluşuyo canım şu anda bede o kistten var ben hissediyorum kist olunca olan tarafta hafif sancı oluyo sen düzenlimi oluyosun canım

teşkler canım.. işte benimde anlmaka istediğim bziim hamile kalmamız için yumurtanın çatladığı günmü ilişki olması gerekiyor..??

yumurtan çatlamadığı sürece zaten yumurtalık yumurtayı atmıyo atmadı zamanda spermle karşılaşamıyo ve döleleme olmuyo çatlaması şarttttt

yumurtan çatlamadığı sürece zaten yumurtalık yumurtayı atmıyo atmadı zamanda spermle karşılaşamıyo ve döleleme olmuyo çatlaması şarttttt

anladım canım.. yanii çatlamayabiliyorda.. canım ben 2 ay önce dış gebelik geçirdim.. ve sağ tüpüm alındı.. ben ondan merak ediyorum.. acaba sağdan yumurtladığımda yumurtam çatlamazmı.. merakım oydu aslında.. neyse teşk ederim saolun arkadaşlar..

fakelov merak ettim, peki sen çatlamadığını anlayabiliyormusun herhangi bir belirti var mı, akıntı yada reglide bir değişiklik, benim de zaman zaman yumurtalıklarımda sancı olur bende üşüttüm yine heralde düşünürüm 2 ay önce genel kontrole gitmiştim doktora( korunmuyorum ama bebek olmuyor bir sorunmu var acaba diye) doktor sol yumurtalığımda ufak bir kist olduğunu ama muhtemelen yeni oluştuğunu söyledi, regl dönemime 2-3 gün vardı doktora gittiğimde, regl ol bittikten sonra yine gel bakalım kiste muhtemelen gider dedi, regl den sonra doktora tekrar gittiğimde kist gerçekten atılmıştı vücuttan, bir problem yok çocuk için dedi, folic plus verdi, hamile kalınca yine gel dedi., şimdi senin anlattıklarından yola çıktımda acaba bendede çatlama olmuyo ve her ay kist mi oluşturyor acaba :KK43:

fakelov merak ettim, peki sen çatlamadığını anlayabiliyormusun herhangi bir belirti var mı, akıntı yada reglide bir değişiklik, benim de zaman zaman yumurtalıklarımda sancı olur bende üşüttüm yine heralde düşünürüm 2 ay önce genel kontrole gitmiştim doktora( korunmuyorum ama bebek olmuyor bir sorunmu var acaba diye) doktor sol yumurtalığımda ufak bir kist olduğunu ama muhtemelen yeni oluştuğunu söyledi, regl dönemime 2-3 gün vardı doktora gittiğimde, regl ol bittikten sonra yine gel bakalım kiste muhtemelen gider dedi, regl den sonra doktora tekrar gittiğimde kist gerçekten atılmıştı vücuttan, bir problem yok çocuk için dedi, folic plus verdi, hamile kalınca yine gel dedi., şimdi senin anlattıklarından yola çıktımda acaba bendede çatlama olmuyo ve her ay kist mi oluşturyor acaba :KK43:

merhaba canım canım akıntı falan değilde adet belirtilerim olmuyo ve bende geçiceni anlıyorum ve sonrada sağda yada solda hafif bi sancı oluyo ve dr gittiğimde sötlüyorum ve gerçektende o tarafta kesin kist oluyo sende ki kist te yeterli büyümediği için yumurtan yumurtalıktan çatlayıp atıulmadığı için kist oluyo canım bende hep oluyo bende yumurtala problemi var canım bende her ay düzenli yumurtalam olmadığı için kist oluyo benim yumurta gelişip çatlamıyo bak bidde şu çok önemli sen düzenlimi oluyosun canım

yaa
merhaba canım fakelove sanki seninle problemimiz aynı gibi şimdi bi tedavi uygulanıyomu sana

yaa
merhaba canım fakelove sanki seninle problemimiz aynı gibi şimdi bi tedavi uygulanıyomu sana

merhaba canım hem üzüldüm benim gibi aynı sorunları yaşadığın için amambi yandanda sevindim beni anlayan biri çıktı canım kist yüzünden bi türlü tedaviye başlayamadım şidi bu ay doğum kontrol ilacı kullandım ve regli olunca eğer kistim gittiyse inş tedaviye başlıcam canım senin le tanışmak isterim anlattsana ne kadarlık evlisin ne zamnadır bebek istiyosun

düzenli adet görüyorum tarihinden en fazla 2-3 gün şaşmıştır şu zamana kadar adet dönemlerimin ilk günü çok sancılı geçer, bende pek adet belirtisi yaşamam kasık ağrısı falan olmaz sadece vücudum biraz şişer bide sivilcem çıkar, acaba bende de aynı durum mu mevcut yumurtam mı çatlamıyoo

düzenli adet görüyorum tarihinden en fazla 2-3 gün şaşmıştır şu zamana kadar adet dönemlerimin ilk günü çok sancılı geçer, bende pek adet belirtisi yaşamam kasık ağrısı falan olmaz sadece vücudum biraz şişer bide sivilcem çıkar, acaba bende de aynı durum mu mevcut yumurtam mı çatlamıyoo

bahrcım sen düzenli oluyomuşsun o yüzden senin yumurtlaman normaldir canım yumurtalaman olup çatlıyodur senin çatlamsa düzenli olmazsın ben hep düzensiz olurum canım sen normalsin dr ne diyo sana sorun ne miş

aslında daha erken 9.aya girdik evlilikte ben dr 4ay önce gittim 2ay denemiştik olmadı hamile kalmadan önce bi dr gidip muayane olmak gerekiyomuş ya
5cm kistim çıktı dr teleşlandı ama neyseki testlerde kötü huylu bişey değilmiş 2adet dönemi sonra gel takiple kaybolabiliyo dedi gebelik düşündüğüm içinde doğum kontrol hapı vermedi agnucaston diye bi ilaç kullanıyorum tekrar gittiğimdede küçülmüş dedi geçen gün farklı bir dr gittim yumurtlama zamanımdı bakalım yumurta oluşmuşmu dedi kadın inceledide inceledi başka kistlerde tespit etti ve yumurta yokmuş
sanırım yumurta oluşmuyo bende

haa canım kusura bakma uzun oldu biraz ama ben çok düzensiz adet oluyorum hep geç ergenlikten beri

doktor bir problem yok dedi bana, kist bebek olmasına engelmiydi dedim, hayır kesinlikle değil, zaten yeni oluşmuş bişeydi gitti dedi, her hangi bir problem yok çocuk olmasına , hamile kalınca yine gel görüşürüz dedi ama hala bende bişey yok ben 6 aydır bekliyorum olmasını bu ay yine umutla bekliyorum, inş. dediğin gibidir bir ana telaşa kapıldım, hatta kendime teşhisi bile koymuştum az önce :) ama dediğim gibi adetim düzenlidir pek şaşmaz... bekleyeceğim bir iki ay daha yine bebek olmazsa başka bir doktora tekrar gitmeyi düşünüyorum, ama inş. bu ay olur

kızlar slm bendede aynı sorun var sol yumurtalıkta yumurta çatlamadığı için büyümeye devam ediyor buda folikül kist oluyor bakalım bu ay ilaç kullanıyorum inşallah geçer birde benim sol göğsüm çok fazla dolgunlaşıyor kistle alakası olabilirmi?kistte sol yumurtalıkta

kızlar slm bendede aynı sorun var sol yumurtalıkta yumurta çatlamadığı için büyümeye devam ediyor buda folikül kist oluyor bakalım bu ay ilaç kullanıyorum inşallah geçer birde benim sol göğsüm çok fazla dolgunlaşıyor kistle alakası olabilirmi?kistte sol yumurtalıkta

merhaba canım ilacının adı ne benim kistte solda

X