Yumurtlama mı önemli çatlama mı?

brcubrcu0101

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2022
1.654
600
31
Arkadaşlr ovulasyon testi kopkoyu iken mi en önemli yoksa silikleştiği gün mü? Yoksa koyulaşmaya başladığı yani pikten önceki günler mi daha önemli sonuçta sperm 3 güne kadar yaşayabiliyoe. Test aldığım yer sayfasında sürekli pik yaptığı gün ve sonraki iki gün diyor
Kafam karıştı mantığımı kullanınca sperm üç gün yaşıyprsa ve yumurta çatlayınca 12-24 saat yaşlyorsa önemli olan çatlamadan önceki 3-4 gün değil midir. ? Çatladı mı zaten max 1 gün canlı kalıyor yumurtlama . Yani neden sürekli sonraki üç gün deniyor ?
Ben şu zamana kadar hep yanloş mı yaptım anlamadım. Dün testim pik e yakındı ama pik değildi değerlendirmedim bugün pik olunxa değerlendiririm diye . Ama keşke dünüs e değerlendirseydim sonuçta sperm uzun zaman yaşkyor . Dün bugünden de yarından da daha önemliymiş mantıken. Bu ay ı kaçırmış gibi hissediyorum. 1 saat önce yapyım test pikti ve şuan kasıklarım ağeıyor yani çatlama olcak . Eşim evde yok ancak gece ilişki olabilir. Ama şuan çatlatsa rahmimde sperm yok dün ülişjiye girmediğimiz için. Geceye kadar da çatlayan yumurta kesin canlı kalır mı meçhul. Bir sonrakş aylar kesinlikle yumuetlamaya yakın günleri değerlendireceğim .

Doktorum çatlatma öncesinde de ilişki önermişti. Yumurtlama dönemine girdiğinizden beri gün aşırı deneyin bence. Reglnzin 10.günü ile 20.günü arası gün aşırı yapabilirsiniz. Testte pik gördüğünüz günlerde de her gün ilişki olabilir.

Doktor kontrolünde yumurta takibi yapsanız daha iyi olur sanki

hepsi önemli kuzum. sperm tüplerde 5 güne kadar canlı kalabiliyor. o yüzden 2 günde bir düzenli ilişki öneriliyor. evet yumurta çatladıktan sonra döllenme olur ama çatlama olduğunda ortamda ne kadar sperm varsa sans o kadar yüksek olur mantık olarak. ama bu işler tamamen şans biraz. ben reglimin ertesi günü girdiğim ilişkiden hamile kaldım

Söylediğiniz gibi düşünüyorum ama neden herkes pik görünce üç gün değerlendirin diyor? Öncesi çok daha önemli bence

Söylediğiniz gibi düşünüyorum ama neden herkes pik görünce üç gün değerlendirin diyor? Öncesi çok daha önemli bence
düzenli olması önemli bana kalırsa. söyle düsün erkek 3 gün üst üste ilişkiye girince o spermlerin kalitesi ne kadar iyi olabilir? valla ben doktorla da yumurta takibi yaptım. o zaman bile bana sen regl bittikten sonra gün aşırı ilişkiye başla demişti. yumurtlama olunca yine 2 günde bir devam et 1 hafta daha demisti. ki sonucta gebelik için lazım olan bir sağlıklı sperm. ama her gün ilişki olursa spermlerin kalitesi düser. benim fikrim ve doktorumun yönlendirmesi de hep böyleydi. bana hiç 3 gün üst üste değerlendir demedi

Ahahah doğru aslında ama bende kç aydır gün aşırı ilişki düzenli deniyoruz aslında siz sonuç aldınız mı? Bu arada bende düzenli doktora gideceğim de . Yumurtlama takibi nasıl oluyor acaba ?bir de etkisini gördünüz mü? Sonuçta ovulsuon testinde de görebiliyoeuz yumurtlamayı. Onu da geçtim her halukarda gün aşırı ilişki isteniyoesa yumuetlama takibi ne için?

benim yumurtalarım tam büyümeden çatlıyordu o yüzden doktor ilaç desteğiyle yumurtaları büyüttü. 5 yumurta büyüdü ama gebelik oluşmadı maalesef. sonraki ay kendiliğinden gebelik oldu hem de tek ilişkiyle

Ay süler. Belkide yumurta büyütme tedavisi diğer ay a da etki etti benimde 7 ay oldu, bu ay da olmazsa artık bi kaç adım atalım . Yumurtlama takibi vs gibi. Eşimin değerleri iyi. Benimde iyi. Ama olmadı . 32 yaşıma doğru da koşuyorum maalesef stresim biraz da ondan. 30 da evlenirken hiç stresli değildim çünkü biliyoedum ki 30-31-32 gayet çocuk için normal yaşlar . Ama 6-7 ay olmayınca strese girmeye başladım sonuçta zaman daralıyor

hiç sıkıntı yapma. tüm doktorlar 35 yas altında 1 yıl gebelik oluşmamasını normal görüyor. ben 28 yasindayim, 13.ayda hamile kaldım

hiç sıkıntı yapma. tüm doktorlar 35 yas altında 1 yıl gebelik oluşmamasını normal görüyor. ben 28 yasindayim, 13.ayda hamile kaldım
Ama sizde en azından sebep biraz da olsa belliymiş. Artık sebep olsa sevincem neredeyse en azından nedenini bilir o yönde tedavi olurum diye

Ama sizde en azından sebep biraz da olsa belliymiş. Artık sebep olsa sevincem neredeyse en azından nedenini bilir o yönde tedavi olurum diye
1 yıl dolduktan sonra her seye daha ayrıntılı bakıyorlar zaten. ama su an cok umursamazlar benim doktorum öyleydi. 1 sene dolmadan hiçbir ilaç vs vermedi ilk defa 12.ayda ilaca başladı 🏖

Sizin tek ilişkide oldu dediğiniz tüm ay 1 ilişki mi oldu?
söyle oldu. 11 mayıs regl bitti. 12 mayısta ilişki oldu. bir daha 20 mayısta ilişki oldu. 24 mayısta belirtilerim başladı. 28 mayısta test yaptım 300 çıktı değerim. doktorum reglimden gemen sonraki ilişkide hamile kaldığımı söyledi.

Aa çok enteresan. Siz önceki dönemlerde ovulasyon takibi yapıyor muydunuz? Yani yumurtlama tarihiniz ortalama aynı dönem miysü? Mesela benim 7 aydır ya 15. Ya 16. Gün yumurtlamam oldu. Yani düzenli. E yumuetlama dönemi dışında da tıbben mümkün olmadığına göre reglden sonraki günki ikişkiyle hamile kaşamam ben sizin belki yumurtlama döneminiz değişkendi

1 yıl dolduktan sonra her seye daha ayrıntılı bakıyorlar zaten. ama su an cok umursamazlar benim doktorum öyleydi. 1 sene dolmadan hiçbir ilaç vs vermedi ilk defa 12.ayda ilaca başladı 🏖
Yani daha ayrıntılı ne mesela ? Bizde her şeye ayrıntılı bakıldı. Bende de eşimde de sorın yok. Bakılmayal tek şey rahim filmi kaldı dedi domtor ona da şuan gerek yom dedi. Yani ayrıntılı başka bizde neye bakılır ki hir sene dolunca ? Doktpr her şeye bakıldığını başka nir şey kalmadığono söyledi

önceki ay yumurta geliştirici ilaç kullanmıştım. o yüzden erken yumurtlamış olabilirim. normalde reglden 4-5 gün sonra yumurtluyordum. valla doktorum olabilir dedi yumurtlama günü değişkenlik gösterebiliyor. bir de o ay diyete ve pilatese başlamıştım. bence onlar da etki etti.

bizde de esime de bana da kan testleri, ikimize de ultrason ve esime sperm testi yapılmıştı. haziran ayında rahim filmi çekilecekti reglim bitince ama hamile kaldım onun dışında kan pıhtılaşma testleri, bağışıklık testleri falan yapılıyor. bu testlerin sonucları uzun sürede çıktığı ve ücretleri biraz pahalı olduğu için (biz özel hastaneye gidiyorduk) doktorum adım adım gidelim diyordu bize. gereksiz yere süreci uzatmayalım, boşa para harcamayın dedi hep.

Benim özel sağlıj sigortam var sorun değil fakat doktorlar şuan dediğiniz gibi hassas davranmıyor maalesef bi doktora girdim mi akşama kdar tetkik yapıyorla o yüzden ilk gidişimde bile o kadar
Çok test kan tahlil ultrasyon yapıldı kş sadece rahim filmi kaldı anlayacağın. Onu da 1 senem dolmadan yapmam . Başka da napcam bülmiyorum yumurtlama takibi yapayım diyorum ama ne anlamı var ki yumurtlama dönemi de doktora gittim yumurtan yeterli büyüklükte dedi. Çatlama dönemi de gittim güzel çatlamış dedi. 2 günde bir ilişki de oluyor. Bu şartlarda yumuetlama takibine de gerek yok . Napsam bilemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…