Yumurtlama mı önemli çatlama mı?

yani evet senin yumurtlaman zaten sağlıklı oluyor. bir sene bekle bakalım nasıl olacak. dediğim gibi çoğu kişi bir sene dolunca hamile kalıyor. rahim filmi benim doktorum ben istememe rağmen çektirmedi. 1 yıl dolsun sonra dedi. 12.ayda ilaç tedavisi verdi olmayınca sonraki ay rahim filmi çekelim demişti. regl olunca ara randevu al dedi ama regl olmadım ben arayıp hamilelik haberini verdim cok takma bence kafaya. ben hamilelikten en umursuz olduğum ay hamile kaldım. o ay hiç hamilelik çabamız olmadı. regl olup rahim filmi çektirmeye odaklanmıştık sadece

Ben doğru anladım mı acaba zaten siz bugünü değerlendirmişsiniz. Gece veya yarın çatlasa bile bugünkü spermler de yarına kadar yaşayacak aynı mantık yumurtlamadan önce yapınca da 2 gün yaşamasını umut ediyoruz bugünküler de yaşar o zaman inşallah

Merhaba ya ben de bi şey sorucam ben enfeksiyon için fitil kullanıcam yumurtlama gününe kadar kullanıp bırakayım dedim o yüzden yumurtlamadan önceki gün ve yumurtlama günü değerlendirmek istiyorum 2 gün üst üste olucak mecburen acaba sadece yumurtlama günü mü olsa bu sefer de tek gün yetmez gibime geliyor

Bugünü değerlendirmedim daha gece değerlendirxez. Dün de değerlendirmedik

Bugünü değerlendirmedim daha gece değerlendirxez. Dün de değerlendirmedik
Şuandan itibaren 24 saat şansınız var bence . Ama yine de öncesini de değerlendirmek lazım dediğiniz gibi ben de öyle yapmayı düşünüyorum. Halbuki benim doktorum da günaşırı yapmana gerek yok demişti. Yumurtlama için gün hatta saat verdi nokta atışı olsun diye ama bence iki günde bir yapılmalı ne kaybederiz ki

Gün aşırı yaptığım için dün yapmadım zatwn ama bence hata yaptım en önemlisi dünmüş

Gün aşırı yaptığım için dün yapmadım zatwn ama bence hata yaptım en önemlisi dünmüş
Ben de şimdi onu düşünüyorum dün de önemliydi ama bazısı da yumurtlamadan sonraki gün (pikten sonraki gün) çatladığı için daha önemli diyor yani çatlama olan gün de yapın diyorlar. Kafam karıştı üst üste yapmayın da diyorlar. Ne yapacağımızı şaşırdık

Sabahtan beri bende onu anlamjyorum içte bi anlasam . Dün tam pik değildi dünü es geçtim o yüzden. Bugğn öğlen pikti şuan silikleşcek gibi görünüyor bi kaç saate . Normalde pik görünce pik ve dişer iki günü ğst üste deneyin diyorlar. Ama yumurta az canlı kalıyorsa ve sperm 3-4 gün yaşıyorsa öncesi daha önemli değil mi kafamda deli sorular

Doktora sormak lazım herhalde bilmiyoeum ki ama doktorlar ovulayon testine göre söylemiyorji

ilacını kullan. gebelik sonra da olur. enfeksiyonla gebe kalmak bebeğe zarar verir. önce kendin iyi ol. doktor kaç gün kullan dediyse o kadar kullan ilacı

Sanırım şans işi ben aylarca pik öncesi pik ve sonrası değerlendırdım olmadı o ay sadece pikten sonraki gün çatladıgı gün tek birliktelikle hamile kaldım

Söylediğiniz gibi düşünüyorum ama neden herkes pik görünce üç gün değerlendirin diyor? Öncesi çok daha önemli bence
5 gün önceki spermde dölleyebilir tabi ama yolu 5 günde mi gitmek kolay yoksa 3 günde mi? Piki görünce lh seviyesinin en yüksek olduğu an oluyor 12-36 saat içerisinde de yumurta çatlayabilir diyor bize aslında spermin yolunu kısaltmak için 3 gün boyunca ilişki öneriyorlar. Öncesi günlerde 2-3 arayla gidilebilir bence. Bende piki görünce 3 gün üst üste deniyordum ama doktor önermedi sperm kalitesi için. Gerçi komple testleri önermedi o yüzden bıraktım komple çok arayı uzatmadan öyle deneyeceğim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…