Gebeliğe Hazırlık Yumurtlama haftası hesaplama

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Birminisannesiiii

rabbi yessir velâ tuassir rabbi temmim bi'l-hayr
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2022
532
236
Merhabalar kızlar buraya her defasında farklı bir soruyla geliyorum ve burası sayesinde bi sürü şey öğrendim. 10 aydır bebek düşünüyoruz ve ben her ay yumurtalama haftasına dikkat ettiğimi sanıyorum ama bugün şöyle bir şey öğrendim yani yumurtalama haftası 14. Gün diye duymuştum ama herkesin vücudu farklıdır vs diye takılmamıştım sonradan iyice araştırınca fark ettim yumurtlama haftası 14. Günden sonrasıymış ve benim takip ettiğim bir kaç uygulamada hep adetin 4. günü olarak gösteriyor ovulasyon testi yapmadan asla bilemeyiz bunu anladım ama benimki gibi yumurtlamayı erken olarak değerlendiren var mı? Bu kadar zaman hep erkenden haftayı değerlendirdim 2. Haftaları boş geçtim aşırı üzüldüm

Eklentiler

• Screenshot_2022-11-01-00-29-06-180_com.popularapp.periodcalendar.jpg
    83,9 KB · Görüntüleme: 40
İnanki kader kısmet işi benimde 11 aya girdik korunmasız adetten hemen sonra gün aşırı da yaptık olmadı yumurta hesapladikta olmadı klomen kullandikta olmadı çatlama iğnesi klandikta olmadı ve kime gittiysek sizinde eşinizin de sorunu yok olur dediler sonuç hala yok

Yaaaa ciddi misiniz ya şunu biliyorum biz istersek değil Allah isterse olur ve ne yaparsak yapalım Allah ne zaman bize nasip ederse istersek taş olalım bir yerden çiçek açarız ama insan olarak hele ki annelik duyguları çok yüksek varlıklar olarak çok düşünüp üzülüyoruz sürekli uğraşıyoruz. Umarım bu uğraşlar çabalar bize çok mutlu haberlere geri döner

İnsalalh rabbim kimsenin kucağını boş birakmasin

Nasıl yni anlamadım sen nasıl erken haftayı degerlendirdin 2 haftayı boş geçtin onu anlamadım rica etsem anlatır mısın normalde ayın kaçında olman lazimki 2 haftayı boş geçtin onu anlamadım kafam karıştı

Bende 8 aylık evliyim çocuk istiyoruz ama olmuyor nedenini bilmiyorum adetim çok düzensiz ve ne zaman âdet olacağım belli değil çok uzun sürüyor adet olmam ve doktora gittim bna yumurta tembelliğin var dediler ve folik asit verdiler onu kullandım bitti gelecek ay adet dönemi bekledim çok geç oldum her zmnki ay olduğu gibi test yaptım negatif çıktı kan testi yaptım oda negatif çıktı başka doktora gittim utrasyonla karnıma baktı gayet sağlıklı herşey dedi kesen sağlıklı dediler yumurtanda bir sorun görmüyoruz şuan dediler ama benim bu düzensiz âdet gormemden dolayı çocuk sahibi olamıyorum 1 hafta önce doktora gittim bnde yumurtalık testi yapmamı istedi kan verdim 10 gün sonra sonuç cikicak dediler ve 4 günüm kaldı 4 gün sonra sonucumu almaya gidicem inşallah hayırlı haberler alırım Yumurtalik testim iyi çıkar inşallah bir sorun yoktur inşallah test sonucu iyi çıkarsa ne gerekiyorsa ilaç tedavisi olur çocuk sahibi oluruz inşallah Rabbim olmayan herkese bnde dahil çocuk nasip etsin inşallah

Ya o kadar yumurtalama haftası dedim ama ben şuan hamileymişim ne zaman tuttu bilmiyorum bile demek istediğim şey de şuydu; ben düzenli adet oluyorum böyle olunca adetten sonra ki 14. Gün yumurtlama haftası oluyormuş ama benim âdet takvimi uygulamalarım adetten sonra ki 4. Günden yumurtlama diye gösteriyor halbuki uygulama 14 gün sonrasını değil de ilk haftayı gösterip beni yanıltmış böyle olunca ben hep adet sonrası yumurtalama diyip ilişki sıklığına dikkat ettim 14. Güne dikkat etmedim hal böyle olunca bebek de geç oldu bence yüksek olan dönemde dikkat etmemiş oldum diye düşünüyorum umarım düzgün anlatabilmişimdir

Anlattin kızz anladım gözün aydın Allah hayırlısıyla kucağına almayı Nasip ettsin

Klomeni kac kutu kullandiniz acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…