Mutfak Püf Noktaları Yumurtay yada nasl piirmeli?

rosa67

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008
202
2
yumurtayı yağda hiç güzel pişiremiyrm püf noktası nedirrr???

Ben önce tereyağını eritiyorum ve yumurtayı ayrı bir kasede iyice çırpıp erimiş yağa ilave ediyorum, tuzunuda atıp pişiriyorum ve en sonra pul biber serpiyorum. Ama :) görüntü güzel olmuyor, az pişmiş yumurtayı asla yiyemem piştiğinden emin olmak için sürekli karıştırıyorum, görüntü çok iç açıcı olmasada tadı çok güzel oluyor.

Valla ben yağı eritiyorum önce tatlı kırmızı biber koyuyorum. kızdıktan sonra yumurtayı kırıyorum. Eşim beyazını seviyor ben sarısını o yüzden sarısını dağıtmıyorum. Teflonda pişiriyorum ben çok güzel oluyor

bende teflon tavada pişiriyorum..yumurtaları kırıp içersine 1 kaşık süt ekliyorum mutlaka kimyon atıyorum çünkü kokusunu alıyor...çok az tereyağ ve sıvı yağ ile kızartıyorum çünkü tereyağ yüksek ısıya dayanamadığı için az miktar sıvıyağ ekliyorum içerisine..en önemliside yumurtayı tavaya dökmeden önce ocağın altını iyice açıyorum o yumurtanın kabarmasını sağlıyor.tahta kaşıkla sağdan soldan havalandırıyorum pişmeye yakın altını kısıyorum birazda öyle pişiriyorum ki üstüde güzelce pişsin.:teytey: .herşey olduğu gibi yumurtada çok güzel bir nimet...

kesınlıkle püf nokta margarın yada tereyagı olacak
ayrıca yumurtalar taze ve teflon tava olacak
önce yagı tavada erıt sonra yumurtayı derın bır kapta çırp erıttıgın yagın uzerıne dök
hıc karıstırmadan yanlardan piştıkce catal yardımıyla ıce dogru ıttır ortada kalan cıg kısmı hafıf acarak kenarlardan ıce akıt yumurtayı asla karıstırma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…