Yumurtalık kanseri ve Rahim yumurtalık alınması :((

Sol taraf için germ hücreli tümör ile uyumlu yazmışlar. Sağ taraf için frozen sonucunu yazmamislar dosyaya
Bende bi dönem sex kord stromal bir dönem granulosa cell tümörden şüphelenildi. Aynı zamanda gebeyim. Şuan maksimum borderlinedır diyorlar. Kitle büyümedi. Kanser markerlarım düşük. Ama mrda tutulum ve usg kanlanma var. Nadiren bazı iyi huylu tümörlerde de olabiliyormuş ama overca pratiğinde koruyucu cerrahi disinda bir çözüm olmadığından henüz bilemiyoruz.
Roma indeksinize bakıldı mı? Afp, inhibin ve Ca değerleriniz kaçtı bakıldıysa? Karın içinde assit birikimi var mıydı?

Sex cord tümör teşhisiyle sol yumurtaligim alindi. Yeni evliyim Bebegim olmadığı icin simdilik rahim ve sag yumurtalik birakildi. Evre 2lerde oldugumu soyledi doktor. Patladi çünkü tumor. Mikroskobik boyutlarda yayilim yapmis. Kemoterapi baslamadan once Embriyo dondurmaya basliyoruz nasipse insallah. Dua edin kizlar ayni durumdan muzdaribiz. Rabbim saglikla herseyin hayirlisini versin

Çok geçmiş olsun kaç cmdi?

Allah yardımcınız olsun

Mer

Merhaba bendede şüphelendi doktor sizin belirtiler falan varmıydı bende sıvı birikmesi var rahimde ondan şüphe etti emar çekilemedim kalça protezi olduğu için çocuk düşünüyordum bu sonuçlanmadan olmaz dedi zaten hamilede kalamadım şuan durumun dnedir bana bilgi verirmisin

Merhaba, çok geçmiş olsun. Umarım kolaylıklarla ve sağlıkla çocuk sahibi olursunuz. Bende 2015 senesinden beri sıvı görünüyor. Bu arada defalarca muayene, tüp bebek tedavisi, doğum yaşadım. 2015 ve 2023 de mr çekildi, tahliller yapıldı(ca) 2015de sıvı dan örnek aldı bir doktor, patolojik olarak. Sorun yok dedi. Sıvı neden var bilinmiyor. Hep aklımı kurcalıyor ama bir ilerleme kaydetmedim.

Teşekkür ederim bende araştırmadık kalmadı en son tomografi çekildim bekliyorum bu hafta çıkar artık 1 aydır bekliyorum hayırlısı olur inşallah doktorun sorduğu belirtilerde mevcut korkuyorum da

Merhaba geç gördüm kusura bakmayın kemoterapim Eylül ayında bitti çok şaracan bir yol geçmeden kendiliğimden hamile kaldım umarım herkese umut olurum 3.5 aylık hamileyşm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…