Yumurtalık kanseri ve Rahim yumurtalık alınması :((

Arheznihas

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2023
19
14
26
Merhaba arkadaşlar 24 yaşında ve 7 aylık evliyim hastaneye enfeksiyon şikayeti ile gittim ancak kist çıktı ve ameliyat oldum kist ile birlikte sol yumurtalığımda alındı maalesef yumurtalık kanseriyim. Doktorlar kemoterapi dediler ve bende yumurtalarımı dondurdum ancak sadece iki tanesi döllendi. Ve şuan doktorlar kemoterapiden önce evreleme cerrahisi olacak ona göre kanser vücuduma yayılmış mı yayıldıysa evresi ne ona göre hareket edeceğiz eğer ilk evre ise rahim ve yumurtalık alınmayacak kemoterapi alacağım sonra anne olduktan sonra rahmimi ve yumurtalığımı alacaklar. Ancak ikinci ve üçüncü evre ise anne olma şansım olmayacak direkt yumurtalık ve rahmini alacağız dediler. İlk ameliyatımda kanserin evresi 1. Evre çıktı ne düşüneceğim bilmiyorum. Benimle aynı durumda olan var mı lütfen yardımcı olur musunuz insan güzel şeyler duymak istiyor.

Geçmiş olsun canım üzülme diyemem illaki üzüleceksin rabbim yardımcın olsun şafi ismiyle şifa versin inşallah

Nasıl anladınız kanser olduğunu .Bende de siyah akıntı var doktor sadece ultrasonla baktı ilaç verdi ama geçmiyor bu kahverengi siyah akıntı

Nasıl anladınız kanser olduğunu .Bende de siyah akıntı var doktor sadece ultrasonla baktı ilaç verdi ama geçmiyor bu kahverengi siyah akıntı
Ben şiddetli kasık ağrısı ile gittim hiç akıntım veya adet gecikmesi şikayetim yoktu enfeksiyon yapıyordur diye gittim kist çıktı sonra ameliyattan sonra kanser dediler patoloji sonuçlarına göre

Çok geçmiş olsun size acil şifalar diliyorum.
2016 senesinde doktorum rahimimin arka bölgesinde karın boşluğunda serbest sıvı gördü ve şüphelendi, çeşitli ca testler, mr, o sıvıdan patolojiye gitti vs. Bi teşhis konamadı ama ca lar çok yüksek çıkmadığı için öylece kaldı sıvı. Acaba ca kan tahlilleriniz çok yüksek mi çıkmıştı sonuçlar?

İnşallah en erken evrede teşhis edilmiştir ve çabucak terkeder vücudunuzu. Dualarım sizinle.

Merhaba Hayat;

Ben de kanserim galiba. Kan testimde CA72-4 yüksek çıktı. Nasıl bir süreç yaşayacağım bilmiyorum. Ruhum acıyor artık... Sadece bir kişiye, çocukluk arkadaşıma söyleyebildim... O da istemeden oldu...
Ben ölümden hiç korkmadım. Ömrüm boyunca, hiç bir şey canımı yakmadı. Ama şu anda, canım çok acıyor. Bu işin sonu ölüm, ama canımı acıtan sonunun ölüm olması değil...

Benim 2010 doğumlu bir kızım var. Adı İdil Bilge. Doğumu, büyümesi, her şeyi burada var... O benim zaafiyetim. Eşimle boşanma aşamasındaydık zaten... Geçmişe baktım da, sadece ruhumu acıtmış bir adam, hayatımı ellerimden almış ve bundan zevk duymuş biri...

Ben, ben yeniden hayal kurmaya başlıyordum. Yeniden gülmeye, bir geleceğim olabileceğini düşünmeye başlıyordum. Yokmuş. İnanmazsınız, 26 yıl sonra namaz kılmıştım. Galiba Allah sesimi duydu diyordum... Çok canım yanıyor...

Sanırım en acısı hayal kırıklıkları. Hayat bitiyor, hayal kırıklıkları bitmiyor. Ömrüm boyunca hayal etmekten korktum, çünkü canımı gerçek acılar değil, hayal kırıklıkları daha çok acıttı... Hayat bitti, hayal kırıklıkları bitmedi... Her seferinde canım daha çok acıdı. Bitmedi. Bitmedi. Bitmedi.

Hayatım boyunca ilk defa kızımı göremeyecek olmak korkuttu beni. Artık büyüdü, kocaman bir kız oldu, bana muhtaç değil ama yine de onun yürümesi gibi, her şeyini göreceğimi düşünmüştüm. Sanırım göremeyeceğim...

Diyeceğim şu ki; hayat çok kısa. Eğer bir çocuğunuz varsa bugün ona sarılın, hemen. Eğer bir sevdiğiniz varsa, ona onu sevdiğinizi söyleyin. Hemen yapın bunu... Yarın çok geç olabilir.

Hayat kısa, kuşlar uçuyor...

Yok çok yüksek değildi ama normale göre 35 ti çok teşekkür ederim haftaya ameliyat olacağım dua edin lütfen

Asla kötü düşünmeyin ve neden hemen ölüm diyorsunuz tıp çok ilerledi bakın bende çok kötü durumdayım ama umudu var umudunuz sizinle olsun lütfen. Ayrıca hastalığınızı saklamak zorunda değilsiniz dualarım sizinle çok güçlü olacağız

Açık ameliyat ile hem rahmin hem yumurtalıklarım alınalı 4 gün oldu. Daha evliliğim senesini doldurmadan üstelik. Asla hayata küsmedim, kanser olduğumu öğrendiğimde sanki grip olduğumu düşünerek hayatıma devam ettim. Şükür dedim tedavisi olan bir hastalığım var. Daha bir kaç ay önce bebeğimiz olursa çocuk odasını nasıl yaparız hayalleri planları yaparken, şimdi sadece hayallerimizin içeriğini değiştirdik o kadar. En büyük şansım eşim ve ailesi oldu. Ne kadar isteyerek yapmış olduğum bir şey olmasada insan kendini kötü hissediyordu. Ama onlar o kadar güzel destek oldular ki şükür ben de çok iyiyim. Artık bir bebeğim olmayacak evet buna kendimi adapte ettim. Korkmayın ve asla kendinizi bırakmayın. Gerçekten her şeyin başı moral

Ay şuan size kocaman sarılmak istiyorum benim gibi birini görmek her ne kadar üzücü olsa da insan kendine gel diyor. Çok geçmiş olsun inşallah bunun bir mükafatı vardır. Hayat bundan sonra inşallah size güzel şeyler sunar. Peki açık ameliyatınız nereden oldu kasık mı yoksa göbek çizgisinden mi

Benimde duzenli regl ve tahlillerim calarim en fazla bir kac birin yuksek çıkıyordu. Zaten bakan yaklasik 10 doktor cikolata kisti teshisi koydu . Sadece biri uyardi patalojiye gitmeden anlamak çok zor dedi.
5 aylık evliydim ve yaş 31 di.
Çocuk dusunuyorsaniz deneyin ama yok bekleyenilir diyorsaniz visan veya doğum kontrol hapi seklinde ilac baslayip kuculmesini bekleyelim dedi .
Ve o zaman kadar sadece artan gaz sorunum vardi ozellike regl donemi kasik agrilarim şiddetli ve bir kac gune sarkiyordu .
Visanne in 2. Ayini bitirirken siddetli agri ile acile gittim sorun şu ; tahliller temiz , agri tek tarafli ve böbrek yari kasiga yakin yari bobrek hizasinda değişik bir yansiyan agri alt sirtin falan agriyordu. Yaptiklari agri kesici dindirmedi gaz sancisi biliyorum ama sag tarafimda gecmedi asla bir sekilde tum gece yatirdilar. 3.8 olan kistim 5 cm ölçüldü ultrasonda .
Sabah pelvik ultrasonda ise pelviste serbest sivi izlendi . Ama anlam veremiyorlar tabi. Ameliayt olmam yasak cocugum olmadigi icin ve kist ameliyatlik boyutta değil..Sonrasi 3 ay gecmeyen sag tarafta doluluk hissi ve son iki de ayri acillik eden agri .Sonuncu agri 3 gun gecmeyip kusturup aglatinca artik 3. Kez ozel hastanede ultrason esnasinda tamamen Allah in istemesiyle son anda doktor yumurtaligimin döndüğünü soyledi.
Acil ameliyat .. sezeryan kesikli karnim..bir gun hastanede yatış..ameliyat sonrasi o agridan eser kalmamasi.
Olay 1 hafta sonra netice kavustu, tümör cikti pataloji sonucum

Tekrar gittiniz ki doktora kontrol ettirin
Bende kist dedikleri sey borderline tümör cikti.Ameliyat esnasinda kist yaninkitle temizlenmisti tabi tümör mu degil mi bilmediklerinden yumurtaligimi almamislardi.
Sonrasi jinekoonkoloji alinacak sag yumurtalik dedi ikinci bir cerrahiye hazir hissetmedim.Ozelde baska bir doktorla görüştüm tekrar etme ihtimali %4-5 alianbilirde takipte edilebilir neticede gebeligin yok olsa hic risk alma deriz yumurtalik alinir %1 ihtinale duser dedi .

Yani aldırsanizda yumurtaligi o ihtimal var.
Ve benimki arada bir tümör kotu huyluda değil.
Malesefki yumurtalık tumorleri ve kanserleri ilk evre belirti vermiyor

O yüzden değişen bagirsak hareketleriniz gaz sorununuz fakat doluluk hissi seklinde varsa hazimsiz hissediyorsaniz devamli lutfen gidin iyi bir yerde ultrason yaptirin arastirsinlar

Çok geçmiş olsun arkasını bırakmayın sürekli kontrole gidin

Merhaba,
Benim sorun, testin bozuk olması olarak açıklandı, bugün son sonucumu aldım. Bu arada her yerim kontrolden geçti. Allah herkese yardımcı olur, dua etmek çok güzel... Dualarım sizinle...

Merhabalar. Ben de 23 yaşındayım ve hemen hemen aynı kaderi paylaşıyoruz. Yumurtalığımdaki basit bir kistten dolayı ameliyat olmuştum ve patoloji sonucunda kanser olduğumu öğrendim. Sağ yumurtalığım ameliyat esnasında alındı. Sonrasında konseyden çıkan kararla kemoterapi planlandı. Şuan kemoterapilerimi alıyorum. Kemoterapi bittiğinde evreleme ameliyatı olacağım ve diğer yumurtalıkla beraber rahim de alınabilir. Sizi en iyi anlayan benim diyebilirim. Umarım en kısa vakitte şifa buluruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…