Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

Bende pek anlamadım. doktorun dediğine göre işe yaramış .ilk muayeneye gittiğimde hiç yumurta görmemişti ama adetime çok yakın bir zamanda gitmiştim haliyle yumurta olmuyo o dönemde . doktor da o muayene de görmediğinden dolayı dünkü muyene 3 yumurta görünce işe yaradı demiş olabilir.
tüm işlemler adetli yapılıyor ne alaka adet olmadan muayene anlamadım ilk duydum. sormadınızmı neden böyle yaptıklarını

PRP BENDE DE SAĞ YUMURTALIĞA UYGULANDI SOLA DOKU ÇOK KÜÇÜK OLDUĞU İÇİN UYGULANMADI . PRP ÖNCESİ CLYO VE BİTKİSEL KÜRLERLE FSH 23 CİVARI İDİ PRP SONRASI İSE BİR AY CLYO KULLANMADIM SADECE VİATEMİN VE BİOSTEROL İLACINI KULLANDIM 90 OLDU PRP SONRASI 8. HAFTADA MUAEYENEYE GİTTİM FOLİKÜL OLMAMASINA RAĞMEN YÜKSEK DOZ İĞNE TEDAVİSİNE BAŞLADIK 7 GÜN BOYUNCA UYGULADIM SONRASINDA MUAYENE DE HİÇ BİR ŞEY GÖRMEDİ O AY FOLİKÜL OLMAMASINA RAĞMEN İĞNE TEVASİNİ ÇOK SORGULADIM FSH YÜKSELMESİNİ DE FAKAT DEDİĞİ FSH A BEN TAKILMIYORUM ÖNEMLİ OLAN FOLİKÜL OLUP OLMAMASI DEDİ. BİR AY BÖYLE ÇÖP OLDU. İKİNCİ AY SAĞDA FOLİKÜL OLUŞTU Kİ PRP ÖNCESİ DE BİTKİSEL KÜR VS UYGULADIĞIM DÖNEMLERDE SAĞDA ARADA BİR GÖRÜLDÜĞÜ OLUYORDU. YİNE YEDİ GÜNLÜK YÜKSEK DOZ İĞNE TEDAVSİNE BAŞLADIK FAKAT FOLİKÜL BÜYÜMEDİ VE E2 5 DEN DÜŞÜK TÜ. YANİ İÇİ BOŞ YA DA KALİTESİZ BİR FOLİKÜLDÜ. İKİNCİ AY DA BÖYLE ÇÖP OLDU. SONRASIN DA DA MUAYENEYE BİLE GİTMEDİM ŞUAN DEĞERLERİM NE BİLMİYORUM DA. PRP Yİ DE 2019 HAZİRANDA YAPTIRMIŞTIM.
olmayan folüküle ne iğnesi ? iğnemevcudu geliştirmek için biliyorum. boşuna onca iğne ve para vijdansız bunlar iğne içeriğinde bile yazıyor yumurta geliştirici diye. daha nerler duyacağız

bu ilecı da araştırın ben yeni başladım 2 ay kullanıp amh baktırp muayene olup farkı görmek istiyorum. çok yorum okudum bununla ilgili hatta kullanan kişileri buldum bizzat konuştum bir umut benim için zaten bitkisel içeriğindeki araştırdım hepsi zaten çok yararlı duyduğumuz şeyler doktora sorum den hepsi faydası bilinen şeyler dedi.
dervital macun. netten bulabilirsin eşime ve kendime aldım kullanıyoruz. sizde kullanırsanız sonucu paylaşırsanız sevinirim. birde hangi hastaneye gitmeyi düşünüyorsunuz ?bende araştırayım
Ben ilk evlendiğim ay hamile kaldım ve 3 yaşında bir oğlum var.kardeş istedik olmayınca dr amh düşük fsh yüksek tüp dedi. 3 defa opu oldum. 4 yumurtadan 1 i boş 2 si 3. güne kaldı transfer oldum tutmadı. Bu arada histereskopi de yaptırdım gen testlerindede bir şey yok. Tek sorun rezervim az ve fsh yüksek.2 defa kendiliğinden büyüyen yumurta yakaladık aşılama yaptık belki tutar diye olmadı tabi. En sonunda dr bir evladın var sonuçta artık dinlen bir şey yapma dedi. 1 sene hiç bir şey yapmdım. Tani adetlerim düzensizleşti iyice. Baktım 3 aydır adet yok başka bir dra gittim. Ateş basması çok ciddi şekilde etkiliyordu artık. Fsh olmuş 83. İlaç vermeyelim hayıt kullan dedi. Adet ol gel prp yapalım. Karahanoğlu çiftliği diye bir yeri tesadüf buldum ordan tentür aldım 1 ayın sonunda vücudumdan anladım hormonların değişikliğini tekrar fsh baktırdım 25 olmuş ve sağ ve solda 17 mm iki yumurta var. Dr bunları boşuna almayalım fsh düştüğü için yumurta çıkmış fakat içi boştur dedi ona göre 25 bile çok yüksekti. 1 hafta sonra adet oldum zaten sonra akabinde prp yaptırdım 2 hafta olacak. Adet olunca kontrole gel dedi. Bu arada rahim inceliğimde vardı her gün nar suyuna başladım. Vinalac diye bir vitamin, balık yağı kullanıyorum.ekmek olarak sadece karakılçık ekmeği yemeye başladım. Sebze ve balık ağırlık besleniyorum. Her sabah kahvaltıda lor peynirine keten tohumu ve zerdeçal ekliyorum. İzmir de erol tavmergana gitmiştim ben çok memnundum fakat zor bir hastayım kabul ettim yumurtam yok çünkü. Prp yi Ali öner erdoğdu yaptı. Sonuçları çok merak ediyorum.mutlaka yazarım gelişmeleri( tüp bebek tedavisinde astalife, biesteron, prowomen kullandım fakat hiç faydasını görmedim)

bu ilecı da araştırın ben yeni başladım 2 ay kullanıp amh baktırp muayene olup farkı görmek istiyorum. çok yorum okudum bununla ilgili hatta kullanan kişileri buldum bizzat konuştum bir umut benim için zaten bitkisel içeriğindeki araştırdım hepsi zaten çok yararlı duyduğumuz şeyler doktora sorum den hepsi faydası bilinen şeyler dedi.
dervital macun. netten bulabilirsin eşime ve kendime aldım kullanıyoruz. sizde kullanırsanız sonucu paylaşırsanız sevinirim. birde hangi hastaneye gitmeyi düşünüyorsunuz ?bende araştırayım
Dervital macun ve clife aynı ürün gibi. Ben daha önce clife aldım fakat bitmeden attım hiç faydasını göreceğime inanmamıştım.

1 kaliteli yumurtadan nasıl 2 embriyo oluştu? hiç duymadım 1 yumurta bir embriyo oluşur keşke 1 yumurta ile daha fazla oluşabilse. dönüş yaparsanız sevinirim

Sanırım diklatli okumamışsın daha net açıklayayım Nisan ve Mayıs aylarında yumurta toplandı her defasında 1 kaliteli yumurta toplam 2 ayda 2 kaliteli yumurta onlarda 2 embriyo oluşturdu

evet haklısın dikkatimden kaçmış şükür hamilezin bir tane olsun allah tamamına erdirsin

Çok teşekkürler yani demem o ki 1 tane kaliteli yumurta ihtiyacımız olan o yüzden benim gibi olanlar vazgeçmeyin imkanlarınız doğrultusunda her ay yumurtanızı takip ettirin olgunsa toplatın inanın inşallah o yumurta yakalanacaktır

inşallah doktorlara çok güvenim kalmadı sadece rabbimden diliyorum ve merhamet sahibi vijdanlı doktora gelelim diyorum. şimdiden hayırlı uğurlu olsun inşallah

Amh 2 sene önce 003 tü. Fsh 80/90 arasında ydı. 2 defa tüp denedim olmdı. Şimdi hayıt tentürü içiyorum 25 e düştü. Prp yaptırdım dün. Zerdeçal keten tohumu her gün yemeğime ekliyorum, Avitamini ağırlıklı kombine bir vitamin ve balık yağı içiyorum.
Merhabalar, ben de prp yi araştırıyorum ama emin olamıyorum . 39 yaşındayım , geçen sene Mayıs ayında baktırdığımda amh 0.15 fsh 19 idi . Haziran da tüp bebek denedim 3 tane toplandı boş çıktı. Eylülde tekrar denedim , o arada sabah akşam hayıt otu civan perçemi karışımı çayını içtim , hergün 1 yemek kaşığı kadar bal-polen-propolis-arı sütü karışımı 1 yemek kaşığı kadar da çörek otu-tarçın-bal karışımı yedim. Onların etkisi ile mi bilmiyorum ama eylüldeki denememde 4 yumurta toplandi, 3 ü dolu çıktı, 2 si döllendi ve 2 tane birinci kalite empriyo olarak transfer edildi , ikisi de tuttu ama birini 8. Haftada birini 11. Haftada kalp atışı durması ile kaybettim :KK43:( kasım sonunda kürtaj oldum . 2 ay regl düzene sokmak için ilaç kullandım . Tekrar deneyelim diye doktorum ile konuşurken rahim filmi Çektirdim , kürtaj sonrası Rahimde yapışıklık , polip gibi şeyler oluşmuş :KK43:(( geçen hafta tekrar operasyon geçirdim , 1 ay sonra felan aksilik olmazsa tekrar tüp bebek denemek için bakacağız . Araştırırken prp yi gördüm işe yarar mı bilmiyorum , doktorum çok da işe yarayan bir uygulama olmadığını söyledi ... offf offf... karmakarışık oldum iyce ... kızıyorum kendime neden bu kadar geç kaldım diye :KK43:(

Merhabalar, ben de prp yi araştırıyorum ama emin olamıyorum . 39 yaşındayım , geçen sene Mayıs ayında baktırdığımda amh 0.15 fsh 19 idi . Haziran da tüp bebek denedim 3 tane toplandı boş çıktı. Eylülde tekrar denedim , o arada sabah akşam hayıt otu civan perçemi karışımı çayını içtim , hergün 1 yemek kaşığı kadar bal-polen-propolis-arı sütü karışımı 1 yemek kaşığı kadar da çörek otu-tarçın-bal karışımı yedim. Onların etkisi ile mi bilmiyorum ama eylüldeki denememde 4 yumurta toplandi, 3 ü dolu çıktı, 2 si döllendi ve 2 tane birinci kalite empriyo olarak transfer edildi , ikisi de tuttu ama birini 8. Haftada birini 11. Haftada kalp atışı durması ile kaybettim :KK43:( kasım sonunda kürtaj oldum . 2 ay regl düzene sokmak için ilaç kullandım . Tekrar deneyelim diye doktorum ile konuşurken rahim filmi Çektirdim , kürtaj sonrası Rahimde yapışıklık , polip gibi şeyler oluşmuş :KK43:(( geçen hafta tekrar operasyon geçirdim , 1 ay sonra felan aksilik olmazsa tekrar tüp bebek denemek için bakacağız . Araştırırken prp yi gördüm işe yarar mı bilmiyorum , doktorum çok da işe yarayan bir uygulama olmadığını söyledi ... offf offf... karmakarışık oldum iyce ... kızıyorum kendime neden bu kadar geç kaldım diye :KK43:(
Alllah ın dediği olur Canım kendini üzme ne yaşı küçükler var onların da nasip olmayınca olmaz ama nasipte varsa doktorların çok zor veya olmaz diyenlerin olabiliyor bak en azından hamile kalkabilmişsin İNŞALLAH Alllah tez zamanda kolaylıkla tekrar hamile kalıp bebeğini kucağına alırsın bahsettiğin hayıt çayı arısütü karışımını ve de çörekotunu aynı anda mı kullandın Allah ın izniyle bunların etkisi olmuştur diye düşünüyorum

Merhaba. Prp sonrası bilgi almam için yardımcı olursanız çok sevinirim. Öncelikle yaşım 28. Fsh yüksekliği ile doktora gittim. Sağ ve Solda birer yumurtam varmış. Amh da düşük çıktı. İvedi bir şekilde tüp bebek dediler. Önce prp yapıldı. Prp sonrası kasiklarimda ara ara ağrım oluyor. Kramp tarzı ağrılar bazende basınç varmış gibi hissediyorum yumurtakımlarında. PrP den 42 gün sonra regl oldum ve suan da da bi ağrı var yumuryaliklarimda. Bu şekilde sizde de oldu mu acaba ?
Merhabalar prpden sonra adet gecikmesi normal mi acaba ben yaptirali 20 gun oldu bende de gecikir mi diye dusunuyorum zaten ilavla adet oluyorum

Alllah ın dediği olur Canım kendini üzme ne yaşı küçükler var onların da nasip olmayınca olmaz ama nasipte varsa doktorların çok zor veya olmaz diyenlerin olabiliyor bak en azından hamile kalkabilmişsin İNŞALLAH Alllah tez zamanda kolaylıkla tekrar hamile kalıp bebeğini kucağına alırsın bahsettiğin hayıt çayı arısütü karışımını ve de çörekotunu aynı anda mı kullandın Allah ın izniyle bunların etkisi olmuştur diye düşünüyorum
Kesinlikle Allahım ol deyince olacak biliyorum , umudumu kaybetmiyorum aslında hiç ...evet hepsini aynı anda kullandım. Sabah akşam hayıt-civan percemi karışımı çayı bir kupa, günde 1 yemek kaşığı arı sütü -bal-propolis günde 1 yemek kaşıgı de çörek otu-bal-tarcın, he bir de günde 3-4tane kuru incir , hangisi işe yaradı , yaradı mı bilmem ...ama birinci deneme ile ikinci deneme arasındaki değişime doktor bile şaşırmıştı ... bunlar bir de kilo olarak döndü ama yapacak birsey yok , herseye razıyım.. siz prp den sonuç alabildiniz mi , önerir misiniz ?

İnşallah tekrar hamile kalırsınız. Ben geçen sene prp ye karşı nötr düm fakat yaptıranları okudukça neden olmasın dedim. En azından aklımda kalmasım diye yaptırdım. Prp olanlar genelde zamanında adet olmuş. Benim daha yeni o yüzden bilemiyorum.

Kesinlikle Allahım ol deyince olacak biliyorum , umudumu kaybetmiyorum aslında hiç ...evet hepsini aynı anda kullandım. Sabah akşam hayıt-civan percemi karışımı çayı bir kupa, günde 1 yemek kaşığı arı sütü -bal-propolis günde 1 yemek kaşıgı de çörek otu-bal-tarcın, he bir de günde 3-4tane kuru incir , hangisi işe yaradı , yaradı mı bilmem ...ama birinci deneme ile ikinci deneme arasındaki değişime doktor bile şaşırmıştı ... bunlar bir de kilo olarak döndü ama yapacak birsey yok , herseye razıyım.. siz prp den sonuç alabildiniz mi , önerir misiniz ?
Teşekkür ederim benim prp öncesi muyanede solda birtane adetin 9. Günü 14mm bir yumurta vardı Prp den sonra 2. Adetimde sağda bir solda 1 birtane de geçen aydan yumurta vardı tüp bebek tedavisine başladık fakat yumurta büyümedi hastahanede ki arkadaşlar da olumlu yönde sonuç alanlarda vardı menepoza giren bir kadında da 2 yumurta çukmıştı tanıştığım binarkadaş bana üzülme yumurtalar artabilir bir tanıdığının da benim gibi olmuş ilk aylarda sonra 4. ve 5. ayda 6 şar folükül oluşmuş şimdi 12 tane yumurtası dondurulmuş dedi benim durumum olumlu gelişseydi önerirdim Yanlış etkilemek istemem siz kullandıklarınıza devam edin dua ile birlikte İNŞALLAH olacak birdahakine hemde çift çift 🥰

Hanımlar merhaba. Tüp bebek için Eylül ayından beri Prof.Dr.Bülent Tıraş kontrolünde Acıbadem Maslak'ta tedavi görüyorum. Öncelikle Humatrope yani büyüme hormonu kullandım. Ardından 2.ayın sonunda tüp bebek protokolü verildi. İğnelerimi ve ilaçlarımı düzenli kullandım ancak sonuç alamadık. Tek yumurtam vardı o da büyümedi :KK43: Bülent Hoca bana PRP önerdi. Ancak orada da yeni yapmaya başlıyorlar ben ilk hastalardan biri olacağım. Bu uygulamayı daha önce deneyen oldu mu? Başarılı sonuç alan var mı? Operasyon sonrası nelere dikkat ettiniz paylaşırsanız çok sevinirim.

Merhaba. Üstünden 1 yıl geçmiş ama denk geldim yazınıza. Sonuç ne oldu??

6 ocakta da ben yaptirdim ...Ben de elimden geldiğince tüketmiyorum baya vitamin kullanıyorum..prp den önce 2 3 gün az adet olurdum şimdi 7 gün azar azar da olsa adet oldum. Doktorum ne zaman derse o zaman kontrole gideceğim. Bu arada her hafta akupunktur ve ozon tedavisi görüyorum sabahları arı sütü bal polen karışımı yiyorum ..çok çabalıyorum Rabbim bizlere de nasip etsin

X