Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

Sevgili. H hilaluzunel ,

Siz embriyologların CV sini nereden gördünüz acaba ben hiçbir yerde ulaşamadım Cv’lerine? Kötülemek amacıyla başka rakip kurumların personelleri burada yazabiliyor.Benim tüp bebek aşamamda laboratuvar direktörü Cihan Bey diye biriydi ve şu an Amerika’da bir tüp bebek merkezi başında diye duydum. Yani CV si kötü olsa herhalde şimdi oralarda olamazdı. Biidigim kadarıyla Bülent Hoca’nın 10’un üzerinde embriyolog ekibi var ve başarı oranları %60 larda idi en son duyduğum. Türkiyenin en başarılı tüp bebek merkezi olmazdı sanıyorum eğer embriyologları kötü olsa. Ya da Maslak acıbadem gibi ciddi bir kurum herhalde öyle alalade bir ekiple çalışmazdı. Siz o gördüğünüz CV’leri buradan bizimle de paylaşsanız? Hem rakip bir kurumdan yazmadığınıza emin olsak?

Sevgili. H hilaluzunel ,

Siz embriyologların CV sini nereden gördünüz acaba ben hiçbir yerde ulaşamadım Cv’lerine? Kötülemek amacıyla başka rakip kurumların personelleri burada yazabiliyor.Benim tüp bebek aşamamda laboratuvar direktörü Cihan Bey diye biriydi ve şu an Amerika’da bir tüp bebek merkezi başında diye duydum. Yani CV si kötü olsa herhalde şimdi oralarda olamazdı. Biidigim kadarıyla Bülent Hoca’nın 10’un üzerinde embriyolog ekibi var ve başarı oranları %60 larda idi en son duyduğum. Türkiyenin en başarılı tüp bebek merkezi olmazdı sanıyorum eğer embriyologları kötü olsa. Ya da Maslak acıbadem gibi ciddi bir kurum herhalde öyle alalade bir ekiple çalışmazdı. Siz o gördüğünüz CV’leri buradan bizimle de paylaşsanız? Hem rakip bir kurumdan yazmadığınıza emin olsak?
sayfalarında yazıyor gizli değilki rakip kuruluş mu hiç aklıma gelmedi valla. siz nereden baktınız bilmiyorum ama işde burada kendi sitelerinde yazıyor tek tek isim girip cv ve önceki çalıştığı yerlere baktı. bir tanesi ikea da çalışmış hanımefendi size ne kastım olabilir benim canım çok yandı kimse aynı durumlara düşsün istemem. size hastane tavsiye etmiyorum üstelik

Eklentiler

• acıbadem.png
    acıbadem.png
    207,6 KB · Görüntüleme: 82
zaten türkiyede bu işlem yasak yok yanlışım arkadaşım dokt tam olrak şöyle soyledı dilersen ailenden bırını donor olrak götrebılrsın bilhasa genç doğrgan olan bırıne bunları bulamam dıyorsan 40 50 bın cıvarı kıbrıs tüp bebek merkezlerı sana donor buluyor başkasının yumrtalığını sana nakledıyorlar ama o bebek genetık olrak senle hıcbır yatkınlk göstermıyor eşin ve yumrta kımden alındysa falan falan
aynen bende bunu demek istedim yumurtalık nakli değil başka birinin yumurtası eşinin spermi ile döllenip embriyo halinde senin rahmine konuyor.

H hilaluzunel
Hilal hanım rica etsem bana bi link yollar mısınız nereden baktıysanız ben bakıyorum bakıyorum internetten bulamıyorum
buraya dosya ekledim aslında görebilmeniz için. linki atayım Acıbadem Maslak Tüp Bebek Merkezi - Acıbadem buradan doktorlar ve labaratuvar sorumluları ve embriyologlar var isimden teke tek yazıp eğitimlerine baktım ben. keşke en iyilerle işini önenle yapanlarla karşılaşsak ve mutlu olsak . 2 olumsuz denemem oldu ve çok yoruldum 3 ay beklyeceğim bu arada her hastaneye bakıyorum ve mümkün oldukça çok okuyorum kendi doktorumuz olmamız gerek bunu anladım bazı yerde doktor iyi bazı yerde embriyolog bir yoruma bakıyorum doktor çok ilgili iyi deniyor diğer yorumda aynı doktoru 5 dakika gördüm başkası yaptı tüm işlemleri diyor. siz hangi hastanede denediniz ? şuan tercihiniz var mı? bu arada ben bitkisel bir ilaca başladım onu araştırıyorum 15 gündür.

Eklentiler

• acıbadem.png
    acıbadem.png
    207,6 KB · Görüntüleme: 63
H hilaluzunel
Hilal hanım rica etsem bana bi link yollar mısınız nereden baktıysanız ben bakıyorum bakıyorum internetten bulamıyorum
ben şuan tam karar vermedim amerikana bakıyorum sizde bakın demiyorum sadece doktor labratuvar embriyolog hepsi önemli hepsini inceleyin. hangi hastane olursa olsun embriyolog çok önemli arkadaşlar tüm işlem herşey onların elinde en küçük bir hata ve özensizlik istediğiniz kadar iyi yumurta sperm olsun hepsi boşa gider. hangi hastane olursa olsun embriyologları mutlaka inceleyin ve teknikleri okuyun bilerek gidin doktora ben liste yaptım mesela tüm soracaklarımı hangi teknikler uygulnacak çünkü artık biliyorum herkese aynı tedavi diye birşey yok her kişi farklı yapısı yumurtası ilaçlara tepkisi vs. eline liste alıp bu iğneleri yaparız olursa olur ile başlamak istemiyorum artık bir sürü yeni yöntem gelişmiş embriyo yapıştırma traşlam mikroenjeksiyon bağışıklık konusu çok önemli mesela vs.

H hilaluzunel
Ben Maslak Acıbademde yaptırdım. Baska bi hastanede hayatta bebeğiniz olmaz dediler. Sonra Bülent Hocaya geldim. İlk denememizde hamile kaldım. Sonra ben birçok arkadaşıma da tavsiye ettim. Bir tanesi 43 yaşında idi. 7 deneme yapmıştı, olmamıştı. Bülent hoca da hemen hamile kaldı. Ben çok memnun kaldım hicbir sorun yaşamadım. Bülent hocaya çok fazla hasta geliyor, o yüzden tabi saatlerce göremiyorsun gittiğinde. Çünkü bir hastadan diğerine çare olmak adına koşturuyor. Herkes çare arıyor tabi. O sebepten çok görcem, sürekli görcem beklentisiyle gitmemek lazım. Ama hoca o kadar tecrübeli ve işinde iyi ki nokta atışı kişiye uygun tüm tedaviyi o belirliyor. Prp ye de yine arkadaşım icin gittik. Yiğit hoca yaptı ona da. Onda da arkadaşım prp den sonra tüp bebeksiz kendiliğinden hamile kaldı. Yiğit hoca da çok efendi, çok ilgili, çok iyi biri.

Merhabalar , üzerinden çok zaman geçmiş ama şimdi okuyunca yazmak istedim ... ben de benzer durumdayım , 39 yaşındayım ve benzer sorunlardan dolayı ben de 2 yıldır uğraşıyorum:KK43:(( sizdeki son durum nedir ? Bana tavsiye edebileceğiniz birsey var mı ? Allah hepimizin yardımcısı olsun 🙏

H hilaluzunel
Ben Maslak Acıbademde yaptırdım. Baska bi hastanede hayatta bebeğiniz olmaz dediler. Sonra Bülent Hocaya geldim. İlk denememizde hamile kaldım. Sonra ben birçok arkadaşıma da tavsiye ettim. Bir tanesi 43 yaşında idi. 7 deneme yapmıştı, olmamıştı. Bülent hoca da hemen hamile kaldı. Ben çok memnun kaldım hicbir sorun yaşamadım. Bülent hocaya çok fazla hasta geliyor, o yüzden tabi saatlerce göremiyorsun gittiğinde. Çünkü bir hastadan diğerine çare olmak adına koşturuyor. Herkes çare arıyor tabi. O sebepten çok görcem, sürekli görcem beklentisiyle gitmemek lazım. Ama hoca o kadar tecrübeli ve işinde iyi ki nokta atışı kişiye uygun tüm tedaviyi o belirliyor. Prp ye de yine arkadaşım icin gittik. Yiğit hoca yaptı ona da. Onda da arkadaşım prp den sonra tüp bebeksiz kendiliğinden hamile kaldı. Yiğit hoca da çok efendi, çok ilgili, çok iyi biri.
neden bu kadar net söylemişler kolay kolay çok önemli bir sorun olmadıkça emin olmadan hastaneler bunu söylemezler

Alllah analı babalı büyütsün İNŞALLAH beneğinizi ben de Aralık ayında Bülent Traş ta prp yaptım 2 adetimde yumurta gelişmedi iptal olundu sizin Bülen Traş ta prp den sonra tüp bebek tedavisi oldunuz mu olumsuz mu oldu ki tekrar Aret hocaya gittiniz

Çok teşekkürler, yok Bülent Traşta prp ve sonrası kontrole gittim sadece, ücretleri benim bütçemi aşıyordu, ayrıca Aret hocanın yaklaşımı, insaniyeti çok iyi o yüzden tüp bebeğe onda devam ettim, Aret hoca prp ye sıcak bakmıyor o yüzden Bülent Traşa gitmiştim. Ayrıca yumurta rezerv azlığından Aret hoca iğne değil hap kullandırıyordu bu bana daha mantıklı geliyordu ki nitekim öyle de oldu.

Yasim 42.Bana prp yapildi.vajinal muayenede prp oncesi 2 folikul goruldu.bir sonraki regl de bakilacak duruma. Olumsuz dusunmek istemiyorum umarim faydasi olur.bu ayin 20 si gibi regl olurum buyuk ihtimal.sonuclari paylasirm yine..
Üzerinden baya geçmiş ama sonuç alabildiniz mi ? Benim de yaşım 39 , düşük amh yüksek fsh sorunum var :KK43:(

ben şuan tam karar vermedim amerikana bakıyorum sizde bakın demiyorum sadece doktor labratuvar embriyolog hepsi önemli hepsini inceleyin. hangi hastane olursa olsun embriyolog çok önemli arkadaşlar tüm işlem herşey onların elinde en küçük bir hata ve özensizlik istediğiniz kadar iyi yumurta sperm olsun hepsi boşa gider. hangi hastane olursa olsun embriyologları mutlaka inceleyin ve teknikleri okuyun bilerek gidin doktora ben liste yaptım mesela tüm soracaklarımı hangi teknikler uygulnacak çünkü artık biliyorum herkese aynı tedavi diye birşey yok her kişi farklı yapısı yumurtası ilaçlara tepkisi vs. eline liste alıp bu iğneleri yaparız olursa olur ile başlamak istemiyorum artık bir sürü yeni yöntem gelişmiş embriyo yapıştırma traşlam mikroenjeksiyon bağışıklık konusu çok önemli mesela vs.
Soru listesini ben de alabilirmiyim?

buraya dosya ekledim aslında görebilmeniz için. linki atayım Acıbadem Maslak Tüp Bebek Merkezi - Acıbadem buradan doktorlar ve labaratuvar sorumluları ve embriyologlar var isimden teke tek yazıp eğitimlerine baktım ben. keşke en iyilerle işini önenle yapanlarla karşılaşsak ve mutlu olsak . 2 olumsuz denemem oldu ve çok yoruldum 3 ay beklyeceğim bu arada her hastaneye bakıyorum ve mümkün oldukça çok okuyorum kendi doktorumuz olmamız gerek bunu anladım bazı yerde doktor iyi bazı yerde embriyolog bir yoruma bakıyorum doktor çok ilgili iyi deniyor diğer yorumda aynı doktoru 5 dakika gördüm başkası yaptı tüm işlemleri diyor. siz hangi hastanede denediniz ? şuan tercihiniz var mı? bu arada ben bitkisel bir ilaca başladım onu araştırıyorum 15 gündür.
Bitkisel ilaç nedir?

Çok teşekkürler, yok Bülent Traşta prp ve sonrası kontrole gittim sadece, ücretleri benim bütçemi aşıyordu, ayrıca Aret hocanın yaklaşımı, insaniyeti çok iyi o yüzden tüp bebeğe onda devam ettim, Aret hoca prp ye sıcak bakmıyor o yüzden Bülent Traşa gitmiştim. Ayrıca yumurta rezerv azlığından Aret hoca iğne değil hap kullandırıyordu bu bana daha mantıklı geliyordu ki nitekim öyle de oldu.
Teşekkür ederim bende prp yaptım 2 yumurta vardı acaba beni de tedaviye alır mı Aret hoca 1 yurtası olanı kabul ediyorlar mı

Bugun Bahçeciyi aradım prp yapıyorlamış ama bilimsel birşey degil dediler.Dün Anatolyayı aramıştım onlar da aynı şeyi söylediler.
Merhabalar ,üzerinden baya zaman geçmiş ama durumunuz nedir şimdi ? Prp yaptırabildiniz mi ? İşe yaradı mı ? Benim de 6 yaşında bir kızım var çok fena kardeş istiyor, gece kalkıp dua ediyor o derece:KK43: 2,5 yıldır uğraşıyoruz ama olmadı , 2 sefer tüp bebek denedik .ikincisinde tuttu ama 11 haffalıkken kalbi durdu:KK43: düşük amh yüksek fsh sorunum var :KK43:

Bitkisel ilaç nedir?
[
Bitkisel ilaç nedir?
ben ayrıca dahaönceki iki denememde kulladığım tüp ilaç iğne ve çektirdiğim rahim filmlerini raporları düzenledim. sordukları zmana tarihleri unutabiliyorum hem benim için hemde doktor için fayadalı olacağını düşündüm öncesinde ne yapılmış vücudumun tepkileri ne olmuş kendimde görmek istedim doktorda buna göre tedaviye başlasın aynı şeyleri yapıp sonuç hüsran olsun istemiyorum. bu yönetemide deneyebilirsiniz . soracakların kullandıkları yöntemler hangileri diye olacak. mesela
lazer ile tomurcuklama
ko-kültür
mikroenjeksiyon
pıhtılaşma bozukluğu
embriyo dışa zaraına tutunma kolay olsun diye işlem yapılabiliyormuş embriyo traşlama deniyor buna
lenfosit aşısı
mikroçüp uygulaması blaktosit transferi
era testi
prp tedavisi
endometriosis embriyo yapıştırm ( glue ) ben bunu yaptırmıştım 2. tedavimde bebeklerde sorun olduğndan olmadı bu deneme
birçok hstaneyi araştırdım bunların hepsi kullanılacak diye birşey yok fakat yapıldığı zaman tutunma durumunu artıran durumlar var keşke denemelerden önce araştırsaydım bunu çok aceleye geldi benim denemeler
birde şunu gördüm bazı doktorlar bunları bildikleri halde siz gerklimi yapılsın demeden yapmıyorlar bunu anlamış değilim. mesela bende şu oldu yapıştırma tekniğini ben istedim sonucu iyi yönde artıyormu dedim daha önce okmuştum % 20 artıyormuş siz neden söylemediniz önermediniz dedim yapıyoruz ama ekstra ücret istemiyor hastalar dediler sizin görevini söylemek görüyorsunuz hiç bir şey esirgemiyoruz dedim.2. de benim şanssızlığım doktorum çok iyiyidi fakat tam tedaviye 2 hafta kala hastaneden ayrılmak zorunda kaldı mecburen orada devam ettim içim rahat etmediği halde onunda sebebi eşim yurt dışındaydı işlemler başlamış bulunmuştuk.
size tavsiyem bu yöntemleri araştırın bilinçli gidin. lenfosit aşısı çok önemliymiş bunu yeni duydum mesela.bol şanslar inşallah hepimize sağlıkla nasip olur. hiç kolay yaşanan bir durum değil vijdanlı doktorlarla karşılaşırız inşallah

Bitkisel ilaç nedir?
bu ilecı da araştırın ben yeni başladım 2 ay kullanıp amh baktırp muayene olup farkı görmek istiyorum. çok yorum okudum bununla ilgili hatta kullanan kişileri buldum bizzat konuştum bir umut benim için zaten bitkisel içeriğindeki araştırdım hepsi zaten çok yararlı duyduğumuz şeyler doktora sorum den hepsi faydası bilinen şeyler dedi.
dervital macun. netten bulabilirsin eşime ve kendime aldım kullanıyoruz. sizde kullanırsanız sonucu paylaşırsanız sevinirim. birde hangi hastaneye gitmeyi düşünüyorsunuz ?bende araştırayım

Merhaba Marsay evet geçen yıl şubat ayında Acıbadem de prp yaptırdım, akabinde 2 adet dönemi bekliyorsun tüp yapılmıyor, adet dönemlerinde kontrole gittim benim zaten 1 yumurta ya oluşur ya oluşmazdı. Prp sonrası yine 1-2 yumurta göründü yine.prp öncesi Aret Kamar da1 yıl tüp denemiştik ama hep olumsuzdu.Prp sonrası Nisan ve Mayıs aylarında tekrar Aret Kamarda tüp bebek denedik her defasında 1 kaliteli yumurta oluştu ve 2 embriyo transfer edildi ve o embriyolardan biriyle gebe kaldım. Artık prp nin etkisi mı yoksa Bülent Tıraş 3 tane vitamin vermişti (gonamax omepa ve biosteron) bunları 3 ay kullandım. Vitaminlerin etkisi mi bilmiyorum. Ben bu konuları çok ama çok araştırdım yabancı makaleleri hep okudum dhea ( biosteron) nın kalite de etkisi oldukça fazla ben ona dayandırıyorum, unutmayın tek ihtiyacımız 1 kaliteli yumurta
1 kaliteli yumurtadan nasıl 2 embriyo oluştu? hiç duymadım 1 yumurta bir embriyo oluşur keşke 1 yumurta ile daha fazla oluşabilse. dönüş yaparsanız sevinirim

ESKİŞEHİR ACIBADEM ÖYLE TAM DA DEDİĞİNİZ GİBİ HANİ DERLER YA ORTADA FOL YOK YUMURTA YOK BU NEYİN PARASI AYNI SÜRECİ BENDE YAŞADIM SORUN BENİMLE ALAKALI SPERMİYOGRAM TESTİ YAPTIRIP ONUN PARASINI BİLE ALMAYA ÇALIŞTILAR HAYIR DAHA BEN TEDAVİYE CEVAP VERDİM Mİ FOLİKÜL OLACAK MI OLDU BÜYÜYECEK Mİ Bİ BAKILSIN SONRA GEREKİRSE DİĞER AŞAMALAR YAPILSIN BENİMDE İLAÇ VE PRP İLE 10 BİN GİTMİŞTİR. YAZIK VALLA BU İŞİNDE SUYUNU ÇIKARDILAR . ESKİŞEHİR ACIBADEMLE KOORDİNASYONU SAĞLAYAN İLKNUR HANIM BENİ İKNA ETMEK İÇİN PRP YE BELKİ ON KEZ ARAMIŞTIR SONUÇ NE PEKİ ŞİMDİ NASILSINIZ DİYE BİR KEZ BİLE ARANMIYORUM NELER YAPABİLİRZ DİYE ... ANLADIK BU İŞLER PARA İÇİN YAPILIYOR DA İNSANLIK BUKADAR MI ÖLDÜ . SONUÇ ALLAH GÖRÜYOR BUNLARIN ELİDEN KURTARSIN KENDİ ŞİFASINI NAİP ETSİN.
insanlık bu kadar öldü gerçekten. zaten parayı alıyorsun işini doğru yap içimizde ukte kalmasın herşeyi yaptık diyelim taktir allahın. üstün körü iş yapılyorlar onlar için kolay olmadı tekrar deneriz. rabbim affetmesin bu mantıkla iş yapan doktorları

X