Yumurta ve Sperm Donasyonu ile Tüp Bebek

Aklıma takılan birşey var kızlar, donasyon emzirmeye engel mi? Normal anneler gibi emzirebiliyoruz değil mi. Öyle diye biliyorjm ama kafam karıştı. Anne olanlar yardımcı olabilir mi

Aklıma takılan birşey var kızlar, donasyon emzirmeye engel mi? Normal anneler gibi emzirebiliyoruz değil mi. Öyle diye biliyorjm ama kafam karıştı. Anne olanlar yardımcı olabilir mi
Ayni soruyu bende merak ediyorum. Hormonları dışarıdan alıyoruz nasıl olacak acaba diye.
Menopozda olup donasyon yaptıranlar içinde aynı zamanda merak ediyorum.
Umarım cevap veren olur

Kızlar bir şey soracağım. Dün (6. haftamda) özele gittim vajinal ultrasonla bakıldı ve kalpleri dinletildi. Bugün devlette gittiğim doktor çok kızdı. Bebeğe zarar veriyor dedi. Aynı durumu yaşayan var mı? Çok üzgünüm çok kötüyüm.
Bazı doktorları gerçekten anlamıyorum.
3 tane doktora gittim hepsi de alttan bakmanın zararı yok demişti.
Ama ben karnımdan göremezsek bakarız demiştim tamam dedi. Karnımdan gördük gerek kalmadı. Hatta benim o dönem enfeksiyonum varmış kanamam oldu. Doktor dedi ki alttan bastırsaydın enfeksiyon da görülür müdahale edilirdi. Karnımızdan bakılınca da bebeğe ısı gidiyor mesela çok az kalp atışı dinletiyorlar. O da tehlikeli o zaman yani. Takılma.

Ne alaka vucut snin vucudun ve senin vucudunda can buluyor o büyüdükçe senin vucudn hormanlarn gelişiyor ve süt üretiyor vücudun 6 aylık bebeim var ve emziriyrm

Bazı doktorları gerçekten anlamıyorum.
3 tane doktora gittim hepsi de alttan bakmanın zararı yok demişti.
Ama ben karnımdan göremezsek bakarız demiştim tamam dedi. Karnımdan gördük gerek kalmadı. Hatta benim o dönem enfeksiyonum varmış kanamam oldu. Doktor dedi ki alttan bastırsaydın enfeksiyon da görülür müdahale edilirdi. Karnımızdan bakılınca da bebeğe ısı gidiyor mesela çok az kalp atışı dinletiyorlar. O da tehlikeli o zaman yani. Takılma.
Valla haklısın canım birinin ak dediğine diğeri kara diyor resmen

Ben halil ibrahim tekine gittim transfer sürecindetim ilaç kullanıyorum şuan normalde benim çocuklarım oluyor ben cinsiyet seçimi yapıyorum

Ayni soruyu bende merak ediyorum. Hormonları dışarıdan alıyoruz nasıl olacak acaba diye.
Menopozda olup donasyon yaptıranlar içinde aynı zamanda merak
Ben de tamamen adetten kesildim, okuduğum kadarıyla donasyonla hamile kalmışsınız, rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Acaba adet olmazken nasıl bir yol çizildi size, anlatır mısınız.🙏

Canım niye emzirmeye engel olsun normal bir hamilelikten hiçbir farkı yok tek fark yumurta donörden bebek senin rahmine tutununca her süreç senun vücudunda beyin sinir sisteminle hormonların ile ilerliyor benim bebeğim var emziriyorum yani

Kızlar bir şey soracağım. Dün (6. haftamda) özele gittim vajinal ultrasonla bakıldı ve kalpleri dinletildi. Bugün devlette gittiğim doktor çok kızdı. Bebeğe zarar veriyor dedi. Aynı durumu yaşayan var mı? Çok üzgünüm çok kötüyüm.
Ben 8 haftaya kadar vajinal ultrason ile baktırdım hiçte birşey olmadı zaten minicik birşey giriyor rahme bebege zarar vermez kalp atışını da zaten saniyelik dinletiyorlar beni de korkutmuslardi doktorum içimi rahatlattı korkma asıl stres yaparsan sıkıntı olur

Kızlar yarın kese görmeye gidecektim ama bugün kanamam oldu. Ne yapmalıyım elim ayağıma dolaştı
Benim 26. Haftaya kadar kanamam olmuştu ve bir iki damla şeklinde de değildi korkma Allah'ın izniyle birşey olmaz ama evinde proluton iğneyi mutlaka bulundur düşük tehlikelerinde hemen onu vuruyorlar içinde yüksek miktarda Progestan olduğu için rahim kasılmalarını önlüyor

X