Yumurta Takibi Yaptırıp Yumurtanın direnç göstermesi (Gonal F 900)

Panda34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2022
330
197
27
Merhaba.25 yaşında 2 yıllık evliyim pcos hastasıyım daha önce özel bir hastanede 2 kez yumurta takibi yaptırdım klomen kullanmıştım negatif oldu ikisinde de.Daha sonra doktorumu değiştirdim hsg testi istedi benden öncelikle çektirdim.Polip çıktı bu şekilde hamile kalamayacağım söylendi histereskopi ameliyatı oldum hem polip alındı hem rahim genişletildi fazlalık varmış.Şimdi yumurta takibine başladık değerli doktorumla gonal f 900 iğnesi kullanıyorum ilk 75 le başladık ardından 2 gün 112.5 a yükselttik bugün kontrole gittim yumurtalarım direnç gösteriyor büyümesi çok yavaş doktorumda ilacı çok yükseltirse çok fazla yumurtanın büyüyebileceğini bununda tedaviyi iptal ettirebileceğini tüp bebeğe dönmemiz gerekeceğini söyledi.2. gonal f 900 iğnesi aldık ve doz 3 günlük 150 ye çıkarıldı.Gerektiğinde tekrar dozu düşürülecek.Gonal iğne dışında yumurtanın direncini kırabileceğim veya büyümesini destekleyebileceğim bir yol var mıdır.Kusura bakmayın uzun oldu.Bir de kendi yaşadığınız durumunuz varsa yazabilir misiniz

Daha once yasamistim yarin tekrar kontrolum var ve tekrar yasicam diye cok korkuyorum ben gonalf 250 vuruyorum hergun + duphaston kullaniyorum gunde 3 kere . C vitamini cok iyi geliyomus diye okudum c vitamini aliyorum sabahlari aksamlarida impryl kullaniyorum 2 aydirda argifertil kullaniyordum . Siz herhangi bi vitamin kullaniyormusunuz

Bide ben forumda gonalf kullananlarin akintisi olur diye okudum bende hic akinti falan yok sizde varmi

Bide benim gittigim merkezde evdeysem 12de hormonlarin pik yaptigini o saatte igneyi yapmam gerektigini ama calisiyosam en gec aksam 8e kadar tapmam gerektigini soylediler umarim faydasi olur

Bunu özellikle buraya yazdıktan sonra doktoruma sordum herhangi bir besin vitamin folik asit vs kullanmalı mıyım yumurtanın direncini kırabilmek adına hayır cevabını aldım gittiğim doktor alanında çok iyi bir hekim özellikle infertilite ve pcos

Bide benim gittigim merkezde evdeysem 12de hormonlarin pik yaptigini o saatte igneyi yapmam gerektigini ama calisiyosam en gec aksam 8e kadar tapmam gerektigini soylediler umarim faydasi olur
Doktorum bana takip kağıdı hazırladı tarih alacağım doz 2 günlük 3 günlük sonra kontrol sonra tekrar dozunu düzenleyip gün kontrol tarihini yazıyor ve iğnelerin hepsini akşam 8 de yapmamı söyledi

Bir de hiç korkmayın hele doktorunuza da güveniyorsanız stres sağlığı çok etkiliyor nasibimizi yaşıyoruz..Bende ilk 2 negatifte çok korkmuştum doktorun kapısında beklerken bile stres oluyordum bir de çevre baskısı çok yıpratmıştı ta ki doktorumla görüşene kadar kapısından her girdiğimde 0 stres ve gülerek girip çıkıyorum tedavim olumsuzda sonuçlanabilir bana her ihtimalden yüzdelerinden bahsetti doktorum gayret ediyor ben sabırlı davranıyorum inşaAllah sonumuz da güzel olur sizde bütün arzu edenlerle birlikte bende hayırlı haberi alabilirim inşaAllah

Doktorunuz kim acaba tup bebek merkezi falanmi

Ben 2 aydir vitamin kullaniyorum infertilite tedavisi icin ozel vitaminler esimde kullaniyor ama bizimki tup bebek tedavisi tabi farkli olur yarin kontrolüm var bakalim nolcakk insaAllah gelisme vardir

İnşaAllah güzel sonuçlar alırsınız
Aldim aldim elhamdülillah 2 taraftada yumurtalarim var en buyukleri 11m oldugunu soledi doktorum cumaya kadar kullanmaya devam edicem cuma gunu tekrar kontrole cagirdi 13 yil oldu 13 yildir tedavi oluyorum daha oncede tup bebek girisimim oldu ama ilk defa yumurtalarim buyudu bu duphastonun etkisi sanirim vitaminler ve beslenme seklimdende olabilir insaAllah sende guzel sonuclar guzel haberlerle gelirsin dua eder dua beklerim

Çok sevindim sizin adınıza Allah tez zamanda nasip etsin yüzünüzü güldürsün inşaAllah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…