Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

bugun kontrolumvardı 14.gundeyım 11mm yumurta bitane oluşmüş.bi sorum olcak size.dokotr bana çok sıkışık gel demişti bende çok şıkışık değildim acaba tam göremeış olabilrmi doktor?

amaneyn kızlar gecenin yarısı siz varmışınız gibi yazdıkça yazıyom ya ben bu kadar diildim ilk günün etkisi heraldelikafaduldenokursunuz ne de olsa ben olmasamda sizde ben varmışım gibi yazın olmaz mı hadi öpt sizleri en büyüğünden dualarda olmak dileğiyle cümletenkaydirigubbakcemile3

yenımısın canım aramıza hoşgelın :)

bugun kontrolumvardı 14.gundeyım 11mm yumurta bitane oluşmüş.bi sorum olcak size.dokotr bana çok sıkışık gel demişti bende çok şıkışık değildim acaba tam göremeış olabilrmi doktor?

çıktın mı bumuyani?benim de ilk takibimde sıkışık gel dedi.bol su iç dedi.içe içe çatladım.gittim zor tutuyorumbastırdıkça bastırdı yumoşları görcem die.aman ne rezildim ya.neyse net gördü benimkileri.ama ben çok sıkışıktım.e tam görmese alttan baksaydı ya da senin kafaya takıldıysa sen alttan bak deseydin.içinde kalmazdı.bak en garantisi ultrasonla.hem sıkmıyosun kasıklarına işkence etmiosun hem de daha net sonuç.yeni takipte doktor değiştirdim.bu hep ultr.bakıo.net gözüküyo boyutu falan belki derdine derman olamadım ama fikir verim dedim:mymeka:

kızlar bakalım benim doktor tahlil istiyorda istiyor ne alakysa hastaneye para kazandırmak için simir testi bile istedi. ve cins doktorum beni hala yumurta takibine çağırmadı. düşünün yani nisan 3te adet olacağım ama sanki beleş muayene ediyor.bende karar verdim doktorumu değiştiriyorum

kızlar ben geldim kontrolden.doktor oooo iyi dedi. beklediğimizden daha çok yumurtan oldu.iğneye çok güzel cevap verdin dedi. şuan 10 günüm 13mm 14.5 falan 8-9 yumurtam var. 2 gün daha iğneye devam.pazartesi son kez bakarız dedi. sonra çatlatma iğnesi. kendimi şu an iyi hissediyorum.Allahım sonunda da güzel haberlele beni sevindirir inşalalh.

merhaba topiğinizi ilk sayfadan başlayarak okudum bende 8 aydır bekliyorum ve yumurta takibi yaptırmayı düşünüyorum galiba benimyumoşlar da geç çatlıyor o nedenle tutturamıyoruz yumurta takibi için be zaman dr gitmeye başlıyosun adet bitiminde mi ve bu süreç ne kadar sürüyor ben ilçede oturuyorum dr um il merkezinde her gün gitmek şart mı?bilgilendirirsen sevinirim
inşallah en kısa sürede bebişine kavuşursun

canım sen de ben gibisin ben de 26 yaşındayım 2,5 yıllık evliyim. 1.5 yıldır bebek istiyoruz ama ben bi kez düşük yaptım. aynı sen gibi benim doktorum da bana polikistik over dedi. yani bizim yumurtalıklarımız polikistik görünümde. yani normalde 1 tane folikül yani yumurta adayı oluyo ama bizde 2-3-4 tane labiliyo. bu da şuna sebep oluyo.hepsi birden gelişmeye çalıştığından hepsi küçük kalıolar. ben de ilk ay klomen kullndım günde 2 kez sadece 1 yumurtam oldu o da 15 mm ydi sonra büyümesini beklerken gelişimi geriledi. doktorum bu ay 2 takibim. istersen klımeni dozunu artırıp kullanalım dedi ama çok sabırsızsan iğneye de geçebiliriz dedi. biz de iğneye geçmeyi tercih ettik. adetin 3. gününde başladım iğneye 12.gün bitcek. ama gelişim gayet iyi 8-9 yumurtam oldu.inşallh daha da iyi olur herşey Allah yardım etsin.ama iğnler biraz pahalı. benim gittiğim yerin devletle anlaşması da yok ama çok memnunum. çok rahatım orda.300 e yakı para verdim sadece iğnelere. yani sen aşılamaya geçmek istiyosun ama önce yumurtanın gelişmesi lazım şöyle kaliteli birkaç tane.sonra doğal denettirebilirler. buna rağmen olmazsa eşin de de problem varsa özellikle aşılama önerir doktor.

canım bend e senin gibiyim. ilçede oturuyorum ve boşa geciktirdim aylarca. bend e il merkeine gidiyorum. adetinin 2. ya da 3. ünü gidiyosun.ilaç ya da iğne uyguluyolar yumurta gelişimi için ama önce ilaç denenir. onun için gnlde ilaç 5 günlük oluyo ilaç bitince bi daha idiyosun sonra benim doktorum 2 günde bir çağırıyo hep. ama her gidişinde ücret ödemiyosun. benim yumurta takip ücretim 100 ytl. bir ay için bi kez veriyosu. send egeciktirme canım . bia an önce başlaki tedbirlerini alabilesin.tbi hormon testleri falan da yapılır önce adetli olman şart

canım ben hatat ultrasonla bkmadan hep tuvalete gidiyorum öyle diyolar. sana karındanmı baklılıyo ondandır ama en doğru sonucu alttan bakarken alırsın daha net görüyolar. rhim duvarı kalınlığına faln da baklıyo o karından anlaşılmaz bence.ilaç tam cevap vermemiş olabilirsin bamna d öle olmuştu. klomen bi işe yaramamıştı.15 mm oldu 14 gün ama onra gerilemişti gelişimi. şimdiiğne kullandım bu herşey yolunda gibi umarım öle devam edr. biraz maliyetli olduğundan doktorlar birz hapla devam edelim diyolar ama sen karşılarım dersen sana da iğne uygulayabilirlr.daha çabuk cevap alınıyo.

saol canım verdiğin bilgiler için işte ilçede oturmanın zorlukları merkeze 75 km uzaktayız okuldan 3te çıkıyorum her akşam gitmek problem olacak ama 2 günde bir diyosun biraz rahatladım en son dr gittiğimde adetimin 3.günüydü solda 2-3 sağda 5-6 folükül oluşmuş dedi sayısı fazla mı sence dr bana pek açıklama yapmadı bu foliküllerin hepsi yumurtaya mı dönüşüyo o nedenle mi gelişmiyor offf kafanı şişirip soru yağmuruna tuttum seni kusura bakma deneyimlerin önemli benim için

slm canım msjını yeni gördüm benim jeton kareli biraz heralde yumoşlarına sevindim aferin onlara gelmek için direniolar ha gayretyerimseniben

lekelenmem başladı kızlar 1 2 güne de söker belki de akşama benden bu ay bu kadarrr koca bir bomboş ay daha yani pes diyorum artık peeesss

senle hikayemiz benzio ben de 1 tane işe yarar gelişti 2 hapla diğeri de fena diildi yani ikincisi yumoş gelişio sorun yok ama daha fazla mı gerek dediğine göre 1 yumurtayla takip sonrası hamile olan yok mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…