Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

adetim 2. gün geçti doktorumu aradım p.tesiye kadar bişey olmassa gel dedi yatak isirahatini dahada sıkı tutmamı söyledi ben.m 2. ayım yumurta takibinde klomen kullandım adetin 3. gününden sonra yumurtalarım kendiliğinden çatlıyor çatlama iğnesine gerek yok progestan hapı fitil olarak kullanıyorum belki yarın yada cumartesi idrarda bakıcam inşallah vardır ama ben umutlanmıyorum hala

önümüzdeki ay banada yapılcak kıslar bu takip daha öncede yapıldı yazın hiç yumurtam oluşmadı bakalım noolcak

Canım benim .. 1 tane yumurtanın şansı çok düşük boşuna beklememiş olursun sevinmelisin geçen ay benim tek yumurtam 18 mm olmuştu iğne vuruldum yine kısmet değilmiş..Rabbim sağlıklı melekler versin üzülme yafrum a.s.

ya sağol canım ama bugün okadar moralim bozuktuki.salı 15 mm olan ın 18 olmasını beklerken 13e düşmüş gelişimi gerilemiş dedi. bitane yumurtam vardı zaten çok üzüldüm işte,ağlamamak için kendimi çok zor tuttum. sen de klomen mi içmiştin.ya klomene hiç cevap vermedi benim bünyem adet olunca hem ilaca hem iğneye başlıcaz.yararı olurmuki.

kızlaaaaaar yumurta takibinde yumoşlar çatladımı diye bakılması gerekmiyomu?benim doktor bakmadı.moralim bozuluyo.18mm olunca bıraktı takibi.

sorun degil canim...
17 mart adet tarihim,23 yasimdayim..2 senelik evliyim...
bende pcos var,yumurtlama takibi yapiliyor 2 aydir..puregon igneler vuruyorum..ayni zamanda glukofen,dexamethason ve folik plus kullaniyorum...
az önce doktora gittim geldim,20 tane yumos var..haftaya persembeye kadar büyümelerini bekliyoruz,persembe günüde kalcadanda ignelere baslicaz...a.s.

canım eklicem seni.bişi sorcam sana moralim bugün baya bozukta buay klomen kullandım ama bi yumurtam oldu 15 mm iken gelişimi geriledi 13 e düştü yani bu ayki şansım da ortadan kalktı.senin klomenle gelişmedimi.hadi ya 20 tane kaçı büyüyebilirmiş. bende iğne ve klomen biarada kullanıcam. sence işe yararmı bugün baya kötüyüm.

İSİM.......................TARİH:................. ..... YAŞ...................... Tedavi ve takip bilgileri( 02 Mart 2009)

MART AYI LİSTESİ

Blue Eye................. 7 Mart ................... 26 ........................ .........4
Deniz588.................14 Mart....................23...................... ............2/ ilaçlı
Sweetbaby17 ......... 15 Mart....................23 ....................................1/ klomenli
Sweetbaby ..............17 Mart ..................25 ....................... .............1/ klomen
Cucu-pete................17 Mart....................23......................................2/ puregon iğne
Cimbomlu.................18 Mart..................???......................... ............ klomen
Reyyan86 ...............22 Mart .................. 23 .....................................3 / klomen+menogon
Ceylan ....................22 Mart ................... 26 ...................................1 / klomen
Ukla ..................... 25 Mart ......................30.......................... ....... ..2/ ilaçlı
Gizemx...................25 Mart.....................32..................... .................ilaçsız
Loveli......................27 Mart.....................31...................... ..... ........ 2/ilaçsız
Ceylan83................30 Mart....................26...................... .................3/ klomen
hulyaeyup...............31 Mart.....................26....................... ................2
Yüzdeyüzakrep........???????.....................2 4............................2/ srophen

BEKLEMEDE OLANLAR

A.akıllı:...................06 Şubat.....................25...................... ....2 / klomenli
Neşe_206 ..............6 şubat.........................?................... ........1 / klomen
Kedi79 ..................07 Şubat ....................29 ....................... 1
Patricia ...................09 Şubat ....................28 ........................1 / klomenli
Bebişim52...............21 Şubat......................24 ............................1/ klomen
Gul_tamer...............24 şubat......................23.................... ......klomen/ganophane
serpil2003.............. 28 şubat .................... 27 ........................ 3
Ebrusko1982.............1 Mart.....................???...................... .........???

Hamilelerimiz

Nesli ..................27.................( 2009 şubat hamilesi)
Nazey..................24................( 2009 şubat hamilesi)

canım benide listeye eklermisin?ben yumurta takibi yaptırıyorum sadece.henüz ilaç yok.bu ay bakalım ne diyecek doktor.yaşım 36.

İSİM.......................TARİH:................. ..... YAŞ...................... Tedavi ve takip bilgileri( 02 Mart 2009)

MART AYI LİSTESİ

Blue Eye................. 7 Mart ................... 26 ........................ .........4
Deniz588.................14 Mart....................23...................... ............2/ ilaçlı
Sweetbaby17 ......... 15 Mart....................23 ....................................1/ klomenli
Sweetbaby ..............17 Mart ..................25 ....................... .............1/ klomen
Cucu-pete................17 Mart....................23........................ ..............2/ puregon iğne
Cimbomlu.................18 Mart..................???......................... ............ klomen
Reyyan86 ...............22 Mart .................. 23 .....................................3 / klomen+menogon
Ceylan ....................22 Mart ................... 26 ...................................1 / klomen
Ukla ..................... 25 Mart ......................30.......................... ....... ..2/ ilaçlı
Gizemx...................25 Mart.....................32..................... .................ilaçsız
Loveli......................27 Mart.....................31...................... ..... ........ 2/ilaçsız
Ceylan83................30 Mart....................26...................... .................3/ klomen
hulyaeyup...............31 Mart.....................26....................... ................2
Yüzdeyüzakrep........???????.....................2 4............................2/ srophen
Funda 72.................??????.....................36................................1

BEKLEMEDE OLANLAR

A.akıllı:...................06 Şubat.....................25...................... ....2 / klomenli
Neşe_206 ..............6 şubat.........................?................... ........1 / klomen
Kedi79 ..................07 Şubat ....................29 ....................... 1
Patricia ...................09 Şubat ....................28 ........................1 / klomenli
Bebişim52...............21 Şubat......................24 ............................1/ klomen
Gul_tamer...............24 şubat......................23.................... ......klomen/ganophane
serpil2003.............. 28 şubat .................... 27 ........................ 3
Ebrusko1982.............1 Mart.....................???...................... .........???

Hamilelerimiz

Nesli ..................27.................( 2009 şubat hamilesi)
Nazey..................24................( 2009 şubat hamilesi)

kızlar ben bu ay serophene içtim doktor 13.gün gelişmesi iyi dedi ama 15. gün gittiğimde hiç büyümemişti biraz moralimiz bozuldu tabi gelecek ay dozu yükselticez dedi(inşallah gerek kalmaz :) ) nese 17.gün gittim ölçü söylemedi ama en son ilişki ne zaman oldu dedi ben dün diyince bugn durun yarın tekrar ilişki dedi bu ay bişeyler olabilir dedi ayrıca rahim duwarını çok beğendi..tabi umutlandık tekrar doktoru dinlemedik 2 gün üstüste ilişki oldu, yumurtlamadan bu yana kasıklarımdaki ağrım hiç geçmedi ama ben bu dönemi hep griple geçirdim şuan çok karışık duygular içerisindeyim üşüttümmü yoksa bi ihtimal mucizem geliyomu die? şimdi size soracağım şu ki acaba ne zaman belli olur SAT 9şubat?bana yardım lütfen..

canım eklicem seni.bişi sorcam sana moralim bugün baya bozukta buay klomen kullandım ama bi yumurtam oldu 15 mm iken gelişimi geriledi 13 e düştü yani bu ayki şansım da ortadan kalktı.senin klomenle gelişmedimi.hadi ya 20 tane kaçı büyüyebilirmiş. bende iğne ve klomen biarada kullanıcam. sence işe yararmı bugün baya kötüyüm.

bitanem bozma moralini öncelikle
biliyorsunki bu tedavide en önemli sey stres yapmamak ve sabretmek...
ben bu hafta acayip stresli gecirdim,misafirler falan,ve inan o güzelim yumurtalar bu hafta 1mm bile büyümediler:çok üzgünüm:
ben klomen kullanmadim hic..direk ouregon igneler vurmaya basladim..
20 tane yumos var simdilik...en büyügü 13mm..en kücügü 8.4demisti ama bugün acikcasi sormadim..aklim baska seylerdeydi..stresliydim konusamadim bile..
bence elbette ise yarar...tabi yine doktoruna sor ama ilacla daha cabuk etkilesim gösterdigini biliyorum..
bana özellikle cok yavas ilerlememiz lazim cünkü pcos var sende yumoslar cok hassas,yoksa ilacla ve yüksek doz igneyle biran önce catlatirdik demisti cünkü...a.s.

bitanem bozma moralini öncelikle
biliyorsunki bu tedavide en önemli sey stres yapmamak ve sabretmek...
ben bu hafta acayip stresli gecirdim,misafirler falan,ve inan o güzelim yumurtalar bu hafta 1mm bile büyümediler:çok üzgünüm:
ben klomen kullanmadim hic..direk ouregon igneler vurmaya basladim..
20 tane yumos var simdilik...en büyügü 13mm..en kücügü 8.4demisti ama bugün acikcasi sormadim..aklim baska seylerdeydi..stresliydim konusamadim bile..
bence elbette ise yarar...tabi yine doktoruna sor ama ilacla daha cabuk etkilesim gösterdigini biliyorum..
bana özellikle cok yavas ilerlememiz lazim cünkü pcos var sende yumoslar cok hassas,yoksa ilacla ve yüksek doz igneyle biran önce catlatirdik demisti cünkü...a.s.

adetinin kaçıncı günü bugün şekerim büyüklükleri normalmi.

arkadaşlar benide listeye eklerseniz sevinirim, olmam gereken adet tarihim 10 mart klomen kullandım bu ay yaşım 23. herkese bol şans

slm kızlar ben aranıza yeni katılan yumurta takipçilerindenim.2.5 yıldır evliyim hiç korunmadım ama hamilede kalmadım.Şu an tedavideyim.26.02.2009 tarihinde çatlatma iğnesi oldum.12 martta adet olucam umarım olmam ve bende hamiş olurum.Hepinizden dua bekliyorum teşekkürler.kaydirigubbakcemile5:ecrin_bebek:

canım çok sevindim seni de çok tebrik ederim Allah sağlıcakla kucağına almayı da nasip etsin. darısı başımıza. adetin geçmiş ama idrar testi negatif çıkmıştı sanırım öyle hatırlıyorum. sen kaç aydır istiyodun canım. senin sanırım ilk yumurta takibindi.ilaç kullanmışmıydın. kaç yumurtan olmuştu.

Canım ben yumurtalıklarımın polikistik olduğunu öğrendiğim zaman ekim ayıydı doktor korunmayı bırakmalısın hamile kalmakta zorlanabilirsin dedi. Bende ekim ayında bıraktım korunmayı.Tabi hemen olmadı.Sonra ocağın 30 unda yumurta takibine başlayacaktık.Adetin 12.günü gittim(tarih 30 ocak) hiç yumurtamın olmadığını söyledi doktor.Birdahaki adetim geldiğinde klomene başlamamı söyledi.Ben şubat ayı gelsede klomene bir an önce başlasam diye düşünürken ALLAH işi işte hiç bir ilaç kullanmadan hamile kaldım. Benimki gerçekten benim için bir mucize oldu.Keseyi gördüm de öyle inandım.Allahım bu güzel duyguyu isteyen herkese yaşatsın inşaallah.İmkansız diye birşeyin olmadığın inanıyorum.Allah istedikten sonra herşey mümkün.Ben herzaman bütün kalbimle buna inandım ve hep tevekkül ettim.Hepiniz için hergün dua ediyorum.

kızlaaaaaar yumurta takibinde yumoşlar çatladımı diye bakılması gerekmiyomu?benim doktor bakmadı.moralim bozuluyo.18mm olunca bıraktı takibi.

brek brek soruma cevap viren yokmuuu

X