Yumurta çatlamaması

july27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2010
181
1
Arkadaşlar bebek için deneme yapıyoruz fakat olmadı bir türlü. Doktora gittim doğuştan kalıtımsal bana geçen kistlerim varmış yani pkoluyum. Bu kistler yumurtamı çatlatmıyormuş. Lütfen cevap verin böyle olup da hamile kalan var mı? Ne yapmam gerekiyor? Çok üzgünüm :KK43:

slm cnm bende pko yok ama bi dönem büyük bi kistim olmuştu doktor 1 ay bekleyelim geçmezse operasyonla alırız demişti bende ibrahim saraçoğlunun soğan kürünü yaptım sonra gittiğimde tertemizde kistim yok olmuştu,bide yumurta çatlatmak için gene saraçoğlunun incir kürünü tavsiye ederim.allah isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip eylesin

teşekkür ederim hilalcim cevabın için fakat benim kistlerin tedavisi yokmuş doğuştanmış ve geçme olasılığı yokmuş. Çok şiddetli adet sancılarım oluyor hap kullanıyorum mecburen karından bakılan ultrasonda görülmedi vajinalde görünüyorlar. Allah herkese hayırlısını nasip etsin çatlatma hapı işe yarıyor mu acaba? iğne oldum bu ay o da zoraki doktor bana folik asit yazıyor ben hamile kalamıyorum dedim tedaviye başlasana zoraki iğne vuruldu ama galiba işe yaramadı yine adet belirtileri var ben ne yapacağım arkadaslar?

canım çok geçmiş olsun. başka bir doktora daha mı gitsen acaba.
tek doktora bağlı kalma derim.
hamileleik belirtileri ile adet belirtileri benzer oluyormuş.
hemen ümitsizliğe kapılma belki iğne işe yaramıştır.
olmadıysa da doktorunu değiştir canım.
daha detaylı tedavi planlasın sana.

Littlebirdie canım doğru söylüyorsun bazı doktorlar hastayı kendine bağlamak için yapıyor uzattıkça uzatıyor ayrıntılı da hiç birşey anlatmadı şöyle yaparız böyle yaparaz diye. Ben de şimdi başka bir doktora gidicem bakalım o ne önerecek? Bilemiyorum ki canım ben hiç öyle bir hamilelik belirtisi falan da bilmiyorum hep adet olucam diyorum ve malesef dogru cıkıyor :KK43:

Littlebirdie canım doğru söylüyorsun bazı doktorlar hastayı kendine bağlamak için yapıyor uzattıkça uzatıyor ayrıntılı da hiç birşey anlatmadı şöyle yaparız böyle yaparaz diye. Ben de şimdi başka bir doktora gidicem bakalım o ne önerecek? Bilemiyorum ki canım ben hiç öyle bir hamilelik belirtisi falan da bilmiyorum hep adet olucam diyorum ve malesef dogru cıkıyor :KK43:

başka bir doktorun fikrini alman iyi ollur canım.
canım bende bilmiyorum aslında hamilelik belirtilerini ama forumda okuduklarıma dayanarak söyledim.
kalbini ferah tut.inşallah herşey güzel olur.

MErhaba arkadaşım ben de pko'luyum. Daha önce bir başlık açmıştım bununla ilgili http://www.kadinlarkulubu.com/hamil...6-pkolu-hanimlarin-hamilelik-belirtileri.html Forumda pko'lu olup hamile kalan çok kişi var. hormon değerlerinin normal olması, tüylenmenin olmaması ve en önemlisi de kilonun normal olması Pko'lu hastalarda önemli. Eğer yeni öğrendiysen Pko olduğunu, önce hormon değerlerinde anormal bir durum varsa onunla ilgili hap veriliyor. Benim deperlerim normaldi bu yüzden doktorum sadece progestan verdi. İleriki safhalarda ilaç tedavisi, ve yumurta çatlatma iğneleri oluyor. Canını sıkacak bir durum değil. Rabbim hayırlı zamanda hayırlı evlat versin...

Diğer cvplarını şimdi okudum. Acele etmişsiniz sanki iğne olmak için. Hakkında hayırlısı olsun tabi. Çok fazla stres yapmamaya çalış cnm. Stres de olumsuz etkileyebiliyor.

Son düzenleme:
slm cnm bende pko yok ama bi dönem büyük bi kistim olmuştu doktor 1 ay bekleyelim geçmezse operasyonla alırız demişti bende ibrahim saraçoğlunun soğan kürünü yaptım sonra gittiğimde tertemizde kistim yok olmuştu,bide yumurta çatlatmak için gene saraçoğlunun incir kürünü tavsiye ederim.allah isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip eylesin

canım bende de pko yok ama 6 ay önce gittiğimde 2cm lik küçük bir kist var ama önemli değil demişti doktor.
bu ay adetliyken hormon testi yaptırdım. e2 değerim yüksek çıkmış. internetten bir doktora sordum.kist olabiir dedi.
yarın gidip kendi kadın doğum doktoruma da soracağım.belki tedaviye başlarız.
soyan suyunu yapmayı düşnüyorum bende ama genelde pko ya da çikolata kisti olanlar yapıyor sanki.
bende yapsam sorun olurmu??? tüm kistler için işe yarıyor mu soğan suyu? bilgin var mı canım?

canım bende bilmiyorum aslında hamilelik belirtilerini ama forumda okuduklarıma dayanarak söyledim.
İnşallah canım sagol Allah tüm isteyenlere hayırlı evlatlar versin inşallah.
Mettgül dogru söylüyorsun canım benim bazı değerlerim fazla çıktı ama tahliller adet günümde yapılmamıştı. Doktor gerekli açıklamayı yapmadı ne değeri dedim tıp terimi kullandı hiçbir şey anlamadım. Peki bir ilaç verin değerler için dedim adet gününde daha iyi belli olur dedi peki madem öyle niye yaptın bu tahlilleri? Doğru söylüyorsun canım acele ediyorum belki ama 29 yaşındayım çeşitli sebeplerden daha önce bebek yapamadık hadi o zaman kimse bi şey diyemiyordu ama ben anlamıştım bişeyler olduğunu çünkü çok iyi korunmuyorduk ama bekarlığımda adet ağrısı için gittiğim doktorlar karından baktığı için görmediler bu kistleri vajinal ultrasondan bakınca görülüyor demekki 2 doktor da yumurtan çatlamıyor dedi. Üzerimde psikolojik baskı da var herkes bizden bebek bekliyor yaş da olunca biraz acele ettim.

littlebirdie canım siz bebek deniyormusunuz? baska bi doktora gidicem ama haftaya çünkü o da adetin 2. günü çagıracak ne zaman 2. günü olacağını bilmediğimden gittimmi randevusu dolu bile olsa beni alsın diye rica edicem canım bence sogan küü yapmadan önce değerinin yüksek cıktıgı konuda sana hap verildiyse onu kullan kürler kimi arkadaslara cok iyi gelmiş ama öncelikle doktorunun verdiği ilaçları kullan derim canım bence sende çok şükür önemli bişey yok kac aydır deniyosunuz benim tedavisiz cocugum olmuyo canım artık eminim cünkü evlendigimden beri dogru düzgün korunmadım

İnşallah canım sagol Allah tüm isteyenlere hayırlı evlatlar versin inşallah.
Mettgül dogru söylüyorsun canım benim bazı değerlerim fazla çıktı ama tahliller adet günümde yapılmamıştı. Doktor gerekli açıklamayı yapmadı ne değeri dedim tıp terimi kullandı hiçbir şey anlamadım. Peki bir ilaç verin değerler için dedim adet gününde daha iyi belli olur dedi peki madem öyle niye yaptın bu tahlilleri? Doğru söylüyorsun canım acele ediyorum belki ama 29 yaşındayım çeşitli sebeplerden daha önce bebek yapamadık hadi o zaman kimse bi şey diyemiyordu ama ben anlamıştım bişeyler olduğunu çünkü çok iyi korunmuyorduk ama bekarlığımda adet ağrısı için gittiğim doktorlar karından baktığı için görmediler bu kistleri vajinal ultrasondan bakınca görülüyor demekki 2 doktor da yumurtan çatlamıyor dedi. Üzerimde psikolojik baskı da var herkes bizden bebek bekliyor yaş da olunca biraz acele ettim.

canım en iyisi sen adet gününde tahlillerini tekrar yaptır. sonuçlarıda birden fazla doktora göster.ya da güvenilir bir doktor bul hep ona devam et.
ne umutsuz durumda olanların bile gün geliyor yüzü gülüyor.içini ferah tut, dua et ve tedavini takip et.bitkisel kürleri de araştır canım.şifanın nerede olduğunu biz bilemeyiz ki allah bilir.

littlebirdie canım siz bebek deniyormusunuz? baska bi doktora gidicem ama haftaya çünkü o da adetin 2. günü çagıracak ne zaman 2. günü olacağını bilmediğimden gittimmi randevusu dolu bile olsa beni alsın diye rica edicem canım bence sogan küü yapmadan önce değerinin yüksek cıktıgı konuda sana hap verildiyse onu kullan kürler kimi arkadaslara cok iyi gelmiş ama öncelikle doktorunun verdiği ilaçları kullan derim canım bence sende çok şükür önemli bişey yok kac aydır deniyosunuz benim tedavisiz cocugum olmuyo canım artık eminim cünkü evlendigimden beri dogru düzgün korunmadım

evet canım 4. ayımız bu ay.yarın doktora gidip görüşücem. bakalım ne diyecek.zaten ilaç verirse soğan kürü yapmayı düşünmüyorum. daha önce ön muayene için gittiğimde ultrasonda kisti görmüştü önemli değil kendiliğinden kaybolur demişti.ama kaybolmamış zaten kasıklarımda da ağrı oluyor benim sürekli.eğer yine ilaca gerek yok derse belki o zaman soğan kürü yaparım diyorum ama eminde olamıyorum yan etkileri falan olursa diye.doktora da sormayı düşünüyorum yarın kürlerin yan etkisi falan olur mu diye? bakalım o ne diyecek.
sen ne kadar süredir evlisin canım? ne kadar süredir bebek istiyorsunuz ?

Çok doğru söylüyorsun little birdie. Ben zaten araştırdım incir kürü yapmayı düşünüyorum ama verilen ilaçlarla zararı oluyor mu ağır gelir mi bünyeye diye doktora sorup öle yapıcam ibrahim saraçoglu vermiş onu düşünüyorum ama bana bi ilaç verilirse yan etkisi olabilir diye de korkuyorum sorup öle yapıcam sen de sor bi doktora soğan kürü verilen ilaçlarla yan etki yapmıyorsa yap derim bi zararı olmaz bence. İnşallah Allah hakkımızda hayırlı olanı versin Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın

3 yıldır evliyim canım bu 5. ayımız henüz çok uzun süredir denemiyoruz ama biz daha önce de hiç doğru düzgün korunmadık benim yerimde başkası olsa kesin hamile kalırdı ben hep bişey var diyordum ama kimseyi inandıramıyordum. o yüzden 4. ayda da olmayınca doktora gittim ve tahminlerim dogru cıktı

Arkadaşlar bebek için deneme yapıyoruz fakat olmadı bir türlü. Doktora gittim doğuştan kalıtımsal bana geçen kistlerim varmış yani pkoluyum. Bu kistler yumurtamı çatlatmıyormuş. Lütfen cevap verin böyle olup da hamile kalan var mı? Ne yapmam gerekiyor? Çok üzgünüm :KK43:

ben varım pko vardı çok kilolu olmadığım halde kilo verdim ozaman düzene giriyo soğan suyu bi süre geçiriyo sonra devam ediyo

3 yıldır evliyim canım bu 5. ayımız henüz çok uzun süredir denemiyoruz ama biz daha önce de hiç doğru düzgün korunmadık benim yerimde başkası olsa kesin hamile kalırdı ben hep bişey var diyordum ama kimseyi inandıramıyordum. o yüzden 4. ayda da olmayınca doktora gittim ve tahminlerim dogru cıktı

bende aslında senin gibiyim. iki yıllık evliyim. bu iki yılın bir yılı dikkat ettik ama diğer bir yıl çok fazla dikkat etmedik.ama olmadı. bende daha erken olmasına rağmen bu yüzden endişeleniyorum.hayırlısı olsun hakkımızda...

Little birdie en iyisini yapıyorsun ben söle düşünüyorum mutlaka bi problem var ki dogru düzgün korunmayınca bile hamile kalamıyoruz bunu gecktirmenin alemi yok. Benim arkadaslarım prezervatifle korunurken yada bizim gibi cok dikkat etmezken hemen hamile kaldılar ordan da yola cıkarak insan bişeyler oldugunu anlıyor.İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.
Cemile canım benim kistlerim bana anneden haladan geçmiş kalıtımsalmış annemde yok demekki halalarımdan birinde vardı. Yok etme ihtimalim yokmuş zaten kendimi bildim bileli dayanılmaz adet sancıları cekiyorum o yüzden bana kistleri yok etmek için herhangi bi işlem yapılamıyor onlarla yaşamayı öğrenmem gerekiyor ben bekarken seviniyodum dogum yapınca bu sancılarım gececek diye ama öle bi ihtimal yok

Little birdie en iyisini yapıyorsun ben söle düşünüyorum mutlaka bi problem var ki dogru düzgün korunmayınca bile hamile kalamıyoruz bunu gecktirmenin alemi yok. Benim arkadaslarım prezervatifle korunurken yada bizim gibi cok dikkat etmezken hemen hamile kaldılar ordan da yola cıkarak insan bişeyler oldugunu anlıyor.İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.
Cemile canım benim kistlerim bana anneden haladan geçmiş kalıtımsalmış annemde yok demekki halalarımdan birinde vardı. Yok etme ihtimalim yokmuş zaten kendimi bildim bileli dayanılmaz adet sancıları cekiyorum o yüzden bana kistleri yok etmek için herhangi bi işlem yapılamıyor onlarla yaşamayı öğrenmem gerekiyor ben bekarken seviniyodum dogum yapınca bu sancılarım gececek diye ama öle bi ihtimal yok

benimkide kalıtımsal canım ve ailede buyüzden çocuğu geç olan çok ananem teyzem annem kuzenim hepsinin bu yüzden geç olmuş ben biraz kilo verdim sonra yumurta takibiyle hamile kaldım şimdi 4 aylık oğlum var 15 yaşından beri kistler var bi hamileyken olmadı doğurdum şimdi yine çıktı:)

Cemile Allah evladına uzun ve hayırlı bir ömür nasip etsin inşallah. Sana nasıl bir tedavi uygulandı bana anlatırmısın? Nasıl başladın tahlil mi yaptılar ilaç mı verdiler ne bileyim doktorlar günahlarına girmeyeyim ama insanları azıcık oyalıyorla gibime geliyor hepsine güvenemiyorum sen anlatırsan belki oyalayıp oyalamadıklarını daha iyi anlarım yaşım 29.

X