Yük olmak. Herkese her seye dünyaya yuk olmak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Egeliteyze

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2023
21
6
27
Her gün defterime yazarım ama bugün birine anlatmak istedim. Bu konuları çevremdeki kimseyle de konuşamıyorum. Bir baltaya sap olamamış gibi hissediyorum kendimi, yitip gidiyorum gibi. Kimsem yokmuş etrafımda, sadece Yük gibi hissediyorum kendimi. İki yıldır çalışmıyorum bebegim var 17 aylık. İyi ki. Salak saçma bir abonelik yüzünden telefon faturam 1847 tl geldi. Ve yarın hattım kapanacak. Eşim bu durumu öğrense kavga kıyamet ki ayrılığa kadar gidebilir. Qramiz zaten çok iyi değil. Yurt dışındaki abim ile konuştum, vermemek için hesabımda yok falan dedi. Babam zaten otizmli kardeşim ile emekli maaşı ile geçiniyor. Ablamın esi aynı benim eşim gibi biliyorum. Arkadaşlarımın durumunu da az çok biliyorum. Sadece yük değil miyim ? Şu parayı çalışırken biri benden istese direk veririm. Sevdiğim tanıdığım biriyse. Ya da eşim aynı durum olsa ikinciye söyletmem bile ama işte canını işte parasını isteme. Bilmiyorum zor böyle yaşamak. Yük olmak insanlara en çok kendine. Bebeğim oğlum olmasa belki ayrılır gider ya da kimseye yok olamamak için tamamen bu dünyadan giderdim. Kimse yanına sigdirmiyor hep hatalarıma bakıyor. Yorgunum. Tüm meselenin de 1847 tl olması çok acı.

gider ya da kimseye yok olamamak için tamamen bu dünyadan giderdim. Kimse yanına sigdirmiyor hep hatalarıma bakıyor.

Alt tarafı bir kez fazla gelen telefon faturasını söylemeye korktuğunuz eşiniz demekki sizi hayatına sığdıramıyor, geriye kalan kimse size borç vermek zorunda değil…

Aklıma annesine zeytinyağı al diyip ödeyemeyen kocasına söylemekten korkan arkadaş geldi… Selam olsun…

Hayat arkadaşınızdan bu denli korkuyorsanız hayatınızı kendinizi sorgulayın.

Alt tarafı bir kez fazla gelen telefon faturasını söylemeye korktuğunuz eşiniz demekki sizi hayatına sığdıramıyor, geriye kalan kimse size borç vermek zorunda değil…

Aklıma annesine zeytinyağı al diyip ödeyemeyen kocasına söylemekten korkan arkadaş geldi… Selam olsun…

Hayat arkadaşınızdan bu denli korkuyorsanız hayatınızı kendinizi sorgulayın.
Zaten sorguluyorum ama başka seçenek olamaması zor olan insanın. Babama Yük olamam bebegim küçük onun işi başından aşkın. Kendi başıma henüz ayakta kalamam bırakacak yerim dahi yok. Bazen şartlar el vermiyor harekete geçmek için

Zaten sorguluyorum ama başka seçenek olamaması zor olan insanın. Babama Yük olamam bebegim küçük onun işi başından aşkın. Kendi başıma henüz ayakta kalamam bırakacak yerim dahi yok. Bazen şartlar el vermiyor harekete geçmek için

Tek seçeneğiniz hayatı paylaştığınız eşiniz lütfen bu kısmı için harekete geçin🙏🏻

Niye bu kadar dramatize ettiniz onu anlamadım alt tarafı fatura olan olmuş yani yapıcak bişey yok eşinizde can alacak değil ya uygun bi dille söylersiniz olur biter sağlık olsun yeter ki

Her gün defterime yazarım ama bugün birine anlatmak istedim. Bu konuları çevremdeki kimseyle de konuşamıyorum. Bir baltaya sap olamamış gibi hissediyorum kendimi, yitip gidiyorum gibi. Kimsem yokmuş etrafımda, sadece Yük gibi hissediyorum kendimi. İki yıldır çalışmıyorum bebegim var 17 aylık. İyi ki. Salak saçma bir abonelik iptalini unuttuğum için telefon faturam 1873 tl geldi. Ve yarın hattım kapanacak. Eşim bu durumu öğrense kavga kıyamet ki ayrılığa kadar gidebilir. Qramiz zaten çok iyi değil. Yurt dışındaki abim ile konuştum, vermemek için hesabımda yok falan dedi. Babam zaten otizmli kardeşim ile emekli maaşı ile geçiniyor. Ablamın esi aynı benim eşim gibi biliyorum. Arkadaşlarımın durumunu da az çok biliyorum. Sadece yük değil miyim ? Şu parayı çalışırken biri benden istese direk veririm. Sevdiğim tanıdığım biriyse. Ya da eşim aynı durum olsa ikinciye söyletmem bile ama işte canını işte parasını isteme. Bilmiyorum zor böyle yaşamak. Yük olmak insanlara en çok kendine. Bebeğim oğlum olmasa belki ayrılır gider ya da kimseye yok olamamak için tamamen bu dünyadan giderdim. Kimse yanına sigdirmiyor hep hatalarıma bakıyor. Yorgunum. Tüm meselenin de 1873 tl olması çok acı.
Peki tüm mesele dediğiniz 1873 tele hallolunca herşey hallolmuş mu olacak?

Iste boyle zamanlar icin kadinin bir guvencesi olmali.diyoruz
Bebeginiz varmis Allah bağışlasın yani evladinin annesine hic mi para vermez eve hic mi para bırakmaz Allah askina kenarida bir çeyrek de mi yok?
Yani bu kadar da erkege bagimli.olunmamali yaaa üzüldüm ama elden bir sey gelmiyor sizin yuk oluyorum diye dusunmekten ziyade esinizle olan ilişkinize bakmanız ve yetiskin olmaniz gerekiyor cocuk gibi ağlamak sizlanmak sonuca goturmez

Bu kadar üzülmenize üzüldüm. İnsanın her hissettiği doğru olmuyor ya da hep öyle kötü hissetmiyor, önce bunu bir hatırlayın.

Çalışsalar da insanlara böyle gücenme hakkınız yok, evet insani olarak durumu olanların vermesi şık olur ama burada kendinizi de sorgulamalısınız. Belki de yanlış insan ilişkileri kurdunuz ya da sandığınız kadar iyi dost olamadınız.

Eşinizle olan tartışmada aynı şekilde hep bu tür şeyler oluyorsa özeleştirinizi arabesk yapmadan yapıp eşinizle paylaşın, farketmemi sağladı bu konu deyin mesela. Yok, eşiniz yine size değersiz davranıyorsa o çocuk sadece sizin değil, o zaman bir kadın tutalım ben de çalışayım faturamı ödeyeyim diyin. Ve gerçekten de en kısa sürede bağımsızlığınızı kazanın.

Her gün defterime yazarım ama bugün birine anlatmak istedim. Bu konuları çevremdeki kimseyle de konuşamıyorum. Bir baltaya sap olamamış gibi hissediyorum kendimi, yitip gidiyorum gibi. Kimsem yokmuş etrafımda, sadece Yük gibi hissediyorum kendimi. İki yıldır çalışmıyorum bebegim var 17 aylık. İyi ki. Salak saçma bir abonelik iptalini unuttuğum için telefon faturam 1873 tl geldi. Ve yarın hattım kapanacak. Eşim bu durumu öğrense kavga kıyamet ki ayrılığa kadar gidebilir. Qramiz zaten çok iyi değil. Yurt dışındaki abim ile konuştum, vermemek için hesabımda yok falan dedi. Babam zaten otizmli kardeşim ile emekli maaşı ile geçiniyor. Ablamın esi aynı benim eşim gibi biliyorum. Arkadaşlarımın durumunu da az çok biliyorum. Sadece yük değil miyim ? Şu parayı çalışırken biri benden istese direk veririm. Sevdiğim tanıdığım biriyse. Ya da eşim aynı durum olsa ikinciye söyletmem bile ama işte canını işte parasını isteme. Bilmiyorum zor böyle yaşamak. Yük olmak insanlara en çok kendine. Bebeğim oğlum olmasa belki ayrılır gider ya da kimseye yok olamamak için tamamen bu dünyadan giderdim. Kimse yanına sigdirmiyor hep hatalarıma bakıyor. Yorgunum. Tüm meselenin de 1873 tl olması çok acı.
Abartmayın yahu. İş bulun sonra da boşayın gitsin adamı. Bir yıllık plan yapın kendinize.

Tam bu konuya örnek olacak bir durum anlatacağım geçenlerde işten çıktım kafam dalgın e devletle ilgili bir çıktı alacağım kırtasiyeye girdim çıktıyı aldım manavdı marketti gezdim bir güzel baktım telefonum yok dedim o kadar yer dolaştım nerede kim bilir ben arayana kadar 25-30 dakika geçti telefonu kırtasiye de unutmuşum velhasıl aileme ve nişanlıma böyle böyle anlattım ailem de nişanlım da senden değerli değil alırız yenisini ne olacak dediler “senden değerli değil “ sözü hayatta bazen çoğu şeyi açıklıyor
Siz gayet yeterli bi insansınız kimseye de yük değilsiniz hiç bir şey sizden değerli değil 😊

Burda mesele fatura değil. Bir kadının ufacık bir ihtiyacını bile kocasına söylemekten ödünün kopması, yani ekonomik şiddet ve evet ekonomik şiddet fazlasıyla dramatiktir çünkü istatistiksel olarak ciddi oranda evliliğin bitme sebebidir. Ayrıca evli kadınların yaşadığı bunalımın en önemli sebeplerinden biridir. Bu sitedeki insanların sığlığı beni bazen şok ediyor. Böyle herkes çok bilmiş havalarda, üslup desen üstten üstten ama maalesef kaf dağından bile konuşsanız cehaletinizi gizleyemiyorsunuz. Ben de yapı olarak çok gururlu bir insanım, birinden en ufak maddi/manevi yardım istemek ölüm gibi gelir ve böyle kadınlar istemedikçe, talep etmedikçe daha da görünmez hale gelirler. Ama sandığınızın aksine yük gibi hissedilmez, hissettirilir. Bu gibi duygular kendiliğinden oluşmaz, size eşiniz bu şekilde hissettirmiş. Hep mi böyleydi yoksa zamanla mı böyle oldu? Çünkü sizi giderleriniz konusunda bu kadar korkutması, çaresiz bırakması normal değil. Yani evli bir kadın benim bildiğim ailesinden istemeye daha çok çekinir eşinden ziyade. Bu ekonomik şiddeti çözmeyi, onunla konuşmayı denediniz mi? Bu hislerinizi paylaştınız mı? Siz onun çocuğunun annesisiniz ve her ne kadar kardeşleriniz de olsa insanlardan medet ummak zorunda bırakmış sizi. Sizi düşürdüğü durumu duyunca utanır belki. Bir de mesleğiniz ne bilmiyorum ama evden çalışma olanağınız var mı? Belki hem çocuğunuza bakıp hem de kendi paranızı kazanabilirsiniz. Bunu sadece ihtiyaçlarınızı rahatça görmeniz için söylüyorum çünkü sizin durumunuzda mesele para değil. Eşinizin karakteri asıl sorun. Şu an bebekten dolayı çalışamıyorsunuz ya da örnek veriyorum belki çalışmak istemiyorsunuz, belki başınıza bir rahatsızlık geldi, hayatın içinde bin türlü ihtimal var. Eve para getirmediğiniz takdirde 2 bin lira için sizi bu duygu durumuna sürüklemesi maddiyatın çok ötesinde bir problem.

Seni esas üzen bunların hiçbiri değil eşinden sevgi görememek değil mi :) sana sarılmak isterdim suan tüm kalbimle

Yahu cano sende bir sorun yok ailen kötü. Kocan 5 para etmez, abin de. Yurtdışında yaşıyor diyorsun 1800lira ne ki 50euro yapıyor onu da sakınan kardeş kardes değildir zaten. Kardeşim ne isterse istesin benden köpeği ederim. Eşinin kartından çektir, takside böl. Sonra da iş bak o adamdan bir b.k olmaz

Burda mesele fatura değil. Bir kadının ufacık bir ihtiyacını bile kocasına söylemekten ödünün kopması, yani ekonomik şiddet ve evet ekonomik şiddet fazlasıyla dramatiktir çünkü istatistiksel olarak ciddi oranda evliliğin bitme sebebidir. Ayrıca evli kadınların yaşadığı bunalımın en önemli sebeplerinden biridir. Bu sitedeki insanların sığlığı beni bazen şok ediyor. Böyle herkes çok bilmiş havalarda, üslup desen üstten üstten ama maalesef kaf dağından bile konuşsanız cehaletinizi gizleyemiyorsunuz. Ben de yapı olarak çok gururlu bir insanım, birinden en ufak maddi/manevi yardım istemek ölüm gibi gelir ve böyle kadınlar istemedikçe, talep etmedikçe daha da görünmez hale gelirler. Ama sandığınızın aksine yük gibi hissedilmez, hissettirilir. Bu gibi duygular kendiliğinden oluşmaz, size eşiniz bu şekilde hissettirmiş. Hep mi böyleydi yoksa zamanla mı böyle oldu? Çünkü sizi giderleriniz konusunda bu kadar korkutması, çaresiz bırakması normal değil. Yani evli bir kadın benim bildiğim ailesinden istemeye daha çok çekinir eşinden ziyade. Bu ekonomik şiddeti çözmeyi, onunla konuşmayı denediniz mi? Bu hislerinizi paylaştınız mı? Siz onun çocuğunun annesisiniz ve her ne kadar kardeşleriniz de olsa insanlardan medet ummak zorunda bırakmış sizi. Sizi düşürdüğü durumu duyunca utanır belki. Bir de mesleğiniz ne bilmiyorum ama evden çalışma olanağınız var mı? Belki hem çocuğunuza bakıp hem de kendi paranızı kazanabilirsiniz. Bunu sadece ihtiyaçlarınızı rahatça görmeniz için söylüyorum çünkü sizin durumunuzda mesele para değil. Eşinizin karakteri asıl sorun. Şu an bebekten dolayı çalışamıyorsunuz ya da örnek veriyorum belki çalışmak istemiyorsunuz, belki başınıza bir rahatsızlık geldi, hayatın içinde bin türlü ihtimal var. Eve para getirmediğiniz takdirde 2 bin lira için sizi bu duygu durumuna sürüklemesi maddiyatın çok ötesinde bir problem.
mesajınız için öncelikl çok teşekkür ederim. Hep böyleydi ben mi görmedim yoksa evlendikten, hayat şartları agirlastiktan sonra mı böyle oldu inanın farkında değilim. Kağan doğduktan sonra ilişkimiz tamamen değişti. Bazı konularda konuşamaz oldum maalesef ki. Bu durum beni çok üzse de. İnsanlar ne kadar dram olduğunu çoğunlukla düşünse de işin içinden çıkamıyorum. Henüz cesaretim yok kendi başımda ayakta durmaya. Öğretmenim, evden çalışma seçeneklerini denedim fakat küçük bir yerde yaşıyorum ve pek mümkün olmadı. Mesleğim dışı da işler yapmayı denedim. Boş duran boş gezen bir insan değilim. Sadece yorgunum tartışmak istemiyorum. Görünmek anlatmadan anlaşır olmak istiyorum.

Tam bu konuya örnek olacak bir durum anlatacağım geçenlerde işten çıktım kafam dalgın e devletle ilgili bir çıktı alacağım kırtasiyeye girdim çıktıyı aldım manavdı marketti gezdim bir güzel baktım telefonum yok dedim o kadar yer dolaştım nerede kim bilir ben arayana kadar 25-30 dakika geçti telefonu kırtasiye de unutmuşum velhasıl aileme ve nişanlıma böyle böyle anlattım ailem de nişanlım da senden değerli değil alırız yenisini ne olacak dediler “senden değerli değil “ sözü hayatta bazen çoğu şeyi açıklıyor
Siz gayet yeterli bi insansınız kimseye de yük değilsiniz hiç bir şey sizden değerli değil 😊
Çok teşekkür ederim

Ben de doğumdan sonra çalışmayı bıraktım, ne var bunda?
Kimseye yük olduğumu düşünmüyorum çünkü öyle değilim, değiliz. Düşünmeme sebep verecek eşim yok. Sorun sende değil eşinde. 1800 tl köpeğin olsun bebem diyip geçecek.
Çok teşekkür ederim

Ben seni çok iyi anlıyorum birden değil yavaş yavaş çöküyor insana bu mutsuzluk önce ufak ufak tatsizliklar alttan almalar hissettirmeler yanlış anladımlar ama zamanla degersizlestigini anlıyorsun. İçinde bulunduğun iliskilerin aslında senin cabanla sürdüğünü tek başına olduğunu görüyorsun. Anne olduktan sonra birdenbire gelen bir aydınlanma oluyor insan da değer yargıların önceliklerin isteklerin gelecek planların değişiyor ve malesef biri olsa öteki eksik kalıyor. Bir türlü tamamlanmış hissedemiyorsun . İyi bir işin olsa bakıcıya muhtaç kalıyorsun kendin baksan ekonomik özgürlüğün olmuyor ikisi de olmasa başka bir sorun çıkıyor sonra bir de es dost akrabadan birileri bir laf dokundurdugunda uykuların kaçıyor. Aynaya bakıp doğumdan sonraki seni hatırlamak bile canını acıtıyor. Ama ne var biliyor musun bu dünyada en önemli şey sağlık. En umutsuz dönemlerinde gözlerini ve kapa şunu düşün suan kemoterapi alan organ nakli bekleyen tedavisi bile olmayan hastalıkla sinanan kac kişi var . Sağlığın yerinde ise asilamayacak engel yok . Buna ruh sağlığı da dahil eğer sen kendini bırakırsan dünya sırtına biner birak herkes sana istedigi gibi davransın 3 kuruş için neler yaparsa yapsın eşin ama sen dik dur hayalini kur özgürlüğün güzel bir işin çünkü hayal olmadan gerçek olmaz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X