Yoğurt Yağ Yakıyor!

Bende bundan sonra sıksık yoğurt yemeye başlıycam...Bi ara sırf yoğurt yiyodum örneğin yoğurtlu keğek ekmeği,yoğurtlu havuç,yoğurtlu mor lahana,yoğurtlu tavuk falan ve 1 hafta civarı bir zamanda 4 kilo verdim.sonra bıraktım normal yemeye başladım aynı kiloda kaldım.Tekrar yoğurda başliycam bence evde mayalamalıyız çünkü doktordan duymuştum diğer yoğurtlarda katkı maddesi varmış light hiçbir ürünü doktorlar tavsiye etmiyo..Zaten mayaladığımızda kaymaklı yağlı kısmı direk üste çıkıyo kaymağı üstünden aldıkdan sonra bir sorun yok kızlarrzemuszemus...

Aynı zamanda normal ekmeği de kesinlkle hayatımızdan çıkarmalıyız ben 2 aydır kepek ekmeği yiyorum ve normal ekmeği hiç aramıyorum alıştım.Makarna yerkende kepekli makarna yiyin tadı normal makarnadan daha güzel kızlar kesnlkle hemde daha az kaloriliopuyorumnanaktan

bende başladım sürekli yoğurt yiyorum hemde ben kendim mayalıyorum yarım yağlı pastörize sütten yapıyorum harika oluyor tam yağlı süt almıyorum bu yüzdende rahat rahat tüketiyorum valla göbeğim inanılmaz farketti deneyin

aaa kesınle bende denıcem bunu ya arkadaslr deneyenler yazsın lıtfen

başlayalı 5 gün olmuş ne yaptın merak ettim:) çabuk itiraf et bozdunmu yoksakaydirigubbakcemile:eek:klava:

eyvahedigeldismile ahh rapunzell ya ben sadece patates ve yogurt fazla yiyemedim 3.gun sabah biraktim.1 kilocuk verdim.evde bos durmaktan surekli gelip gidip dolaptan biseyler atistiriyorum.tutamiyorumki su bogazimi bi.:çok üzgünüm:mafoldumben

aslinda 50 olmyi okadar cok istiyorumki gecen yaz 52 kiloydum nekadr guzeldi.kizimi emzirmeyi birakinca birde evde oturmak geldi kilolar geriye.Çok üzgünüm çoook

tamam da kızlar yağsız yoğurdu nasıl elde edeceğiz bir fikri önereisi olan var mı
filanca markanın yağsız yoğurdu var diyebilir misiniz?

merhabalar rapunzel yaptığın patates diyeti ile ilgili bilgi verirmisin?
ne zaman ne kadar yiyeceğiz vb.

tamam da kızlar yağsız yoğurdu nasıl elde edeceğiz bir fikri önereisi olan var mı
filanca markanın yağsız yoğurdu var diyebilir misiniz?

merhaba gulbeseker,ben hazir yagsiz sutlerden alip evde yapiyorum kendime yogurdu.cunku burda aldigim yogurdun katki maddelerinde krema da yaziyordu.kendi yaginin yaninda birde krema yiyorduk.evdeki tam kati olmuyor ama idare eder.ama diyeti uygulayamadim ya.hemen pes ettim.

bende başladım sürekli yoğurt yiyorum hemde ben kendim mayalıyorum yarım yağlı pastörize sütten yapıyorum harika oluyor tam yağlı süt almıyorum bu yüzdende rahat rahat tüketiyorum valla göbeğim inanılmaz farketti deneyin

yoğurdu nasıl mayalıyorsun anlatırmısın bende pastörize sütten deniyorum ama bir türlü tutturamıyorum yoğurda değilde daha çok ayrana benziyor tarif edersen çoksevinirim..:teytey:

ya kizlar rapunzellin patates ve yogurt diyetine yeni baslayacak kimse yokmu.ben bir hafta once basladim ve 3.gun bozdum.birlikte baslasak ve hergun yaptiklarimizi yazsak.motivasyon olur belki.kimse yokmu benim gibi.:nazar:

Bende pazartesi günü başlamayı düşünüyorum ancak anlamadım tam olarak nasıl olduğunu istediğimiz kadar yoğurt ve patates haşlaması mı yiyoruz sadece 1 hafta boyunca?

Bende pazartesi günü başlamayı düşünüyorum ancak anlamadım tam olarak nasıl olduğunu istediğimiz kadar yoğurt ve patates haşlaması mı yiyoruz sadece 1 hafta boyunca?

canim rapunzell in yazisinda okudum sadece yogurt ve haslanmis yada firinlanmis patates yiyoruz.ben aslinda bir hafta once basladim ama hemen kacamak yaptim bozdum.3. gun sabah.1 kilo verdim.simdi tekrar baslamak istiyorum ama bu kez vazgecmicem.tam uycam.

Acaba su mu veriyoruz gözle görülür bi fark oluyo muki tatlm?pazartesi başlim diyorum o zaman..

yoğurdu nasıl mayalıyorsun anlatırmısın bende pastörize sütten deniyorum ama bir türlü tutturamıyorum yoğurda değilde daha çok ayrana benziyor tarif edersen çoksevinirim..:teytey:

canım bildimiz klasik mayalama işlemi uyguluyorum henüz havalar soğuk olduğu için biraz sıcak mayalıyorum yarım yağlı hazır sütü iyice kaynatıyorum sonra soğumaya bırakıyorum serçe parmağını deydirdiğin zaman biraz ısırcak şekilde bi sıcaklık olcak sonra iki kilo süte iki yemek kaşığı yoğurda biraz sütten katıp iyice düzleştiriyorum sütün bir kenarından mayayı katıp kaşıkla şöyle bir dipten bir tur karıştırıyorum en sıcak yere koyup polar battaniyeye sarıyorum 6 saat sonra mutfakta biraz bekletip dolaba kaldırıyorum en az iki saat sonra dolapta yemeğe hazır oluyor bence bir daha dene çok güzel oluyor ve çok sağlıklı kendi yaptığımız yoğurt

Aynı zamanda normal ekmeği de kesinlkle hayatımızdan çıkarmalıyız ben 2 aydır kepek ekmeği yiyorum ve normal ekmeği hiç aramıyorum alıştım.Makarna yerkende kepekli makarna yiyin tadı normal makarnadan daha güzel kızlar kesnlkle hemde daha az kaloriliopuyorumnanaktan

canım yanlış düünüyorsun kepek ekmeği mide ve bağırsak kanseri yapıyormuş hem yazıda okudum hem ikbal gürpınar canlı yayında söyledi fazla su emilimi yapıp kepekler şiştiği için tam buğday ekmeğinden şaşmayın 1dilim olsun sağlıklı olsun bunlar rant elde edilmek için yapılan kazıkla

yoğurda gelince yağsızdı yağlıydı diye takılmayın bulabilirsenin paket değil normal süt alıp kaynatın zaten paket süt süt bile değil bence hadiki yoğurt yağlı yazıyor nekadar yağlıki zaten hazır yoğurtlar hazır süt gibi pastörize diyet yazan herşey rant için bence kadınlar ın zayıflama takıntıları için yapılan gıdalar yoğurt un yağına takılrız alıp çikolata yeriz kaçamak yaparız ekmek aşırrız aynı şeye varır birde kolay yakılan kaloriler vardır bu yoğurtta olan kaloridir en fazla 5-6 kolari oynar yağlı yağsız arası buna takılmak yerine ben gu diyeti bir hafta on gün yapabilitmiyim bozzmadan diye onu düşünelim a.s

Acaba su mu veriyoruz gözle görülür bi fark oluyo muki tatlm?pazartesi başlim diyorum o zaman..

bilmiyorum canim.tabiyki bu sok diyet ama benim sudan verecegimi sanmiyorum cunku normaldede cok su iciyorum.sudan verirsemde fazla odemi atarim diye dusunuyorum,cunku cay kahve haric kesin gunde 2-3 litre iciyorum su.ve sabahlarida ellerim,ayaklarim biraz sis uyaniyorum.sende diyeti yaparken suyu fazlalastirsan,zaten yogurtta yiyoruz bol bol.yinede sen bilirsin tabi tatlim.

bilmiyorum canim.tabiyki bu sok diyet ama benim sudan verecegimi sanmiyorum cunku normaldede cok su iciyorum.sudan verirsemde fazla odemi atarim diye dusunuyorum,cunku cay kahve haric kesin gunde 2-3 litre iciyorum su.ve sabahlarida ellerim,ayaklarim biraz sis uyaniyorum.sende diyeti yaparken suyu fazlalastirsan,zaten yogurtta yiyoruz bol bol.yinede sen bilirsin tabi tatlim.

Bende su çok az içerim canım aklıma geldikçe içiyorum artık arttırmaya çalışıyorum su miktarını çok önemli çünkü su içmek tabi.Pazartesi başlıycam ben kesin sen ne zaman başlıcaksın?

canım yanlış düünüyorsun kepek ekmeği mide ve bağırsak kanseri yapıyormuş hem yazıda okudum hem ikbal gürpınar canlı yayında söyledi fazla su emilimi yapıp kepekler şiştiği için tam buğday ekmeğinden şaşmayın 1dilim olsun sağlıklı olsun bunlar rant elde edilmek için yapılan kazıkla

yoğurda gelince yağsızdı yağlıydı diye takılmayın bulabilirsenin paket değil normal süt alıp kaynatın zaten paket süt süt bile değil bence hadiki yoğurt yağlı yazıyor nekadar yağlıki zaten hazır yoğurtlar hazır süt gibi pastörize diyet yazan herşey rant için bence kadınlar ın zayıflama takıntıları için yapılan gıdalar yoğurt un yağına takılrız alıp çikolata yeriz kaçamak yaparız ekmek aşırrız aynı şeye varır birde kolay yakılan kaloriler vardır bu yoğurtta olan kaloridir en fazla 5-6 kolari oynar yağlı yağsız arası buna takılmak yerine ben gu diyeti bir hafta on gün yapabilitmiyim bozzmadan diye onu düşünelim a.s

Pardon canım yanlış söyledim kepek ekmeği değil tam tahıllı ekmek yiyorum ve faydasını çok gördüm.1dilimi de insanı doyuruyo.Hatta uzmanlarda öneriyor tam tahıllıyı bildiğim kadarıyla ama normal ekmek ve kepek ekmeğinden daha pahalı..

Bende su çok az içerim canım aklıma geldikçe içiyorum artık arttırmaya çalışıyorum su miktarını çok önemli çünkü su içmek tabi.Pazartesi başlıycam ben kesin sen ne zaman başlıcaksın?

canim ben yarin baslamak istiyorum.bu kez bozmayacagim. bugun yogurdumuda hazirladim.evet su cok onemli ama cok sukur benim o yonden bi derdim yok.ozellikle uyanir uyanmaz en az iki bardak iciyorum.200 gr su bardagini bazen sayiyorum kac tane ictigimi 2-3 litre arasi iciyorum gunde.

X