Yine beni kötü gelin edersiniz ama siz olsanız ne yapardınız?

Ben olsam çağırmasınlar diye dua ederdim. Bi de hamile halimle kırk tane insan, curcuna hiç çekemem. Hoşlanmadığınız insanlardan ilgi görme isteğiniz neden?

Tabikide cok iyi yapmışsın gitmeyerek.onceden yapılmış bir plan soylenebilirdi sizede.insallah sende kalmayacak bu teyze

Eşte biter olay... ama sizde problemsiniz, boyle bi durumda eşim beni arasa kalkar hazirlanir giderim. Kahvalti sonrasi kocamla çikarim. ( tabi bu normal aile iliskileri icin gecerli, benim esimin ailesiyle sorunum yok bu yuzden kasit aramam)

Ben olsam çağırmasınlar diye dua ederdim. Bi de hamile halimle kırk tane insan, curcuna hiç çekemem. Hoşlanmadığınız insanlardan ilgi görme isteğiniz neden?
Hoşlanmadığım insanlardan ilgi görmek istemiyorum. Evet benim için daha iyi gidip onların yanında olmak istemem. Ama nasıl ki onların yanında olmak istemiyorsam onlarda benim yanımsa olsun istemem. Misafir severim ama değer gördüğüm ve değer öaiafir ağırlamaktan memnun olurum. Yine teyzesi anneannesi meyse ama kv istemiyorum. Kv geçen gün yemeğe olmasa da yine de bir çaya sesleriniz dedi yaaa. Seslerim hiç sıkıntı değil ama kendilerine sıra gelince aptala yatıyorlar. Şimdi bende eşime teyzen ve eşini çağıralım dedim. Ama annesini istemiyorum

Ben problemli değilim. Ben eşimi hiçbir zaman yalnız bırakmadım anneanneme gidelim mi dese tamam derim Annesine dese tamam derim ya da herhengi bir yere. Ama mevzu benim gitmemem değil. Ben son dakika seslenen yere gitmiyorum. Kaldı ki 3 gündür eşimle birlikte gidileceğini planladıkşaır halde. Kv söyledim. Bana son dakika haber vermeyin bir gün öncesinden haber ver dediğin halde dikkate almıyor unuttum numarası yapıyor. Bende aptal değilim yaırk ağız söylenen o da kendisi bile değil eşime söylettirilen yere gitmem. Ama kv baba sıra gekince yine bir çaya sesleriniz demeyi biliyor. O yüzden annesini çağırmayacağım. Geliyorsa teyzesi ve eşim kapım açık. Üzerime düşeni yaparım ama Annesine zırnık vermek istemem.

Eşim benim olmadığım sofraya ben oturması için ısrar etsem bile oturmaz. Sofra kuruluyorsa bana müsade der kalkar. Siz sorunu eşinizde arayın kv de değil
Zaten eşimde akşam öyle oturup yaptığım bir kahvaltı değildi üstün körü yaptım dedi. Bende yooo yapsaydın doğru düzgün ben evimde yaptım mevzu kahvaltı değil mevzu insan yerine koyulmak dedim. Ben annende ne kadarsam artık o da bende o kadar dedim. Birşry demedi bile

Ya ben çok mu umursamazdım ya da yapıcı mıyım bilmiyorum belki de aşırı umursamazım acaba gerçekten unuttu mu yaşlılar ya bu da bi gerçek işlerine gelenleri hatırlıyorlar bazen ama olsun . Eşiniz orda kahvaltı yapmasın yapacaksa da belki ben olsam ne yaparsanız yapın der sorun çıkarmam o günü kendime ayırırım tabi konu sahibi olunca hisler farklı olabiliyor

Kocanız sizin cagrılmadıgınız yerlere boyle koşa koşa giderse dahaçoooook yasarsınız bunları siz. Kocasının deger vermediğine ailesi hiç gibi davranır yok gibi gorurler

Yok ay ne unutacak bariz kasıt var

Ustune körüde olsa oturmus atıstırmıs mı atıstırmıs davete icap etmıs. Karım yoksa ben yokum dememıs ki
Hıc oturmayacaktı ki tavırlı oldugu anlasılabılsın.

Yani kısacası tavır koymamıs bhnu gormek bu kadar mı zor

Amin inşallah rabbim herkese hayırlı mutlu huzurlu bir hayat,evlatlar ve eş nasip etsin. Siz çocuğunuz ve kendiniz için en hayırlı olanı yapmışsınız. Sizin gibi güçlü kadınlar umutlarımı yeşertiyor çiçek gibi güzel ömrünüz olsun

Erkeklerin geneli kadınlar kadar ince düşünceli ve duygulu olmuyor, sinirimizi bozan birşeye yapıcı olalım diye ses etmediğimiz de maalesef ki o erkek tarafından normalleşiyor. Bence bu durumun ikincisi tekrarlanırsa eşinize yemek yapmayın annende yiyeceksin sandım hep öyle yapıyorsun ya deyin.

Mevzu eşimin kahvaltı yapıp yapmaması değil. Mevzu kv işine gelmediği zaman unuttum demesi ama işine geleceği zamanda haftalar öncesinden bize söyleyip duyurması. Yani ben misafir ağırlarım hiç problem değil ya da eşim gitsin hiç sıkıntı değil ama 3şimin annesi bize sıra gelince aptala yatıyor kendileri söz konusu olunca da bana eşime imada tavsiyede bulunuyor. Yaaa çağırmadın sıkıntı değil ama gelmekte istemesin. Beni aptal yerine koymasın

Kız çağırmasınlar bunu mu dert ettin. Boşver en güzeli otur evinde dinlen. Hamile hamile birde orda sana hizmet ettirir bulaşıkları yıkatırlardı gelinsin diye en güzeli gitmemek. E tabi onlar senden uzaklaşıyorsa sende uzaklaşmalısın mesafeni belli et

eşin niye ''ben eve gideyim karım evde ''dememiş ben onu anlamadım?

Canım benim için daha iyi uzak olsunlar ben evimde rahat rahat oturuyorum. Bende onlara mesafeliyim ama işte eşim tutturdu teyzeleri biz de çağıralım. Eee tamam teyzeyle kocası buyursunlar ama ben kayınvalidemin gelmesini istemiyorum. O bana mesafeliyse umuttysa bende onu unutmak istiyorum. Aısl mesele bu. Yoksa çağırmasınlar bende onları çağırmam olur biter daha iyi. Ama işte öyle olmuyor

Cok teşekkür ederim. Amin, cumlemizin

Bende hiç umursamazdım böyle bir durumu
Sürekli gerginlik oluyorsa toplanıldığında, belki bu yüzden çağırmadılar
Hamile olunca kadınlarda duygusallık tavan yapıyor

Eski konularınızı bilmiyorum, eşinizle bir probleminiz yoksa
Böyle ufak tefek şeyler için kendinizi boşa yıpratmayın derim

Eğer eşiniz dengeyi kuramıyorsa , kısasa kısas yapınca üzülen siz olursunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…