Yine ben yine ben yine ben merhaba hanımlar azıcık yardımcı olurmusunuz dr. Konusunda🌸😁

Yalnizbirkedi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
20 Mart 2024
737
134
Merhaba 9 aydır bebek denemelerindeyiz ama olmuyor eşim sperm testi verdi sonuçlarını alamıyoruz alabilsek buraya atardım bilenler bakardı bende hormon testi verdim gördüğüm duyduğum bildiğim kadar fshm birazcık yüksekmiş 11.36 ydı sanırım ay neden bunları söylüyorsam iyi bir dr. Arayışındayım özelede gittim hiç bir şekilde doğru düzgün bilgi vermiyorlar devleti hiç söylemiyorum zaten istanbul küçükçekmecede önerebileceğiniz doğru düzgün bir kadın doğum doktoru varmı bildiğiniz

Önce eşiniz spermiogram testini bir üroloji doktoruna götürüp bir de usg ile falan detaylı kontrolden geçmeli. Urolog zaten kendisine testiyle ilgili bilgiyi verir bizim bakmamiza gerek yok . Siz de öncelikle kan idrar usg kontrollerinden gecmelisiniz hepsi güzel gelirse , eşinizin sperm testi de iyi çıkarsa mutlaka rahim filmi çektirmenizi öneririm tupleriniz tıkalı olabilir bu durumda da yumurta sperm muhteşem kalitede olsa dahi gebelik olmaz. Rahim filmi de güzel gelirse veya tıkanıklık varsa açılırsa film sonrası 3 ay deneyin şans artar . Mutlaka yumurtlama zamanlarınızi ( sümüksü yumurta akı kıvamında akıntı gibi ) gözden geçirin. Ozellikle eşiniz sperm kalitesi için siz de yumurta kalitesi için hayatınızdan paketli Gıda abur cuburu çıkarıp düzenli beslenin bunlara rağmen hala olmazsa infertilite bölümüne randevu alıp elinizdeki sonuçlarla da gidip yumurta çatlama ya başlarsınız 2 deneme sonrası yine olmazsa aşılama işlemine başlatır doktorunuz sizi zaten sebepsiz infertilite olarak aşılama yapılır. Umarım olur ama o da olmazsa tup bebek kalıyor geriye.

Çok teşekkür ederim zahmet edip yazmışsınız benden zaten hormon ve smear eşimden sperm istendi ve infertilite bölümüne gönderildim ama smear hâlâ çıkmadı ve doktor çok ilgisiz alakasız biriydi ben evlenmeden ne kadar önce hatırlamıyorum ama hiç akıntım olmuyor ne yumurtladığımı anlıyorum ne regl olcağım zaman hiç akıntım yok önceden hep olurdu bunu doktora söylemeye çalıştım düzenli regl oluyomusun diyo onu söylemeye çalıştım onada müsade etmedi 24 gün le 30 gün arasında oluyomusun dedi o yüzden gitmek istemiyorum aynı doktora

Esiniz üroloji ye gitsin sonuclar ile . Bu hastane olmazsa başka hastane infertelite bölümüne gidin içinize sinen bulana kadar her o bölüm olan hastaneyi gezin böyle bir şansınız var . Ama size naçizane önerim en basta tahlilleriniz ile maddi durumunuz çok kötü değilse ( ki çok kötüyse cocuk yapmak için bu ekonomide acele etmeyin ) bir kerelik özele gidin tahlilleri devlette yaptırdım yeni tahlil isterseniz de devlette yaptırıp getirebilirim diye baştan söyleyin ki ona göre ilerlesin , a dan z ye tüm surecinizi tek tek anlatın bilgi verin güzelce dinlesin ve sizinle nasıl bir surec olması gerektigini neler yapılmasını güzelce anlatır bilgi verir buna göre de yine devlette ilerlersiniz

Gittim gittim ama insan gibi soru soramıyorum sordurmuyorlar o yüzden doktor arayışındayım

Nasıl sordurmuyorlar?
Siz parmakla gebelik testi vb şey yapan hanım mısınız? Eğer gittiğiniz doktorlara bundan bahsediyorsanız konuşturmuyor olabilirler.
Tabikide öyle birşey sormuyorum doktora hiç birşey soramıyorum ki en basit sorduğum soracağım soru hocam benim hiç akıntım olmuyor her kadında akıntı olur mu diye sormaya çalışıyorum bana reglin düzenlimi diye soruyo soruma cevap vermeden

Sordurmadı şaka gibi ama gerçek
Bu çok ilginç.. şimdi siz ilk defa gidince bu hangi bölüm olursa olsun özel hastaneler için konuşuyorum bir çok bölüm bir çok farklı özel hastaneye gittim , önce bi girersiniz bu ön muayenedir doktor çok fazla soru sorar tek tek yazar not alır önce şikayetinizi sorar sonra kısaca oykunuzu dinler özel hastane olduğu için bunu hastane şikayet bölümüne gidip bildirebilir para iadesi alabilir muayene olamadığınizi söyler ya da hekim değişikliği talep edip ücret iadesiz farklı bir doktora yönlendirilmek isteyebilirsiniz. Eger gittiğiniz dr bir prof falansa belki egoist olabilir ve dinlememiş olabilir ama diğer türlü çok ilginç.

Demek ki regl düzenliyse akıntı olmaması önemli değil ki sizin sorunuza karşılık regl düzeninizi öğrenmek istemiş düzenli değil deseydiniz belki o zaman sorunuzun üzerinde durup ek tahlil isterdi . Böyle düşünün.

Aynen öyle aslında evlenmeden önce yaşadığım şehirde hangi doktora gitsem yarım saat anlatsam dinliyordular bütün sorunlarımı ama istanbul küçükçekmecede rümeli hastanesine gidiyorum söylediğim gibi olan ortada

Onuda söyledim hemen alttan muayene aynı doktora 2 kez gittim aynı sebeptej 2sindede direkt alttan muayene etti ben ne için gittim bana diyorki sende taş olabilir mi yada kum djsjajajaj delirirsin

Şuan vaktiniz var içinize sinen doktor bulana kadar arayış içinde olun enerjiniz mutlaka tutar biriyle . Telefonunuza en önemli sormanız gerekenleri not edin ve içeri girince öykünüz ve doktorun soracaklari bitince hocam ben aklıma takılan bi iki şeyi not etmiştim muayeneye geçmeden sormak istiyorum diye okuyun cevap vermek zorunda kalır ama lütfen tıpa aykırı saçma ya da çok uzun fazla soru olmasın kısa az ve öz

Onuda söyledim hemen alttan muayene aynı doktora 2 kez gittim aynı sebeptej 2sindede direkt alttan muayene etti ben ne için gittim bana diyorki sende taş olabilir mi yada kum djsjajajaj delirirsin
Cidden tuhaf yıllarca kadın doğuma gittim taşı kumu hiç biri görmedi ki ben böbreklerim de kum dökerim. Ayrıca alttan muayene de görünmez bunlar

Muayene etmemesi mi gerekiyor? Rahminizi, yumurtalıklarınızı başka nasıl görebilirler ki?
Mesanede kan görünce kum mu döküyorsun, diye sorabiliyorlar. Bana da daha önce sormuşlardı.
Doktorla uyuşmadıysanız başka doktora gitmekte fayda var. Bütün doktorlar vajinal muayene yapacaklar çünkü çocuk sahibi olmak istiyorsunuz. Hele aşılama falan başlanırsa bazen iki günde bir vajinal ultrasonla yumurta takibi yapacaklar.

Cidden tuhaf yıllarca kadın doğuma gittim taşı kumu hiç biri görmedi ki ben böbreklerim de kum dökerim. Ayrıca alttan muayene de görünmez bunlar
Karından ultrasonda idrara sıkışık oluyoruz ya, o zaman mesanede kan görürlerse soruyorlar. Bana sormuşlardı. Normal.

Merhaba gerçekten gözüm kapalı onerebilecegim doktor var mesaj atarsanız bilgi verebilirim buradan yazmak dogrumudir bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…