Yine ağlıyorum....

hayatım ben karşımdaki insanın öleceğini bilsem ilaç tavsiye etmem...

parlaa kendisi anlattı ilacın ismine kadar kendisi verdi, ama inanmadığı için kullanmamış, bende tecrübelerimi paylaşıp ilacı onayladım.

cahil değilim, aptal hiç değilim, ilaç tavsiye etmenin sakıncaları hakkın da kitap yazabilirim.

parlaayı uyardığın için ben de çok teşekkür ederim ama daha iyi okuyup anlayıp öyle uyarmanı tercih ederdim...saygılara.s.

sardunya bu ilaca her geçen gün daha çok ihtiyac duruyorum..yine çok kötüyüm..ağlyorum..Allahım ne olur bir an önce etkisini göstersin bu ilaç..ben akşamları yatarken alıcam yine canım..nasıl olsa bünyem alışır va zamanla uykusuzluk sorunumda kalmaz..bugün gün içinde mide bulntım olmadı pek yani herhangi bir yan etki görmedim gün içinde..sanırım dün akşam aldığım saat iyiydi..uuykusuzluk dışında..ona da alışır bünyem nasıl olsa..ah sardunyacım 1 ay sonra olsa bir anönce de ve de kendimi mutlu ve umursamz hissettesem artık..umarım sendeki etkileri bendede gösterir..buna okadar ihtyacım var ki..

Ben bütün sayfaları yorumları okumadım,1-2 msja göz atınca böle bişi olduğunu düşündüm,arkadaş sanki ben böle bi ilaç içtim ii geldi,sen de al kullan diye tavsiye etmiş,konu sahibi de almış kullanmaya başlamış zannettim ve uyarmak istedim,yanlış anlamışım pardon,çünkü anti-depresan öle tavsiyeyle kullanmak çok tehlikeli olabilir hepimiz ii kötü biliyoruz,eğer dr yazdıysa elbette kullan arkadaşım,zaten nöroloji biraz psikolojiyle de ilgili,alanları beyin ve sinir hastalıkları olduğu için onlar da yazıyor antidepresan falan,ben de baş ağrısı şikayetiyle gitmiştim bana da anti-depresan vari bi rahatlatıcı vermişti dr,sen de kullan umarım faydasını bi an önce görürsün ve iileşirsin,lütfen hayatı kendine zindan etme gereksiz sebeplerden,bu yaşların bi daha gelmeyecek ve geriye baktığında gençliğini sorunlarla saçma sapan mutsuzluklarla bunalımlarla geçirmiş olduğunu görmeni istemem,silkelen ve bi daha gelmeyecek olan bu yıllarını hiç bişi için,hiç kimse için çarçur etmee Şeniz

Ayy canım sen erkek arkadaşına güvenmiyorsun sanırım...
güvensizlik olan ilişkilerde yürümez...
boş bi kıskançlık gibi gelebilir bize ama sen bu kadar içlendiğine göre birşeyler seziyorsun ve güvenmiyorsun...
erkek arkadaşınla konuşmayı dene bence...

teşekkür ederim yuhannacım..umarım faydasını görücem..az önce ikinci ilacımı içtim ve var olan uykum yine uçtu gitti :1shok: ama giden uykum olsun umurumda değil kendimi iyi hissettiğim günler geri gelsinde başak bşy istemiyorum.

canım belki inanıcaksın ama güveniyorum..ama neden böyle davrandığımı inan bende bilmiyorum..bende sıkıldım bu davranışlarımdan inşallah artık hepsi geçicek..

yeliz şöyle dedi yeliz böyle dedi ya benim dediğime göremi hareket edecek bu kız hayır babamda sardunya gibi dedi yan etkisi 1 ay sonra geçer diye ama o kadar kötü oldumki diil bir ay 1 gün bile dayanamazdım neyse cnm Allah sana şifalr versin.....ii bayramlar

Canım bence ilaç kullanma ve kendi kendini tedavi etmeye çalış. Başka şeylerle ilgilen aklına o maili getirme git dolaş gez ama ilaç kullanmasan daha iyi olmazmı, ilaç geçici bir çözüm bence, kendi kendine düzeltebileceğin bir durum bu. yerimseniben

bebişim sabretmek zorundasın iyice salmışsın kendini...

hayır uykusuzluk yan etki değil tatlım...çünkü bu ilaç beyinin sinirsel olarak kapanmış mutluluk hormonu yani seratonin üretimini arttırıp geri alımını intibe ediyor...geri alımının intibe edilmesi şu manaya geliyor, yani bu mutluluk hormonu daha uzun süre vucütta kalıyor...bu sebepden bu mutluluk veren bir durumlar enerji veryor uyutmaz...sen bu ilacı güzdüzleri kullan ....alındıktan 4 saat sonra max. a çıkıyor....işte bu sebepten kendini ayarla , gün içinde hangi saatlerde moralin bozulmaya başlıyorsa işte o saatlerden 4 saat önce iç şeker

sonra anladığım kadarıyla bu psikoljik rahatsızlıklar konusunda hiç bir bilgin yok...sana biraz bilgi vereyim;

dünya sağlık örgütü'nü psikolojik hastalıkları artık fiziksel hastalıklar olarak kabul etti...bunun anlamı; sinirsel olarak veya kafaya alınan bir darbe veya demir eksikliğine bağlı kansızlık veya henüz bilinmeyen sebepler sonucu bozulan beyin işleyişi kimyası psikolojik rahatsızlıklara sebep oluyor.
nette bu konuda biraz araştırma yaparsan hayli ciddi sitelerden epey bilgiye ulaşırsın..

canım bebişkom hastalığın fiziksel olduğu için iyileşmeme gibi bir durum söz konusu değil....bir şekilde bozulmuş olan beyin işleyisini düzene sokacak bu tedavi..

bebeğim seni fersah fersah geçerdim kıskançlıkta....
şimdi kıskanç değilmiyim kıskancım ama artık acı verip hayatımı cehenneme çevirecek seviye de değil...

kalıcı etki için en az 1 yıl tedavi görmen gerekebilir bazen de 2 yıl
tabiki bu süre için de tamam ben artık rahatım deyip de psikiyatristin söylemeden ilacı bırakıp tedaviyi kesmezsen..

güven tatlım, herşey güzel olacakŞeniz

Son düzenleme:
sağol sardunyacım .. öncelikle şunu söylemeliyim bu ilacı gündüz içme konusunda haklısın anırım..çünkü şuan klavyenin tuşlarını seçemiyorum..bütün gece yine uyuyamadım ve şuan yüzüm gözüm şiş resmen...esniyorum uykum var fakat uyuyamıyorum..şuan sersem gibiyim..başım çatlıyo ve ağzım kupkuru..bu gece içmicem veartıksabahları içicem..yoksa gece uykularını özlemeye başlıcam..tek isteğim şu yan etkilerinin bir an önce geçmesi..sabahları mide bulantısıyla kaklmak iğrenç bşy..evet cnm psikolojik rahatsızlıklar hakkında çok fazla bilgim yok gerçekten..şuana kadar öyle bir araştırmada yapmadım gerek duymadım belkide kendime bunu konduramadığımdandır..doktor söylediğinde bile doktora kendi kendime kızmıştım hatta..verdiği ilaca bak gibilerinden..ama şuan ki davranışlarım gerçekten bir ruhsal bunalım yaşadığımı gösteriyor..bunu sonunda annem bile anladı..ilaç kullanıyorum fakat kendimi tamamen ilaca bırakmaya niyetli değilim..yani nasıl olsa ilaç beni iyileştircek demicem...kendim de çaba göstericem..olayları takmamaya çalışıcam ve mutlu olmaya çalışıcam,sinirlerime hakim olmak için elimden geleni yapıcam ve ilaç da buna destek olucak..umarım dediğin gibi herşey bundan sonra güzel olur canım...

canım peki sen 1 ay boyunca düzenli bir şekilde kullandı mı bu ilacı belkide düzenli kullanmadığın için bir işe yaramamıştır..

kaydirigubbakcemile5işte budur bebişimŞeniza.s.

sardunyacım ben daha içmedim bu akşam içmicem bundan sonra sabahları içmeye karar verdim..yani yarın sabah içicem tekrar..şimdi dün gece içtiğim için bu sabah içmeyim dedim ağır gelir filan diye .o yüzden bundan sonra sabahları içicem yarın sabahtan itibaren..

çok yeni başladığın için ve yarım tablet aldığından keşke bu sabah da içseydin:mymeka:

neyse tatlım bir daha ara verme :teselli:

canım bende geçenlerde eşimle seninkine biraz benzeyen bi sorun yaşamıştım iletisine yazdığı bi söze kızmıştım ve aramız kötü değildi ama sanki bi motononluk vardı, neyse sağolsunlar burdaki arkadaşlarımızında tavsiyeleriyle soğuk kanlı oldum ama biraz didişmeyi de eksik etmedim,MaşaAllah şimdi çok iyiyiz bizim tartışma bu arada tatilde bize yaradı,İnşaAllah sizde düzelirsiniz,ama sevgilinin doğruyu söyleyebileceği ihtimalinide göz ardı etme

seni çok iyi anlıorum zamanında bnde yaşadım mail krizini ama o üste çıkmadı kıskançlıımı biliodu ama şimdilerde olsa eminim beni bastırırdı çnkü cicim ayları geçmiş olmalı:1shok: onun dışında sonuna kadar haklısın ben artık inceliosa bişiler kopsun diorum çnkü şunu anlamyolar bu derece bi seven daha bulamazlar ben artık verdiim sevginin karşıılıını aynen almak istiorum eksikleriyle değil:içelim:

parlacım bugün hiç gözükmedin nasıl gidiyor tatlım....

bugün yani dün sabah içmiş olman gerekiyordu...

canikom içmeye devam etsen de etmesen de bir haber vermeni rica ederim..
merakta bırakma emi şeker

dün pek giremedim sardunyacım..yiğenimin nişan telaşından oldukça yoğunduk o yüzden yazamadım..dün de içtim..birazdan kahvaltı yapıp yine içicem..dün aşırı midem bulandı..ve de sürekli bir uyku halim vardı ama yatsam uyuyamıyordum..ve de ilacın etkisinden mi bilmiyorum ama içimden hiç birşey yapmak gelmiyordu..önceleri de böyleydim gerçi ama sanki şimdi daha da bir arttı..saç yaptırmaya kuaföre bile zor gittim..şuan için yine aynıyım yani canım sadece yan etkileri beni çok rahatsız ediyor okadar..

Parlaa'cım, ilaca başlamışsın ama lütfen bu ilaçların mucizeler yaratmayacağını da unutma olur mu? İlaç tek başına hiçbir şeyi düzeltmez. Antibiyotik gibi düşünme bunu olur mu tatlım? Sen de çabalayacaksın. Olumlu ve pozitif düşünmek için uğraşacaksın.

Ben tedavi olduğum süre zarfında olayları karikatürize etmeye alıştırmıştım kendimi. Ne olursa olsun işin eğlenceli tarafından bakmaya çalışıyordum. Hani şöyle düşün. Bazen başımıza bir şey gelir, o esnada biz bu durumla hiç eğlenemeyiz ama sonrasında birilerine anlatırken gülerek anlatırız ya... bunun gibi. Bu sayede çok fazla büyütmemeyi öğreniyorsun bir sürü şeyi. Bana çok faydası oldu. Hazır bak beyne artık serotonin de pompalanıyorken :) düşünce yapını da yavaş yavaş değiştirmek için çabala ve lütfen bayram ertesi psikolojik doktor desteğini eksik etme aksi takdirde bir yere varman çok zor olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…