Yine ağlıyorum....

evet cnm ta kendisi..ilk 1 hafta yarım sonra bütün..gerçekten de o ilaç..ozmanalr doktora kızmıştım hatta ne alaka ya bana ne verdi filan demiştim..ama adam haklıymış..yarın bu ilaca başlıyorum kesin kararlıyım..ama kimseye söylemicem evdekilere filan..peki canım ben yine gideyimmi sence bi doktora?

aaaa ne varki tamam arkadasindan mail gelmi seni seviyorum mu ddemis ne demis notunu sormus ???????????

bebeğim bu ilaç şu anda senin tedavin için bilinen en iyi ilaç:mymeka:
buna emin ol aşkım tecrübeyle sabittir, ben kullandım a.s
ilk günler de oldukça uyku yapar, öyle çok esnetir ki ağzın yırtılacak sanırsın mirmirmirmir

ilacını düzenli olarak hergün kullan, uyku yaptığı için akşamları iç derim
ilacını bir alıp bir gün almazsan inişli çıkışlı olacağın için faydadan çok zarar verir o zaman hiç kullanma daha iyi:mymeka:

1 ay sonra aynı doktora git ve gittiğin zaman sor psikiyatriste gitmemi önerirmisiniz diye...

şeker, herşey güzel olacak sana kendi tecrübelerimi anlatmaya devam edeceğim ama şimdilik bu kadar:teselli: iyi bayramlar canım Şeniza.s.

herkese hayırlı bayramlar arkadaşlar...
canım bugün başlıcam demiştm ama sen öyleyazınca akşamları yatarken almaya karar verdim..inşallah çok fazla yan etkisini görmem sardunyacım ya netten araştırdım korktum baya. ama iyi olucaksam niye kullanmayım..bu akşam alayım en iyisi yatarken..1 ay hiç aksatmayım ve dediğin gibi bir ay sonra yine o doktora gideyim ..ben istiyorum ki şöyle hiç bir şeyi takmayım durduk yere ağlamayım senaryolar yazıp onlara inanıp sonra ilişkimizi mahvetmeyim..bunları yok edecek ve içimdeki sıkıntıyı giderecek bir şey istiyorum..umarım bu ilaç bana bunları verir..sardunyacım,sen n,ye kullanmıştın peki nekadar kullandın ve gerçekten faydasını gördünmü?

canım sen nette orda burda yazılanlara her duyduğuna inanma:mymeka:

bak dün yeliz de yazdı daha fena oldum diye, eğer sormasaydım yanlış bilgi yüzünden ilaca güvenin sarsılacaktı:teselli:

bak tatlım ben kullandım ama senin gibi şüphelerle kaygılarla dolu değil, ordan burdan duydukarıma yapılan itirazlara uyarılara kulaklarımı tıkadım doktoruma ve ilaca tam güvendim...aklın yolu birdir bu ilaçlar bu kadar satıyorsa demek ki işe yarıyor...genel olarak değil de sırf bu ilaç içinse kaygın korkma sana bunu uzman uzun tetkiklerden sonra vermiş neden korktuğunu anlayamıyorum:1no2: işte aradığın mucize orda hem de sana bir doktor vermiş:mymeka:

bebişim ben neden sana yardım etmeye çalışıyorum yazardım önerimi çeker giderdim değil mi:mymeka:
neden hala burdayım, çünkü aynı senin gibiydim işte bu sebepten çektiğin acıyı çaresizliği çok iyi anlıyorum ve çaresi olduğu için yardımcı olmaya çalışıyorum

fakat artık ilaç konusunda sana kullan demeyeceğim, tatlım kullanırsan nasıl olduğun hakkında bilgileri paylaşmanı bekliyorum:dilcikar:

ha neden kullandığımı sormuştun, sence neden kullanmış olabilirimyerimseniben

ilk günler iştahın kesilecek, uyuklama olacak, bol bol esneyeceksin, gerginliğin gidecek, rahatlığın yüzüne yansıyacak mutlu :1rolleyes:bir ifade gelecek, ortalıkta prenses kaydirigubbakcemile3naifliğin de dolanacaksın

Canım ben o ilacı değil ama onun bir benzerini kullandım. Sardunya'nın dediği her şeye aynen katılıyorum. Evet ilaç ilk günler insanı sersemleştiriyor, doğru, ama bu bünye ilaca uyum sağlayana kadar sürüyor sadece, aşağı yukarı bir hafta, sonra sen anlamıyorsun artık üzerindeki yan etkilerini ama etkilerini bariz bir şekilde gözlemlemeye başlıyorsun.

En başta insan daha sakin oluyor, sakin ve dingin ve inan bana her şeyin başı da bu sükunet aslında. Çünkü sakin kalabildiğin sürece daha mantıklı düşünüyorsun, daha doğu kararlar alıyorsun. Daha rahat uyuyorsun, daha kaliteli uyuyorsun. Tepkilerin ani ve keskin olmuyor, düşünerek hareket edebiliyorsun. Ama bütün bunlar ilacı düzenli kullanmaktan geçiyor.

Düşün ki nasıl bir antibiyotiği düzenli kullanmazsan hiçbir işe yaramaz bu da tıpkı onun gibi. Ben sendeki bu isteği bu çabayı gördükten sonra inanılmaz umutluyum senden. Sen yaparsın bu işi. Yeterki iste. İstemek başarmanın yarısıdır canım benim.

ya kızlar ellmacım ve sardunyacım okadar iyisiniz ki..gerçekten iyleşirsem ben bunu bana burada destek olanlar borçlu olucam birkez daha söylüorum..bunca yazılanlardan sonra size inanmayıpta zaten ilacı kullanmamazlık edemem..şu yazdığınız kelimeler okadar güzel şeyler ki,hep neşeli olucaksın,sakin olucaksın,hiç birşeyi takmıcaksın hele sardunyacım özelden yazdığın şey ben, resmen heyecanlandrıdı diyebilirim..ah dedim içimden keşke,keşke bende bir an önce öyle olabilsem..şu endişelerimden ,içimdeki sıkıntılarımdan kurtulabilsem..o rahatlığın keyfini çıkarabilsem ve en çnemlisi de erkek arkadaşımı bukakar takıp hayatımı zindan etmesem..artık onun için endişelenmekten telefonlarımı açmadı msj atmadı diye yada kavga ettik diye sinir krizleri geçirmekten ona buna sataşmaktan arkadaş ortamlarından kaçmaktan çok sıkıldım..kesin kararlıyım ve bu gece başlıcam ilacı kullanmaya..gece yatarken kullanıcam ve ilk bu gece kullanıcam.birde günden bir kez di dimi ve gece kullansam daha mı iyi olur sizce?

Sanki ortada hiç bişi yok,fazla abartmışsın ne var bunda bu kadar gürültü çıkarıp ağlayacak anlamadım,sınıf arkadaşı sonuçta elbette görüşücek konuşacak,bütün kızlarla konuşmasına görüşmesine ket vuramazsın ki elbette arkadaşları olacaktır,böle davranarak onu kendinden itersin bence,erkekler böle gereksiz yere aşırı kıskançlık gösteren kızlardn hoşlanmıyorlar

canım yazdıklarında haklısın..ama sorun da burda zaten..bukadar şeyden hır gür çıkarmam,ağlamam,sızlamam..bukadar küçük birşeyin bana dünyanın sonu gibi gelmesi..sadece bu değil herşeyi her sorunu abartarak kendime dünyayı zindan etmemem ve hem kendimi hemde ilişkimi yıpratmam..ben de istemyorum böyle davranmak ama böyleyim işte .. size hiç sorun gibi gelmeyen şeyler bana dünyanın sorunuymuş gibi gelebiliyor..bizde artık buna çözüm arıyoruz..ve inşallah yakında bende sizler gibi düşünmeye başlıcam :)

bebişkom özelden ilk aklıma gelen son yaşadığım birşeyi yazdım daha neler var neler, anlatacağım, emin ol mucizeyi yaşamaya hazırlan :teselli:

evet bebeğim, akşam yarım al, 1 hafta sonra 1 bütün alacaksın:mymeka:

o kadar rahatlayacaksın ki, yolda tek başınayken aniden suratında aptal bir gülümsemeylefisfisfis dolaştığını farkedeceksin ben yaşadımsırnaşık şey:roflol:

sevgiline ilaç kullandığını asla söyleme, hatta en yakın arkadaşlarına dostlarına bile söyleme "verme sırrını, dostunun dostu vardır"a.s

ayıp günah birşey değil tabiki ama bizim toplumumuzun önemli bir kısmı bu tip şeyleri hala delilik zannedecek kadar bilinçsizler cahiller:1no2:

üstelik sevgilinin kendiliğinden böyle düzeldiğini sanması her açıdan çok daha iyi sen beni dinle tamam mı:mymeka:

ya resmen heyecanlandım şimdi :1shok: canım senin gibi değiştiğim günleri görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum...bu akşam yatarken alıcam ve de ne istiyorum biliyormusun hemen olmaz tabii ki ama sabah kalktığımda öyle relaks öyle mutlu uyanmak istiyorum ki hemen etkisini göstersin istiyorum..umarm sana gösterdiği etkilerin aynısını gösterir bana..erkek arkadaşıma asla söylemem bu ilacı kullandığımı..birincisi doktorun bana bu ilacı verdiğini öğrendiğinde zaten çok kızmıştı..o ilacı kullanırsan ölümü gör demişti hatta..seni daha kötü yapar kullanmanı istemiyorum demişti..hem o yüzden hemde istiyorum ki beni değiştiren şeyin ilaç değilde kendilğimden değiştiğimi sanması..ona olan ilgim azalırsa eğer bunu ilaca bağlamasın ya nekadar çok değişti bu kız filan desin istiyorum..arkadaşlarımada söylemeyeceğime emin olabilirsin canım..zaten ben kimseye çok fazla bu konuyuda açamıyorum ki..yani erkek arkadaşıma şöyle davranıyorum aramız bozuk vs diye etrafımda anlatabileceğim çok güvenilir kişilerde yok..o yüzden sadece sizler biliceksiniz..ayyy yarın nasıl uyanıcam çok merak ediyorum...bu arada bugün yine erkek arkadaşımın sinirlerini oynattım..of acilen gerçekten değişmem lazım..

ayyy yarın nasıl uyanıcam çok merak ediyorum...bu arada bugün yine erkek arkadaşımın sinirlerini oynattım..of acilen gerçekten değişmem lazım..[/quote]

çok şekersin yaŞeniz

bebiş, boyacı küpü değil bu:mymeka:

yarın sabah yepyeni bir parlaa olarak uyanmayacaksın tabiki ama çok önemli sayılabilecek rahatlamaları hissedeceksina.s

çıtayı yüksek tut ama daha zamanı var

bak şeker tam olarak düzeldiğini hissetmen için 2-3 ay geçmesi gerekiyor...
eğer doktorunu dinleyip kullansaydın şimdi meleklerkaydirigubbakcemile3 gibiydin:mymeka:

2-3 aya kadar kademeli olarak iyileşme etkilerini yaşamaya başlayacaksın
kalıcı iyileşme için 1 yıl kullanman gerekir bazen 2 yıl.

buna psikiyatristin karar verecektir. sen doktoruna git ama psikiyatriste de git

nörolog sende ki rahatsızlığın sinirsel olup olmadığı için seni 1 ay sonra çağırmıştır
sinirsel değilse başka tetkiler yapacaktır da o yüzden :mymeka:

haklısın canım ben biraz fazla acele ettim sanırım ..ama bu acelemden şuan içinde bulunduğum durumu anlıuyorsundur canım ya..yazarark anlatamadığım ama yaşadığım okadar çok ayrıntı var ki anlatamam..sabah ilk izlenimimi kendimi nasıl hissettiğimi vs hepsini yazıcam canım..

bız kızlar cok tuhaf yaratıklarız ya gercekten bız neden yapamıyoruz maıl gelmıs sevgılıme hemen aglamak olmek zırlamak dur bakalım bıya bune hemen postu yere sermısssın aglama ya cok kızdım sımdı aranız kotuymus hem kız asılsa daha yumusak bı maıl atardı deme sen kendını hatırlat bıraz sevgılıne bakalım

bebişkom :ecrin_bebek:mutlaka bekilyorumŞeniz

QUOTE=Sardunya_Zakkum;4507855]bebişkom :ecrin_bebek:mutlaka bekilyorumŞeniz[/QUOTE]
sardunyaaaa:1shok: ya ben bütün gece uyuyamadım..öylece tavanı seğrettim..uykum var gibi ama ne yapsam uyuyamadım..saat 8 de çok uykum vardı..yatmak istedim ..ilacı içtim ve 9 a doğru yattım..ama yattıktan sonra bi uykum kaçtı zorla uyudum..sınrada bütün gece hep uyandım zorla kendimi uyutmaya çalıştım..ya benim bildiğim bu ilaçlar uyku yapar ama beni cin gibi yaptı..uykum kaçtı adeta..cnım buda yan etkilerinden biri mi..he birde gece çok aşırı midem bulandı..normalde yataktan sabahları çok aç uyanırdım ama şuan canım hiiiç birşey istemiyor..ruhsal bakımdan bir değişiklik yok şimdilik..tabi bunun için erken olduğunu biliyorum ama mide bulantım ve iştahsızlığım var..canım bunlar geçici dimi..birde ben çok zayıfım allah korusun daha çok zayıflamam dimi senağlama ben bu ilacı kullanmaya kararlıyım ama bu etkileri nekadar sürer mirmirmirmir

Sorunun farkındasın yani bu çok güzel bişey,sorun sende bunu biliyosun,davranışların normal deil ama canım yaaa lütfen dr olmayan insanların tavsiyeleriyle asla anti-depresan falan kullanmaya kalkışma lütfen! Hangi devirde yaşıyoruz bak cahil insanlar bile yapmıyor artık böyle,uzman olmadan birine ilaç tavsiye etmek ne kadar yanlış,ne kadar sakıncalı,lütfen bizzat bi dr a git ve sorununu anlat,o sana önersin ilaç,o şekilde tedavi ol,bu şekilde kulaktan dolma tavsiyelerle,onun bunun önerdiği ilaçlarla tedavi mi olur,hangi devirde yaşıyoruz,dr'lar bas bas bağırıyor komşunuzun,arkadaşınızın kullan bana ii geldi dediği ilaçları bize danışmadan ezbere kullanmayın diye,sen de yapma bunu lütfen,Allah korusun ilaç bu,ii yapayım derken daha beter olma,bilinçli olalım lütfen ama benneyaptımki

canım teşekkür ederim ilgin için fakat zaten bu ilacı bana 2 ay önce doktor vermişti..nöroloji doktoru ama..aşırı baş ağrısı ve alnımda şiş olduğunu sandığım bir şişlik yüzüden gitmiştim fakat şişlik filanda yokmuş meğer..belirli testlerden sonra doktor durumumun psikolojik olduğunu söyledi ve bana lustralı verdi..ama ben saçmaladığını düşünerek kullanmadım..ama artık doğru söylediğini düşünüyorum..durumum gerçekten iyi değil..ilacı almıştım ama çylece kenarda duruyordu ve beni düzenli olarak kontrollerede çağırmıştı..ama artık kullanamaya karar verdim canım..yani anlıyacağın bilin.sizce değil zaten kullanam gerektiği için ve buradaki arkadaşlara güvendiğim için kullanıcam Şeniz

bebişkomsırnaşık şey:roflol: sen çok yaşa emiŞeniz

kız korkma ben sana demiştim zaten iştahın kesilecek diye:mymeka:

15 gün sonra normale dönersin, çok zayıfsan vitamin al, bütün gün yemesen de birşey olmaz..hani şu için de 1 günde alınması gereken bütün vitaminlerin toplandığı multivitaminlerden al canıma.s

tatlım o zaman ilacı alma zamanını değiştirelim şimdi bu yazıyı okur okumaz hemen iç yarım tablet ve bundan sonra okuldan eve dönüş saatine göre hep aynı saatte iç tamam mı tatlımyerimseniben

ya canım saçmalama moduna geçmişsin sennn ne bunda merak etmiş notunu sormuşşşş bazennn insan hem cinsiyle çok iyi geçinmezz belkii çok sevdiği çok değer verdiği bir arkadaşı kendi kendine kuruntu yapmaaa bide mail kısmına gelince senin erkek arkadşının mailini açıp bakman çok anlamsız geldi kimse kimsenin hayatını kısıtlayamaz eğer saklağdığı bişey olsa zatennn onu çoktan silerdii ve farklı davranışlarda bulunurdu gitme üzerine sakinleş veeee al karşına konuşşşş eminim geçerli bi açıklaması vardırrrrkuruntuya yer vermee

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…