Yine ağlıyorum....

erkek arkadasina güvenmiyormusun sen, güvenmiyorsan niye berabersin onunla
bende böyle mesajlar yazardim sen hic arkadaslarina böyle mesaj yazmadinmi
güveniyorum güvenmesine ama benimki farklı birşey.önüne geçemiyorum engel olamıyorum bu davranışlarıma..kıskançlığım aldı başını gidiyo..kıskançlık yetmiyormuş gibi birde senaryolar yazıp inanmaya başlıyorum o yazdığım senaryolara adeta.güveniyorum belki ama böyle şeyleri görünce o an güven nedir bilmiyorum..of bilmiyorum güvendiğim halde neden böyleyim bende bilmiyorum..onu da bıktırdım farkındayım ama onda hiç mi hata yok..

bebişkom madem bu kadar zor durumdasın kendinle başetmek bir yana gittikçe beter oluyorsun o zaman uzmandan psikolojik destek almanı tavsiye ederimbenneyaptımki

inan çok üzüldüm şimdi durumuna ama bir uzman yardımıyla sorununu kolaylıkla çözebileceğine eminim:teselli:

canım bunu inan bana günlerdir düşünüyorum..acaba gerçekten psikolojik mi yoksa sorun bende mi diye..bir ara kocaelide en iyi psikiyatristleri araştırdım hatta birinin numarasını filan aldım gidicektim ama biraz daha zaman tanıyım kendime dedim..ama baş edemiyorum..bak şimdi arkadaşlarınla buluşmaya gitti kendimi zor tutuyorum ikidebir aramamak için..ona güveniyorum ama yine de duramıyorum..acaba napıyo acaba kimler var yanında deli gibi düşünüyorum.beni bu huyumdan vaz geçireceğini bilsem doktora gidicem ama işe yarar mı bilmiyorum ki?

bence hemen git bebişkom ay yazık kıyamam sana:teselli:Şeniz

tamamen yok etmese bile baya bir faydası oluyor bebişkom

bence hemen git bebişkom ay yazık kıyamam sana:teselli:Şeniz

tamamen yok etmese bile baya bir faydası oluyor bebişkom

valla canım kız kardeşimde gitmem gerektiğini söylüyor..ama faydası olacağını sanmıyorum sanki daha çok iş bende bitiyor gibime geliyor..en ufak birşeyden kıl kapıyorum adeta..hele birde bu mail olayı çıktı ya tamam artık kimse tutamaz beni..bak arkadaşınla cafede şuan ben yine oturdum bir sürü senaryo yazdım..of artık hayattan zevk alamaz oldum...insanın aklında hep o olurmu ya..benim ki aşk yada sevgi den değil bu yaptıklarım başka bşy ama ne olduğunu bilmiyorum...msj yazıyorum 5 dk geçmesine rağmen cevap gelmesin çıldırıyorum resmen ya sizce normal bşy mi bu?belkide bu yüzden bu mail olayı bana dünyanın sonu gibi geldi..ben böyle gidersem hem kendimi hemde ilişkimi çok fena yıpratıcam..nasıl değişicemben bilmiyorum..tamam diyorum bazen kendi kendime..hele bu yazılanları okudum ya işte ozmaan da söz verdim kendime..tamam dedim değişicem artık , takmıcam bukadar ,yıpratmıcam kendimi..ama yok yok yok..olmuyo işte..yiyip bitirdim kendimi adeta...of..

mutlaka psikolojik destek almalısın bence
arkadaşına gelen mailde ne varki kıskanacak
belki bana güleceksin ama acaba bişeylerimi kaçırdım deyip 3 kez yazını okudum
çünkü senin neyi sorun ettiğini anlayamadımCADIARZU
böyle gidersen ancak kendine zarar verirsin tabii ilişkinede:1no2:

hem erkek arkadaşın da senin bu hassasiyetini hisetmesin bence zaman gelir bu durumunu kullanabilir ya da bu sorunun ikiniz arasında büyük bir güvensizlik problemine dönüşebilir.....

git bebişkom git geç bile kalmışsın..keşke bayrama girmeden gitseydin:mymeka:

ama bak ne diyeceğim tedaviye başladığın zaman hemen fayda etmez en az 20 gün sonra etkilerini görmeye başlarsın 6 ay sonra kendini tanıyamazsınsırnaşık şey:sm_cool::teytey::dance:

eh artık bize bi hayır duası edersin :Saruboceq:

Ya pardon ama arkadaşım benim aklıma başka bişey takıldı, bizim zamanımızda bu sınav notları liste halinde okula asılırdı oradan bakardın notlara. Şimdi sistem değiştimi? Herkes kendi notunu falanmı görüyor? Birbirlerinin notlarını bu kadar merak ediyorlarsa o listeden de bakabilirlerdi diye düşündüm de birden.. buna bi cevap verirsen sonraki yorumumu yazıcam.

canım erkek arkadaşım yüksek lisans yapıyor yani üniversite değil sadece haftada iki gün gidiyor o da hafta sonları hafta içi de zaten çalışıyor..bu hafta sonu da okul yok bayram tatili oması nedeniyle..yani orada liste olayı filan olduğunu düşünmüyorum..zaten o da o kıza mail atmadan 2 gün önce bir link göndremişler öğrencilere oradan öğrenmiş notunu..ondan hmen sonrada o kıza mail atmış..beni de en çok düşündüren o değilde niye onun kini merak ettiği olmuştu..yani başka arkadaşına da mail atabilirdi dimi..o yüzden dayanamadım ve gece uyandırdım zaten..meğer birlikte oturmuşlar birlikte yapmışlar sınavı..birbirinden kopya çekmişler..sınavdan sonrada herkesin sorularının yerlerinin değişik olduğunu öğrenmişler..o yüzden merak ettim kaç aldığını dedi..ama tabi ben senaryolar ürete ürete bir hal oldum kafamda..herşeye rağmen halen aklıma geldikçe sinir oluyorum ya..

canım gerçekten işe yarar mı? peki psikoloğa mı yoksa psikiyatriste mi gitmeliyim..ilaçla mı tedavi görmem gerekir..ben kendi kendime baş edemicem artık..beynim sürekli onunla meşkul sürekli şüphe içerisindeyim..bir yandan güvenip bir yandan şüphe duyarmı insan ya..dün akşam aradım bilgisayarad oyun oynuyorum dedi..hemen aklıma kötü şeyler gelmeyee başladı.yoksa yine o kızla mıkonuşuyo yada başka kızlarlamı konuşuyo yok ya chat yapyorsa falan filan diye..heen kalktım onun msnini kendim açtım...bakalım biriyle konuşuyor mu diye...eğer konuşsaydı belkide açtığımı anladığında hemen o da açardı..ama msn de pek kimse yoktu da zaten..of çıldırmak üzereyim ben..canım gerçekten faydasını görürmüyüm..hangisine gitmeliyim ne tür bir tedavi uygulanır..özele mi gitmem gerek.işe yararsa inan dua edicem sana :a015:

bebişkom bence senin için en uygun olan devlet hastanelerininin birisinin psikiyatri servisine müraacat et...eğer gerekli görürlerse seni başka tedavi şekillerine yönlendirirler....nasıl bir tedavi uygulayacaklarını bilmiyorum ama pofesyonel destek aldığın zaman nasıl bir tedavi yöntemi olursa olsun faydasını göreceğine eminim...ama tedaviye başlar başlamaz mucize bekleyip de bulamamayıp yarım bırakırsan olmaz...sabırlı olacaksın..

bebişkom KK nın psikoloğu var oraya danıştın mı hiç?

maillleri temizliyır belki benimki de siliyor grup çalışmaları yapıyoruz benimki de
kızlarla çalışıyor konuşuyor telefonlaşıyor maillleşiyorve bana bugün mail geldi cevapladım
telefon ettim demiyor sen ondan eminsen gerisi boş bukadar sıkarsan onun aklına
sokarsın sakin ol çok aşırı kıskanç olduğunun sen de farkındasın kendini dizginlemeyi bil
yoksa adam usanır yakında şimdi yapacğın tek şey bişey olmamaış gibi hareket etmek
hatta o kaç almış diye kendi sor normal şekildeki beni konu dışı bırakıyorlar diyip kendini
yeme herşeyden haberdar olmanın tek yolu kıskandığını bukadar belli etmemek yerimseniben

hayır canım danışmadım..aslında ben şuana kadar bunun psikoloijk bşr sorun olduğundan bile emin değildim..hep ya benim yapım niye böyle diye kendi kendime dövündüğüm oluyordu..keşke daha umursamaz biri olsaydım derdim hep kendi kendime ama gün geçtikçe bunun daha çok bir psikolojik sorun haline geldiğini anladım..çünkü eskiden bukadar değildim..sabah uyandığımda ona ösj atmamak için kendimi zor tuttum..msj da da akşam geç saatlere kadar kimnilir kimlerle konuştuz nette yazıcaktım..çünkü sabah yine kendi kendime bşyler uydurdum ,sinirlendim ,ağladım ..işin kötüsüde elimde bir kanıt olmadan bunlara inanmam ve ona saçma sapan msjlar atarak onu suçlamam..böyle giderse onu gerçekten kaybedicem..bayramdan sonra ilk işim bir devlet hastaseninin doktoruna baş vurmak..özele gitmek isterdim aslında ama bir iki kez gittim diyelim ondan sonra maddi açıdan sanırım oldukça zorlanırım..sağol sardunyacım..

Ah canım ya, sen kendine ne kadar eziyet ediyorsun böyle hayat geçer mi gülüm?
İnsan bazen kendi görüş açısından bir çok şeyi göremez, sana hak veriyorum. Ama bak sen artık görmeye başlamışsın, ve değişmek istiyorsun bu bile bir adımdır.

Psikolojik tedavi konusunda tecrübeli biri olarak diyebilirim ki sakın şüphe etme. İnan bana yüzde yüz faydasını göreceksin, arkadaşlarımın da dediği gibi kendini tanıyamayacaksın bir süre sonra. Bazı şeyler var ki tek başına altından kalkamıyoruz işte, kabullenmek lazım. Sen de kabullenmişsin zaten. Sakın ihmal etme, mutlaka görün bir uzmana, büyük ihtimalle ilaçlı bir terapi olacaktır seninki ve asla yılma, bu tip terapiler 15-20 günden önce etkisini göstermez. Sabret yani, sonra sen de alacaksın mükafatını emin ol buna. Ama elbette mucize beklemeyeceksin ilaçlardan, sen de çabalayacaksın...ama sonrası iyilik güzellik olacak inan.

teşekkür ederim canım..benimde istediğim bu belli etmemeye çalışıyorum..bazen dizginliyorum kendimi..ama yok olmuyor başaramıyorum ben bunu..senağlama

bebeğim üzülme tek değilsin bende aynen senin gibiydim bir zamanlar ilerleyen yaşın etkisiyle de yavaşlama oluyor psikolojik destek almanın faydası öyle böyle değil...
ne yalan söyleyeyim ben çok gördüm ...
tamamen bitiriyor mu hayır ama oldukça rahatlamanı ayaklarını uzatarak tv izleyebeilecek, yatıp uyuyabilecek duruma geliyorsun
ve en ama en önemlisi oturup da senoryalar yazmıyorsun :teselli:

bebişkom inşallah sen de çok ama çok faydaısını görürsün:Saruboceq:

ellmacım ve sardunyacım , psikolojik tedavinin iyi geleceğini bile öğrenmek bana bir umut ışığı oldu inanın..daha öncede düşünmüştüm gitmeyi ama söylediğim gibi içinde bulunduğum durumun adını koyamıyordum ve gün geçtikçe beni daha çok rahatszı etmesi ve kendi çabamla değişemiyor olmama ve de sizin burada yazdıklarınız kesin karar vermemi sağladı..aslında biraz da gitmeye çekiniyordum..yani doktora ne anlatıcam nereden başlıcam beni ya anlamazsa ya ona benim sorunum çok saçma gelirse diye hep bir şelişki oldu içimde..ama kendi kendimi yiyip bitirmekten bıktım artık...başka da çağrem yok ,tek başıma başaramıyorum..bayramdan sonra ilk işim psikoloğa gitmek olucak..sizlerede haber veicem ..kendimi iyi hissederesem bunu sizlere borçlu olucam inanın.

ah bebeğim sana faydalı olsun da hiç bir borcun yok canımsın ya Şeniz

gittiğin zaman sakın ama sakın utanma anlatmaya, olduğu gibi neyin var neyin yoksa olduğu gibi anlat...eğer utanıp da gizlersen faydasını göremezsin tamam mı bebişkom:teselli:

tamam sardunyacım..şuana kadar hep gitsem mi gitmesem mi çelişkisi içerisindeydim ama bu sefer kesin kararlıyım gidicem..yoksa sonumuz ayrılık olucak hemde benim yüzümden..az önce yaptım yine yapacağımı..yatıcam biraz uykum var diye msj atmış bende bir saat sonra aradım bakalım gerçekten yatıyormu yatmıyor mu diye...ya yatıyorum deyipte dışarı çıktıysa diye dğşünmeye başladım bu seferde..uykusundan uyandırılmaktan da nefret eder ama neyseki bu sefer kızmadı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…