Yıllardır baba bildiğim adam öz babam değilmiş

Birankakusu1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2016
4
0
26
nasıl başlasam bilmiyorum evin ortanca kızıydım benden büyük bir ablam birde küçük erkek kardeşim vardı çok mutlu bir aileydik diyemesemde mutsuz değildik diyebilirim. yıllardır baba bilip boynuna sarıldığım canımdan öte sevdiğim adamın öz babam olmadığını öğrenmemle birlikte onun vefaatı beni derinden sarsmıştı. aslında herşeyi başa sararsak olaylar şöyle gelişmişti; annemle babamın uyumsuzluğu (22yaş vardı aralarında), ablamın asiliği, kardeşimin vurdum duymazlığı yüzünden olaysız günümüz geçmezdi. zamanla annem değişmeye başladı bizi herşeyden öte tutan annemde bi haller vardı. bizimle ilgilenmiyor konuşmaktan bile kaçıyordu, bir gün ufacık bi sebepten kavga çıkartıp (ki huyu değildir) evi terketti 3ay ayrı yaşadık, bu süre zarfında canım babam hala babam derim çünkü insan bir kere baba der, hastalandı başta grip olduğunu düşünsekte işler sandığımız gibi değildi 1 ay boyunca acillerden çıkmadık serum tak çıkar döngüsü içinde dönüp durduk. bir gün eve gelmedi babam hastaneye yattığını öğrendik. griptir geçer tahlillerdir şudur budur derken 2 ay geçti doktorlardan ses seda yok adamcağız yemek yiyemez konuşamaz hale geldi. neyse bekle babam bekle bir gün doktor çekti bizi odaya bakın dedi durum böyleyken böyle geç kalınmış. neye uğradığımı şaşırdım başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki. akciğer kanseri son evre. nasıl olur ? bizim ailenin başına hiç kötü bişey gelmezki diye düşünürken hayatım alt üst oldu. o hastane senin bu hastane benim derken tedavileri başladı. artık yürüyemiyor, yemek yiyemiyor, konuşamıyordu ve hayaller görmeye başlamıştı kanser vücuduna yayılmıştı. damardan besleniyordu, zap zayıf kalmıştı onu öyle gördükçe bende eriyordum.. (bu arada annem geri dönmedi durumunu bildiği halde hastaneye dahi gitmedi.) neyse bi gün gittik ablamla annemi görmeye aldı bizi karşısına o sizin öz babanız değil dedi hassstrrr noluyor lan ? babamın aslında başkasıyla evli olduğunu annemle hiç evlenmediğini evliliğinden üç tane çocuğu olduğunu anlattı. nasıl olurdu böyle bişey? benim pamuk babam nasıl olurda çoluğunu çocuğunu bizim için bırakırdı? inanmadım tabi inanamazdım böyle bişeye. peki ya sonra neler oldu dersiniz? annem ablamla benim babamın başka bir adam olduğunu söyledi erkek kardeşim ise hastanede yatan babamdanmış yani üveymişiz. çıldırıyorum tabi inanamıyorum annemi öldürmek istiyorum.!!! babamla konuşuyoruz o da doğruluyor nasıl olur ya? babamı yoğun bakıma aldılar iki gün orda kaldı üçüncü gün 12,06,16 da saat sabah 5:15de pulmoner arrest sonucu hayatını kaybetti. allah gani gani rahmet eylesin toprağı bol olsun.. gittik memlekete gömmeye orda babamın kızlarıyla karşılaştık.. ibrahimin(babam) kızı kim diye sorduklarında yengem beni değilde o kızı göstermişti öyle zoruma gitmişti ki anlatamam. cenazeye giden otobüs ise tam bir rezaletti yolda herkes farklı telden çalıyordu biri yemek derdinde biri gezme derdinde bizse üç kardeş ne ana var yanımızda baba zaten öndeki cenaze aracında üç sabi kaldık bi başımıza.. neyse döndük memleketten benim staj mtaj hepsi boka sardı(hemşirelik okuyordum). lan baba öldü ananın zaten umrunda değil kaldık mı ortada hoydaaa. çok samimi bir arkadaşım vardı o bize kapılarını açtı sağolsun iki ay onlarla yaşadıktan sonra ablamla ev tutmaya karar verdik ve kendi evimize çıkmıştık. artık omuzlarımızda büyük bir yük sorumluluk vardı, erkek kardeşim.. ona ulaşmak zordu kafelerden çıkmaz telefon kullanmazdı bizde görüşemedik zaten bi kaç ay. ne yapsak ne etsek derken kardeşimede anlattık olanları öz kardeş olmadığımızı.. garibim hiç yadırgamadı ne olursa olsun benim ailem sizsiniz dedi. sonra ablam öz babamı bulmuş facebook'tan mesaj atmış konuşmuşlar adam hiç inkar etmedi ben seni çok aradımda bulamadımda şöylede böylede. benden haberi yok zaten?? annemle öz babam evli değilken daha sevgililerken annem ablama hamile kalmış babamın ailesi istememiş tabi başka biriyle evlendirmişler babamı ablam 5 günlükken, ama hala birbirlerini deli gibi seviyorlarmış. sonra babam askere gitmiş askerden dönüşte ablamı görmek istemiş o sırada annem bana hamile kalmış ben olmuşum. babamın karısıda yen'i doğum yapmış o sırada. annem beni hastanede bırakıp gitmiş vefat eden babam (emekli polis) hastane polisi olarak o gitmiş beni alıp karakola götürmüş o sırada annemle tanışmışlar annem durumunu anlatmış babamıda o zamanlar karısı aldatmış o yüzden boşanacağını söylemiş ben çocuklarada sanada sahip çıkarım demiş almış annemi götürmüş dediğinide yaptı gerçekten bu yaşa kadar getirdi büyüttü besledi özel okullarda okuttu. hakkını ödeyemem. annemde şimdi yen'i birisi ile evli adamında üç çocuğu varmış o zamanki davranışları ondanmış bizi bu yüzden istememiş şimdi konuşuyoruz ama iyiyiz hala istemiyor bizi erkek kardeşim tek kelime konuşmaz bile onunla düşman gibiler. öz babamlada tanıştık istanbul'a geldik onunda çocuğu varmış üç tane, onunla yaşamıyoruz iş bulduk burada ben hemşirelik yapıyorum ablamda çalışıyor. babamda erkek kardeşimi özel okula yazdırdı onun babası beni okuttu diye. böyle işte size hayatımın 7-8 ayda nasıl bok olduğunu anlattım. aklınız karışabilir

Sanki masal kitabı okudum... ee hani mutlu son dizi olur bu hikayeden... Allah yardımcınız olsun... üç kardeş tutunun birbirinize gün doğmadan neler doğar... meslekleriniz elinizde Allah yardımcınız olsun

Vay be tek okuyuşla anladım bi helal bana..
Aferin kız sana, seni büyüten babaya da .. Allah ona rahmet kalanlara akıl fikir vicdan versin.. bakma geriye çalış ayaklarının üstünde dur kimseye muhtaç olma..

Evet kısa zamanda cok şey yaşanmış. Ama toparlanmayi da bilmişsiniz. Her işte bir hayır var..

Sizler olsaydınız neler yapardınız veya babamızı affetmekle iyi mi yaptık kötümü yaptık bunları bilemiyorum. İlgilenmiyor bizimle ev tuttuk bir kere bile gelip görmedi arayıp sormuyor bile hiç.. tek hayrı kardeşimi okula yazdırmak..

Fazla ayrıntı vermişsin inandırıcılığını kaybetmiş. Aç bi 'lie to me' izle bişey izle.
Eğer annen gittiyse baban da vefat ettiyse neden başka eve çıktınız? Bunun gibi boşluklar var hikayede.

O nasıl ana ortalığı bibirine katmış da pek inanasım gelmedi.

Dizi senaryosu çıkar bundan.Bol entrika, bol ihanet, bol koca.

Eğer gerçekse zor şeyler yaşanmış Allah yardımcınız olsun. Ama ne bileyim bana inandırıcı gelmedi. Yaşanılanlar çok zor şeyler ama uslubun dünkü diziyi anlatır gibi. Bilemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…