Yıllarca teşhisi konulamayan kasık ağrısı

Tomurcukmori

Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2021
31
12
38
Merhaba arkadaşlar. Umarım hiçbirinizin başına gelmemiştir dileğiyle kasık ağrımdan bahsetmek istiyorum. Neredeyse üç yıldır aralıksız (her gün her saat her saniye) sağ kasık ağrısı ile yaşamaya çalışıyorum. 4 ayrı ilde, kadın doğum, genel cerrahi, dahiliye, üroloji, ortopedi, fizik tedavi, nöroloji, psikiyatri ve kardiyoloji ile kalp damar bölümlerine tekrar tekrar gittim. Miyom ve kist var acil ameliyat dediler hemen kabul ettim yeter ki bu ağrılardan kurtulayım diye düşündüm. Açık ameliyat ile alındı fakat ağrılarımda hiçbir değişiklik olmadı. Hatta gün geçtikçe şiddetleniyor. Elbette gittiğim her doktor hiçbir şeyin yok dese de elime reçete tutuşturdular. Yazdıkları her ilacı kullandım. Yeşil reçeteli ilaçlar bana mısın demedi. Antidepresanlar sadece sakinleştirdi ağlama krizlerime engel oldu fakat ağrı olduğu gibi duruyordu. Tüm ilaçları bıraktım ve tabi ki bağımlılık yapan ilaçları bırakma evresi de kabus gibiydi. Doktorlar dokununca, bastırınca tamamen sakat kalıyorum yürüyemiyorum. Uzanırken de otururken de geçmiyor ağrılar. Tüm tahlillerim temiz çıkıyor ama ben ağrıdan ölmek istiyorum artık. Ne yapabilirim bilmiyorum. Etrafımdaki insanlar bıktı benim yakınmalarımdan, çare arayışlarımdan. Kimseyle görülemez oldum sosyal hayatım kalmadı. Eşime bile artık ağrım var demeye utanır oldum. Bu arada şifacı bir teyzeye bile gittim belki çare olur diye ama o da çare olmadı. İki yıldan fazla sağ kasık ağrısıydı şimdiyse hem sağ hem sol. Ne yapacağımı bilmiyorum artık. Yazmak istedim belki böyle bir durumu duyan bilen vardır da bir çözüm bulurum diye. Çok uzun oldu farkındayım ama sürecin sadece binde birini anlatmaya çalıştım diyebilirim.

Antidepresan yetmemiş demek ki daha sağlam terapiler almalısınız.
Psikolojik olduğunu mu düşünüyorsunuz hocam? Ben de öyle kabullenmiştim ama ilaçların dozu çok ağırdı. Birkaç nedenden ötürü ilaçları bırakmak zorunda kaldım. Birincisi, ben öğretmenim. Ders esnasında enerjimi yitirdiğimi farkettim ve bunun faturasını çocuklara çıkaramazdım. Onların bilgi alma hakkına girmiş olmak istemedim. İkincisi, yaşım 36 ve çocuk sahibi olmak istiyorum. Üçüncüsü, daha çok hareket halinde ağrılar şiddetleniyor bu da fiziksel bir hastalık mı diye şüpheye düşürüyor. Bu ağrıların psikolojimi bozduğu kesin. O kadar arada kalmış o kadar çaresizim ki.

Burda mısınız

Rahim filmi çektirdinizmi

Defalarca ayrı ayrı kadın doğum uzmanına gittim ama hiçbiri rahim filmi çekelim demedi
Tüplerin içinde sıkıntı varsa belki agri yapıyor olabilir. Demezler zaten ancak sen panik ataksın psikolojik vs derler. Hissedilen Ağrı nasil psikolojik olabilirse artik.. mutlaka bir sebebi vardır. Belki bağırsaklarda sorun vardır kasıklara vuruyor olabilir. Komşu organlarıda dikkate almak lazım. Tomografi çekilmenizi de öneririm. Banada bir dönem psikolojik dediler agriniz. kafadan sıkıntınız var demeye getirdiler. Hiç birseyiniz yok dendi. Sonra geçte olsa sorun çıktı belli oldu. Boşuna psikiyatri ilaçları içmeyin. İlla vardır bir sebebi insan evladı bir doktor bulmaya çalışın

Benim de bir dönem sebebini cozemedigim tek tarafli kasik agrim olmustu. Kadin dogum,radyoloji,nefroloji doktorlarina gorundum bir sorun olmadigini soylediler. Ben de artik agrim var demeye utaniyordum aile icinde, o kadar dr birsey yok dedi nazlaniyorum diye dusunecekler diye..En son yine dayanamadim iyi bir fizik tedavi uzmani buldum ve mr isteyerek iliopsoas kas iltihabi ve spazmi oldugunu soyledi verdigi tedaviden sonra da iyilesti. Arada cok nadir tekrarliyor. Sizdeki o mudur bilemiyorum tabi ama kendi hikayeme benzetttigim icin yaziyorum belki fizik tedavi bakabilir cok gecmis olsun..

Çok geçmiş olsun, çözüm bulmuş olmanıza çok sevindim emin olun. Bana da sürekli antidepresan veriyorlar ısrarla psikolojik diyorlar. Bu ağrının psikolojimi bozduğu doğru fakat psikolojik olarak bedenimi bu kadar hırpalamış olamam. Psikolojik olsa ara sıra olur ama benim ağrım bir dk bile dinmiyor. Hareket halinde artan bir ağrı nasıl psikolojik olabilir ki. Akciğerlerim hariç bütün iç organlarıma baktırdım. Hiçbir sorun görünmüyor. Uzmanların gözünden kaçan bir şey var ama bilemiyorum. Yarın tekrar hastane yollarına düşeceğim, ümidimi yitirmek istemiyorum rahim filmi de en kısa zamanda çektireceğim. Çok teşekkür ederim

Umarım en kısa zamanda çözüme kavuşur. Sağlığınıza kavuşursunuz. Psikolojik diyenlere aldırmayın

Defalarca ayrı ayrı kadın doğum uzmanına gittim ama hiçbiri rahim filmi çekelim demedi
Geçen gün bi arkadaşım ameliyat olduğunu söyledi geçmiş olsun ne ameliyatı diye sordum rahmim mi yumurtalıklarım mı ters dönmüş dedi aklımda tutamadım o da sürekli kasık ağrısı yaşıyormuş sizin gibi apandisit filan bile sanılmış bu durum ani hareket ani dönme özellikle spor yapan insanlarda görülen bir durummuş hayatımda ilk defa duydum böyle bir hastalığı aklıma geldi acaba sizde de aynısı olmuş olabilir mi ?

Umarım en kısa zamanda çözüme kavuşur. Sağlığınıza kavuşursunuz. Psikolojik diyenlere aldırmayın
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim bugün algoloji bölümüne gittim. Ve sakroiliak eklem disfonksiyonu teşhisi konuldu. Sol bacağım sağ bacağıma göre kısaymış. Bu birinci etkenmiş. İkincisi ise kalça üstüne düşmüşsün dedi. O da doğru. Ama ciddiye almamıştım düşmeyi, demek ki hasar bırakmış. Fizik tedaviye yönlendirildim. Fizik tedaviye defalarca gitmeme rağmen gözlerinden kaçmış. 18 ayrı hastalığı taklit eden bir hastalıkmış ve teşhisi zor konuluyormuş. Tüm ayrıntıları ile yazmaya çalışıyorum ki benim durumumda olan varsa bu bilgilerden faydalansın diye. Kasık ağrımın sebebi de buymuş.

Kadın hastalıkları ile ilgili her şeye baktırdım ve her şey temiz çıkıyor. Daha önce miyom, kist ve polip aldırdım. Onun dışında şu an temiz diyorlar. Emin olmak için farklı doktorlara da göründüm hep temiz çıktı. Bugün algoloji bölümüne gittim ve sakroiliak eklem disfonksiyonu teşhisi konuldu. Ben de bunu daha önce duymamıştım. Önce fizik tedaviye gidecekmişim etkili olmazsa, algoloji bölümünde kortizon enjekte edeceklermiş.

Şifa olsun inşallah canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…