Yikim üzerine Yikim !!! Dua Edin Neolur

canım,
can çıkmayan hastadan ümit kesilmezmiş tabiri caizse
Rabbim Ol der Oluverir
bol bol dua et hem senin için hem bizim için
inşallah güzel haberlerini duymak ta nasip olur
herşey gönlünce olsun canım....

Canım teşekkür ederim moral verdiğin için hem kendime hem tüm olmayanlara dua ediyorum.Umarım bir gün bizde Hamişiz diye yazarız.

eşim ilaçlarını aksatmadan kullanıyor.otları ve macununu ihmal etmeden yiyor.ama biz tek labaratuvarın tahliline göre karar vermemek için haftaya tekrar talil yaptırttacağız.Eğer burdada aynı çıkarsa ilaçlara devam ta ki nisan sonuna kadar o zaman artık ne olduğuna karar vericez ya tüp bebek yada artık mikroenjeksiyon.Dr ileri düzeyde bir tedavi gerekir dedi.Umarım hiç birine gerek kalmaz.

eşim ilaçlarını aksatmadan kullanıyor.otları ve macununu ihmal etmeden yiyor.ama biz tek labaratuvarın tahliline göre karar vermemek için haftaya tekrar talil yaptırttacağız.Eğer burdada aynı çıkarsa ilaçlara devam ta ki nisan sonuna kadar o zaman artık ne olduğuna karar vericez ya tüp bebek yada artık mikroenjeksiyon.Dr ileri düzeyde bir tedavi gerekir dedi.Umarım hiç birine gerek kalmaz.

esincim sizin oraları bilmem ama
ankarada düzen labaratuvarı var
yanılma payı yok gibi
en iyiler bile orayı öneriyor sonuç almak için
bir araştır istersen, belki burda yaptırabilirsin.

esincim sizin oraları bilmem ama
ankarada düzen labaratuvarı var
yanılma payı yok gibi
en iyiler bile orayı öneriyor sonuç almak için
bir araştır istersen, belki burda yaptırabilirsin.

Canım Labaratuvarın adresi ve telefonu varmı.varsa verirsen memnun olurum

kızlar bı akrabam anlattı.sayısı mılyonun altında hareketlılığıde %98 hareketsız olan spermlerı bır yılın sonunda %75 hareketlı ve 25 mılyona ualşamış.doktorunun verdığı ılaçlarla.aslınd asüre daha kısaymış 3 ay falan dedı galıba ama alkol aldığı için bır yıla uzamış.o yuzden moral bozmayın sonuçta ılaclar gayet ii günümüzde.ve akrabamız şuan 3 aylık hamıle.:)

kızlar bı akrabam anlattı.sayısı mılyonun altında hareketlılığıde %98 hareketsız olan spermlerı bır yılın sonunda %75 hareketlı ve 25 mılyona ualşamış.doktorunun verdığı ılaçlarla.aslınd asüre daha kısaymış 3 ay falan dedı galıba ama alkol aldığı için bır yıla uzamış.o yuzden moral bozmayın sonuçta ılaclar gayet ii günümüzde.ve akrabamız şuan 3 aylık hamıle.:)

İlkimmm eşim klomen kullanıyordu dr bırak dedi.olumsuz etkileyebiliyormuş bazen.şuan doğal beklemedeyiz.

esinti bıldığım kadarıyla onların ılaçları klomen deıl.bırı vıtamın olmak uzere ıkı tane daha ayrı hap cnm.

moralini bozmak istemem fakat, eşinin sonuçları doğal yolla hamile kalman için yeterli değil. Tıbbi destek almak zorundasınız.Ama en azından şükürki azospermi (sıfır sperm) değil. Sadece doğal yolla olması biraz zor. Bence en kısa zamanda bir doktora başvur.Nereden mi biliyorum şu an aynı durum benim başımda bizimde spermiyogram sonucumuz sizinkiyle neredeyse aynıydı ve önümüzdeki ay tüp bebek yapıyoruz. Ama allah tan umut kesilmez elbette mucizeler bizim için. Fakat lütfen eşine destek ol, bu duygunun yoğunluğunu endişeni ona yansıtma, çok etkileniyorlar, eğer strese girerse onu daha olumsuz etkilersin. Destek ol ve kuvvetli görün. Allah en kısa zamanda hayırlı sağlıklı bir evlat nasip eder inşallah.

canım ileri hareketi olsaydı çok iyiydi
bunun için doktor ne önerdi.birde diz dirsek pozisyonunu deneyin hep böyle durumlarda en iyi pozisyonmuş.spermler rahma daha kolay gidiyormuş

BACIM; NASI O DİZ DİRSEK MUHABBETİ... BEN ANLAMADIM...ANLAT Bİ CANIM YAAA...:uhm:

moralini bozmak istemem fakat, eşinin sonuçları doğal yolla hamile kalman için yeterli değil. Tıbbi destek almak zorundasınız.Ama en azından şükürki azospermi (sıfır sperm) değil. Sadece doğal yolla olması biraz zor. Bence en kısa zamanda bir doktora başvur.Nereden mi biliyorum şu an aynı durum benim başımda bizimde spermiyogram sonucumuz sizinkiyle neredeyse aynıydı ve önümüzdeki ay tüp bebek yapıyoruz. Ama allah tan umut kesilmez elbette mucizeler bizim için. Fakat lütfen eşine destek ol, bu duygunun yoğunluğunu endişeni ona yansıtma, çok etkileniyorlar, eğer strese girerse onu daha olumsuz etkilersin. Destek ol ve kuvvetli görün. Allah en kısa zamanda hayırlı sağlıklı bir evlat nasip eder inşallah.

NİLKÖKSAL cım nerde yaptırıyorsunuz tüp bebeği..bana msn ni yazarsan özelden senle görüşmeyi istiyorum.Konuşmak istediğim bişeyler var.

canim benim de dun aksam sol tupum alindi ama rabbimden hic kusku duymuyorum. esinin spermleri var sukur. ve biliyorsuun insan vucudu duzenli sperm uretir. yani bunlar bozuksa arkadan gelecekleri duzeltme sansiniz var. yani demek istedigim bu karaciger degil ki bir tane olsun. kendini yenileyemesin. sperm. yani her an milyonlarcasi oluyor milyonlarcasi yeniden yapiliyor. moralini bozma oncelikle.

keciboynuzu kurunu kesinlikle uygula. ben organik bal da yedirdim esime. kendim de yedim. bir de cinko hapi ve folik asit hem sen hem esin icin.

iyi haberlerini bekliyoruz ve ben eminim sen yakinda esimin degerleri duzelmis diye baslik acacaksin.

canim diz dirsek pozisyonu ben yanlis bilmiyorsam bu hayvanlarin iliskiye girdigi pozisyon yani sen cok afedersin emekler gibi duruyorsun. esin arkadan yaklasiyor sana.dizlerinin ustunde
\bilmem anlatabildin mi?

internette arattir buluirsun canim resimlerini.

Kızlar yapılan spermiyogram sonucu sonuçlarımız kötü çıktı.

Volu : 4ml
MI Sperm Sayısı : 55 Mil
Toplam Sperm Sayısı : 220 Mil

İleri Doğru Hızlı :%0
Yavaş Doğrusal :%0
Yerinde hareket :%20
Hareketsiz : %80
Baş şekil anomolisi : %38
Boyun : %54
Kuyruk Anomolisi : %8
Absitınans süresi :4
lifefaksiyon : 16 Dk.
Ph : 8

Bilenleriniz varsa yorumlamanızı istiyorum.bu durumda hamile kalan..yada bu durumda tüp bebek ile hamile kalan.bana bilgi verin ne olur çıldırıcam.senağlama

Canım sayı çok iyi. Hareket kötü. Morfoloji de keza öyle.. % O morfoloji

Benim eşimin de hızı ilk başta yoktu. %0'dı. Doktor trental ve e vitamini verdi. 6 ay önce kötü çıkmıştı. 1 ay trentali kullandı. 6 ay da e vitamini takviyesi. şimdi ileri hareketli %70. kişiden kişiye değişebilir tabi birşey diyemiyorum.

Sayı zaten normal.. ve güzel..

Morfoloji %0. Orası kötü işte. Bizim de morfoloji %2. Bunu yeni farkettik. Keçiboynuzu kürü uyguluyoruz. Sigarayı bıraktı eşim. Bak o da çok etkiliyormuş. Sigara içiyorsa bıraksın. Sıcak duş almasın. Cep telefonunu cebine koymasın. Çinko hapı alıyor günde bir tane. Selenyum önerdiler morfoloji için. Bakalım Eylül'de spermiogram yaptıracağız.

Eşin üroloğa gitsin. Varikosel de olabilir. İleri hareketlilik ve morfoloji çok düşük çıkınca şüpheleniyorlar. Bir baktırın. Eğer öyle birşey yoksa. Bu ilaçları sorsun. Kullansın 3 ay. Faydasını görür inşallah.

Değerleri yükseltmeden herhangi bir tedaviye başlamamanızı öneririm. Tüp bebeğe bile. Spermlerin kalitesi de çok önemli çünkü. Tuttuktan sonra da düşebilir dna bozukluğundan. Vakit kaybetmeden üroloğa gidin. Biraz kendinize zaman tanıyım. 4-5 ay sonra olmazsa tedaviye daha sağlam şekilde başlarsınız..a.s.

bu konuda hiçbir bilgim yok sadece ALlahtan umut kesilmez sen arkadaşların dediğini vede ilaçları ihmal etme Allahın izniyle 3 ay sonra düzelmiş olur:KK66:

canım sayı iyi ama harekkette sorun var İleri Doğru Hızlı'nın en az %30 olması gerektiğini biliyorum. benim eşimin sizinkisinden daha kötüydü ama varikosel ameliyatı oldu düzeldi çok şükür.

canim diz dirsek pozisyonu ben yanlis bilmiyorsam bu hayvanlarin iliskiye girdigi pozisyon yani sen cok afedersin emekler gibi duruyorsun. esin arkadan yaklasiyor sana.dizlerinin ustunde
\bilmem anlatabildin mi?

internette arattir buluirsun canim resimlerini.

çok teşekkür ederim kibele,bakarım internetten..

canım benim Allah yardımcın olsun bu da Allahtan gelen bişey o yüzden bozma moralini tıp çok ilerledi normal yolla hamile kalamıyosan tüp bebek yaptırabilirsin mutlaka eşinin canlı spermi vardır Allah yardımcın olsun arkadaşım dilerim sende hamileler kervanına tez zamanda katılırsın

X