Yıkansa bile kıyafetten çıkmayan koku. Lütfen yardım.

alicentt

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2024
1
0
24
Arkadaşlar merhaba. Çamaşırlar konusunda bana kafayı yedirten bir problemimden bahsetmek istiyorum. Çözümünü bilen varsa yalvarırım yardımcı olsun. Çamaşırlarımda birkaç kullanımdan sonra garip bir koku siniyor. Hem spor salonunda giydiğim kıyafetler de hem de günlük kıyafetlerimde oluyor. Ama spor salonunda giydiğim kıyafetlerde daha çabuk oluyor, belki 3-4 kullanımdan sonra. Çamaşırları yıkıyorum, kurutuyorum. Giyene kadar yumuşatıcının kokusunu alabiliyorum, deodorant, stick, parfüm sıkıp giyiyorum ama kısa bir süre icinde özellikle terlediğimde kıyafet normalden o kadar ağır kokuyor ki sanki hiç yıkanmamış bir kıyafeti gün aşırı giymişim gibi. Hafif ekşimsi bir koku. Biraz temizlik takıntısı olan biriyim yıkadığım çamaşır ister dolapta ister balkonda asılı 2-3 gün dursun, giymek isteyeceğim zaman tekrar yıkıyorum. Yaz günlerinde minimum 2 kez duş alıyorum. Çamaşır temiz, vücudum temiz, aklım almıyor neden kokuyor böyle? Yeni aldığım tişörtte mesela bu durum olmuyor dediğim gibi. Birkaç kullanımdan sonra başlıyor. Bu ekonomide aldığın kıyafeti 3 kere giyip atmak da pek mümkün değil tabii. Terli tişörtleri yıkamadan önce balkonda havalandırıyorum, çamaşır makinesini de olabildiğince temizliyorum. Aklım almadı vallahi. Ama bu durumu tek yaşayan kişi olmadığıma da eminim. Spor salonunda başka kişilerin kıyafetlerinden de benzer kokular aldım. Belki benim gibi kıyafet temiz olmasına rağmen sinen bir koku vardır belki gerçekten de kirli kıyafetler giyiyorlardır bilmiyorum. Ama ben başkalarından bu kokuyu alabiliyorsam, onların da benden alabileceği düşüncesi kafayı yedirtiyor.

Canım makinenin içini temizlemeyi denedin mi ? Lastiklerin iç kısımlarını, alttaki gider kapağını açıp temizlemek gibi… makinede de koku oldu mu o sorun oluyor. Bir de çamaşırlar makinede yıkanıp beklediğinde kokusu ağırlaşıyor hemen sıcaklardan. Yıkayıp hemen asmak/ kurutmaya atmak gerekiyor

çamaşır makinenizin kapağını çalıştıktan sonra açık bırakın, içi koku yapmasın ve küflenmesin diye servis öneriyor, kuruması için. Zaten temizliyormuşsunuz da.

Deterjanları nereden alıyorsunuz onlarda bi sıkıntı olabilir mi?

Benım ozellıkle sporcu sutyenı var onda oyle bırsey oluyor
Eskıdı ondan yada naylon karısımı oldugu ıcın ..
Yıkanmıs temız gıydıkten sonra az bı hareket edeyım terleyeyım sankı makınada ıkı gun kalmıs bır sası koku oluyor
Bırde uspadan aldıgım baylon gıbı bır tısort var 1000 lıra para verıp normak bır tısort doye aldıgım kesınlıkle naylon.. onunda gıyer gıymez 10 dk sonra koltuk altı ıslak kalmıs çamaşır yada kotu kokulu bırsey gıbı kokuyor
Hadı dıgerı eskı bu yenı bırsey
Duş alıp temız yıkanmış tısortu gıydıgımde bu koku 10 dkda olusuyor..
Ve ben herseyımı gıydıkten sonra kırlıye atarım ..ıkıncı kez gıymem
Hanı dırduda ıkıncı kez pıs kıyafetı gıydım kokuyor degıl ..

Ben bunu bu ıkı gıyısıde yasıyorum resmen ter koku ,camasır makınesınde ıkı gun kalmıs kokusu hepsınin karışımı bır tuhaf bırsey oluyor
Ne demek ıstedıgınızı anladım
Icındekı polyesterden dıye dusunuyorum

X