yiğenimi bugün istemeye geliyolar bi tuhaf oldum yaa :(

sen istedigin kadar o dusuncelerden sıyrıl, %1 erkek tam sadik bu devirde...
yasadigin yerden de bulman sart degil, internet var, tatil var...a.s.

canım anlıyorum seni...ama birini bulmak önemli değil bak benim var dane oldu evlenemiyorum yine de ( yanlız gelecek korkusu canım yazdıklarını okuyunca inan bir an oh be iyiki henüz evlenmemişim dedim .) yazdıklarında çok haklısın aslında bir yandan ele karışmak beni çok korkutuyor..o akşam kayınvalidesi , kayınpederi,erkek tarafının halaları filan geldiğinde aslında bi ara tırstım resmen..hepside böyle bilmiş, bakışlarıyla insanı baştan aşağıya süzen bayanlardı..kaç defa yiğenime yan yan bakışlarını yakaladım..o an ele karışmanın nekadar zor olduğunu anladm..ama yine de insanı imrendiren mutlulk fotoğraflarıda çok oluyor..her nekadar olumsuz şeyler olsada insan imrenmeden özenmeden ve sevdiği insanla evlenmemin hayalini kurmadan olmuyor..
wickedeciğim benim senin gibi düşünen çok arkadaşım vardı..ve ne tesadiftir ki hepside aniden karşısına çıkan kısmetle bir anda evlendi gitti..yani kısmetin nezaman nerde çıkacağı belliolmuyor ..o gün geldiği zaman herşey okadar hızlı ilerliyor ki anlayamıyorsun bile..bence senin kısmetinde bir anda karşısa çıkacak canım..umarım hepimizin hayalleri gerçek olur..

Haha demek sneın o yüzden nıckın gelecek korkusu,

evet tatlım ben tesekkur ederım ama ben bunları bak senle aynıydım demek ıcın yazdım, şu yazılarını okuyorum da yıne aynıydım, yani ondan baskasıyla yapamazdım adam inatcıydı oydu buydu suydu, benım durumumdayken ozaman yani su an senın durumunda olan cok ayrılan arkadasım oldu o yıllarda2 tane de yıne aynı durumda olup bellı etmeyen ve yıllarca beklemeyı hedefleyen 2 arkadasımdan bırı nişanlı brı evlendı , olabılıyo ama su an ıstememen kaydıyla, su an ıstmekten vazgecersen yıllarca bekllemeyı hedeflersen olabılır hemde smdı ne söz ne nısan... kaydirigubbakcemile2 belkı 3 yılın sonunda karar verıcek ıstıycek .. ama sımdı degıl
ayrıca koc burcuymus benım cok rahat ıdaree edebılcegım bı burc bu burcun erkeklerı cok ınatcı cok ıtıcı onlrı ıstemeyınce kendını yamamaya calısan bı burctan bu erkekler..
aslına bakarsan bı açıdan ikizler erkegı de bı baska kıza gore rahat kumanda edılebılır duruyor. hele benım son terazı normalde tum terazılerı parmagımda oynatabılen ben bunda yıne takıldım.. burca göre de degıl yani aslında ınsanın kendısıne göre degısıyıor ıdare yetısıne göre..
yani dedıgım sen cıt cıkarmadan 3 yıl daha 4yıl daha beklersen sonunda hedefıne ulasabılırsın belkı ya da cıt cıt cıt cıt cıkarıp ayrılabılırsın yakında.. secımıını yap yoksa sana evlılık görunmuyor su an bu cocukla. kaydirigubbakcemile

canım inan koç burcu erkeğini benden daha iyi tanıyorsun..ben 6 yıldır beraberim ve aslında ona nasıl davranırsam onu oynatabileceğimi çok iyi biliyorum..dediğin gibi gerçekten koç burcu erkeği kendisini önemsemezsen daha çok peşinden koşuyor..onun istediği şey bir şey hakkında ona baskı yapmamak.baskıya gelemiyor..daha öncede dediğim gibi üzerine gitmediğim zaman inanın istediğim şeyden çok daha fazlasını yapıyor..sanırım benim yapmama gereken artık bu konuyu ona açmamak..evlenme dedlisi gibi gözükmekten bıktım artık..kız dediğin nazlı olur onun bana yalvarması gerekirken şu yaptığıma bakın..benim yaşım 23 bu arada kızlar...bilmiyorum sizce en uygun nezaman ama ben artık nişan zamanının filan geldğini düşündüğümden ve birazda çevrenin sözleri ve etrafımda herkesin bir bir evlenmesi ve yanlız kalmam nedeniyle bu aralar bu konuda ruhsal bakımdan çöküntü içerisindeyim..ve tabi erkek arkadaşımın tutumuda cabası...patiskacığım dediğin gibi yapıcam canım artık bu konuyu açmıcam ona belki ozmaan herşey çok daha güzel olur..

Canım ya bende bir yeğen olarak teyzemden önce evlendim ama hissettim onun tuhaf bakışlarını çok üzülmüştüm ben seni pek anlayamam belki ama umarım yeğenine hissettirmemişsindir bunu

yok canım inan o gece hiç birşey belli etmedim..aslında onun için mutluydum çok iyi bir aileye gelin gidiyor gerçekten..hatta gideceği için de üzülüyorum aslında çünkü onunla akşamları oturup konuşmamızı çat kapı birbirimize gitmemizi özlemeyecek değilim..o gece etrafıma gülücüler saçtım kimse üzüldüğümü anlamssın diye içim kan ağlasada senağlama haftayada evde sözü var kasım da da nişan yaza da düğün kısmetse..ooof of darısı başıma .. neyseki miyon tipliyim o akşam beni küçük sandılar yiğenimden de küçük olduğumu düşünmüşler..ordan yırtıyorum en azından sırnaşık şey

gec olsun güç olmasın canım yerimseniben
bu işler kısmet işi
herseyin hayrlısı :Saruboceq:

ben eskısınden ayrıldıgımda 22ydım gec dıye dusunuyordum artık,
neyse sımdı 26 yım, ondan sonra cok uzuldum atlatamadım haliyle senın su an sevdıgın durumu düşünsene ayrılsan nası acı gelır :1shok:
ustune yıllar gectı 26 yım hala aradıgımı bulamadım bulunmuyo zaten o kısıyı atlatırsan,
öle onla evlenırım buna gıderım demek kolay da iş gercege bınınce adamlar teklıf edınce ıyyy dıyosun yaa ben sevgılımı ıstıyorum senağlama ama olmuyor cnm, sus ve otur ya da dırek ayrıl bak dedıgım bu evlılık delısı olmayı kes önemseme onu o koc bende olsa iki dakikalık işi vardı hıc zor degıl onları cevırmek aah ah ınsan sevdıugıne yapamıyor ama..
mısal su an benım de böle bı durumum var elımde terazı var umursamazsam benım olacak ama öle zor kı onu baglamak cunku sevgı var ama işte sevme demıyorum da evlılık konusu acılınca, ohoooo hıc bılemıyorum wala guzel olurdu ama hıc bılemıyorum ınan kı falan de aramaa sormaaaa a.s.

ahh canım ah..nasıl istioru onu yapöayı nasıl istiyorum umursamaz görünmeyi anlatamam..bazen deniyorummesela msj larına geç cevap yazıyorum yada tamam öptüm deyip kısa kesiyorum hemen bana olan ilgisi artyo..eski günleri okadar özlüyorum ki ben üzniversitedeyken mesela hiç takmazdım onu o ararsa arardım üzerine düşmezdim nasıl koşardı peşimden..artık hep yanımda olmanı istiyorum filan derdi..ama nasıl olduysa tersine döndü..daha doğrusu ben bu duruma sebep oldum..sürekli nerdesin napıyosun telf niye meşkul dk başı aramalar üzerine aşırı derecde düşmeler ve sevgimi çok fazla belli ediyorum ona karşı artık bunalttım onu..birazcık ağırdan alsamkendimi hele şu evlilik konusunu önemsemezmiş gibi gözüksem dediğin gibi yine eskisi gibi olucak aam yapamıyorum..her gün bugün değişicem diye başlıyorum güne ama olmuyo..koç burcu erkeği gerçekten böyle bşy..değer verdiğini belli etme köpek gibi olur peşinde..çok güldüm canım ya koç erkeği bende olcak 2 dk lık işi vardı demişsin ya :)) tamam cnm söz bak artık susup oturcam bundan sonra içim içimi yesede ona evlilikten bahsetmek yok..inşallah aradığın kişi karşına çıkar canım tez zamanda böyle işler gerçekten belli olmuyor..bir bakmışsın aşık oluvermişsin ve evlenmişsin bile..inşallah mutlu olursun canım..

hehehe işalah cnm, ınsan sevdıgıne karsı hep mutlıu etsın ıstıyo ya ondan da işte kaybedıyoz, ama kaybetme sakın bak eskı gunlerıne ne guzelmıs öyle yap ii mi :) hem unutma senın evlılık yasın gelmedı daha öle söle hep naniknanik
bir bakmışsın aşık oluvermişsin ve evlenmişsin bile.
çok evlenen kişi böyle dıyor aniden oluverdı bakıyordum kımse yok hayatımda ya da neden evlenemıyorum ben derken aniden evlenıvermısım her sey öle cabuk oluyor kı sasıp kalıyorsun, böle dıyen cok, saol canım amin amin.

Bu tarz konularla beynini meşgul edip sadece kendini yıpratırsın, evlilik tarihini erkene çekemezsin..a.s..

Yeğeninin evlenme zamanı gelmiştir, kendilerini hazır hissetmişlerdir, beklemelerini gerektirecek birşey kalmamıştır ve ilk adımı atmışlardır..süprizzzzz

Hayatta herzaman, ''o neden benden önce evlendi, sıra bendeydi, o neden benden önce işe girdi, ben üni.daha önce bitirdim'' vs. vs. gibi kıyaslamalara girersen, bir süre sonra bu sende daha farklı ve olumsuz konulara saplanmana yol açabilir..
İçten içe kıskanmalar, kendinle gereksiz kıyaslamalar, moral bozuklukları gibi.:1no2:

Dediğim gibi, yeğenin senin için bir kıstas olmamalı..yasakkelime

Senin sevgilin için evlilik, henüz çok erken anlattığın kadar ile. Askerlik, yüksek lisans derken en az 3 seneniz var..Bunları düşünerek sadece mutsuz olursun..

Evlilik = Doğru insan+ doğru zaman 'dır.

Yoksa evlilik, yeğenimden önce olmalı, abimden sonra olmalı, arkadaşımla aynı zamanda olmalı (örnek veriyorum, sen böylesin demiyorum) gibi kıyaslamalar sonucunda olacak bir ya da aceleye getirilecek bir iş değildir.

Zamanı gelince hayırlı bir evlilik yaparsın inşallah arkadaşım..Sevgiler.

ah çok sağol canım benim..sayende gaza geldim ve artık çok yüz vermicem sevgilime..daha önce olsa şimdiye kadar 50 defa aramıştım..biraz kıymetim artsın da evlenmek için acele etsinsırnaşık şey
bir tanıdık arkadaşım vardı mağazada çalşıyordu..oradan hep çeyiz eşylarımı alırdım ..27 yaşındaydı ve artık ümidini kesmişti evlilikten..daha tanışcam da onu iyice tanıcamda evlencezde filan diyordu..en son 3 ay önce uğramıştım oraya..ve geçenlerde bir gittim inanırmısın düğün hazırlıklarına başlamış ayrılmış o çalıştığı mağazadan ve izmire gidicekmiş..eşi orada çalışıyormuş...okadar şaşırdım ki.işte canım demek istediğim bu aniden çıkıyor karşına..senin de öyle olucak canım emin ol..sağol desteğin için bu arada..

evet canım bunları düşünmeye başladığımdan beri psikolojikman çöktüm resmen..kendimi çok mutsuz hissetmeye başladım artık..bu arada 3 yıl sürermi gerçekten yaa :bbo: yüksek lisansa başladı zaten seneye ocakta bitiyor..hemen ardından askere gitsekısa dönem yapıcak askerliğini inşallah...arada tabi onun sürpriz planlarınıda göze alırsak ve de benim bu baskılarımı 3 yılı bulur tabi..:çok üzgünüm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…