Mutfak Püf Noktaları Yesil Üzüm Degerlendirme?

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
kizlar bi arkadas memleketinden gelirken yesil uzum getirmis bize ama esimde bende sevmiyoruz. nasıl degerlendieyim recel yap demeyin recelde sevmez esim. komposto filan olurmu onerinizi bekliyorum

• Konu Sahibi EU1
Yeşil üzümden bişey yapılmaz ki:1shok:
Reçelinide ilk defa duyuyorum.
Bence boşa gideceğine şu mübarek aylarda konu komşuya birer tabak götürün, bugün cuma daha bi sevap olur.

• Konu Sahibi EU1
hayrınıa ver birilerine bence ben öyle yaparım sevenler yesin hiç olmassa

• Konu Sahibi EU1
yani .... bende arkadaşlara katılıyorum o üzümden bişi olmaz
yaş pastanın üzerini süsleyebilirsin ama bir avuç yeterli olacaktır. sen komşulara ver en iyisi .çocuklar yesin çok yararlı çünkü

• Konu Sahibi EU1
Üzümü sevmenizi,sevdirmenizi öneririm çünkü üzümün yararları sayılamayacak kadar çok: A, B1, B2, C vitamininin yanısıra potasyum, magnezyum içeren üzüm tek başına bir eczane görevi görüyor. Özellikle baş ağrısı ve kansere karşı koruyucu etkisi olan üzüm asabı bozulanların da ilacı gibi.

Bu sihirli meyvenin yararlarını şöyle: Üzüm, böbrek ve karaciğerin işlevini artırır, karaciğer hastalıkları ve kansızlığın tedavisinde etkilidir. Kanın temizlenmesine, vücutta yağların erimesine yardımcı olur. Vücutta biriken zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar.

Yağlı bileşiklerin kılcal birikmesini engelleyerek ve kanı sulandırarak kalp-damar sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur. İçerdiği resveratrol maddesi sayesinde kansere karşı vücudu korumakta görev almaktadır. Vücudu virüslere karşı dirençli hale getirir. Kabuk ve çekirdekleri mideye zarar vermeden sindirimi hızlandırır, bağırsak sisteminin çalışmasını düzenler, bağırsak sancısını giderir. Cüzamdan kurtulmak için bolca kuru üzüm yenilmelidir. Hamilelik veya bacaktaki şişliklerin giderilmesinde ekşi üzüm suyu lapası şiş uzuvlara sarılmalıdır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…