Poğaçalar Yeşil Mercimekli Poğaçam-Resimli

kelebek41

Kalbinurum
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2007
799
9
Biliyorsunuzki mercimek kıymayla eş değer.Madem o halde kıyma,peynir yerine mercimek deneyelim

Mayayi sekerli ilik sutte eritin, biraz un eleyin, tuzu ekleyin, karistirin ve ortasini havuz seklinde acin. Mayali sutu, siviyagi, yumurtanin akini bu havuzda toplayin. Once sivi malzemeleri elinizle karistirin, sonra undan yavas yavas ekleyerek homojen ele yapismayan bir hamur elde edin.Sonra mayalanmaaya bırakın.MErcimekleride haşlayın

1 su bardagi sut
1 cay bardagi siviyag
1 yumurta(aki icine, sarisi disina)
1 yemek kasigi kuru maya
2 cay kasigi tuz
2 cay kasigi seker
Aldigi kadar un
harcı için:
2 su bardagi haslanmis yesil mercimek
2 adet sogan
1 tatli kasigi salca
Tuz, pul biber,karabiber

Mercimekler haşlanınca süzüp,tavada 1-2 yk yağ ile 2 soğanı kavurun.Soğanlar kavrulunca salçayı ekleyin,Ardındanda mercimekleri koyup tuz,pulbiber,karabiber ekleyin.Pişince soğumaya bırakın.ardından hamurumuza dönüp küçük küçük hamur kopartıp harcımız ılınınca içine ekleyin ve kapatın.İstediğiniz şekli verebilirsiniz benim kolayıma böyle geldi.Üzerine susam ekleyin tercihinize göre.180 derecelik fırında üzeri kızarana kadar pişirin.Fırından çıkınca üstünü hafif elinize su sıcratır gıbı ıslatıp bez ortun.İşte yumusacık pogacalarınız hazır

kızım durmadıgı ıcın dıger asamaları cekemedım ben
deneyın kızlar super oluyor

iç kısmını görün diye çektim

Son düzenleme:
cok gusel gorunuyooooooo
canım cektı valla heeee
ellerıne saglık cnmmm vede afıyet olsunnn

ellerine sağlık cnm bende bunu milföyle yaptım misafirlerm bayıldı zemuszemus
hatta akşamda eşime ikram ettim ama mercimekli oldunu anlamadan kıymalı sanarak 3 tane yedikten sonra söledim kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
Ellerine sağlık!
En hamarat şubat annesi ilan ediyorum seni (aslında ocak ama neyse boşver:roflol:) Benimde canım çekti ama kargo gelmedi hala herhalde aluminyum folyoya sarmayı unuttun onlar da kokusunu aldı açtı yedi:roflol:
Neyse hamur yoğur mayala zor iş şimdi evde milföy vardı onola yapim hemen bari zemuszemus

delüüüüü
sağol canımcım
selmada hamaratsın diyorda ,kimse bunları nasıl panikle alel acele yaptığımı görmüyor Allahtan kaydirigubbakcemile3
kargı yedi yedi kesin,üstüne yenecek madde yazmıstım :teytey:
akşamda bi yemek yapabilirsem eklemeye çalışım bariiii
ayol yakın olsan gel hemen yapim sana:lepi::lepi:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…