Yeni moda: telefon sipariş etmek

Zengin ve kusura bakmayın ama enayi gibi görüyorlar sizi. Ne demek araba almamıza geliyor konu. Araba artık dünyanın her yerinde ihtiyaç. Taviz vermeyin.
Bende hayretler içersindeyim. Kendileri arabayi bir alir sonra satarlar. Anne baba ziyareti disinda kullanmazlar. Bizim adımiz avrupacı diye çikmıs ne yazik ki.
Maddi durumları olmasa, elinde cok kötü telefon olsa eşim alır. Kardeş neticede. Ama yarım saat dil döktürmesine sinir oldum.

Ilk zamanlar bunları önceden sezdigimden sanki durumumuz iyi degilmis gibi yapmistikda kaynim biraz dalga gecmisti. Bilet parasi kac para nolcak ya biz veririz dedi ama agzini yaya yaya gülerek. O an icimden dedim ki sürünsek bile herseyimiz var demek lazim. Biz maddi konulara girmeyelim beklentiye girmesinler dedikce onlar bizi ezik gördüler. Şimdi de beleşe getirmenin derdindeler

Tamam bacım parasını gönder hemen alayım desin eşin de.

Eski elimin ailesi böyleydi, doymamıştı gözleri...
Helal olsun kocan arkanda, şükret bacım...
Benim eski öküz, mümkün olsa camı pencereyi söküp götürecek kıvamdaydı...
iyi valla, ara sipariş hattı givi ondan bundan diye iste...
Bi kaç gidişinizde eliniz boş gidin ve gezmelerinize davet etmeyin, ve en önemlisi mesafeli davranın, anca bu dan anlar o kaynın ve karısı...

İnsanların telefon ihtiyacı varken siz arabaya para ödüyorsunuz :) :)

Yurt dışında yaşayan insanlari yolunacak kaz gözüyle baktıkları için bir telefon alsa koymaz onlara derdindeler sanki bedava veriyorlar .Parasını verene alırım desin eşinde

Aman iyi niyetleri şurda dursun. Arabama karışmak ne demek. Benim kaynanam kızım çok harcıyosun dedi inadına daha fazla harcadım ona ne yani. Eşinde sert olsun para ne vermesin. Kaynında çok istiyosa para biriktirip telefon alsın

Hey allahim kendi paramizin hesabini verir olduk. Valla kardes benden tavsiye bozup atin, kimseyede hediye mediye almayin zaten herseyin alasi turkiyede var. Sizin iyi niyetinizi kotuye kullaniyorlar belli. Benim size tavsiyem izine giderseniz kendiniz icin izin yapin, kimseye birsey demeden cikin cikin gezin. 1 sene izine gitmenin hayalini kurup, para biriktiriyoruz izin burnumuzdan geliyor. Biz esimle oyle yapiyoruz artik bozulan bozulsum valla benim keyfim ve rahatim daha onemli.

Neden bukadar təfərrüatları malumat veriyorsunuz ailenize alamıyoruz deyin tamam. Sizin bütçeniz ne aldığınız ne harcadığınız ne biriktirdiginiz onları ilgilendirmez NOKTA

Bence hayatınıza bu kadar mudahale etmelerine izin vermemelisiniz. Alamicaz durumumuz müsait değil parasını gönderin alalım diyin bitti daha öyle böyle bu konuyu konuşmayın az dik durun niye eğilip bükülüyorsunuz ? Bi kere kırılır ikinciye krılır sonra anlar dünya kendi etrafında dönmüyor herkesin kesesi ailesi farklı

Sinir oldgm seylerden biri. Benmde kaynim istedi ilk sefernde gotrdk ve esim parasini almadi bende bisy diyemedim ki ayni seklde benm babamada gotrdk ama ben parasini tam olark aldim. Bu seferde kaynim yine istedi. Esim artik parasini alirim dedi ama yine eksik bisyler olur kesin. Yani ben ozellikle benden bisy isteyen olursa hemen parasi su kadar atarsin hesaba tarzinda konusurm esimde boyle bisy yok maalsf. Ee millete para dagtck kadar da zengn deglz. Artik ara ara benzer konularla orneklendrerek esime bisylri alttan alta isliyorm

Bence başta da o telefonu kaynana bana alın diyerek sizi kandırmış. Bedavaya getirmişler uyanıklar. Araba ihtiyaç ayrica lüks filan değil. Kendi paranızın hesabını niye başkasına hesap veriyorsunuz? Bu insanlara bu kadar yüz vermeyin. Tersleyin. 2 tane çocuk varken onlara çalışacak haliniz yok. Son model telefon yerine orta halli alsınlar size akıl vermek yerine. Kaldı ki bu işin normali de gelince parasını vermektir. Kendine zorla telefon aldırmak ne oluyor? Siz hayır kurumu mu işletiyorsunuz? Maaşı da ellerine sayın olmadi. Ayrıca buraya gelince de kendinizi kullandırmayın. Ailecek gezin, dolaşın. Kuyruk gibi peşinize takmayın herkesi.

Ay ne safim hic o acidan düsünmedim. Kaynim herhalde sen napcan bana lazim diye konusunca kv dayanamayip vermis. Onunda cami kirilmis yenisini istiyor.ordan taksitle alsin degil mi ama? Aynen oyle yapicam zaten.
Yazik kv gün yüzü gormedi annedir gelsin diyorum hep. Hadi biz gezicez yemege gidecez sen yanliz basina evde otur anne de demek icimizden gelmiyor. Ama dedigim gibi eltim cok merakli. Gelir posetlerin icine bakar. Ben olsam tenezzül etmem mesela. Imalarda bulunur nereye gittiniz(yüz bir karis) veya aa siz acmisiniz ben sizi disarida yediniz sandim demesi.suclayarak ama sanki onun kocasi beni tek basima götürdü
Kaynim ona o hayati sunuyor olabilir ama ben olabildigince alcak gonüllu davranmama ragmen tavirlari bana bile itici geliyor.

Yurtdışında yaşayan insanlardan hep istenen beklenen şeyler. Sanki sen çalışmadan gökten geliyor paralar. Araba lüks değil gayet de ihtiyaç. Kendi paranızla aldığınız şeyin kaç model olacağına da siz karar verirsiniz.

Araba hele ki çocuklu aile için ihtiyaç.
Maddi durumunuzun iyi yada kötü olması ile ilgili bir şey söylemenize gerek yok, kendimize yetiyoruz demeniz kafi.
Çünkü gerçek de bu.
Elinize geçen fazla parayı bir kenara koyun, çocuklarınızın ihtiyacı olacak.

Yurtdısında yasayanların kanayan yarsı ızın oncesı mızmızlık yalakalık vs gıdıncede hepsı senden daha havalı olur yuzu e bakmazlar senden daha havalı olur sana havalı derler

Araba alacağınıza benim lüks ihtiyaçlarımı karşılayın demeye getirmiş eşinizin kardeşi resmen. Ayıp ya insanlar çalışsın didinsin millette oturduğu yerden söğüşlesin. Siz ister ev alırsınız ister araba alırsınız kime ne çalışmış kazanmışsınız. Bence değil 650 € luk telefon bir iğne bile göndermeyin bu saatten sonra. 10 tane telefon alsanız 11.yi almadı der böyleleri.

Ben de yurtdışındayım. Profesyonel kamera, telefon, pc vs isteyen oldu. Hepsini başımdan savdım. Önce parasını göndereceksin, ondan sonra isteyeceksin. Bende böyle. Bir de kendi paranızla aldığınız arabanın hesabını mı veriyorsunuz, yapmayın Allah aşkına. Kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Pişkin pişkin arabanıza laf ederlerse verin ağızlarının payını.

Çok haklısınız.kazandığınız parayla istediğinizi alma hakkına sahipsiniz zaten ve araba lüks değil bir ihtiyaç,hatta Eviniz olmasa kirada oturulur ama arabasız olmuyor.çocuksuz bile araba lazım oluyor ki iki çocukla çok daha zor olur.bu tarz insanları sevmiyorum,sizde mesafe koyun bence çünkü laftan anlayacaklarını sanmıyorum.eğer bi tel. Daha alsanız bile onuda bi başkasına hediye eder tekrar tekrar ister diye düşünüyorum

Aldığınız araba modelini de eşinizin ailesine soracak değilsiniz ya insanlar bu haddi kendinde nasıl buluyorlar veya nasıl veriyorsunuz bu hakkı tek takıldığını yer araba almasaymissiniz yok düşük model alsaymissiniz sanane sananeeeeeeee sana mı soracam kendime araba alırken hadsizzzzz

Ayni eltiden bendede var. 2 hafta sonra türkiye gidiyorum simdiden icime sizi cöktü. Aramizda 16 yas olmasina ragmen beni kiskanir ama ben yinede hep bir abla gibi gördüm. Siparisler verildi bile sanki burda bedava aliyoruz ama biz geri dönerken bize hediye veren yok. Seni cok iyi anliyorum. Sanslisin ki esin anlayisli ve gereken cevabi vermis.

Hayret birşey ya. Ne demek neden araba aldınız? Nerede oturursaniz oturun onları ilgilendirmez ki sizin araba almaniz. Sanki onlar ödüyor yani,onlara ne oluyorsa.
Açıklama bile yapmayın,alamayız bizimde kendimize göre bir bütçemiz var deyip geçin .
Birde eşiniz alamam diyor hala ısrar ediyorlar yüzsüz yüzsüz. Paraniz olsada almayın yani bu nedir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…