YENİ İŞİMLE İLGİLİ SORUNLAR

booksmoney

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2018
1.015
1.289
Yaklaşık 3 ay önce iş değiştirdim. Yeni girdiğim yerde memnun olmadığım birkaç şey var. Öncelikle çok kurumsalmış gibi görünen ama aslında kurumsal olmayan bi yer. İşçiye değer verdiklerini de düşünmüyorum çünkü yemek konusu çok kötü. O kadar yemek yapılıyor ki patronlar kendileri yemiyorlar öyle kötü. Hatta birkaç defa yemek konusuna laf ettim bunu mu layık görüyorlar diye.
İşim iyi bildiğim iş ve şu an yeni borca girdim çıkmak gibi bi düşüncem yok ama her şeyi düşününce çok rahatsız oluyorum. İki defa da çok sesli gülüyorum diye uyarı aldım. Asla odadan çıkmıyorum patronun odasıyla odamız yan yana ve ben o kadar sesli güldüğümü asla hatırlamıyorum kaldı ki odadan ne kadar ses gidebilir yani bilmiyorum yıllardır çalışıyorum ilk defa böyle saçma bi uyarı aldım ve buradan daha kurumsal yerlerde çalıştım.
Borcum olduğu için bir dahaki yıl sonuna kadar çalışmayı düşünüyordum çünkü iş arama süreci artık beni çok yormaya başladı haftalarca görüşmelere gitmek vs. Ne yapmalıyım sizce? Bi cesaret çıkıp iş aramalı mıyım? Sesim çıktığı için yemek konusuna vs.o yüzden kafayı taktıklarını düşünüyorum ayrıca. Beğenmiyorlarsa gönderebilirler dedim en azından işsizlik maaşı almış olurum diye.

Tuzunuz kuruymuşta onun üzerine yol arıyormuşsunuz gibi olmuş.
Yani kendi işiniz olmadığı sürece hep bir saçmalık, zorluk olacak maalesef, gönül isterki olmasın ama oluyor.
Sıkın dişinizi devam edin yapacak birşey yok.

Yani huzursuzsaniz çıkın tabi de yemek falan basit şeyler yemek için değiştirmeye değer mi? Ben de çok kötü yemek çıktığında disardan söylüyorum bunun için iş değiştirmem yemem olur biter. Gülme kısmını bilmiyorum ama

Çok fazla konu okumaya başladım işten memnun olmayan yenisindende pek memnun olmayan sadece profosyonel genel görüş tek birşey söyleyeceğim size bu iş degistirmeler göze batıyor yani çok iyi bir yer kurum olarak ilan yayinlandiginda herhangi bir yerde kısa süreli çalışmaların sayısı kaç ise orası referans verilmesede ise başvuran kişi tarafından muhakkak aranıp niye çıktığı bizzat öğreniliyor bilginiz olsun .Sadece buna dikkat etmenizi öneririm elbette sevmediginiz yerde bir ömür çalışın demiyorum.İsveren olarak çalışanın değil işyerinin söylediği baz alınan bir durum var.Özele bakılmaz kurum fikri onemli işveren sizi bunun sonucunda mülakata çağırır cagirmaz sizden daha az yetenekli bile olsa eski işyerinden olumlu referansı olan hep önceliklidir önünüze geçer

Müdürüme dedim biliyorum ki benden çok memnun aylarca düzgün eleman bulamamışlar buna güvenerek bunu dedim aslında

Fazla özgüvenlisiniz aylarca muhasebeyi rölantide bırakmayı göze almış bir şirket sizi seve seve gönderir inanın, bu çok çirkin bir davranış şeklidir yönetimi tehdit etmek bu tür şeylerden vazgeçin nerede çalışırsanız çalışın fark etmez.
Yemekler kötüyse evden yemek götürün benim de son işyerim öyleydi, dışarıdan yemeyi de çok sevmiyorum, evden götürdüm o yüzden bunun için iş bırakılmaz

Muhasebeyi içeri almaya çalıştıkları için elemana ihtiyaçları var şu an. İki aydır içeriden veriyoruz beyannameleri ve işleyişte birinin olması gerekiyor. Ki çıkarsalar işime gelir işsizlik maaşı alırım iş bulana kadar.

Daha önce çalıştığım yerlerde en az 1 yıl çalıştım ve 4 yıl çalıştığım yerlerde var son iş yerime göre değerlendireceklerini düşünmüyorum. Yani kötü olan ben olsam diğer yerlerde de o kadar süre çalışamazdım sanırım. Kurumsal gibi görünüp kurumsal olmayan iş yerleri yüzünden yanılgıya düşüyorum. Burayı kurumsal gibi düşünmüştüm ama girince hiçte öyle olmadığını anladım.

Artık referansa değil SSK belgesine görede hani özgeçmişte bazen insanlar her işyerini yazmıyor ama sigorta durumunda görünüyor ya uzun süreli çalışıp çalışmayı bile bunu baz alarak planlayan firmaların sayısı hiç de az değil .Artık isvetenin seçme şansı çok çalışanın değil.Cok lisansüstü doçent doktor akademisyen askeri personel memur dışında genel muhasebe çok fazla kişinin çalıştığı bir alan çünkü .İyi bir yere denk gelmenizi dilerim

Bu iş mevzusu insanın psikolojisini bitiren bir konu olduğu için ben hafife alamıyorum.
Zaten insanların özel hayatlarında çok sorunları varken, bir de çalıştığı alanda emeğinin karşılığını almak istemesi tuzu kuruluk olamaz.
Zaten böyle diye diye bu işverenler cüretkarlaştı.
Umudum son kuşakta, belki onlar bu düzeni değiştirir.

Tepkinizi koymanız gereken yerde koyun, yoksa bu işe çok ihtiyacı var her türlü muameleyi yaparız tavrına geçiyorlar. Hele de donanımlı bir çalışansanız değerinizi bilin.
Herkes o işe girebilir ama herkes aynı verimlilikte çalışamaz. Gerçekten katkı sağlayan bir çalışanla, sadece pozisyonu dolduran çalışan arasındaki fark kısa sürede bile belli oluyor, biri ivme kazandırıyor akışa.

Ayrıca ben hakkını bilen ve seviyeli bir şekilde tepkisini koyan çalışana daha çok güvenirim.

Tavırlarımın farkında olan yöneticim konuştu benimle ve bu söylediklerinin beni etkilememesi gerektiğini herkese aynı şekilde yaklaştıklarını çok fazla siyasi kişinin buraya geldiği için böyle davrandıklarını söyledi. Konuşma sonrası içim rahat etti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…