Yeni hamilelikte bu kadar kilo olur muu

aysseell

Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2024
409
423
Canlarım selaaammm

9+3 hamileyim ve 56,5 kiloydum şuan 59,95 kiloyum yani nerdeyse 4 kilo aldım.

Asla kilo alacak bir şey yapmadım yani hamilelikten önce nasılsam yine aynı derecede, ölçüde yiyorum ama kilo alıyorum :KK43:
Bu hızla kilo alırsam 20 kilo falan alırım doktorum maksimum 15 kilo almalıyız dedi.
Ödem mi var şişkinlik mi tecrübeli hanımlar yanıtlarınızı bekliyorum

Canım henüz ödem şişlik için erken 9 hafta. Bir diyet listesi hazırlayabilirsiniz doktorunla. İnternette gebeliğe başlama kilosuna göre minimum ve maksimum alman gereken kilo hesaplayan uygulamalar var. Bir yerde de okuduğuma göre ilk 3 ay 1 kilo alınırmış genelde. Bulantı kusman var mıydı iştahın nasıl? Ben 12. Haftamdayım ve 1 kilo bile alamadım çünkü doğru düzgün beslenemedim bulantılardan.

Bana bu rakamlar cok normal gorundu. Hamilelikle birlikte sindirim sistemimde buyuk sorunlar yasadim. Ne kadar dikkatli olsam da haftalik kilo aliyordum ve doktorum kilo meselesini oyle bir zorbaladi ki kendisini hamileligimden aforoz etmek zorunda kaldim cunku soyle demisti "daha fazla kilo alirsan senin doktorun olamam". Ozel hastanesindeki odasinda cok ozel gebeleri agirlamak istiyordu 🤓 benim sindirim ve bosaltim sistemim ne yaparsam yapayim kendine gelemedi hamileligim boyunca, cok aglatti, iskence gibiydi.

Ben iki defa hamilelik geçirdim ikisinde de sizin gibi kilo aldim en son hamileliğimde diyetisyenle ilerledim toplamda 9 kilo aldim.

Canım henüz ödem şişlik için erken 9 hafta. Bir diyet listesi hazırlayabilirsiniz doktorunla. İnternette gebeliğe başlama kilosuna göre minimum ve maksimum alman gereken kilo hesaplayan uygulamalar var. Bir yerde de okuduğuma göre ilk 3 ay 1 kilo alınırmış genelde. Bulantı kusman var mıydı iştahın nasıl? Ben 12. Haftamdayım ve 1 kilo bile alamadım çünkü doğru düzgün beslenemedim bulantılardan.
Tek sıkıntım kabızlık onun içinde doktorum ilaç verdi yeni başladım kullanmaya 2 ayda 6-7kere tuvalete gittim. Hiç kusmadım. İştahım aynı iki ay önceden farklı hiçbir şey yemiyorum. Şekerim vs tüm değerlerm iyi :KK43:

Bana bu rakamlar cok normal gorundu. Hamilelikle birlikte sindirim sistemimde buyuk sorunlar yasadim. Ne kadar dikkatli olsam da haftalik kilo aliyordum ve doktorum kilo meselesini oyle bir zorbaladi ki kendisini hamileligimden aforoz etmek zorunda kaldim cunku soyle demisti "daha fazla kilo alirsan senin doktorun olamam". Ozel hastanesindeki odasinda cok ozel gebeleri agirlamak istiyordu 🤓benim sindirim ve bosaltim sistemim ne yaparsam yapayim kendine gelemedi hamileligim boyunca, cok aglatti, iskence gibiydi
.

Aaa sizde mi tuvalete gidemiyodunuzz bende aynı sizin gibiyim. İki aydır maks 7-8 kez gitmişimdir. Şurup kullanmaya başladım inşallah işe yarar
Ee peki toplam kaç kilo aldınız ve doğumdan sonra hemen verdiniz mi?

Ben iki defa hamilelik geçirdim ikisinde de sizin gibi kilo aldim en son hamileliğimde diyetisyenle ilerledim toplamda 9 kilo aldim.

Ya kilo almamak için hamur işi ve tatlıyı kesmem gerekir biliyorum ama benim merak ettiğim konu ben 1 yıldır böyle yiyodum 56,5 kiloydum hep şimdi noldu da 4 kilo aldım aynı ölçüde yiyorum artış falanda yok

İlk zamanlar ayda 1 kilo normal diye biliyorum ben. He ben almadım başlarda, yememden kısmadım ama sağlıklı şeyler yemeye gayret ettim. Kayısı kurusu, kuruyemiş vs gibi. Son trimestera kadar tatlı yemedim desem yeridir, diyet yaparken hamile kaldığım için zorlamadı beni abur cubur konusunda dikkatli olmak. Herkesin vücudu farklıdır. Siz ilk zaman alırsınız son zaman almazsınız, başkası tam tersi olur. Çok kilo almamak sizin işinize yarar doğumdan sonra, hem hamilelikte çok ağırlaşmazsınız her işinizi kendiniz yaparsınız hem de doğurduktan sonra daha rahat toparlarsınız

Bana çok geldi. 30 kiloya kadar bile alınır ve verilir yapabilen var ama o kadar yüke hamallığa ne gerek var? Bence o kabızlık işini de diyetisyenin vereceği listeler çözer. Uzun zaman var önünde bence diyetisyene git. Ben toplamda 12 kilo filan aldım. Ilk 4 ay sadece 1 kilo aldım. Hepsi de göbekti diyebilirim. Dönemiyon yatamıyon oturamıyon nefes alamıyon son zamanlar.

Aaa sizde mi tuvalete gidemiyodunuzz bende aynı sizin gibiyim. İki aydır maks 7-8 kez gitmişimdir. Şurup kullanmaya başladım inşallah işe yarar
Ee peki toplam kaç kilo aldınız ve doğumdan sonra hemen verdiniz mi?
Ben de cok zorlandigim anlarda ilacla bosaltim yaptim. Ne kadar zordu simdi hatirliyorum 🙈 ikinci cocuk olsa mi derken bu konuya denk gelmek de nedir 😂 ben hamilelikte 20 kilo alip 3-4 ay icerisinde, spor ve diyetle hepsini vermistim. Ama hepsi tabiiki doktor kontrolundeydi, kendi kararinizla bir sey yapmayin 🙏

ben de hamileliğin ilk 2 ayı 2 kilo aldim. bence boşaltım sistemi sağlıklı çalışmadığı için oluyor. çok gazım vardı bir de. sonrasında 5.aya kadar hiç kilo almadım. 5. ayda 4.5 kilo aldim. ama doktorum normal diyor.

Ödem olabilir. Ben ilk 9 hafta şiştim. Sonra indi. Bence hormonlardan. Bulantı yaşamama rağmen kilo verdim sonra. 5,5 aylık hamileyim daha hiç kilo almadım. Karnım birazcık var. Kimse inanmıyor hamile olduğuma.

ben de hamileliğin ilk 2 ayı 2 kilo aldim. bence boşaltım sistemi sağlıklı çalışmadığı için oluyor. çok gazım vardı bir de. sonrasında 5.aya kadar hiç kilo almadım. 5. ayda 4.5 kilo aldim. ama doktorum normal diyor.
Tabi boşaltım sistemiyle bence de çok alakalı çünkü başka mantıklı bi açıklama bulamıyorum aldığım kiloya. Karnım ve göğüslerim o kadar şiş ki şuan 5-6 aylık hamilelik göbeğim var resmen 😂

X