Yeni evliydim kocam ayrilmak isiyor...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yani kmtek yesin evet bence de ama bu iftira bana çok fazla geldi. Bu resmen kötülük yani.

Yok almaz para cok yakin aile dostumuz bide duasiyla cok rahatladim hoca bile sasirdi soyleyince tuylerim diken diken oldu dedi
Sizden uzak dursun, soğusun diye büyü yapsalar adam sizinle 3 hafta boyunca sevişmezdi, dokunmaya bile tiksinirdi.

O yüzden bu saçma yollara başvurmak yerine iyi bir avukat tutun.

Herkes adama yuklenmis ama adam zaten istemedigini acik acik belli etmis
Buna ragmen kosa kosa evlenen konu sahibi daha suclu benim gozumde
Evden kacmak icin mi kabul ettini boyle bir evlilik yapmayi yoksa yurtdisinda yasamak icin mi yoksa cok zenginler diye mi
Kusura bakmayin ama hic de masum degilsiniz

Off amma uzattınız ya sanırsın Sherlock. Fake olduğunu düşünüyorsanız sağdan gidin bikbik yedik mi diye yazıp durmayın şikayet edip çıkın
Sen editörmüsün Mune ve Kazen yerinemi atandın... Sanamı soracağım.... Çıkın babanınmı kadınlar külübü hadsiz

Engelleyip kaçmışın cicim ilk lafı sen attın ayağında nasır varsa ayağıma basma... Beni unutacak dert bul komik ve hadsiz sin

sevgili konu sahibi kusura bakma ama zaten seninle muhabbet etmeyen, düğünü için bile neredeyse zorla gelen, arada zerre kadar sevgi bağının olmadığı bir adamı kabul etmen oldukça büyük bir hata.
ne biliyim; ailende şiddet mi görüyorsun ? tacize falan uğradın bundan mı kaçıp birine sığınmak istiyorsun ? yurtdışında yaşamak mı cazip geldi ? maddi durumları mı cezbetti ?
3 haftada boşanmak istemese bile kolundaki kıla kadar laf edebilen, abuk subuk bahaneler üreten, balayında dahi öküzden beter davranan bir insana ne kadar katlanabilirsin ?
en alasından bir avukat tutup maddi manevi dava aç ve kurtul.

Ben bu konuda yazmayı bıraktım. Çünkü baya sahte bir konu kafa buluyor bizimle belli. İyi eğlenmiştir.

Bilmem fake mi değil mi çıkar ortaya ama bu zihniyette insanlar çok var. Zaten en yakın arkadaşımın başına geldi diye yazdım. Çocuklu, zengin adamla evlenip yurt dışına yerleşecekti güya ama vize bile alamadı. Boşandı 1 ayda bitti her şey. Siz miydiniz başkası mıydı hatırlamıyorum adam dokunmadan ilişkiye giriyormuş yalana bak yazmış da o da mesela pembe dizi gibi bir yorum olmuş. 1.5 senelik ve evli bir arkadaşım var adamla ilişkiye girme şekli iç çamaşırını çıkartıp gel git yapmaktan ibaret. Bazen istekli bazen isteksiz.. Bu insanlar üni. mezunu gayet kültürlü dışarıdan ama içleri böyle. Bir de bebekle taçlandırdılar şahane cinsel hayatlarını. Severek evlendiler de demiş miydim.. Yok yani ayy o olur mu bu da olur mu diyemiyorum her şey oluyor.

Selam arkadaşım. Yazını okudum ve aklıma ilk gelen yaşadığınız yer, aile yapısı ve kültür. Lütfen yanlış anlamayın. 2020 yılındayız ve kadınlarımızın hala erkeğe boyun bükme çabası devam ediyor. Evlenmek zorunda değildin. Katlanmak zorunda değildin. Ön sevişme olmayan bir cinsel ilişki yaşamak demek çok çok farklı bir konu. Bana göre tecavüz’ün başka bir versiyonu. O adamın asık suratını, huysuz tavırlarını , isteksizliğini kabul etmemeliydin. Sesinizi çıkarmayı ve hakkınızı aramayı bilin arkadaşlar. Sizin insanlığınızı onurunuzu gururunuzu en önemlisi kadınlığınızı ezmelerine izin vermeyin. Evlilik baskısı, çocuk, baskısı bunlar geri kalmış toplumların özelliği. Lütfen kurtulun bu esaretten. Özgüveniniz kazanın. Sevgiler

E peki bu mesaja ne demeli?
ADAMLİK BİR ÜSTÜNLÜK GÖSTERGESİ DEĞİLDİR
Kişi derken toplumdaki kadın veya erkek veya herhangi bir cinsiyetteki insanı kast edersiniz. Bahsedilen kişi "kişi" olabiliyor ama "adam" olamıyor mu yani. Tekrar söylüyorum adamlık bir üstünlük göstergesi değildir. İlla bir şey diyecekseniz bu insanlığın gereklerini yerine getirememiş diyeceksiniz.
Siz bir kadın olarak adamlığı bireyin önüne koymuşsunuz yapmayın. Bu söylemler devam ettikçe ne konu sahibinde olduğu gibi kadının mal gibi görülmesi biter ne de fiziksel ve psikolojik şiddet. Umarım hatanızın farkına varmışsınızdır!

Ben biraz önceki mesajımı bu mesaj için yazdım alintilayamamisim

Sadece tanidiginizin başina geleni anlatmiş olsaydiniz alinti yapmazdim zaten. "Kimse gitmesin kesin mutsuz olunuyor" gibi çok acayip bir genelleme yapmişsiniz onun için yazdim, insanlar okusun diye sizin umurunuzda olmasa da olur.

Sizinle konuşmayan, tanışmak istemeyen bir adamla bu evliliği yapmayı neden kabul ettiniz? En iyisi o da hazır istiyorken anlaşmalı ayrılmanız.

En başta bu ilişkide bir ağırlınız olmamış ki evlendikten sonra olsun.. Her şartı her şekilde kabul etmişsiniz neden?? Bu adam bulunmaz hint kumaşı mı?? Ya da siz mi çok değersizsiniz?? Adam daha önce hiç evlenmemiş olsun ya da boşanmış olsun hiç farketmez adam olan her şekilde adamdır.. Bu ne terbiyesizlik anlamadım madem istemiyordu ne halt yemeye sizinle evlendi bu adam?? Kayınvalideniz ne diyor bu işe?? Çok merak ettim doğrusu..benşm fikrimce ailenize hemen durumu anlatıp bu adamdan boşanın adam sizi yanına istemiyor madem annesine kardeşine ev arkadaşı olasınız diye mi evlenmiş sizinle?? kendinizi isterseniz bu konuma koydurmak tabi ki sizin kararınız ama ben olsam asla orda kalmaz annemin babamın yanına gider iyi de bir avukat bulup tazminat davamı da açar o adamı da boşardım...

Hanımefendi yaşınız kaçtı evlenicek erkek mi bulamadınız da aynı eve başından evlilik geçmiş bir adamla evlenmeyi kabul ettiniz? Anlattiklarinizla göre de zaten aktabalariniz cahilmis akrabayla flört dahi olmadan evlendirilmissiniz. Allah size ağız vermiş bekaretiniz sizin için bu kadar kiymetliyken sizinle on sevisme yapmayan adamın sizin içinize girmesine izin vererek hatta kendinizi buna zorlayarak en büyük saygısızlığı kendinize siz yapmışsınız. Siz yetistiginiz kültüre bakılırsa ömrümüz boyunca bu adamın karısı olarak kendinizi benimsetmek için cabaliycsksiniz ve çocuk da yapicaksiniz. Siz bu adama tepki bile vermedikçe hep savunmaya geçtikçe zaten yüz bulacak. Bol sans

Yahu siz niye hala kendiniz de suç ariyosunuz adam yüzde yüz haksiz. Üzülmeyin ama isinamamis belli ki ilk 3 ay insan gökte mi yerde mi oldugunu fark etmez normal de.. üzmeyin kendinizi de çocuğunuz olmadan bitsin gitsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…