Aile Planlaması Yeni Evlilikte Korunma Yöntemleri

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
selam 2 seneye yakın yasminle korundum tavsiye ederim. bıraktıktan 2 ay sonra hamile kaldım. öncesinde doktor hormon testı yapmıştı adetım 3 gunu öyle vermişti. çok büyük yan etkisini görmedim. sadece selilut yaptı dıyebilirm ama tabı yer yer yatarsan yapar. ama öncelikle muayne olun yumurtalıklarınızda falan yetersızlık varmı. hatta eşinizde gitsin bir ürolojiye sperm sayımı falan yaptırsın. ona göre sorun varsa daha kısa sure korunur çocuk yaparsınız. sonra hap yüzünden kısır oldum gibi bir suçluluga kapılmazsınız. prezarvatıf bence de pek cazıp olmuyor. zaten beceremedik korunmayı onla.. 3 4 ay erken geldi bebeşimiz. ama allah saglıkla kavuştursun inşallah. Bence vücudunu sevmeyen ertesi gün hapı kullansın. o kesinlikle vücudun sistemini bozan bir ilaç. adeti bozuyormuş. forumda okudugumda ögrendim kullananlar kesinlikle mahvoluyo. bence 2 3 ay dogum kontrol hapı kullanmak dah ıyıdır. sonra zaten bırakılmıyor diyebılırım güya 6 ay falan kullanıp bırakacaktım. prezarvetife alışayım falan demiştim ama pek iyi olmuyor. hapa devam ettim. bırakıncada günü gününe adetim geldi. kesinlikle bebekten sonrada ya hap yada spıral....

doğum kontrol hapları kısırlık yapmıyor doğurganlığınız fazlaysa bir hap kaçırsanız hamile kalabilirsiniz. bana doktorum aynen bunu söyledi

X