Yeni evin pisliği ve ondan da pis pasaklı ev arkadaşlarım

Konu sahibi bu evdekiler sana "giderdeki saç çıkmazı" oyununu oynuyor.

Öncelikle ev arkadaşları analiz edilir ve aralarından en titizi ben miyim diye şöyle bir düşünülür. Eğer değilsek, bingo! Saçlar hep giderde bırakılır. Titiz kişi tarafından uyarıldığında da sanki giderdeki saçların bir önemi yokmuş da kendisi çok titizmiş gibi davranılır. Titiz kişi sonunda dayanamaz ve saçları almak zorunda kalır. Böylece pasaklı kişi ömrünün sonuna kadar giderdeki saçları almamış olur. Bu yüzden giderdeki saçlardan kurtulmanın tek yolu arkadaşların gece uyurken kafalarını tıraş etmen.

Demek istediğim şey pasaklı insanlarla titiz insanlar aynı evde yaşayamaz. Ev arkadaşların daha lavabodaki tükürüğünü temizlemeyen insanlarmış. Acayip mide bulandırıcı. Gelecek sene başka ev arkadaşları bul ve açık açık bu konuları konuş. Sen de biraz fazla titizsin. Bence böyle insanlar tek başına yaşamalı. Ama belki kendin gibi çok titiz birisini bulabilirsin.

Yurtta odamızın banyosunu temizlikçi teyzeler her hafta temizliyordu ama bir oda arkadaşım yinede her gün klozeti temizliyordu. Bizim gözümüzde kız kafayı yemişti, kızın gözünde de biz rezalet pasaklılardık :KK53:

Merhaba hanımlar. Arkadaşlarımla beraber bir eve çıktık bir hafta kadar oluyo. 3 kişi çıktık eve diğer 2 arkadaşım da gayet yakın arkadaşım. Ev okula yakın, kirayı 3’e bölünce gayet makul oluyo, ev eşyalı vs. Bunlar maddi açıdan oldukça güzel bizim için. Evi ilk görmeye gittiğimizde ev pislik içindeydi. Yani eşyalı ev ama eşyalar temiz değildi, duşakabin kirli, klozet kirli, mutfak yağa batmış halde vs. Tabi ben hemen düşünmeye başladım şuraları şöyle temizlerim buraları bunla ovarım diye. Evi tuttuk ne güzel ben de kızlara dedim ki akşam temizlik malzemesi alalım yarın akşama kadar temizleriz sonra da eşyalarımızı da alır eve gideriz artık. Kızlar da tamam dedi akşam markete gittik ben tuz ruhu cif çamaşır suyu porçöz kireç sökücü tel fırça bez ne bulduysam aldım . Çünkü gerçekten bi başkasının kullandığı tuvaleti kullanma fikri, oturduğu koltuğa oturma fikri midemi bulandırıyo. Kızlar ne gerek var bunlara yaa falan dedi ben de evi b*k götürüyo anca temizlenir dedim neyse onları aldık çıktık. Ertesi gün oldu sabahtan gittik eve. Ben zaten temizlik yapmayı çok severim bi güzel halıları kaldırdık yerleri çamaşır suyuyla sildik mutfağın tezgahını ocağı falan bi güzel ovduk banyonun her yerini tuz ruhuyla resssssmen yıkadım. Geriye bi tek koltuklar kaldı onları da silelim çıkalım dedim. Koltukları niye siliyoruz dediler :KK43: ya ben aşırı titiz olduğumdan bunu sormaları bana çok tuhaf geldi yani orda önce oturan kim bilir o koltuğa naptı tabi ki silcez. Neyse dedim siz gidin koltukları ben hallederim. Canıma minnet zaten yaptıkları temizlik de temizlik olsa ellerinin ucuyla yalapşap siliyolar.. neyse ben içime sine sine sildim o koltukları. Ama bi taraftan da düşünüyorum şimdi allah bilir bunlar nolcak ya diyip banyodan saçlarını da toplamazlar falan diye.. neyse ki korktuğum da başıma geldi. 1 haftadır evdeyiz her gün duşa girdiğimde o delikte sabun kalıntısı ve saç oluyo. İğreniyorum onu görünce tüm duşakabini çamaşır suyuyla yıkıyorum. Giriyorum bi bakıyorum duvarlara saçları yapışmış.. sabah hazırlandıktan sonra o lavabonun içi yine saç dolu.. hele bi tanesi dişlerini fırçaladıktan macunu tükürüyo ya lavaboya onu suyla akıtmıyo bile. Öyle yemek parçacıklı diş macunu lavabodan bana gülümsüyo.. bu saç konusunu her seferinde söylüyorum ümmeti muhammet aşkına şu saçlarınızı toplayın diye tamam diyolar ama icraat sıfır.. inanın daha bir hafta oldu ama ben arkadaşlarımdan ve bu evden o kadar iğrendim ki napıcağımı bilmiyorum.. dışardayken zaten tuvalete gitmiyorum pis diye evdeyken de son ana kadar tutuyorum sırf o banyoya girmemek o klozete oturmamak için.. bu evden çıkmak gibi bi seçeneğim yok malesef.. nasıl yapıcam nasıl dayanıcam hiç bilmiyorum.. az önce yine tuvalete gittim ortalık saç.. ağlamaya başladım artık ağladığımı gördüler niye ağlıyosun dediler konular yetişmiyo ondan dedim dalga geçtiler bi de.. ya hayır söylemesem şu saçlarınızı toplayın diye hadi neyse de en az 4-5 kez söyledim.. midem bulanıyor hanımlar miiiideeeemm bulanıyor.kızlardan soğudum resmen ikisini de gördükçe sinirim zıplıyo. Ya bi insan nası bu kadar KİRLİ PİS DAĞINIK olabilir? Ay allahım allahım dayanma gücü ver bana
Dedim ben mi yazdim konuyu acaba? Ama benimkinin üstünden baya vakit geçti. Muhtemelen sizden büyüğüm o yollardan geçmiş bir ablan olarak çok çok çok iyi anliyorun sizi . Konu bile ayni o kadar anliyorum yani:KK66: simdi olayi anlatmayayim ama o pis ev arklari yüzünden 7 ay tam tamına 7 ay evde yemek yemedim onlarin böldüğü ekmeği yemedim. Parasin ödedim ama yemek yemedim. Çoğu zaman yemege dokunmasınlar diye: ben yemek yapmayı cok severim diye atladım( pasta borek iyi yaparim ama yemek konusunda yalan hayatta daha tavuğa ellememisim o kadar yani. Yaptim yedirdim dokunacaklar diye aklim çiktı falan bi süru dersten kaldim ohhoooo neler neler) Pişman miyim asla! Böyleleri yola gelmez ya rest cek ya da seneye kac o evden. Ayrica bir abla tavsiyesi çok öğrenci evi gördüm. Biz çok istisnayiz aralarında yani kendin gibi birini bulman zor. Bu yüzden en fazla 1. Kisiyi al yanina gezmenden tozmandan ödün ver ama az olsun temiz olsun. Kafan rahat eder derslerine konsantre ol. Simdi iletisim cok hos bir sey karşına al konuş ama düzeleceğini sanmam bir de 2 kişiler birbirlerine destek olurlar falan sinirini bozma. Bunlari postala temiz birini bul evi sen tuttuğun icin opsiyon hep senin elinde olur başa çıkmak kolay olur. Öperim o çamaşır suyu kokan kalbinizden:KK66:

Sende ama titizmişsin hastalık derecesinden evlilik hayatın nasıl olacak merak ettim sanırım asla huzurlu ve mutlu olamıyacaksın
Arkadaş normal de ev arkadaşları saygısız bence. Yani ortak kullanılan alanlar böyle bırakılmaz. Ben de çok titiz değilimdir mesela hatta dağınığım kendi evim sonuçta amaaan kime ne deyip geçebilirim ama bir başkasıyla paylaşıyorsam o evi öyle bırakamam asla.

Ben de evde kalıyorum 3 kişiyiz ve görev dağılımını yapıyoruz mesela bulaşık yıkamak yemek yapmak vs bir kişi üstleniyoruz, banyoyu falan kim en son çıktıysa o güzelce yıkıyor.Çeşit çeşit huyda insan var hangi birini anlayacaksın. Geçen yıl kyk yurdunda kalmıştım şimdiki kızları oradan tanıyorum bence kyk ya geçmelisin ya da yanına tanıdığın bildiğin birini almalısın yeterli.

Konu sahibi bu evdekiler sana "giderdeki saç çıkmazı" oyununu oynuyor.

Öncelikle ev arkadaşları analiz edilir ve aralarından en titizi ben miyim diye şöyle bir düşünülür. Eğer değilsek, bingo! Saçlar hep giderde bırakılır. Titiz kişi tarafından uyarıldığında da sanki giderdeki saçların bir önemi yokmuş da kendisi çok titizmiş gibi davranılır. Titiz kişi sonunda dayanamaz ve saçları almak zorunda kalır. Böylece pasaklı kişi ömrünün sonuna kadar giderdeki saçları almamış olur. Bu yüzden giderdeki saçlardan kurtulmanın tek yolu arkadaşların gece uyurken kafalarını tıraş etmen.

Demek istediğim şey pasaklı insanlarla titiz insanlar aynı evde yaşayamaz. Ev arkadaşların daha lavabodaki tükürüğünü temizlemeyen insanlarmış. Acayip mide bulandırıcı. Gelecek sene başka ev arkadaşları bul ve açık açık bu konuları konuş. Sen de biraz fazla titizsin. Bence böyle insanlar tek başına yaşamalı. Ama belki kendin gibi çok titiz birisini bulabilirsin.

Yurtta odamızın banyosunu temizlikçi teyzeler her hafta temizliyordu ama bir oda arkadaşım yinede her gün klozeti temizliyordu. Bizim gözümüzde kız kafayı yemişti, kızın gözünde de biz rezalet pasaklılardık :KK53:
Klozet hassas noktam ya :KK70: yani dağınıklığa tahammülüm sonsuz ama pisliğe sıfır.. hani çoraplarını ortada bıraksalar bu mesela umrumda olmaz belki kokmadığı müddetçe ama o saçlar öğğğkkkk

Aynı dertleri bende çektim ilk kaldığım iki yıl arkadaşlarım çok temizdir günlük birimiz ev temizlerdik ama ev ruh gibiydi çok sıkılıyordum sonra başka kızlarla eve çıktık bizim ev eşyalı değildi eşyalar bizimdi bir tek yataklarını diziler her yer her yerde bir hafta sonu haletim ama evi iğrenç kullanıyorlardı temizle temizle olmadı bende evi otel gibi kullandım yatmadan yatmaya geldim yinede çok eğlenceli kızlardı bir sıkıntı oldumu hissederler di şebeklikler havada uçuşurdu
Özetle oraya temizlik yapmaya gitmedin okulun keyfini çıkar olmadı aranızda para toplayın haftalık kadın gelsin

Dedim ben mi yazdim konuyu acaba? Ama benimkinin üstünden baya vakit geçti. Muhtemelen sizden büyüğüm o yollardan geçmiş bir ablan olarak çok çok çok iyi anliyorun sizi . Konu bile ayni o kadar anliyorum yani:KK66: simdi olayi anlatmayayim ama o pis ev arklari yüzünden 7 ay tam tamına 7 ay evde yemek yemedim onlarin böldüğü ekmeği yemedim. Parasin ödedim ama yemek yemedim. Çoğu zaman yemege dokunmasınlar diye: ben yemek yapmayı cok severim diye atladım( pasta borek iyi yaparim ama yemek konusunda yalan hayatta daha tavuğa ellememisim o kadar yani. Yaptim yedirdim dokunacaklar diye aklim çiktı falan bi süru dersten kaldim ohhoooo neler neler) Pişman miyim asla! Böyleleri yola gelmez ya rest cek ya da seneye kac o evden. Ayrica bir abla tavsiyesi çok öğrenci evi gördüm. Biz çok istisnayiz aralarında yani kendin gibi birini bulman zor. Bu yüzden en fazla 1. Kisiyi al yanina gezmenden tozmandan ödün ver ama az olsun temiz olsun. Kafan rahat eder derslerine konsantre ol. Simdi iletisim cok hos bir sey karşına al konuş ama düzeleceğini sanmam bir de 2 kişiler birbirlerine destek olurlar falan sinirini bozma. Bunlari postala temiz birini bul evi sen tuttuğun icin opsiyon hep senin elinde olur başa çıkmak kolay olur. Öperim o çamaşır suyu kokan kalbinizden:KK66:
Yemek yapsalar mutfak talan olur heralde gidersen saçını alamayan o tavayo tencereyi de tutar buz gibi suyla yıkar öööğğğkkk ben de sizi kireç sökücüyle ovulmuş musluk gibi parıl parıl parlayan gözlerinizden öpüyorum..

Arkadaş normal de ev arkadaşları saygısız bence. Yani ortak kullanılan alanlar böyle bırakılmaz. Ben de çok titiz değilimdir mesela hatta dağınığım kendi evim sonuçta amaaan kime ne deyip geçebilirim ama bir başkasıyla paylaşıyorsam o evi öyle bırakamam asla.
Ben zaten dağınık olmalarına gayet tahammül edebilirim.. mesela evdeki rafların tozlu olmasına da tahammül edebilirim.. benim derdim daha çok mikroplarla

Aynı dertleri bende çektim ilk kaldığım iki yıl arkadaşlarım çok temizdir günlük birimiz ev temizlerdik ama ev ruh gibiydi çok sıkılıyordum sonra başka kızlarla eve çıktık bizim ev eşyalı değildi eşyalar bizimdi bir tek yataklarını diziler her yer her yerde bir hafta sonu haletim ama evi iğrenç kullanıyorlardı temizle temizle olmadı bende evi otel gibi kullandım yatmadan yatmaya geldim yinede çok eğlenceli kızlardı bir sıkıntı oldumu hissederler di şebeklikler havada uçuşurdu
Özetle oraya temizlik yapmaya gitmedin okulun keyfini çıkar olmadı aranızda para toplayın haftalık kadın gelsin
Biz ekip olarak fakiriz ya temizlikçi bir hayal :KK70: yarın büyük gün pazar temizlik yapalım diye kararlaştırmıştık bakalım nolcak..

O saçları peçeteyle al, odalarına gidip yataklarının üstüne koy. Nasıl olsa temiz(!) saç ya bi şey olmaz.

Zihniyete bak ya. En nefret ettiğim şeydir. Duştan çıktıktan sonra küvete ve duvarlara 10 sn su tutmak ne kadar zor olabilir allah aşkına

Ya kendileri temiz. Her gün duş alıyorlar kişisel temizliklerinde bi sıkıntı yok. Ama etrafı pisletiyolar
En gıcık olduğum insan tiplerinden biridir.Dışarıda iki dirhem bir çekirdek ama evine git ortalığı bok götürüyor.Ama sorsan çok temiz olduklarını iddia ederler ve her ortamda ıııyyyyy igrenç diye konuşurlar agızlarını yaya yaya :) İşte o zaman o ağzına lavabodaki saçları sokası geliyor insanın.

X