Yeni evin pisliği ve ondan da pis pasaklı ev arkadaşlarım

Ya kendileri temiz. Her gün duş alıyorlar kişisel temizliklerinde bi sıkıntı yok. Ama etrafı pisletiyolar

Ben de son senemde yakın arkadaşımla eve çıkmıştım. Mutfak dahil her odada kilotlu çorabını ya da diz altı ince çorabını (öğretmen çorabı) bırakırdı birer ikişer tane. Temizlik hak götüre, Allahtan birkaç ay kaldık, o birkaç ay da bana yetti zaten. Seninkilere şaşırmadım o yüzden. İmkanın varsa yurt bak kendine, varsın uzak olsun ama kafan rahat olsun.

Merhaba hanımlar. Arkadaşlarımla beraber bir eve çıktık bir hafta kadar oluyo. 3 kişi çıktık eve diğer 2 arkadaşım da gayet yakın arkadaşım. Ev okula yakın, kirayı 3’e bölünce gayet makul oluyo, ev eşyalı vs. Bunlar maddi açıdan oldukça güzel bizim için. Evi ilk görmeye gittiğimizde ev pislik içindeydi. Yani eşyalı ev ama eşyalar temiz değildi, duşakabin kirli, klozet kirli, mutfak yağa batmış halde vs. Tabi ben hemen düşünmeye başladım şuraları şöyle temizlerim buraları bunla ovarım diye. Evi tuttuk ne güzel ben de kızlara dedim ki akşam temizlik malzemesi alalım yarın akşama kadar temizleriz sonra da eşyalarımızı da alır eve gideriz artık. Kızlar da tamam dedi akşam markete gittik ben tuz ruhu cif çamaşır suyu porçöz kireç sökücü tel fırça bez ne bulduysam aldım . Çünkü gerçekten bi başkasının kullandığı tuvaleti kullanma fikri, oturduğu koltuğa oturma fikri midemi bulandırıyo. Kızlar ne gerek var bunlara yaa falan dedi ben de evi b*k götürüyo anca temizlenir dedim neyse onları aldık çıktık. Ertesi gün oldu sabahtan gittik eve. Ben zaten temizlik yapmayı çok severim bi güzel halıları kaldırdık yerleri çamaşır suyuyla sildik mutfağın tezgahını ocağı falan bi güzel ovduk banyonun her yerini tuz ruhuyla resssssmen yıkadım. Geriye bi tek koltuklar kaldı onları da silelim çıkalım dedim. Koltukları niye siliyoruz dediler :KK43: ya ben aşırı titiz olduğumdan bunu sormaları bana çok tuhaf geldi yani orda önce oturan kim bilir o koltuğa naptı tabi ki silcez. Neyse dedim siz gidin koltukları ben hallederim. Canıma minnet zaten yaptıkları temizlik de temizlik olsa ellerinin ucuyla yalapşap siliyolar.. neyse ben içime sine sine sildim o koltukları. Ama bi taraftan da düşünüyorum şimdi allah bilir bunlar nolcak ya diyip banyodan saçlarını da toplamazlar falan diye.. neyse ki korktuğum da başıma geldi. 1 haftadır evdeyiz her gün duşa girdiğimde o delikte sabun kalıntısı ve saç oluyo. İğreniyorum onu görünce tüm duşakabini çamaşır suyuyla yıkıyorum. Giriyorum bi bakıyorum duvarlara saçları yapışmış.. sabah hazırlandıktan sonra o lavabonun içi yine saç dolu.. hele bi tanesi dişlerini fırçaladıktan macunu tükürüyo ya lavaboya onu suyla akıtmıyo bile. Öyle yemek parçacıklı diş macunu lavabodan bana gülümsüyo.. bu saç konusunu her seferinde söylüyorum ümmeti muhammet aşkına şu saçlarınızı toplayın diye tamam diyolar ama icraat sıfır.. inanın daha bir hafta oldu ama ben arkadaşlarımdan ve bu evden o kadar iğrendim ki napıcağımı bilmiyorum.. dışardayken zaten tuvalete gitmiyorum pis diye evdeyken de son ana kadar tutuyorum sırf o banyoya girmemek o klozete oturmamak için.. bu evden çıkmak gibi bi seçeneğim yok malesef.. nasıl yapıcam nasıl dayanıcam hiç bilmiyorum.. az önce yine tuvalete gittim ortalık saç.. ağlamaya başladım artık ağladığımı gördüler niye ağlıyosun dediler konular yetişmiyo ondan dedim dalga geçtiler bi de.. ya hayır söylemesem şu saçlarınızı toplayın diye hadi neyse de en az 4-5 kez söyledim.. midem bulanıyor hanımlar miiiideeeemm bulanıyor.kızlardan soğudum resmen ikisini de gördükçe sinirim zıplıyo. Ya bi insan nası bu kadar KİRLİ PİS DAĞINIK olabilir? Ay allahım allahım dayanma gücü ver bana
Bile bile eve çıkmasaydın.

Biraz rahat olmayı öğren yoksa üstesinden gelemezsin.Arkalarını temizleyen hep sen olursun. Hayat insana çok şey öğretiyor. Bu güne kadar çok hamallık etmişim valla.Banyoyo en son kim girdiyse onu çağır , saçlarını alsın sen de öyle gir banyoya.İş bölümü yapın.Yıpratma kendini,ağlama içindekini söyle arkadaşlarına yapmak zorundalar....
Ya ben sadece banyo ve tuvalet konusunda bu kadar takıntılıyım.. bi de cidden başkasının saçından iğrenirim.. yani pis olduğundan falan değil genel olarak saç sevmem. Bi daha duş almalarını bekliyorum artık yine o saçları orda kalırsa gel topla saçını dicem

Ay bu ne ya :KK70: Pis mi bizim saçımız neymiş, duştan son çıkan temizler tabi, öyle bırakılır mı? Ben öğrenciyken de aynı sorunları yaşamıştım. Küvet vardı bizim evimizde, içine tezgah üstü çöp kovaları var ya ufak, onlardan koymuştum. Herkes çıkmadan saçını toplayıp içine atıyordu. Haftalık temizlikte de poşeti değişiyordu işte. Hatta içerde cif de fırçası da sabitti. Maksat göz önünde olsun, ulaşımı kolay olsun.

Klozet için de kapak örtüsü deniyor sanırım, onlardan alıp her seferinde kullanabilirsin, en azından alışana kadar. Bir süre sonra alışmazsan eziyet olur çünkü o hayat.
Rossmandan şu klozet örtülerinden aldım tek kullanımlık :KK70:

Ben de son senemde yakın arkadaşımla eve çıkmıştım. Mutfak dahil her odada kilotlu çorabını ya da diz altı ince çorabını (öğretmen çorabı) bırakırdı birer ikişer tane. Temizlik hak götüre, Allahtan birkaç ay kaldık, o birkaç ay da bana yetti zaten. Seninkilere şaşırmadım o yüzden. İmkanın varsa yurt bak kendine, varsın uzak olsun ama kafan rahat olsun.
Daha 1 hafta oldu bu eve çıkalı.. bi de sınav dönemim.. baktım böyle gitmiyor söylerim kızlara benim yerime birini bulun ben gidiyorum diye.. hoş nereye gitceksem :KK70:

Öncelikle Allah yardımcın olsun çünkü bu kızlarla işin zor. Abartı ya da aşırı titizlik değil yaptığın olması gereken. Onlar pisse bu senin suçun değil. Tabi yazdıklarına şaşırmadım çünkü ben de yaşadım bunları 4.sınıfım ve hala yaşıyorum az çok. Bi insan yüzünü yıkadığı yerde neden saç bırakır anlayamıyorum. Sabah kalkardım yüzümü yıkayacağım saç, tuvalete gireceğim sifon çekilmemiş. Defalarca uyardım yok. Bi ara saçlar yüzünden girmedim banyoya dedim al saçlarını öyle girecem. Bekliyorum ona bile tamam diyor başka işle uğraşıyor yine diyorum yine tamam diyo zar zor aldırıyorum. Bu da bi seçenek olabilir. Kimsenin pisliğini temizlemek zorunda değilsin. Çok yaşadığım için hatırladım şimdi sinir oldum imkanın varsa kaç kurtul. Yoksa da inşallah düzelirler.

Öncelikle Allah yardımcın olsun çünkü bu kızlarla işin zor. Abartı ya da aşırı titizlik değil yaptığın olması gereken. Onlar pisse bu senin suçun değil. Tabi yazdıklarına şaşırmadım çünkü ben de yaşadım bunları 4.sınıfım ve hala yaşıyorum az çok. Bi insan yüzünü yıkadığı yerde neden saç bırakır anlayamıyorum. Sabah kalkardım yüzümü yıkayacağım saç, tuvalete gireceğim sifon çekilmemiş. Defalarca uyardım yok. Bi ara saçlar yüzünden girmedim banyoya dedim al saçlarını öyle girecem. Bekliyorum ona bile tamam diyor başka işle uğraşıyor yine diyorum yine tamam diyo zar zor aldırıyorum. Bu da bi seçenek olabilir. Kimsenin pisliğini temizlemek zorunda değilsin. Çok yaşadığım için hatırladım şimdi sinir oldum imkanın varsa kaç kurtul. Yoksa da inşallah düzelirler.
Allahtan sifon çekme huyları var klozetin kapağını falan da kapatıyolar :KK70: :KK70: şu saçları toplatsam bi derdim kalmayacak da.. neyse kanımın son damlasına dek mücadele edicem

Sen gayet normal olanı istiyorsun.Bende senin gibiyim evliyim çalışıyorum eşim ve çocuklarımın arkasını sürekli ben topluyorum.Kendime sürekli söz veriyorum ben artık rahat bir insan olucam kendimi yıpratmıycam diye ama insanın elinde değil malesef .Kendimden biliyorum sen asla değişmiyeceksin ama üzgünüm ki arkadaşların da değişmiyecek hatta senin çok takıntılı olduğunu düşünecekler ..Yapacak başka bir seçeneğin yoksa sana sabır diliyorum tek seçenek onlardan ayrılmak çünkü huylu huyundan vazgeçmiyor tecrübe ile sabittir

El alemin pisliğiyle uğraşmak çok zor.
Daha doğrusu el alemle uğraşmak zor. Temiz insan bulursun, bu sefer de başka derdi çıkar.
Zamanla daha umursamaz olursun.
Okul ne zaman bitiyor?
Allah düzgün ev arkadaşı versin, ne diyelim. :)

Insallah okulu bitirir atanir kendi evinde kendi kurallarinla yasarsin cektigin eziyete deger.
Ben uyarsanda o kizlarin degisecegini pek dusunmuyorum sacini toplasa bulasik birakir cöpünü salonun ortasina atacak tipler bunlar..

Adeta benim üniversite yıllarımda yaşadıklarımı anlatmışsın. Bunun devamı da bu işler senin görevinmiş gibi olacak. Yapma böyle alma saçlarını gördüğün anda çağır alsınlar, lavobadaki diş macunlarını gördüğünde söyle yıkasın ciflesin.

Ben böyle yapmadığımdan üniversite yıllarıma geriye dönüp baktığımda sadece temizlik yapmışım. Keşke yapmasaymışım.

Sen gayet normal olanı istiyorsun.Bende senin gibiyim evliyim çalışıyorum eşim ve çocuklarımın arkasını sürekli ben topluyorum.Kendime sürekli söz veriyorum ben artık rahat bir insan olucam kendimi yıpratmıycam diye ama insanın elinde değil malesef .Kendimden biliyorum sen asla değişmiyeceksin ama üzgünüm ki arkadaşların da değişmiyecek hatta senin çok takıntılı olduğunu düşünecekler ..Yapacak başka bir seçeneğin yoksa sana sabır diliyorum tek seçenek onlardan ayrılmak çünkü huylu huyundan vazgeçmiyor tecrübe ile sabittir
Aynı durumdayim...titizim. Sürekli söz vermeme rağmen rahat olamıyorum

X