Yeni ev sahibi evden çık hemen diyor ne yapmalıyız 😞

Yeni ev sahibi ihtar çektikten sonra altı ay süreniz var çıkmak için. O ihtarı da çekebilmek için belirli süreler var onları kaçırırsa imkanı yok sizi çıkaramaz. Sanırım evi aldıktan bir ay içerisinde kiracıya ihtar çekmesi gerekir, o süreyi tutturması lazım. Siz biraz sert çıkın dangalak ayının teki belli ki, yasa masa hak nedir bilmiyor cahil herif. Ayın birine kadar çık yoksa kapına eşyamı getiririm ne demek? Cehalet insanı çok komik duruma düşürüyor. Gelsin alsın eşyasını dayansın kapına da bak nasıl rezil olduğu ile kalıyor 😅 Öyle bi saçmalık yaparsa anında polisi arayın. İhtar gönder ben de yasal süreler içinde çıkayım kardeşim deyin geçin, telefonlarını açmayın ki mesaj atmak zorunda kalsın. Bu ayı bu kafayla giderse size tehdit mesajları da atıp kendini iyice suçlu duruma düşürür. Bırakın yapsın.
Cok teşekkür ederim nasıl konuşacağımızı bilemedik en azından bi sure istiyoruz

Eğer evi aldıktan sonra 1 ay içinde ihtarname çekmediyse size artık kira sözleşmesinin tarafı haline geliyor. Bu süreye hiç uyandırmayın kaçırır muhtemelen. İhtarname çekerse de 6 ay süreniz var. Yani her durumda en az 6 ay süreniz var kendinizi strese sokmanıza gerek yok şu an.
İhtarname süresi geçtikten sonra (1 ay) aramaya devam ederse huzur ve sükununu bozmaktan suç duyurunda bulunacağınızı söyleyin
Cok teşekkür ederim🙏🏻🙏🏻

Bu ülkede de kimse yasaları bilmiyor ya çok mu zor kira ile ilgili devletin yayımladığı kaynakları açıp 2 dakika okumak orda her şey yazıyor. 6 ay süre var dedikleri gibi. Öyle kapılara gelirim atarımlar yok gelirse polis çağırın öyle eşkıyalık yapabileceğini sanmasın Allah’ın dağ ayısı
Cok teşekkür ederim

Adamı tabiki abuk subuk konuşturmayın
Yasal haklarını kullanmasını isteyin hatta hiç telefonunu açmayın bu arada olabildiğince çabuk cikin
6 ay süreniz var o bunu bilerek almış olmalıydı.

Eski ev sahibiniz daha önce evden çıkmanızı istedi mi ?
Pat diye hiç evi göstermeden söylemeden satması tuhaf geldi.
Evet istedi ama ev Almaya uğraştık kredi vermediler cok küçük bi tutar veriyormuş bankalar kiraya çıkacaktı K cok aşırı istediler en son sattık biz dediler evin resmini biz çekip gönderdik ama pek inanmadık satılma olayına şimdi evi satın alan adam aradı bizi

Evet istedi ama ev Almaya uğraştık kredi vermediler cok küçük bi tutar veriyormuş bankalar kiraya çıkacaktı K cok aşırı istediler en son sattık biz dediler evin resmini biz çekip gönderdik ama pek inanmadık satılma olayına şimdi evi satın alan adam aradı bizi
Tapuyu gösterdi mi? Resmi olarak satılmış mı? Belki de korkutmak için başkasına aratıyorlar?

Adamı tabiki abuk subuk konuşturmayın
Yasal haklarını kullanmasını isteyin hatta hiç telefonunu açmayın bu arada olabildiğince çabuk cikin
6 ay süreniz var o bunu bilerek almış olmalıydı.
6 ay bize yeterli bizi sure gerçekten varsa eğer zaten ev alicaz su kredi olayları düzenlince insallah ama bu adam hiç anlayışlı degil

Tapuyu gösterdi mi? Resmi olarak satılmış mı? Belki de korkutmak için başkasına aratıyorlar?
Aynen bizde onu hissettik. Ne tapu ne başka bisey eve ne gelen oldu ne giden. Kredi çekip evi alsa adam exper gelmesi lazim Diye biliyorum ama öyle bisey de yok ya kendi aralarında hallettiler ya da adamın peşin parası vardı aldı biz o kısmı çözemedik

evi sattığına emin misiniz?
sattıysa yeni ev sahibi ihtarname çeksin.
babanız adama ihtarname çekin desin.
Ne tapu gösterdi bize resmi olarak ne başka bisey eve ne gelen oldu ne giden. Kredi çekip evi alsa adam exper gelmesi lazim Diye biliyorum ama öyle bisey de yok ya kendi aralarında hallettiler ya da adamın peşin parası vardı aldı biz o kısmı çözemedik. Ya da bizi kandiriyolar

Ne tapu gösterdi bize resmi olarak ne başka bisey eve ne gelen oldu ne giden. Kredi çekip evi alsa adam exper gelmesi lazim Diye biliyorum ama öyle bisey de yok ya kendi aralarında hallettiler ya da adamın peşin parası vardı aldı biz o kısmı çözemedik. Ya da bizi kandiriyolar
Yeni ev sahibinden ihtar gelmesi gerek size evi bosaltmaniz için onuda 1 ay içinde yapması gerek.

Fakat şöyle bir şey var evde 5-6 yıldır oturduğunuzu söylemişsiniz evinizin kirası düşükse emsal değerlerine göre zam yapabilir ev sahibi.

Ya kusura bakmayın da benim babam kalp krizi geçirecek kadar stres olsa ben öyle bankadan kredi çıkana kadar filan beklemem geçici de olsa başka kiralık ev bakardım şimdiye kadar. Ben maddi durumunuz çok kötü sandım başta ama ev alma planı yaptığınıza göre o kadar da kötü değil. Babanızın sinirleri kaldıracaksa bu adam gerçekten evin yeni sahibi mi araştırın, madem avukat akrabanız da var bundan sonda avukatımızla muhatap olun deyip telefonu kapatın haklarınızı arayın

Bu nasıl oluyor bilmiyorum ama benim oturduğum evi de alan görmeden aldı. Geçen arkadaşım da bir daireyi görmek için bekliyordu, başkası görmeden almış.

Kredi ödeyebilecek durumda olduğunuza göre durumunuzun çok kötü olmadığını varsayıyorum.

Bence kiralık ev bakın. Çünkü kredi meselesi düzelmez kolay kolay. İlle ev satın alıp öyle çıkıcam evden diye tutturmuşsunuz. Ama alabileceğinizin garantisi yok. Alamazsanız napıcaksınız? B planınız var mı? şu an piyasaların durumu belirsiz. Krediye umut bağlamayın.

Eski ev sahibiniz de kızımı oturtucam demiş çıkmamışsınız. O zamanlar başka bir kiralık ev bulsaydınız keşke. Evet yasal olarak hemen çıkmanız gerekmiyor. Ama yeni ev sahibi kendi oturacaksa çıkmamanız hiç etik değil.

Eski ev sahibiniz sizi çıkaramadığı için de böyle bir yola başvurmuş gibi geldi bana.

Siz onu arayın büyük ihtimalle tekrar tehditkar konuşacaktır bu sırada kayıt alın ve konuşma sırasında kayıt aldığınızı da kendisine söyleyin. Savcılığa gideceğinizi kendisinin de istediğini yapmasını söyleyin.

X