Yeni egitim dönemi kolej kitap ucreti hakkinda bilginiz varmi?

Bizimkinde ekstra seni icinde ozel gunler icin kiyafet su bu aldiriyorlar burdaki ugur koleji sizden sene basinda aliyoruz sene icerisinde bi tl bile talep etmiyoruz hersey dahil demisti 🤦🏻‍♀️ ama ogretmenimizi sevdigimizden gidemedik orasi ayri🤷🏻‍♀️
Sene içinde yapılacak her aktivite ekstra ücrete tabii maalesef, en başında söylediler bize. Hamama giren terler diyorum 🥲

Sene içinde yapılacak her aktivite ekstra ücrete tabii maalesef, en başında söylediler bize. Hamama giren terler diyorum 🥲
Bizimki aktivete yapmiyor kucuk oldugu icin ama sagolsunlar sene basinda forma parasi alip hic giydirmiyorlar Allaha sukur🤦🏻‍♀️ formalari satarken ozel gunlerde hepsinin rengi var giyicekler ama her ozel gunde link geldi bastan asagi tekrar tekrar aldik herseyi okul formasi kreste zaten sacmalik ta sattiniz madem e bi giyselerdi

Su seneyi atlatayim verecem diyanetin kresine. Ohh orada butik böyle anormal fiyat derdi de yok. Zaten kreş fiziki şartları icime sinmiyor. Yaştan veremiyorum bu yıl. Seneye kesin caminin yanındaki bizimkinden kat kat güzel bahçeli etkinlik bol yere vercem. Bu yıl mecbur artık, el mahkum resmen

Bizimki aktivete yapmiyor kucuk oldugu icin ama sagolsunlar sene basinda forma parasi alip hic giydirmiyorlar Allaha sukur🤦🏻‍♀️ formalari satarken ozel gunlerde hepsinin rengi var giyicekler ama her ozel gunde link geldi bastan asagi tekrar tekrar aldik herseyi okul formasi kreste zaten sacmalik ta sattiniz madem e bi giyselerdi
Bu dediğiniz çok sıkıntılı gerçekten...formalarda çok ucuz değil, bende çok sinir olurdum yalan yok

Yuhhh bız de c.tesi gidip kresle konuşacağız. Bir de bizimkiler ikiz. Allaaaah felaket. İnşallah böyle astronomik rakamlar demezler. Amin
Valla benim de 1 ve 2 sınıf.
300 bin iki çocuğun eğitim ve yemek ücreti.
30-30 toplam kitap ve kıyafetleri.
Bu yıl 360 bin tuttu.Dönem içi etkinlikler,çantası ıvır zıvırı derken 400 diyorum artık.
Umarım eğitimleri güzel gider tüm çocuklarımızın bu kadar uğraşmamız hep onların geleceği için.

Valla benim de 1 ve 2 sınıf.
300 bin iki çocuğun eğitim ve yemek ücreti.
30-30 toplam kitap ve kıyafetleri.
Bu yıl 360 bin tuttu.Dönem içi etkinlikler,çantası ıvır zıvırı derken 400 diyorum artık.
Umarım eğitimleri güzel gider tüm çocuklarımızın bu kadar uğraşmamız hep onların geleceği için.
Benim büyük 4. Sınıf. Özel okul gibi yeni bina, proje okulu. Tam gun. İşime sıkıntı degil. Öğretmenimiz maşallah diyeyim ozeldekinden bile ilgili. Yazın bile ödev takibi yaptı ki ödevleri de test çöz bilmem ne değil hep arastirma, öğrenme, doğa araştırması vs seklindeydi. Defter tuttuk gün gün. Darısı ikizlerime de olsun. Ben de devlette öğretmenim. Özelde de kimseye kuş tutturmuyorlar çevrem de görüyorum. Biz de öğretmen olarak ozveriliyiz. Belki ozeldekinden bile daha cok. Bu fiyatlari keşke öğretmenlerinin maaşlarına yansıtsalarda onların da yüzü gülse...

Aynen 1 milyon TL ye kadar kolejler var. Ben Ted koleji ile görüşmüştüm, 50 bin TL civarında daha pahalıydı, uzak olduğu için serviste kullanacaktık. Bu nedenle vazgeçtik, en yakın okula yazdırdık.
Ted eğitim ücreti ne kadar acaba? Ben batıda bir ilçedeyim ama ilerideki yıllarda büyükşehir düşünüyorum ücret farkı çok yüksek mi merak ettim.Eğitim+yemek 150 bin bizim şuan bir çocuk. Bu fiyattan daha yüksek mi?

Benim büyük 4. Sınıf. Özel okul gibi yeni bina, proje okulu. Tam gun. İşime sıkıntı degil. Öğretmenimiz maşallah diyeyim ozeldekinden bile ilgili. Yazın bile ödev takibi yaptı ki ödevleri de test çöz bilmem ne değil hep arastirma, öğrenme, doğa araştırması vs seklindeydi. Defter tuttuk gün gün. Darısı ikizlerime de olsun. Ben de devlette öğretmenim. Özelde de kimseye kuş tutturmuyorlar çevrem de görüyorum. Biz de öğretmen olarak ozveriliyiz. Belki ozeldekinden bile daha cok. Bu fiyatlari keşke öğretmenlerinin maaşlarına yansıtsalarda onların da yüzü gülse...
Devletin sıkıntısı sınıfların aşırı kalabalık olması. Benim de çok beğendigim hatta öğretmenlerinde oraya gitsin dediği bir devlet okulu var. Fakat benim çocuğum 4 sene uyaran eksikliği nedeni ile özel eğitime gitti. 45-50 kişilik sınıfa koyamazdim. Şartlar farklı olsaydı ilkokul için devleti düşünebilirdim.

Ted eğitim ücreti ne kadar acaba? Ben batıda bir ilçedeyim ama ilerideki yıllarda büyükşehir düşünüyorum ücret farkı çok yüksek mi merak ettim.Eğitim+yemek 150 bin bizim şuan bir çocuk. Bu fiyattan daha yüksek mi?
Darıca Ted koleji için fiyat aldım, sınıf bazinda değişiyor ama kitaplar hariç 240-270 bin bandında demişlerdi.
Eski oturduğum yerde Atakent Ted koleji evime çok yakındı, yanlış hatırlamıyorsam sitesindeki fiyatlar 400 bin TL'ye kadar değişkendi.

Devletin sıkıntısı sınıfların aşırı kalabalık olması. Benim de çok beğendigim hatta öğretmenlerinde oraya gitsin dediği bir devlet okulu var. Fakat benim çocuğum 4 sene uyaran eksikliği nedeni ile özel eğitime gitti. 45-50 kişilik sınıfa koyamazdim. Şartlar farklı olsaydı ilkokul için devleti düşünebilirdim.
Hem o hem de bulunduğun mahalle sosyoloji kültürel anlamda düşükse maalesef çocuğu o ortama sokmak istemiyorsun. Bizim durum o. Sınıflar 35-45 kişi zaten ayrıca veliyle çocukla muhatap olamıyorsan seviyeler çok düşük.
Şu an yazıldığı okulda kızımın sınıfında 14 kişi var orta ayar bir özel okul olduğundan veliler de iletişim çok rahat kuruluyor kibirli değiller

Verdiğin 20 bin eline gelen tuvalet kağıdı rulosuna yapılmış bir parça el işi kağıdı 😃
ya tartışılır pazarlık yapılır aslında da çocuğa iyi baksınlar diye insan dişini sıkıyor. Bütün yıl fotokopisi kağıdı kalemi ebadı hepsini en pahalısından alsa harcayacağı bugünün parasıyla 5 bindir. Aylık olarak ikişer bin fazla alıp kestiği faturayı oradan çıkarıyor, kayıt dışı ekonomi.

ya tartışılır pazarlık yapılır aslında da çocuğa iyi baksınlar diye insan dişini sıkıyor. Bütün yıl fotokopisi kağıdı kalemi ebadı hepsini en pahalısından alsa harcayacağı bugünün parasıyla 5 bindir. Aylık olarak ikişer bin fazla alıp kestiği faturayı oradan çıkarıyor, kayıt dışı ekonomi.
Bilmez miyim 2 çocukla 4 kere geçtim bu yoldan. Sadece son kreşimiz liste vermişti kendiniz gidin alın diye. Her çocuk sadece kendi eşyalarını kullanmıştı. Sene sonunda da kalan her şeyi paket yapıp bize geri vermişlerdi. O da son oldu 😃

X