Yeni egitim dönemi kolej kitap ucreti hakkinda bilginiz varmi?

Ece1980

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2024
130
132
Merhaba,

mağlum yeni eğitim yıl dönemi basliyor ve şimdi okuldan bir kısa mesaj geldi kitapları alabilirsiniz diye. Geçen sene bile 15.000 TL ödemiştik acaba bu sene ne kadardır diye merak ediyorum. Normalde gündüz saatlerinde gelse idi o mesaj, direk okulu arayıp öğrenirdim. Az önce internette bi baktımda 40 ile 50.000 arası olduğunu yazıyor kolejlerdeki kitap fiyatlarının. Tabii ki her kolejde farklıdır ama eğer internette böyle bir şey yazıyorsa çokta o yazılan rakamın altında değildir diye baya endiselendim.
Okyanus Kolejleri lise 3 kitap fiyatlarini bilen varmi?

Güncelleme: Arkdaslar okulu arayip ogrendim. 28.500 tl dediler 11. sınıf esit agirlik bölümü

Son düzenleme:
Merhaba,

mağlum yeni eğitim yıl dönemi basliyor ve şimdi okuldan bir kısa mesaj geldi kitapları alabilirsiniz diye. Geçen sene bile 15.000 TL ödemiştik acaba bu sene ne kadardır diye merak ediyorum. Normalde gündüz saatlerinde gelse idi o mesaj, direk okulu arayıp öğrenirdim. Az önce internette bi baktımda 40 ile 50.000 arası olduğunu yazıyor kolejlerdeki kitap fiyatlarının. Tabii ki her kolejde farklıdır ama eğer internette böyle bir şey yazıyorsa çokta o yazılan rakamın altında değildir diye baya endiselendim.
Okyanus Kolejleri lise 3 kitap fiyatlarini bilen varmi?
Haberlerde de çıkmıştı en düşük kolej kitap parası 50 bin diyorlardı.

Okyanusu bilmiyorum ama Ted 2.sınıf için 17.300 kitap +5000 kırtasiye buna ek olarak formaları yenileyeceğiz +9000 de o.
Geçen yıl biz giyim,kırtasiye,kitaplar toplam 19 bin ödedik bu sene 31 bin.
Önceki yıl sadece kitapları ve kırtasiye 9 bin civarıyken bu yıl 21-22 bin.

Okuldan okula fiyatlar çok fark ediyor gördüğüm kadarıyla,okulun kitapları almanız için kendi sitesi yok mu?

Son düzenleme:
Kizimda bi arkadasindan ogrenmis, baska bi koleje gidiyor kiz, onlarada 40.000 tl demisler :KK43:

Okyanusu bilmiyorum ama bizim 2. Sınıf 18 bin 6. Sınıf 20 bin.
Milletten fiyatları duydukça bim makul gelmeye başladı.
Beştepe 53 bin diyor çünkü
Bende gecen sene 15 ti bu sene 25 vardır diye kendimi hazirlamaya calistim sonra bi internette aradim şok oldum. Evet sizinki de bana ınternettede 40- 50000 tl diye okuyunca iyi geldi 🤦‍♀️☺️

Okyanusu bilmiyorum ama Ted 2.sınıf için 17.300 kitap +5000 kırtasiye buna ek olarak formaları yenileyeceğiz +9000 de o.
Geçen yıl biz giyim,kırtasiye,kitaplar toplam 19 bin ödedik bu sene 31 bin.
Önceki yıl sadece kitapları ve kırtasiye 9 bin civarıyken bu yıl 21-22 bin.

Okuldan okula fiyatlar çok fark ediyor gördüğüm kadarıyla,okulun kitapları almanız için kendi sitesi yok mu?
Kendi sitesine baktimda yok malesef. Hep okulda satiyorlar zaten.

Merhaba, evet ilkokul 1. Sınıf. Açı kolejine başlayacak. 38 bin TL olanda Uğur kolejiydi. Totalde kitap+okul ücreti+yemek aynı rakamlara geliyor.
Bizimkinde ekstra seni icinde ozel gunler icin kiyafet su bu aldiriyorlar burdaki ugur koleji sizden sene basinda aliyoruz sene icerisinde bi tl bile talep etmiyoruz hersey dahil demisti 🤦🏻‍♀️ ama ogretmenimizi sevdigimizden gidemedik orasi ayri🤷🏻‍♀️

X