Yeni doğan kedide pire

Dis parazit yaptirmak daha zararli. Enseden damlatilan ilac kana karisiyor. Pirede kedinin kanini emince kandaki parazit ilaci sayesinde ölüyor. Dolayisiyla guclu bir ilac. Yavrular icin cok zararli. Hatta emziren anneye bile.dis parazit yapılmıyor.
Zaten dun vetrinere sordugumuzda hamile olan kedilere dis parazit yaomadiklarini soylediler. Yavrular buyuyene kadar yaptirmayiz biz de artık

Bu soruyu bundan 10 yıl önce sorsan okaliptüs yağı ve su karışımı veya taze biberiye çayı işine yarar derdim ama maalesef pireler de evrim geçirdi.Stronghold bile bazen etkisiz kalıyor.

Hamile/ yeni doğum yapmış kedilerde pire damlası kullanmayı pek sevmesek de yavruların sağlığı için bazen kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Bu pire dediğimiz yaratık her beslendiğinde yumurtluyor çünkü. Ortalık pire sirkine dönerse yavruların hayatı tehlikeye girebilir.

Bayer'in Advantage pire damlası piyasada ki nispeten hafif ürünlerden biri, zorunda kalırsan sadece anneye kullanabilirsin.Yine de direkt alıp kullanmadan önce annenin kilosu vs hakkında biraz bilgi sahibi olup civardaki bir kliniğe danışmak gerek. Çok zayıf bir anne için kullanmak iyi bir fikir olmayabilir.Neticede kana karışıyor, yavrular da sebeplenecek bir şekilde haliyle riskli.

Şu an piyasaya hakim değilim fakat bir kaç yıl önce gözüme sanki alman malı doğal içerikli bir sprey çarpmıştı.Klinikte yönlendirmeleri daha doğru.

Bu soruyu bundan 10 yıl önce sorsan okaliptüs yağı ve su karışımı veya taze biberiye çayı işine yarar derdim ama maalesef pireler de evrim geçirdi.Stronghold bile bazen etkisiz kalıyor.

Hamile/ yeni doğum yapmış kedilerde pire damlası kullanmayı pek sevmesek de yavruların sağlığı için bazen kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Bu pire dediğimiz yaratık her beslendiğinde yumurtluyor çünkü. Ortalık pire sirkine dönerse yavruların hayatı tehlikeye girebilir.

Bayer'in Advantage pire damlası piyasada ki nispeten hafif ürünlerden biri, zorunda kalırsan sadece anneye kullanabilirsin.Yine de direkt alıp kullanmadan önce annenin kilosu vs hakkında biraz bilgi sahibi olup civardaki bir kliniğe danışmak gerek. Çok zayıf bir anne için kullanmak iyi bir fikir olmayabilir.Neticede kana karışıyor, yavrular da sebeplenecek bir şekilde haliyle riskli.

Şu an piyasaya hakim değilim fakat bir kaç yıl önce gözüme sanki alman malı doğal içerikli bir sprey çarpmıştı.Klinikte yönlendirmeleri daha doğru.
Çok teşekkür ediyorum araştıracağım umarım kurtuluruz

Veterinere sorun isterseniz. Parazit aşısı bu durumda iken yapılabiliyorsa yapılsın. Sizde bulundukları bölgeye kekik, nane, lavanta gibi nispeten keskin kokulu yapılarla bir bariyer oluşturun. Anneyi sık sık tarayın.

Veterinere danısmadan bir şey uygulamayın bence.. Bebekler çok küçük, çok hassastırlar. Anne de emziriyor. En iyisi veterinere danışmak 🙏
Hepsinin tüyü kadar ömrü olsun, evinize, yuvanıza şans ve bereket gelecek🙏🥰

Bu süreçte sakın parazit yaptırmayın. Ve özelliklede yıkamaya kalkışmayın. Kediler suyu sevmez strese girer ve bağışıklığı düşer yavrular memeden kesilebilir. Parazit hayli hayli yapılmaz çünkü anne yavrularını yalar sık sık. Ne su değdirin ne ilaç yapın hiçbir şey. Tarakla annenin müsait olduğu zamanlar ayıklama yapabilirsiniz. Çocuklarada güzelce masaj yapıp temiz dış fırçasıyla tarama yapabilirsiniz.

Pireler umarım fazla değildir. Fazla bit pire yalamalarla beraber kanlı parazit yapıyor maalesef. Ben kedimi anneden kaynaklı kanlı parazit halinde bulmuştum. Dışkılarını kontrol edin annenin ve yavruların. Dıskılarında kırmızımsı ishal ve yumuşak dışkılama varsa anında veterinere götürün. Yeni doğan yavrulara hiçbir şey yapılmaz. İç dış asla çünkü dozu yok ve ölür.
Bol şans✨

Anneyi sirkeli su ile silebilirsiniz diye düşünüyorum, sirke de pireleri öldürüyor. Ama bebeklere zararlı olabilir daha çok küçükler.

Anneyi sirkeli su ile silebilirsiniz diye düşünüyorum, sirke de pireleri öldürüyor. Ama bebeklere zararlı olabilir daha çok küçükler.
Kediler sirke kokusundan nefret eder ve iğrenir. Sirkenin olduğu yere yaklaşmazlar. Emziren bir anneye sirke sürmek yavruları için çok riskli olacaktır keza kendisi içinde.

Hepsini alıp veterinere gidin bence. Yavrulara çok el sürmeyin, gerekirse eldiven giyip tutun. İnsan kokusu sindiği anda anne bakmayı reddediyor. Bir de sakın yıkamaya kalkmayın. Tüyleri kadar ömürleri olsun. 💕

En iyisi veterinere sormak kedim 2 aylikdı bi sıvı siktilar sulu pireleri icin ama bebek icin olur mu bilemedim olursa pireler birkac saat icinde kurumuş olarak dokuluyor
Konustuk veterinerle anneye az miktarda suyla karıştırılmış sirke sıkıp tarayin dedi bebisler icin su an maalesef yapacak bir şey yokmuş sık sik yattıkları yerdeki bezleri degistirip yıkıyorum eldivenle tutup alabildiklerimi alıyorum simdilik☺️
Böyle konular içimi ısıtıyor.🥰
Arkadaşların yazdıkları harici bir önerim yok.
Ama iyiki varsınız hayvansever güzel insanlar iyiki var. 🌹♥️
Aynen öyle iyi ki varlar♥️
Veterinere sorun isterseniz. Parazit aşısı bu durumda iken yapılabiliyorsa yapılsın. Sizde bulundukları bölgeye kekik, nane, lavanta gibi nispeten keskin kokulu yapılarla bir bariyer oluşturun. Anneyi sık sık tarayın.
Maalesef yapilmiyormus. Aynen tarıyorum sık sık
Yuvaya koku sikıp sürmeyin bence bebekler cok hassas su anda ciğerleri etkilenebilir ☹️

Veterinere danısmadan bir şey uygulamayın bence.. Bebekler çok küçük, çok hassastırlar. Anne de emziriyor. En iyisi veterinere danışmak 🙏
Hepsinin tüyü kadar ömrü olsun, evinize, yuvanıza şans ve bereket gelecek🙏🥰

Konustuk veterinerle anneye az miktarda suyla karıştırılmış sirke sıkıp tarayin dedi bebisler icin su an maalesef yapacak bir şey yokmuş sık sik yattıkları yerdeki bezleri degistirip yıkıyorum eldivenle tutup alabildiklerimi alıyorum simdilik. Aminn insaallah 😻

Anneye uygun birşey bulun bu yüzden veterinerler daha iyi bilir çunku hep bebeklerle olacak anne bebekler kimyasala maruz kalırsa ölebilir

Kediler sirke kokusundan nefret eder ve iğrenir. Sirkenin olduğu yere yaklaşmazlar. Emziren bir anneye sirke sürmek yavruları için çok riskli olacaktır keza kendisi içinde.
Cok az miktar su ile karıştırıp anneye sıkıp tarayin dedi veteriner ama yine de daha dün doğdukları icin biraz daha beklemekte fayda var sanıyorum ☺️

Konustuk veterinerle anneye az miktarda suyla karıştırılmış sirke sıkıp tarayin dedi bebisler icin su an maalesef yapacak bir şey yokmuş sık sik yattıkları yerdeki bezleri degistirip yıkıyorum eldivenle tutup alabildiklerimi alıyorum simdilik☺️

Aynen öyle iyi ki varlar♥️

Maalesef yapilmiyormus. Aynen tarıyorum sık sık

Konustuk veterinerle anneye az miktarda suyla karıştırılmış sirke sıkıp tarayin dedi bebisler icin su an maalesef yapacak bir şey yokmuş sık sik yattıkları yerdeki bezleri degistirip yıkıyorum eldivenle tutup alabildiklerimi alıyorum simdilik. Aminn insaallah 😻

Cok az miktar su ile karıştırıp anneye sıkıp tarayin dedi veteriner ama yine de daha dün doğdukları icin biraz daha beklemekte fayda var sanıyorum ☺️

Bebekler için kullanılan alt açma örtüleri daha hijyenik olabilir. Yıkamak belki sizin açınızdan da tehlikeli olur. Pire insana da bulaşabilen bir şey malum.

Pirelerden kurtulmanın tek yolu stronhold mu neydi tam hatırlamıyorum pire damlası yapıyor veteriner o pireler 1 haftada yok oluyor ama herşeyi yüksek derecede yıkayıp evi düzenli süpürmeli sirkeli su ile silmelisiniz.benim kedide pirelenmişti veteriner dış parazite karşı olduğu için yapmamıştı bu şekilde kurtulduk yatağımızdan bile çıkıyordu pire🙁sizinkiler çok küçük olduğu için şuan birşey yapılamaz sanırım siz evi süpürüp silmeye bakın.

X