Yeni Doğan Bebeği Geceleri Uyandırmak

Bana doktorumuz bebek için uyumak da en az beslenmez kadar önemli uyanmıyorsa uyandırma demişti. Ama çok zaman geçti o zaman bebek kaç günlüktü hiç hatırlamıyorum. Ben doktorumuza çok güveniyorum. Siz de güvendiğiniz doktorunuzla görüşün isterseniz çünkü bu süreç her bebek için farklı oluyor.

şaka mı yapıyorsunuz Donya? Ebe (saglık profesyoneli) bugun sarılık yok demiş çocuğa, siz buradan daha net bir sonuç söyleyeceksiniz anneye?
Ya hu ebe dediğiniz nasıl kontrol ediyor? Doktorların söylediği bir şey var eğer uyanmakta zorlanıyorsa bu kadarlık bebekler, getirin. Ebe çocuk uzmanı mı? Yoksa hamile kadın uzmanı mı? Çocuk hemşiresi değil. Ben 3 çocuğumda da yaşadığım için sarılık olayını inatla uyarıyorum yoksa beni tabi ki alakadar etmez. Eğer kaldırdığınız halde uyanmıyorsa en yakın acile gidip sarılık baktırın dedi doktorumuz bütün çocuklarımda da yaşadım. İkisi de ışın tedavisi aldı.
Kan ya da ten testinden bakıyorlar, sağlık ocağında bu testler yok

siz kendiniz bu konuda hassas olduğunuz için fazla tepki verip anneyi şu an vesvese ettiriyorsunuz bence. Yanlış anlamayın benim de çocuklarım hep sarılık oldu, hem de olmasın diye mamayla desteklediğim halde. Ama bugün bir sağlık profesyoneli görmüş çocuğu, bilgi vermiş. çocugu uyandırıp uyandırmama konusunda fikir alışverişi yapabilir deneyimlerimizi aktarabiliriz ama siz teşhis koyacak, ebenin teşhisi hatalı gibi yazmışsınız.

Göz bebekleri ne renk? Beyaz kısım
Beyaz ve hiç sarı olmadı.. Sarılık olan bebek de gördüm, bebeğim sarılık değil kesinlikle.

Bence 15 gün uyandırmayi bırakmak için çok çok erken. Uyandirmamanın riski mi uyandırmanin güveni mi?
Uyandırmanın güveni ve rahatlığı.. Kıyamam zaten

En azından şu yeni doğan dönemini atlatana kadar uyandırıp emzirmeyi düşünüyorum, doktor uyandır demişti

Bebeğim 3 aylık, ilk doğduğu zaman bikaç gün saat kurup kendim uyandırdım emmesi için, geri uykuya dalması çok zor oluyordu. Sonra bıraktım kendisi acıkınca uyanıyordu zaten 3 saate bir.

Ben bebeğimi 1 aylık olana kadar 2 saatte bir beslenme yaptırdım bence öyle de yapılmalı

10 gün olmuş.. Sarılığa dair bir şey yok ki, olsa bugün ebe de farkederdi diye düşünüyorum.
Bebek sarılık demek değil uyanmaması. Sadece bebek olduğu için uyanamıyor bazen, normal. Ben 3 saatte bir emzirmeye devam edin derim. Ebe belki kendi kendine uyanıp ağlayacağını düşünmüştür konuşmanızın detaylarında ağlıyor acıkınca vs dedigseniz bilemedim.

Sarılık tehlikesi geçtikten sonra uyandirmadim ben zaten sariligimiz 1 ay sürdü bizim düşmedi 10 gün kadar daha uyandırıp emzirdim risk geçince uyandirmadim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…