altı aylık bebeğimin gece sürekli uyanması

merhaba. bebeğim daha yeni altı aylık oldu. son üç haftadır geceleri saat başı uyanıyor. her uyanması bir olay. ağlayarak uyanıyor ve emmeden sakinleşmiyor. emme dediğim de 5 dk durup uyuyakalıyor. emziğini verip beşiğine koyuyorum. uyku gerilemesi desek artık geçmiş olması gerekmez mi? diş olabilir sanırım. ama benim artık dermanım kalmadı. gündüzleri sorun yok. ama akşam oldu mu benim mesai başlıyor. siz de yaşadınız mı bu aylarda böyle sıkıntı? ne zaman geçer? konforlu bir uyku uyuması için eksik yaptığım bir şey mi var? tecrübe edenler bu konuda yardımcı olursa sevinirim.
Merhaba benim bebeğim şuan 16 aylık ve diş, yemek yeme, uyku düzenleme, sıcak soğuk dengesi vs her şeyine dikkat etmeme rağmen hala daha saat başı uyanıyor. Çok nadiren 3 saat aralıksız uyuduğunu bilirim yani. Ama bende böyleymişim 3 yaşıma kadar geceleri hep ağlar uyumazmışım, şimdi kabullendim demek ki oğlum da bana çekmiş diyorum🤷🏻‍♀️

biz aynı odada uyuyoruz ama o kendi beşiğinde. hatta bu çocuk niye yanımda uyumuyor diye üzülmüşlüğüm de vardır. benim hatam sallamaya alıştırmak oldu. sallanmadan uyumuyor. memede de uyutmazdım asla. sonra bu uykusuzluk başlayınca öyle daha kolayıma geldi sanırım. al memeye 10 dk dursun beşiğe geri koy. ve bu yanlışım yüzünden ben olmadan uyumaz oldu böylece. bu gece sadece saat ikiden dörde kadar deliksiz uyudu. sonrası yine krizler. sabah altıda da sanki o yaygaraları koparan kendi değilmiş gibi türlü sevimlilikler 😃
26. haftada bir atak varmış evet. atak mı diş mi bilmiyorum ama bu kadar sıkıntıya ben diş çıkaracağım çok az kaldı.
Memede uyutmamayi nasıl başardınız. Bizimki doğduğu günden beri memede uyuyor, başka uyuma yöntemi bilmiyor.
Hamak beşik aldık karnı tok olduğunda sallanarak uykuya dalar belki diye hâlâ memede uyuyor, uyku ve acikmayi birleştiriyor.
Memeye gelince de 10 dk emiyor hemen gözler gidiyor, dura dura emmeye devam ediyor ve sonu uyku oluyor.

Memede uyutmamayi nasıl başardınız. Bizimki doğduğu günden beri memede uyuyor, başka uyuma yöntemi bilmiyor.
Hamak beşik aldık karnı tok olduğunda sallanarak uykuya dalar belki diye hâlâ memede uyuyor, uyku ve acikmayi birleştiriyor.
Memeye gelince de 10 dk emiyor hemen gözler gidiyor, dura dura emmeye devam ediyor ve sonu uyku oluyor.
çok ufak doğmuştu. sarılık olmasın vs diye sürekli gece de emerken hep uyandırıyordum dürtüyordum. uyumasına izin vermiyordum. gazını çıkarmadan yatırmıyordum. dakikalarca gaz çıkarmak için elden ele dolanıyordu, haliyle uyanıyordu. ama gaz vs derdi bitince bir huysuzluk döneminde benim de kolayıma geldi memede uyuması. ikimizin de uykusu açılmadan 5 dakikada geri dönüyorduk uykuya. memeden sonra hemen beşiğe geçip devam ediyordu uyumaya. işte bu benim sonum oldu 😃 artık gece gündüz memede uyumak istiyor.

Sizi korkutmak istemem ama bazı çocuklar uykuyu sevmiyor maalesef. Oğlumun da o aylarda başladı gece zırt pırt uyanmaları. Öncesinde koyduğumuz yerde uyur kalırdı. ohhh bee bebeğimiz kolik değil ne mutlu bize uykusuzluk yaşamayacağız derdik ama öyle değilmiş. Şu an 28 aylık oğlum sütten keseli 1 ay olacak ama hala gece uyanır alışmış artık biz de ne yapacağız bilemiyoruz. Tabii bizim böyle diye sizin de böyle olacak diye bir kural yok belki düzelir. Diş olabilir, büyüme atağı olabilir her şey olabilir.

Merhaba benim bebeğim şuan 16 aylık ve diş, yemek yeme, uyku düzenleme, sıcak soğuk dengesi vs her şeyine dikkat etmeme rağmen hala daha saat başı uyanıyor. Çok nadiren 3 saat aralıksız uyuduğunu bilirim yani. Ama bende böyleymişim 3 yaşıma kadar geceleri hep ağlar uyumazmışım, şimdi kabullendim demek ki oğlum da bana çekmiş diyorum🤷🏻‍♀️
Korktum vallahi. Allah yardımcınız olsun. normal diyip geçmek istemiyorum ama bizim sonumuz da öyle görünüyor sanırım.

X