Yeni bir ben olma yolunda...olmeden once yapilacaklar listesi

izmirimizmir

Guru
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2012
1.394
2.093
Hepimizin gerceklestirnek istedigi hayalleri vardir.bazilari buyuk bazilari kucuk...gelin hep birlikte yazalim.kimbilir gerceklesirler belki birgun.neden olmasin...
1_sigarayi birak

2_gune her zaman gulumseyerek ve kendine iltifatlar ederek basla
3_tuzu ve sekeri kes
4_saglikli ve dengeli beslen
5_bol bol su ic
6_kisisel bakimini asla ihmal etme (yuz temizligi,el ayak bakimi,kas biyik kil tuy alimi,dis bakimi,tirnak bakimi)hergun dusunu al,kremlen.
7_her zaman evin icinde bile olsan sik ve tertemiz giyin,makyajini ihmal etme(evde sart degil tabiiki)parfumunu sur
8_evini her zaman piril piril tut
9_cocuklarina karsi neseli,bakimli,guler yuzlu,mutluluk sacan,eglenceli,anlayisli,cilgin bir anne ol
10_yuruyus yap
11_pilates yap
12_kendini cok sev,deli gibi sev,bencil ol birazda
13_hayatin boyunca hic kimseden hic birsey bekleme(cocuklarin dahil)her isini kendin hallet.ne kadar az beklenti o kadar cok mutluluk
14_minimal yasami benimse
15_hayir de.hic kimse icin istemedigin hic birseyi yapma.her kim olursa olsun
15_yagmurlu bir gunde semsiyesiz dolas,donuna kadar sirilsiklam ol
16_deniz altina dalis yap
17_kis tatili(kayak tatili) yap
18_yurt disina cik
19_yasadigin sehirden baska bir sehre tasin
20_sirlarini kendinden baska kimseyle paylasma,cozumu icinde ara
21_borclarini bitir,para biriktirmeye basla
22_kedini cok daha fazla mincikla,op,sev
23_barinakta gonullu calis
24_kedi kopek oteli ac
25_dans ogren
26_ingilizce ogren
27_bol bol kitap oku,hobilerine cok daha fazla vakit ayir
28_her gece yatmadan once mutlaka dua et
29_ata bin
30_parasutle atla
31_buz pateni ogren
32_yuzmeyi ogren
33_saclarini uzat,hepsi bir boy olsun,kat kestirme,evde bile olsan fonsuz gezme
34_yeni bilgiler edin,beynini surekli calistir
35_ev al(buyuk,yeni,4 oda olusa sahane olur:))
36_araba kullanmayi gelistir,cok iyi bir sofor ol,sehirlerarasi yolculuk yap
37_cicek yetistir,onlarla konus
38_muzik dinle kendi kendine dans et
39_traking yap
40_fotografcilik kursuna git ve kendini bu alanda gelistir
41_bir muzik aleti cal
42_aktif ve sosyal ol,derneklerde gorev al
43_kendine izlenmesi gereken filmler listesi hazirla ve izle
44_kolleksiyon yap
45_meditasyon yap
46_hic bir hazirlik ve plan yapmadan bir sirt cantasi alarak tatile cik
47_doganin icinde cadir tatili yap
48_fobilerinle yuzles ve onlari as(ozellikle hamam bocegi fobisi)
Bayanlar listem cok daha uzun.simdilik bu kadar.sonra devam edecegim kaldigim yerden.sizlerden de bekliyorum listeler.olmeden once neler yapmak isterdiniz?

Ölmeden önce değil de, bu yıl ve birkaç yıl içinde yapmak istediklerim:

- Hamama git.
- Kayak yapmayı öğren.
- Paten kaymayı öğren.
- Almanca öğren.
- İstanbul'u gez.
- Türkiye'yi gez.
- Para kazan.
- Her gün hayatının aşkıyla sevişecekmişsin gibi bakımlı ol :) Tepeden tırnağa.
- 30 yaşına kadar 30 ülke gör.

Sondan bir oncekine bayildim:))hamami ben de ekleyebilirim listeme

Sondan bir oncekine bayildim:))hamami ben de ekleyebilirim listeme

Anneannelerimizin lafı vardır ya "her zaman doktora gidecekmiş gibi çık evden" diye, ben onu pozitife çeviriyorum :) Yani sevmediğin solmuş külotunu giyme at, gece uyurken bile çamaşır sulu eşofmanını giyme, her daim ağdalı ol vs. vs. :)

Hamam da 100 liraydı şimdilik erteledik, aslında parasından ertelemedim ben, birkaç kilo verip öyle gitmek istiyorum ilkbaharda.

Ne kadar haklilar.gercekten oyle.uyurken bir camasir sulu esofmanla uyumak var bir de tertemiz misler gibi uyumak var.uyku kalitesi bile degisir bence.dun yatirmadan once kizimin ustunu degistirecegim.esime dedim kiyafet getir.gitmis sacma sapan alakasiz ust ve alt getirmis.biri baska takimin alti digeri baskasinin ustu.alakasiz 2 renk.bunu mu getirdin dedim ne var uyuyacak cocuk kim gorecek dedi.gittim degistirdim.sik giyinmeyi ogrensin insanin kendisine saygisi artiyor.tamam insanlari dis gorunusune gore yargilamayalim ama guzel giyinmek en azindan kendine yakisani giyinmek onemli.illa pahali seyler olmasi gerekmiyor

yapmak istediğm o kadar fazla şey var ki , para- zaman bulabilecek miyim hiç bilmiyorum
ama aynı zamanda para koymak istiyorum kenara bir evim olsun istiyorum
çalışmaktan bana kalan zaman sadece pazar günleri pazar günleri katılabileceğim aktiviteler az ve zaten halsiz oluyorum
ama yaşayabilmem için çalışmam lazım
işimde mutlu olmak normal saatlerde evimde olmak istiyorum ama olmuyor offf offff

Olene kadar upuzun yillar var daha onunde(allah bilir tabii ama oyle dusunerek hazirladim listemi)gerceklestirirsiniz umarim

1.bol bol ağaç dik
2. sokak hayvanlarını besle
3. evine sokaktan bir hayvan al ve onu yaşam arkadaşın olarak sev sahiplen
4. hep kitap oku hep hep hep oku
5. hayal kur

Meslek degistirmek
Sevdigim isi yapmak
Cocuklarimi buyutmek ve onlarla TR.yi gezmek
Ehliyet almak
Daha bir suru var ama ilk dortte bunlar var

Tarih ogretmeniyim...ailemin zoruyla bu holumu okudum ..guzellik uzmani olmak istiyorum ama 20aylik bebegim var onu buyutunce kursa gidip sadece zevk icin calismak istiyorum

İnşallah hedeflerinize ulasirsiniz.Allah yardimcunız olsun.
Sagolun ..insanin istemedigi meslegi yapmasi cok zor..aslinda guzel ogretmenlik ama ogrencilerin lakayt tavirlari ogretmen dedikoduları ...yazililar velilerin cocuklarina prof. Gozuyle bakmasi..birazda zorlama bu bölümü secmem cok etkili...
Evde dogal receler cilt sac bakimi yapmak el isleri beni o kadar mutlu ediyor ki ...yasim35..kac yasinda hedefime ulasirim bilmiyorum ama sevdigim isi yapmak istiyorum

Bende sizden farklı değilim 29 yaşındayım.Edebiyat bölümü okurken dondurdum üçüncü sınıfta.İkinci üniv.kapsamında başka bir ön lisans bölüm okudum.O ön lisans bölümü lisansa tamamlamak istiyorum.O alanda uzmanlasak istiyorum.Bu senede edebiyata donus yapmak istiyorum yine de.Ucé kadar gelmişken bitirmek en mantiklisi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…