Yengem

2minnosannesi

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2022
391
193
29
Merhaba bayanlar biz 3 kardeşiz ablam abim bende en küçük.Abimle bir yıl arayla evlendik.Yengem ve abim ilk 5 yıl bize yakın bir yerde yaşadılar 5 yildirda yengemin memleketinde yaşıyorlar ve biz 5 yıldır yegenlerimizi göremiyoruz yengeme göre gelmemelerinin sebebi para abim geliyor ama yengem ve çocuklar 5 yıldır gelmiyor ve annem babamda çok üzülüyorlar torunlarını göremiyorlar.buraya yazmamın sebebi bence yengem abartıyor abim tek çalışıyor yengem hep parasızlıktan yakınıyor sende çalış diyoruz ben asla çalışmam diyor abim asgari ücretinden üstünde maaş alıyor ama yengem bize söylemiyor asgari ücret alıyor diyor ama biz biliyoruz
Ablamın oğlu evlendi geçtiğimiz yaz yine gelmedi yengem annemi arayıp paramız yok yol paramızı görümcelerim karşılasın demiş annemde ablan düğün yapıyor masrafı çok söyleyemem benden içinde iki çocuğu var onun kocasıda tek çalışıyor onada diyemem demiş.annemlerde emekli maaşı ile geçiniyorlar onlarda da yok yani.abim maaşını alır yengeme verir evi o çekip çevirir yengem çok tutumlu insandır hakkını yiyemem ama kenarda parası olduğuna adım kadar eminim ama gelmemesine sebep bulamıyorum
Benimlede her konuştuğumuzda siz zengisiniz diyor sinir oluyorum ikinci çocuğum olmadan önce çalışıyordum evlendikten sonra evimi aldım eşyalarımizi herşeyi eşimle birlikte yaptık ama yengeme hersey alındı mobilyası beyaz eşyası falan eee çalış diyoruz oda olmaz ablam içinde gelinine herseyin en iyisini yaptı diyor ama ablamda köyde oturuyor hayvan bakıyor tarlaya heryere eşiyle birlikte çalışıp yapiyor ama lafa gelince siz zengisiniz diyor ama biz eslerimize yardımcı oluyoruz hayat pahalı biliyorsunuz ama o yapmıyor bizden annemlerden bekliyor abim yokken annemi arayıp para muhabbeti yapıyor hep ablamı zaten düğün geçirdi etti hiç aramadı beni arayıp hep yine para muhabbeti çok sıkıldım ama yegenlerimi çok özledim ne yapmamız gerekir bana bir akıl verin

Merhaba bayanlar biz 3 kardeşiz ablam abim bende en küçük.Abimle bir yıl arayla evlendik.Yengem ve abim ilk 5 yıl bize yakın bir yerde yaşadılar 5 yildirda yengemin memleketinde yaşıyorlar ve biz 5 yıldır yegenlerimizi göremiyoruz yengeme göre gelmemelerinin sebebi para abim geliyor ama yengem ve çocuklar 5 yıldır gelmiyor ve annem babamda çok üzülüyorlar torunlarını göremiyorlar.buraya yazmamın sebebi bence yengem abartıyor abim tek çalışıyor yengem hep parasızlıktan yakınıyor sende çalış diyoruz ben asla çalışmam diyor abim asgari ücretinden üstünde maaş alıyor ama yengem bize söylemiyor asgari ücret alıyor diyor ama biz biliyoruz
Ablamın oğlu evlendi geçtiğimiz yaz yine gelmedi yengem annemi arayıp paramız yok yol paramızı görümcelerim karşılasın demiş annemde ablan düğün yapıyor masrafı çok söyleyemem benden içinde iki çocuğu var onun kocasıda tek çalışıyor onada diyemem demiş.annemlerde emekli maaşı ile geçiniyorlar onlarda da yok yani.abim maaşını alır yengeme verir evi o çekip çevirir yengem çok tutumlu insandır hakkını yiyemem ama kenarda parası olduğuna adım kadar eminim ama gelmemesine sebep bulamıyorum
Benimlede her konuştuğumuzda siz zengisiniz diyor sinir oluyorum ikinci çocuğum olmadan önce çalışıyordum evlendikten sonra evimi aldım eşyalarımizi herşeyi eşimle birlikte yaptık ama yengeme hersey alındı mobilyası beyaz eşyası falan eee çalış diyoruz oda olmaz ablam içinde gelinine herseyin en iyisini yaptı diyor ama ablamda köyde oturuyor hayvan bakıyor tarlaya heryere eşiyle birlikte çalışıp yapiyor ama lafa gelince siz zengisiniz diyor ama biz eslerimize yardımcı oluyoruz hayat pahalı biliyorsunuz ama o yapmıyor bizden annemlerden bekliyor abim yokken annemi arayıp para muhabbeti yapıyor hep ablamı zaten düğün geçirdi etti hiç aramadı beni arayıp hep yine para muhabbeti çok sıkıldım ama yegenlerimi çok özledim ne yapmamız gerekir bana bir akıl verin
Siz gidin yegenlerinizi görün ,yengenizin bakış perspektifi değişmez şu saatten sonra .

Amcamın eşi böyleydi babam vefat edene kadar çift maaş diye diye kuruş kuruş hesapladı, cenazede de oğluna babamın alacağı ikramiyeyi sormuş. Amcamın çok yüksek maaşı vardı. Burada hata sizin sınır koyamamanız ve çocukları siz gidip görmemeniz. Abiniz zaten en suçlu ama siz yengeyi suçluyorsunuz.
Bu kadınla az sohbet muhabbet, az kişisel detay, siz zenginsiniz demeden siz zengisiniz, borcunuz mu oldu diyip hadi iyi günler kapat, çocukları da kendiniz gidip görün olmadı.

Yengenin çalışıp çalışmaması sizi zerre ilgilendirmez , bu arada yenge çok uyanık, tam size göre bir gelin 😅

Yorumların çoğunda yengenin çalışıp çalışmaması sizi ilgilendirmez denmiş ama ben öyle düşünmüyorum.
Eğer başkasından para isteyebiliyorsa ki bunun ucu konu sahibine de dokunuyor gayet git çalış diyebilir.
Evet çalışıp çalışmamak kişinin kendisine kalmış ama para istiyorsan karşındaki kişi de çalışıp çalışmana laf söyler.
Abiniz para bulup geldiği halde yengeniz gelmiyorsa mesele para meselesi gibi gelmedi bana.
Onlar gelmiyorsa sizler gidip görün çocukları bu da bi alternatif.

5 yılda siz olmasanızda anneniz babanız gitmiş olmalıydı. 1-2 yıl değil ki 5 yıl. Birde kaç saatlik yol ?
Arabayla 19 saatlik bir yol annem ve babamın türlü çeşit hastalıkları var o yüzden gitmiyorlar yoksa neden gitmesinler.biz hepimiz bir yerdeyiz onun gelmesi daha makul ve bize yakın otururken kendi memleketine her yıl gidiyordu ben buna kızıyorum bize gelince yok

afedersiniz ama yani 5 yıl kadın getirmemiş de, anne babanız niye hiç gitmedi ?
Hadi gitmediler diyelim verseydiniz bilet parası yol harçlığı getirtseydiniz. Yani hayatı bu kadar zorlaştırmanın alemi yok ki?
5 yıl ya çocuklar evlilik çağına gelecek nerdeyse , hala para diyorsunuz. Anne babanızda para yoksa siz kardeşler birleşip alın bilet gelsinler.

X