yemin ettim.bosanicam

geçmiişte yaşadıkların feciymiş. aman annenin kendini sattığını falan deme eşine. keşke cinayetide demeseydin.
sorunlarınız sanırım hep eşinin senden önceki hayatından. artık o konuları deşmeyi bırak. ve eşine eski sevgilisinden bahsetmemesini ve ondan örnek vermemesini söyle. bunlar boşanmak için sebep değiller.

Son düzenleme:
çok zor okudum çok karışık görünüyo biraz düzenleyip paragraf filan yapsanız daha iyi olurdu

tam anladım mı emin değilim ama çok zor bi hayatınız olmuş sanırım ama boşanmak için sebep mi bilmiyorum
eğer kötü hissediyorsanız boşanın birşey diyemem ama sizde de suç var sürekli geçmişi hatırlatmanız saçma olmuş
herkesin geçmişte yaşadığı şeyler vardır ve yeni bi ilişkide eskilerden söz edilmez
eşiniz de çok hatalı sizi yatak konusunda bile eski sevgiliyse kıyaslamamalı ne derseniz diyin
bi de göğüsleri yoktu vs gibi söylemleri yeni eşine nasıl söylemiş hayret ettim

ayrıca sizi bebekle evden kovması sığınma evinde kalmanız gerçekten sinirlerimi zıplattı
siz neden kendinizi geliştirip bi iş bakmıyosunuz
madem sizi aşağılıyo siz de çalışan kazanan bi kadın olun ki çenesi kapansın ilişkiniz tuhaf bi hal almış doğrusu

Son düzenleme:
Evlendiğimden beri annem evime ilk defa geliyordu. Daha önce eşya yerleştirmeye gelmişti ama bu başkaydı. Evimi güzelce temizleyip yemekleri yaptım. Öğleye 1 saat kalmıştı neredeyse gelir derken. Zil çaldı ve annem geldi.

Ev hediyesi diye birde hediye getirmişti. Paketi açınca şok geçirdim içinden kullanılmış sünger çıktı.

Sordum anneme senin yatak odandaki aynanın üzerinde duran sünger mı bu diye evet dedi. Evde temizlik bezleri vardı ama bunu da kullanırım dedim.
Annem bunu kullan diye getirdim ama temizlikte kullan diye değil dedi..
Yaa peki nasıl kullanacağım dedim geçmişe sünger çekmek için kullanacaksın dedi. anlamamıştım.

Anneannem ve dedem hep kavga ederlermiş anneanneme dedem geçmişe bir sünger çek dermiş ama anneannem bunu hiç yapamazmış. Dırdırları ile dedemi bıktırırmış.

Peki neden kadınlar geçmişe sünger çekiyor da erkekler çekmiyor dedim anneme annem çünkü erkekler unutkandırlar geçmişi hatırlamazlar kadınlar ise hassastır kendilerini üzen hiçbir şeyi unutmaz aklına geldikçe acı çeker ve etrafındakilere de acı çektirirler dedi.

Anneannem de hatasının farkında olduğu ama düzeltemediği için anneme nasihat amacıyla onun ilk evlendiği zaman ev ziyaretine bu hediye ile gitmiş.

Bize yaptığın taze kuru fasulyen ve pilavını afiyetle yedik karnımız doydu dedi.
Ama bayat yemeği önümüze çıkarsan keyifle yiyemez tam doymadan kalkardık dedi.
Evlilikte böyle bişey işte yavrum geçmiş konuları bayat yemek gibi ısıtıp getirirsen bir kaç ısıtmadan sonra tadı kaçar karın doyurmaz hale gelir. Ama geçmişe sünger çekersen tadınız hiç kaçmaz .

Cok güzel nasihat dolu bir yazi paylastiginiz icin tskler...
InsaALLAH sünger cekenlerden olabiliriz ufacik seyleri bile unutamiyoruz yuvamiza huzursuzluk veriyoruz (yani kendi adima)

Aile yaşantınıza birşey diyemem. Zor günler geçirmişsiniz.
Ama evliliğinizde de eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmuşsunuz,anladığım kadarıyla.
Niye eski mevzularını eşinize soruyorsunuz?
Sevdin mi,kıskandın mı,öptün mü bilmem ne.
İlişkilerini bilmem lazım demişsiniz ya yok öyle bir dünya.
Niye lazımmışsınız? Bilmeyin. Onunla yattığını öğrendiğinizde ne geçecek elinize anlamış değilim.
Ailesi zaten size bu konuda zorluk çıkartmış,sinirinizi alt üst etmiş,sabrınızı sınamışlar,siz de gidip eşinize soruyorsunuz.
E adamın da duyguları depreşmiştir,o günleri hatırlatmışsınız resmen.
Tabi anladığım kadarıyla konuşuyorum çünkü çok karmaşık yazmışsınız. Bu eski sevgili olayı çıktıktan sonra mı size öyle kötü laflar etmeye başladı? Eğer öyleyse sizin de hatanız var. Değilse arkanıza bakmadan kaçın bu heriften. Bi cacık olmaz zannımca.

Siz eskileri açarak eşinizi sorguluyorsunuz ama sizin de başınızdan nikahsız bir evlilik geçmiş.
Eşiniz sürekli bunu irdeleyip tadınızı kaçırsa ne hissederdiniz?

Bence esinle bu kadar ugrasma.
Kizin varmis ona ada kendini.
Onun gelecegi icin ugras.
Sen kesela almanca ogren.
Kocalarimizin ustune bu kadar dusmeyelm.
Sorun yokken sorun cikarmayalim.
Eski eskide kalmistir.
Miladiniz nikah tarihinizdir.
Arkadaslarn dedgi gibi kendini gelistir.
Bosanmak ici nedeniniz yook bence.
Hayat kime kolay ki size kolay olsun,
Saglicakla kalin,

o ne istiyor bilmiyorum.ama ben genel kulturu yuksek biriyim bi cok iste calistim foto mollik bile yaptim ondan oncede iyi bir gelirim vardi..ben isvicreye geldigimden dolayi burda trnin diplomalari bile gecmiyor.ama diploman varsa dili biliyorsan bi kac isi bulabilirsin.calismamam min sebebi kizima bakcak kimse yok.ama genede almanca ogrenmek icin elimden geleni yapiyorum.burada nirmal almanca konusulmuyor.sokak dili ile o almanca cok farkli o yuzden kurs gerekiyordu.maddi durumlardan dolayi gidemedim ama iki aydir kursa gidiyorum iki kurs atladim evde verdigim emekle.yazilanlardan bemim bombos oldugumu dusunmeyin.trde olsaydim simde olurdu paramda.burda okadar kolay degil..calisam iznim var ama hala meslek yapacak durumda degilim ugrasiyorum diger seneye b1 i kazanirsam hatasiz meslek yapabilecegim!!esim beni boyle srcti buraya gelince cocugumuz olunca da venim boyle olacagimi biliyordu.ama bunu dile getirmesi igrenc geliyor bana..ben hayatimi bi yerde viraktim ve onum yanina geldim cunku.yeni bi hayat basladi

ilk tanistigimizda her iki lafindan ornek o kizdi takmiyordum .bikere patladim bir daha eski sevgilim deme diye..evlendik bu konular acildi..bi lere o bana dedi poker oynamaya gazimoya gitmek isityorum bende gidemezsin dedim bana dedigi suydu:benim eski sevgilim bana guveniyordu sen guvenmiyorsun kendinede bamada orda kayis koptu.uc aylik esine dedi bunu...sonra memeleri ile olanida sexle ilgili olanida osoyledi oylesine bir gunde..buda benim hamilekik gibi hassas bi donemimde tranva sebebim oldu ve hep ustune gittim gititm gittim.cunku onu sevdigini unutmadigini dusunemye basladim tabi bide cevredende duyduklarimla boyle biri oldum..

Siz eskileri açarak eşinizi sorguluyorsunuz ama sizin de başınızdan nikahsız bir evlilik geçmiş.
Eşiniz sürekli bunu irdeleyip tadınızı kaçırsa ne hissederdiniz?

esim onu sevmedigime gozleri ile sahit oldu cunku...onunla ilgili tek birseyi esimle virgun olsun kiyaslamadim cunku.

ben esime ilk evliligimizde eski hayatimda olan kisiyle soyle sex yaptik sen soylesin boylesin..onum seyi buyyktu kucultturdu mesela.desem o ne hissederdi cok merak ediyorum..galiba beni affedemezdi...simdi bunu ornek verdigimden bana ne takmazdim diyor ama ozaman eminim oda takardi..memesini nerden biliyor yaptirmis falan filan..size esiniz buna bemzer seyler soylese ona tam guvenirmiydiniz..??ona biz mutlu olalim yeter diyebilirmiydiniz.??bana ask hayatini defil sex hayatini anlatti hemde biz sex yaptiktan sonra gozume bakarak!!!

Son düzenleme:

kendimi anlatamadim sanirim.ben onum gecmisini degil onum yalanlarini sex hayatini bana kiz arkadasiyla beni kiyaslayarak anlatmasini memesini yaptirdigibdan bile haberdar olmasi..bide yuzume bakip benleyken yaptirmadi baskasina gitti yaptirdi demesi....bu konular oylesine acilmadi..cevreden duydugumdan sonra ona sordum ama bana ilk anlattigindan farkli cevaplar verdi guvenimi kirdi..sevdim asiktim dese zoruma gitmezdi..ama oylesineymiste falan flan..o tyzden memesine kadsr takip etmis...ustune bunlarda eklenince koptum ben...hamieydimcok kotu bi hamilelik ve logusalik gecirdim..esim ps3oynardi ben odada bir haftalik dogumdan cikmistim..birkere bile gelip bakmazdi bana aglardim yorgunluktan..duymazdi..ama kendinin dedigine gore bes para etmez kiza bile onu aldattigi halde taviz verip evinde kalmis bi insan bu..konu kisakncliktan ote...ben ina gidip nasil yatiyordunuz sex hayatiniz nasildi diyemi sordum sizce memesi nasildi diyemi sordum sizce asla....okadarini bu konu hassasken o cikardi bana

artik bahsedecegi bisey kalmadi ki..dun itiraf etti yalanlarinida..konu o degil konu sex haytiyla bile beni kiyaslamasi..memesini yaptirdi diyebanaa soylemesi..insan ayrildigi kisinin memesini yaptirdigini nerden bilecek!bana demisti 1sene oldu ayrilali.biz eclendikten sonra 5ay once ayni ortamda cekilmis resimleri var kiz arkadasiyla.arkadaslarinin facrsinde..sorun bana durust olmamasi.

Tüm bunlar doğruysa,

Sen de biriyle evlenmeden aynı evde yaşadığından dolayı şartlar eşinle eşit olmuyor mu?

Bir de neden 2 lafınızdan biri sex?

Madem sevmek önemli olan neden hep aynı şeye takıldınız?

Hayır takıldığınız şeyi siz de bir başka adamla yapmadınız mı?

Bunları üzmek için değil anlamak için soruyorum.

Amma sallamışsınız yahu

Geçmişi deşmekten vazgeçin
Bu kadar uzun uzadıya yazmışsın ama ilişkinizdeki olumsuzlukları siz biliyorsunuz, neden sürekli sizi kıyaslıyor ? Nerde açık var onu tahlil etmelisiniz.
Aranızdaki saygıyı yeniden yapılandırmak zor ama imkansız değil, ortada aşılmayacak problemler yok, öfkeyle kalkan zararla oturur

Başta sinyalleri vermiş zaten her lafında eski sevgilisinden bahsederek.
En başta bunu kabul etmeyip, k.çına tekmeyi basacaktın bu adamın.
Belli mezhebi geniş biri.
Olanla ölene çare yokmuş. Bundan sonra yoluna bak,kurtul bu adamdan bir an önce.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…