yemin ettim.bosanicam

reginas

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2014
36
2
34
Mrb kizlar;ben bugun esimle bitirmeye karar verdim.Benim problemlerim evliligimin baslarina dayaniyor.Biraz kisakancim evet.Ama bu mesele kiskanclik meselesi degil!Ben ve esim tanistigimiz andan itibaren kimse birlikte olmamizi istemedi ben yurtdusina gelin geldim..Geldigimde esimin bana eski sevgililerini anlattilar kiz iki sokak uste oturuyordu..hamileydim..esime sordum; onu sevdinmi?onunla neden birlikte oldun gibilerden aptalca sorular neden mi? cunku ben hayatimin erkegini,kalbi bi tek bende ilan bana deli gibi asik ve srfkatli bir erkekle evlenmek istemistim sadece..Bana hep onemsiz iliskiler yasadigini soyledi..Buraya geldikten sonra,soylelerdi boyle gelip giderdi beraber ev tuttular falan.. dedikodu yapti cevresi psikolojim alt ust oldu. gorumcem kaynanam cocugu aldirmami istediler.cok cektim uzakta oldulari halde gelip gittikce beni ezdiler.esim sonunda kontagi kesti...Bana sevgilisi ile kendisini;kuzenim tanistirdi demisti esim, sonra yalan soyledi,o tanistirmadi diye..cunku oyleyse kuzeni ile gorusmek istememem bana gore dogal..Cunku esimin eski sevgilisi, esimin kuzeninin en iyi dostuymus. Esim sonra boyle tanistik...futbolda tanistik, hic sevmedim,istemedim,kiskanmadim dedi. .Sonra kavgalarimizda,deger verdik aptalmisin bunu anlmicak kadar demeler..sonra tekrar sevmedim demeler.. ..Bir kere estetikten konu acilmisti tvde.esim dedi!eski sevgilimin memeleri yoktu..benden sonra yaptirmis diye...bende nerden ogrendin bunu bunu dedim.. arkadasi demis ama....ben dusundum ve dedim :demekki hala onla ilgilisin..Bri kerede biz sex yaptiktan sonra bana donup dedi eskisiyle kavga ediyorduk vermedi diye..istemiyor diye..duvarlari yumruklardim.sende oyle degil! .Ama bana cok az geliyor sex icin..bende hep zoruma gitti onla kavga ettim bikere yine ...banada boyle istedigini beni gostermedin diye. .Cok bakimli bi bayanim. Cevremde bi bakan bidaha bakar..oyle hep dile getirilirim..Ama o kendime guvenimi yerle bir etti.artik aklima girmisti.sevgilisi ils yasadiklari daha ozeldi diye dusunup delirmeye basladim. HEP sordum ona! ve hep yalan soyledi!.Ben bana dogruyu soylemesini sitedim durustce..soylemedi..her defaarkli yalan masallar anlatti..Hicc sevmemis ama bir bucuk sene ayni evde kalmis..tatile gitmis. Yatagini paylasmis!!sevsin ama bana esimse durust olmaliydi...ailesi ile yasadikarini arkafaslariyla yasadiklsrini degil belki ama liskilerinden haberim olmaliydi ama boyle degil..dogru durust! Az once konustukedim cok ilgisizsin bana.. biraz daha ilgilen goster beni srvdigini..(hergun isten arar sorar merak eder) oda sende ilgisizsin dedi ..gene eski konular acildi...ben dedim gene seni aldatmis birine bile benden cok deger verdin ailen ve senin gecmisteki yasadiklarin kabysum oldu dedim..her yerde katsima cikiyor..hayalllerimi yiktin dedim...bana daha onceki kavgalarda chillsin egitimszsin issizsin der hep..gene dedi.bana erkek olmadan bir cocuga bakamazsin dedi..sen benle evlendiginde neyin vardi dedi..demekki idalize etmek istiyor beni..ben lise bire gittim birakmak zirunda kaldim.ama cok kisisel gelisimime onem verdim.meslegimde var ama tekstil burada cok yok .Beni aslinda boyle istemiyor.. ve itiraf etti; kiskanmis sevmis onu. Dedim hani kisaknmamistim..kiskanmazmiyim o benim srvgilimdi dedi....Bende dedim; hep boyle dogru konus istedim dedim..ama gec kaldin dedim..istemiyorum seni dedim. .Sexten az oldugundan konustugimuzda bana senin yasinda bi tek sevismek dusunulur cok gencsin dedi..ben senden ondeyim,eskisi gibi sex dusunemem dedi...o 30 ben 24 yasindayim..yemin ettim bosanicam diye kizimin ustune..istmeiyorum diye..sevgi mi hirsmi nefretmi bilmiyorum ama beni caresiz cahil ve issiz bulmasi zoruma cok gitti...ben onu tanidigmda acik luseden drvam ediyordum 7stars bi otelde seftim lgilizcem ruscam var. Gelirim vardi.ama birikimim yoktu. trde drgilim ailem yanimda drgil almancam cokta iyi drgil..okul yapicak kadar...ama ben onun icin geldim 20yasimda buraya...siz olsaniz napardiniz..belki daginik anlattim ama kusura bakmayin.. .Ayrica beni istemiyosan git ben beni istemeyenin pesimden kosmam dedi..bende ; sen belki bi kere boyle yapsaydin sana inanirdim afrederdim dedim...ama artik olsen bile umrumda deglsin ayrilicam dedim..eklenti;lutfen kinamayin:bunuda icimden dokeyim istiyorum,iki yasinda babami kaybettim uvey baba iskenceleri ile buyudum. abimle beraber...adam calismazdi ..aneme hep p... clerine bak derdi...annem calsirdi.. ondanda iki uvey kardesimiz vardi cok srverdik biz hala severiz.döverdi, bicak cekerdi anneme..bizide doverdi..bi gun gormedik ondan.. .Bigun annem birine asik oldu..en son uvey babamla olan kavgada cekt gitti..Megerse bize bakmak icin kendini satarmis..sonra o adama o psikoloji ile gitti..iki de uvey babamdan cocugu birakip..Uvey babam hep anneme kolu kirik bile calisirken ev gelince or..pu nerden geliyosun derdi.kadin gozleme acardi bulasik yikardi..saglikli karar veremedi hic annem..aile yapisi berbat buyumus...her neyse..birgun anem gitti ve o adam ben ve kucuk kardeslerim yalniz kaldik..anem gelmiyordu..bana da evde baski yapinca evden kactim. Sokaklarda kaldim..amcamin oglu bana sahip cikti.calistim didindim uc erkekle ayni evde namusumla kaldim hep..tertemiz dim.kardeslerimi yanima almak istedim. Sonra birgun anneme dondum. annem kardeslerimi almis asik oldugu adamla yasiyordu yanlarina gitim arada bi sex seslerini duyardim..istmezdim kalmak orda.. annemin pesimi uvey babam birakmadi sonra baristilar..ama annem ve uvey babam o adamla konusmaya devam etti..Uvey babam ise giderdi,annem o adamla kahvalti yapardi..igrenirdim onlardan ..uvey babam bugun icip o adami bizim evde bicakladi..adam Öldü!!! o ani hayatimda unutmam ..benim en cok etkileyen,;olayi gordum..disari firladimsoguktu kum yiginini uzerine oylece yatdim...soktaydim.bi ay dogru duzgun uyumadim yemek yemedim!!!..o ara bi arkadasim vardi..bana deli gibi asikti..annemle tatistirdim!!annemde onu sevdi..ben onu sevmiyordum..ama o anemin yaptiklarini biliyirmus..kendini sattigini ..evimizi oradan baska bi sehre tasimamiza yardim etti.tasinditan sonra,yeni hayata basladik ama annem gene evde durmuyordu gidiyordu..Ben bunlari tabi o arkadasim deyince ogrendim annemin kendini pazarladigini.. sonra onla evlendim..annem istemedi; serseri bundan adam olmaz dedi, gitme etme dediysede gittim,aynende olmadi.cok iyiligi oldu bize, ama beni ailesne ezdirdi aylarca aailemi goremedim biri tanir anneni diye..o aciyla yasadim..yasim kucuktu 17ydi nikaha annem musade etmedigi icin sadece dugunumuz olmustu..calismadi gezerdii..aldatti..sonra ayrildim bu esimle tanistim ve asik oldum iste bu dedim..onlar kadar agir olmasada beni oda uzdu kandirdi..kirdi..ben ona uvey babamin birini oldurdugunu anlatmistim..ama nden nicin anlatmamistim..bana dedi oyle furumlar icindr senle benden baska kimse evlenmezdi..ben evlendim diye..halbuk ne cok ksi pesimdeydi biri trde unlu estetik yzmaniydi...her neyse..ki onu affedemiyorum..hayati affedemiyorum..bunlara ragmen ayaktayim gulerdim ederdim eylenirdim..ama sonumuda esim aldi...simdi anneme gelincede onu seviyorum..hatalari gersry cok agir.ama kusemiyorum..babam yok belki ondandir

Son düzenleme:
kusura bakmayın ama harfler birbirine girmiş okurken çok zorlandım

sürekli sizinle önceden konuştuğu kişiyi kıyaslaması çok yanlış...oysa sizinlede severek evlenmişti..ben bu erkekleri hiç anlamıyorum.elde ettiği için hevesi kaçan tiplerdenmi yoksa bu....siz önce affetmeye meyilli konuşun bi alttan alın bakın düzeliyormu ona göre yeniden karar verirsiniz.

Almancam iyi değil bi orasini anladım valla bence Türkcende iyi değil gözlerim acıdı okurken yine de çözemedim.

aslında ortada çokta büyük sorun yok gibi boş şeyler yuva yıkmaya değmeyecek şeyler karşılıklı inatlaşma birbirini kızdırma biraz daha yumuşak adımlarla karşılıklı oturulup konuşulsa halledilmeyecek sorun yok ortada boşanma sebebi yok yuva yıkma sebebi yok helede çocuk var o çocuğun dünyasını boş şeylerle yıkmaya gerek yok derim birbirinizi de boş sebeplerle kırmaya gerek yok derim boşanmak kolay gibi geliyor davulun sesi uzaktan hoş gelir derler ama kendinizi düşünmüyorsanız yavrucağı düşünün derim ve inan öyle eyler varki hayatta şuan senin anlattıkların boşanma sebebi değil çok iyi düşün derim

0ncelikle 4 yildir almanca ogrenmemen cok buyuk hata.
Bunu soyleyim.

Asil konuna gelirsek ne diyecegimi bilmiyorum.
Esin biraz rahat.
Ama hala o sevgilisini seviyor olsa
sana anlatmazdi boyle rahat rahat.
Onunla sadece cinsel acidan ilgilendigine emin ol.
Bosanman tarafi degilim
herseyi degistirebilirsin.

Oncelikle dili ogren
sonra meslek okuluna gidersin
Calisirsin,sosyal hayatin olur.

Su anda tahmin ediyorum ki hep dort duvar icindesin
ve kocandan baska ilgilenecegin kimse yok
sende onun gecmisine takiyorsun.
Sizden oncesi ona ozeldir.siz sizden sonraya odaklanin.

kusura bakmayın ama harfler birbirine girmiş okurken çok zorlandım
Arkadaşa katılıyorum. Hiç bir noktalama işareti yok, harfler birbirine girmiş şekilde ve çok zor anladım. . Yani galiba anladım emin değilim.

Anladığım kadarıyla yorum yapayım. Kıskançlık bana göre dozajinda olduğu sürece normaldir. Ama siz eskilere cok takılı kalmişsınız. Bu kadar geçmişi sorguladiginiza gore Geçmiste takılı kalmanız ve evliliginiz sorun olması normal..

Ayrıca, diğer sorunlarınızı anlayamadim. Eğer yazınızı duzeltirseniz okuyun anlayıp elimizden geldiğince daha çok yardımcı olabiliriz. .

bi tavsiye daha..size cahilsin bişeyin yok vs diyorsa onu dumur edin.kendinizi geliştirin her konuda

Bana dedi calis yada para vericen kadinlara ancak oyle susarlar..alis veris yaomaktan sex bile istmezler:)

Esine anlam vermek zor gibi...Ama sizde neden eskiyi her firsatta soruyorsunuzki....

Yapamayacak sey icin yemin etmeyin....zaten problem birtek dilinizse alman devleti bu konuda yardimci olur size....

Bazı yerleri anlamadım ama bence Ikinizde hatalısiniz sen sürekli eskileri aklına getirmişsin bir ilişkide en olmayacak davranıştır bu bence. Eşiniz de artık bunaldıgı için midir nedir seni onunla kıyaslamaya başlamış sen tepkini başta koyacaktın iyi yada kötü hiçbir şekilde başkasıyla kıyaslama beni diye. Sürekli geçmişte yaşamışsin adamı bunaltıcı derecede bir kıskançlığın var gibi geldi bana seninle evlenmiş onunla değil sizin yaptığınız resmen eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak olmuş üzüldüm gerçekten bir de sizi aşağılaması saygısızlık tabiki ama siz yaptığınız kıskançlıkla güvensizlikle kavgalarla kendi saygınlığınızı yitirdiğinizi düşünüyorum. Keşke böyle yapmasaydınız. Anlattığınız kadarıyla dışardan bir gözle yorum yaptım amacım sizi kırmak değil sadece düşüncemi söyledim elbette ne hissettiğini biz bilemeyiz sadece yaşayan bilir umarım hakkınızda hayırlısı olur ve mutlu olursunuz.

Hayattan nefret ediyorum..korkmuyorum..nolacaksa olsun..ayrica kiskanc diyen arkadaslar..evet kisancim...ama okadsr cokki daha yazamadim..kaldiramiyacagim laflar dedi..bosanicam ondan..hayata kustum artik...esek gubi calisirim yeterki kizim yanimda olsun...onu bir daha huc gormek istemem..bikere de bemi kavga sirasinda kizimla evden kovdu..kadin siginma evinde kaldim srvgime yenik dusup yine geldim eve...ben onceden voyle degildim..yeni bi ulje yeni kultur..srvdiin herkesten uzak yasayip bi tek arkadas etmenin vile zor oldugu bi yerde yasayip ailesi tarafindan sureklu kucuk gorulup ugrasilan viri olsaydiniz bide ystune esinizin sacmaliklari gelsrydi belk sizde ayni olurdunuz..ben boyle seyleri takacak biri drgildim..ama oldum..hamilelik logusalk cok kotu gunler gecirdim..bikere intihar ettim..bebegimi opup.sabah bi yerlere gittik hatirlamiyorum ama pek megerse bisanma kagitlarini almaya..bigun sonra kendime geldim..cok agir ilaclar almistim..aptal gibi..cok vaski vardi ystumde...barismistik yirtmisti dedi bana ..ven iadin siginma evine gidince megerse vermis kagitlari pastaya maykemeye..kagitlari berde sakladin dedim..dedi birinde...beni aptal yerine koymustur kesin okiside

Eş,sevgili,yada sizin geçmişiniz kimseyi ilgilendirmez. Sende kocanın geçmişini sorgulayamazsın. Öyle bi hakkın yok. Ama sana sürekli eski sevgililerini anlatıyorsa onu uyarman gerekiyordu çözüm kavga etmek değil. Eski mazileri duymak istemiyorum ilişkimize zarar verir diyip kapatman gerekiyordu. Mazisi ile öyle lâbali olursan böyle olur. Çocuğun var onun psikolojisi çok önemli
Inşallah hakkkında hayırlısı neyse o olur.

bence sorun sende. herkesin bir gecmisi var. herkes birseyler yasiyor. ve gecmiste yasanmis seyleri sen "simdi"ye tasiyorsan bence problemin kaynagi sen oluyorsun. biraz kendini gelistir. deger, saygi gormek istiyorsan mantikli hareketler sergile. kiskancliginin nedeni de kendine olan guven eksilkligindendir. oz guvenn olacak kendine. esine bagli olacaksin ama bagimli degil. aradaki o anlam farkini anlamissindir. bir de sana tavsiye , turkceni de gelistir. yazdiklarindan birsey anlamak icin derin bir inceleme gerek.Erkekler, kendine bakan, kendini seven, cilveli, neseli, isi gucu olan kadinlara daha deger veriyorlar,. sana tavsiye KENDINI GELISTIR.

evlilik öncesi yaşadıklarına üzüldüm. ancak sorunların olsada bir şekilde kendi düzenini kurabilmişsin bence ayrılmak kararını almadan önce ayrıldıktan sonraki planlarını bir gözden geçir.

evet ne yapıcaksın nerde yaşayacaksın annenle mi kalacaksın yanlızmıoturacaksın çocucuğuna kim bakacak.
FEVRİ KARARLAR ALIP GEMİLERİ YAKABİLCEK durumda olduğunu düşünmüyorum

eşinle sürekli bu konularda bu kadar yüz göz olursan senden utanması çekinmesi de kalmaz asıl hatan burda

İki farklı konu biryerde karmankarışık.
Ne yazacağımı şaşırmış durumdayım şuan.
Eşinde hatalı sende. Önce buradan başlayayım.
Eşine geçmişini, eski sevgilisi okadar çok hatırlatmışsın ki adamın hayatından çıkarmasına izin vermemişsin. Geçmiş geçmişte kalmıştır, eğer onunla mutlu olsaydı onu isteseydi şuan seninle değil onunla evli olurdu. Sürekli onunla kıyaslamakla kendini hatanın büyüğünü sen yapmışsın.

Eşine gelince oda geniş bir insan mış ki eski sevgilisiyle karısını yatakta kıyaslayabiliyor.
Ama inan eski sevgili yüzünden ayrılanıda hiç duymadım.
Artık birbirinize karşı saygınızı yitirmişsiniz, senin işin yok kazancın yok gibi konuşmalarda bundan ileri gelmiş.

Ailenle ilgili durumada çok üzüldüm ama o konuda yapacak bişeyin yok ne yazık ki o yüzden sen şimdi boşnmayı değil evliliğini kurtarmayı düşüneceksin. Ortada aldatma yok, şiddet yok, evine bakan bi adam var gördüğüm kadarıyla. Tek sorun eski sevgili.

Şimdi kocanı karşına al, birbirinizi çok yıprattığınızı eski konuları gereksiz yre çok açtığınızı evlilikte bunların hoş olmadığını yeni bi başlangıç yapmak istediğinizi söyleyin.
Bidaha n'olursa olsun ne sen bu kadının konusunu açacaksın neden ben diye söz al ve temiz bir başlangıç yapın.
Eski sevgili yüzünden evlilik bitirilmez. Bu kadar takıntılı olmayın, eskiyle yaşanmaz.

bol travmali bir cocukluk ve ergenlik gecirmissin. bir psikiyatra git durumunu duzelt. cocugunun da senin yasadiklarini yasamasini mi istiyorsun?

asiri saplantili olmussun, bir an once yardim alman sart. esine soru sormayi birak artik. gecmis gecmiste kalmis.

lutfen kucuk yavru icin tedavine bak. kendi yasadiklarini o yavrucuk da yasamasin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…