Yemekteyiz!!!!

**SU**

çocukta yaparım kariyerde
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
643
9
48
Nedir Allah aşkına bu yemekteyiz saçmalığı.İnsanlar dışarı da bir lokma ekmek için sürünürken Allah tan reva mı bu yapılan saçmalıklar.Dışarı hiç çıkıp bakmıyor mu bu programı yapanlar. İnsanlar açlıktan birbirini öldürüyor. En iğrenç yollara baş vuruyorlar. Bu gün dışarı da evine bir lokma ekmek götürmek için; bir anne fahişelik yapıyor, belki bir baba çöplerden ekmek topluyor yada kim bilir bir çocuk hırsızlık yapıyor. Bu insanlar neden böyle bir durumda iken, hiçbir sorunumuz yokmuş gibi rahat bir şekilde bu programları izliyoruz. Dışarı da yaşam mücadelesi veren bu insanlardan kaç tanesi orada yapılan yemekler den tatmış yada onu da geçtim ismini duymuş. Biz duyarlı insanlar olarak bu programı izleyerek bu insanların kesesini dolduruyoruz. Bir günlük ekmek parası için okuldan gelip, yaz - kış demeden ayakkabı boyayan, mendil satan yada tartı tartan çocuğun günahı ne?... Neden bu çocukta diğer arkadaşları gibi parkta oyun oynayamıyor? Neden çocukluğunu yaşayamıyor hiç düşündük mü? Bütün bunları bir tarafa bırakalım bu insanlara yarışmaları için bir sürü para veriliyor, tabi büyük ödül hariç. Sizce hiç düşündük mü kaç tanesinin gerçekten ihtiyacı var? Bence hiç birisinin… O programda insanlar birbirlerini geride bırakabilmek için en güzel evlerde en güzel yemek takımları ile yemek sunuyorlar. Yapılan bu kadar hazırlıktan sonra sofraya beş insan oturuyor ve başlıyor yemek. Hiç Allah tan korkmadan, Allah’ın vermiş olduğu nimete kusur bulmaya geliyor sıra. Dedikodular hat safhaya ulaşıyor. Bu insanlar önceden küçükken hiç mi zorluk görmemişler ailelerinde. Hiç biri bilmiyor mu fakirlik nedir? Kuldan utanmıyorlar onu anladım da hiç mi Allah tan korkmuyorlar o nimete kusur bulurken… Yarışmanın formatı mı böyle acaba, zengin olmayan yarışamıyor diye bir kriter mi var ki? Neden bu programları yapanlar fakir insanların yarışmasını sağlamıyor? Neden bir ailenin kurtulmasına sebep olmuyor? Yada fırsat verip te bir babanın iş kurmasını sağlamasına yardımcı olmuyor? Şimdiye kadar yarışanlardan kaç tanesi kazandığı ödülü bir hayır işine bağışladı; ben hiç duymadım… Bizin insanımızın kafasını böyle şeylerle meşgul ederek ne yapılmaya çalışılıyor acaba. Gerçekten Türkiye’nin sorunlarını göstermekten mi çekiniyoruz acaba. Kaç program da gerçekten Türkiye’nin gerçek sorunlarına çözüm aranıyor. Bu gün üniversite okuyan bir sürü insana farklı sorular yöneltildi. Bunların arasında kendi yaşadığı ülkenin Cumhurbaşkanı’nı, Başbakanı’nı bile tanımayanlar çıktı. Yazık bu yeni nesil’e, acaba kafalarında ne var bu kadar önemli şeyleri bilmeyecek kadar onları meşgul eden? Tarihini bilmeyen bir nesil, ne kadar o ülkeye sahip çıkabilir soruyorum? Ben de kalkmış tarihini biliyor mu diye soruyorum; bu inanlar daha yaşadıkları ülkenin Cumhurbaşkanı yada Başbakanı kim bilmiyor… Yazık bu gençliğe… Bütün bunların sebebi bence Türk insanının kafasının boş şeylerle dolduruluyor olunması.

Kalk silkelen kendine gel Türk insanı… Böyle, Desti izdivaç, Yemekteyiz yada kadın programları seni kurtarmaz. Bu ülkeyi bizlere emanet eden, Atatürk biz gençlere bir yol gösterici olarak Türk Gençliğine Hitabı’nı bırakmıştır. Neden hala uyuyoruz da silkelenip kendimize gelmiyoruz…

Canım medyada bulunan her programı eleştirmeye kalksak ohooo, bundan daha felaket ne programlar var... Yemekteyiz programlarında yapılan yemekleri tatmayanlar var evet, ancak zaten yemek tarifi veren programlar öncedende vardı, bu sadce işi showa çevrilmiş hali...
Yapılan yemeklerin eleştirilmesine gelince; ülkemizin her yöresinde zaten yemek yarışmaları yapılmıyormu, festivaller çerçevesinde orda da yemekleri eleştirip bir yemeği birinci seçiyorlar...

Haklısınız zorluklar içinde yaşayan birçok insan var, siz yapılan bu programı eleştiririsiniz, başkasıda zorluklar içinde birçok insan varken sizin fazladan olan 2 ayakkabınızı eleştirir( herkes ayağına bir ayakkabı bulamazken sende 3 tane var diye)..
Bunu sınırı yok yani...

aysun4444'e katılıyorum
eleştirmenin sınırı yok yemek programları önceden de yapılıyordu
ama işin şu kısmı var
misafir umduğunu değil bulduğu yer gerçeği yıkılıyor böylelikle
her ne kadar yarışmacıda olsalar ilk defa gittikleri bir evde ıyy bu ne böyle
çocuk maması gibi berbat olmuş tam bir felaketti demek rahatlığını yaşıyor insanlar
her şeyden önce onun bir nimet olduğunu ve misafir çerçevesi içinde bir eve gittiğini unutarak...
en önemliside dedikoduyu seviyor insanlarımız benneyaptımkibenneyaptımki
yüzüne gülüp gülüp arkada yapılan yorumlarda atıp tutuyorlar
programı zirveye taşıyan işin özüde bu aslında
insanlar birbirleri hakkında atıp tuttuklarını bilmeden hoş beş sohbet edip sonra birbirlerini kötülüyorlar
insanlarda da merak uyandırıyor bu haliyle acaba o nasıl davranacak ne söylecek bilmem ne uzayı gider bu liste
işin özü dedikodu ve eleştirmeye dayanır :bbo::bbo:
türk insanı başkalarınınkuyularını kazan yarışmaları seyretmeye bayılıyor
en basiti bir zamanların biri bizi gözetliyoru gelin kaynana yarışmaları vs vs vs.... :nazar::nazar:

gerçekten saçmalık ötesi dialoglar var programda.damak tadıma uymadı çok vasat,tam bir fiyasko,iğrenç,tabağında leke var,bıçağında parmak izi,kaşık yanlış konulmuş vs... sanki herkes ingiltere kraliyet ailesinden gelme!!
bizim kültürümüzde masada 3 kaşık 5 bıçak her yemeğe ayrı tabak yok!ülkemiz öyle zengin bir ülkede değil ama misafirperver ve sıcak insanlarız.
10 bin tl uğruna girilen bu şakrabanlıktan midem bulandı açıkçası.bu program insanları kötü etkiliyor.allah akıl fikir versin diyorum .baydı artık ........

çok haklısım *SU*
ülkemizde yoksulluğun ve açlık seviyesinin en yüksek
seviyede olduğu şu yıllarda bu ve benzeri programlar
hiçte hoş değil...
sabah kadın programları herşey çok güzel güllük gülüstanlıkta
kadınlar göbek atıyor...
dest-i izdivaçmış çıkıyolar şukadar evim var maaşım var
tamam sen adam gibi adamsın evlenmeyi hakkettin...
diğeri sadece emekli aylığım var evim kira yooo sen evlenemezsin
sen adam olmamışsın...
Yarabbim bize bilim lazım ilim lazım iş lazım...:Saruboceq:

canımmm gerşekten benim duygularıma tercuman olmuşsun diyeebilirim...inan bana her gördügümde dışarıdaki aç insanlar geliyor aklıma...çok yazık vallahi...ekran önünde özene bezene yiyorlar etleri tavukları vs...yazık düşünsene canım bunu seyreden beş parasız bir aileyi.bunların ne hakkı varki milletin agzını sulandırmaya.hele birde aç gözlülükleri yokmu..hiç dikkat eden oldu mu herşeyi çifter çifter alıyolar marketten görgüsüzler..birde zenginler yaaa hepsi...bende zaman zaman izliyorum gözüm takılıyor ama sadece yemekleri yaparken daha çok bakıyorum tarif ögrenmek için...ama sofraya oturdukları andan itibaren sinirlerim tepeme çıkıyor ve tahammül edemiyorum.anında değiştiriyorum..hele o nimetlere agız burun bükmeler,kimisi çatalı bıçagı zar zor kullanır,dedikodu yaparlar...
evet yemek programlarıiyarışmaları falan gördük daha önce ama bu başka birşey hiçbiriyle aynı degil...bunların yarışının adı olsa olsa NİMETLERE MANA BULMA YARIŞI olur...çok kınıyorum çok yazık.

Nedir Allah aşkına bu yemekteyiz saçmalığı.İnsanlar dışarı da bir lokma ekmek için sürünürken Allah tan reva mı bu yapılan saçmalıklar.Dışarı hiç çıkıp bakmıyor mu bu programı yapanlar. İnsanlar açlıktan birbirini öldürüyor. En iğrenç yollara baş vuruyorlar. Bu gün dışarı da evine bir lokma ekmek götürmek için; bir anne fahişelik yapıyor, belki bir baba çöplerden ekmek topluyor yada kim bilir bir çocuk hırsızlık yapıyor. Bu insanlar neden böyle bir durumda iken, hiçbir sorunumuz yokmuş gibi rahat bir şekilde bu programları izliyoruz. Dışarı da yaşam mücadelesi veren bu insanlardan kaç tanesi orada yapılan yemekler den tatmış yada onu da geçtim ismini duymuş. Biz duyarlı insanlar olarak bu programı izleyerek bu insanların kesesini dolduruyoruz. Bir günlük ekmek parası için okuldan gelip, yaz - kış demeden ayakkabı boyayan, mendil satan yada tartı tartan çocuğun günahı ne?... Neden bu çocukta diğer arkadaşları gibi parkta oyun oynayamıyor? Neden çocukluğunu yaşayamıyor hiç düşündük mü? Bütün bunları bir tarafa bırakalım bu insanlara yarışmaları için bir sürü para veriliyor, tabi büyük ödül hariç. Sizce hiç düşündük mü kaç tanesinin gerçekten ihtiyacı var? Bence hiç birisinin… O programda insanlar birbirlerini geride bırakabilmek için en güzel evlerde en güzel yemek takımları ile yemek sunuyorlar. Yapılan bu kadar hazırlıktan sonra sofraya beş insan oturuyor ve başlıyor yemek. Hiç Allah tan korkmadan, Allah’ın vermiş olduğu nimete kusur bulmaya geliyor sıra. Dedikodular hat safhaya ulaşıyor. Bu insanlar önceden küçükken hiç mi zorluk görmemişler ailelerinde. Hiç biri bilmiyor mu fakirlik nedir? Kuldan utanmıyorlar onu anladım da hiç mi Allah tan korkmuyorlar o nimete kusur bulurken… Yarışmanın formatı mı böyle acaba, zengin olmayan yarışamıyor diye bir kriter mi var ki? Neden bu programları yapanlar fakir insanların yarışmasını sağlamıyor? Neden bir ailenin kurtulmasına sebep olmuyor? Yada fırsat verip te bir babanın iş kurmasını sağlamasına yardımcı olmuyor? Şimdiye kadar yarışanlardan kaç tanesi kazandığı ödülü bir hayır işine bağışladı; ben hiç duymadım… Bizin insanımızın kafasını böyle şeylerle meşgul ederek ne yapılmaya çalışılıyor acaba. Gerçekten Türkiye’nin sorunlarını göstermekten mi çekiniyoruz acaba. Kaç program da gerçekten Türkiye’nin gerçek sorunlarına çözüm aranıyor. Bu gün üniversite okuyan bir sürü insana farklı sorular yöneltildi. Bunların arasında kendi yaşadığı ülkenin Cumhurbaşkanı’nı, Başbakanı’nı bile tanımayanlar çıktı. Yazık bu yeni nesil’e, acaba kafalarında ne var bu kadar önemli şeyleri bilmeyecek kadar onları meşgul eden? Tarihini bilmeyen bir nesil, ne kadar o ülkeye sahip çıkabilir soruyorum? Ben de kalkmış tarihini biliyor mu diye soruyorum; bu inanlar daha yaşadıkları ülkenin Cumhurbaşkanı yada Başbakanı kim bilmiyor… Yazık bu gençliğe… Bütün bunların sebebi bence Türk insanının kafasının boş şeylerle dolduruluyor olunması.

Kalk silkelen kendine gel Türk insanı… Böyle, Desti izdivaç, Yemekteyiz yada kadın programları seni kurtarmaz. Bu ülkeyi bizlere emanet eden, Atatürk biz gençlere bir yol gösterici olarak Türk Gençliğine Hitabı’nı bırakmıştır. Neden hala uyuyoruz da silkelenip kendimize gelmiyoruz…

sana sonuna kadar katılıyorum... vee duyarlılığından dolayı tebrik ediyorum... biz bunları seyrettikçe daha da iğrençleşecekler ve yaptıkları yapacaklarının yanında hiç kalacak... neden? çünkü biz onları seyrederek destekleyeceğiz!!!! bu kadar boş yetişiyor yeni nesil işte... kim ne giymiş, kim ne yemiş, kim nereye gitmiş, kim kiminle beraber?????..... hayatta aklımıza gelmez... hangi kitabı okuyayım, hangi tiyatroya gideyim ya da şu bilgiyi merak ettim de araştırayım... internet gibi bir bilgi dünyasını bile çirkin şeylere malzeme yapıyoruz.... ben çok endişeliyim gidişatmızla ilgili.... rabbim iyi yapsın... sevgiler.... a.s.

sevgili 'SU'
canım sana sonuna kadar katılıyorum çok doğru bir noktaya parmak basmışsın.ama demekki bu programlar izleniyoki yayınlanıyo açıkçası bende sadece yemek yapılırken izliyorum değişik tarif bulurmuyum diye.aslında bu yarışmalarda zenginler olmayacak çünkü onların zaten paraya ihtiyaçları yok durumu kötü olan aileleri alacaklarki yarışmaya en azından onlar kazansın ihtiyacı olan alsın.ay birde yorum yaparlarken biraz daha insaflı olsalar ya.yok kaşığı beğenmezler yok her tabağa ayrı kaşık yok her yemeğe ayrı kaşık sanki evlerindede böyleler.ya birazcık anlayışlı olun.hepsi birbirine hava atmak için düğüne gider gibi giyiniyolar.çoğunun burnu havada.aslında genel olarak çoğu evinde eşortmanlarıyla oturup belki salatasız yemek yiyorlar ama buradaki salataları bile beğenmiyolar.Allah sonumuzu hayır etsin ne diyeyim....

X