Yemek yapmayı öğrenebilirmiyim

minesonkiray08

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2020
7
12
20
Merhaba arkadaşlar 20 yaşındayım yeni nisanlandim 5 ay sonra düğünüm var ve yemek yapmayı bilmiyorum evim ayrı olacağı için büyük sıkıntı, sizce 5 aylık süreçte yemek yapmayı öğrenebilirmiyim halk eğitime yazılmayi düşünüyorum aşçı cirakligina... lütfen düzgün bir şekilde cevap verebilirmsnz dalga geçmeden neden bu yaşına kadar ogrenmedin diye cevaplar yazmayın ben annem babam olmadığı için yetiştirme yurdunda kaldım orada yemekler önümüze hazır gelirdi haliyle okul falan derken öğrenemedim nisanlimada söyleyemedim yemek yapmayı bilmediğimi sizce 5 ay kısa bir süremi yemek yapmayı öğrenmek için? fikirlerinizi alayım halk eğitim dışında ücretsiz yemek yapmayı öğrenebileceğim yerler var mı

sıfır bilgiyle 27 yasinda evlendim. sükür aç kalmadık inter yemek tarifi dolu zaten. hiç de zorlanmadım. su an ailemin evine gidince de yemekleri ben yapıyorum. sadece hamur işini hala beceremiyorum hamurum ne yaparsam yapayım cıvık oluyor anlamadım

Artık youtube var her türlü yemek tatlı aklına ne gelirse bakarak yapabilirsin.Belki çook eskiden bunlar sorun oluyodur ama şimdi kendin halledebilirsin.Ben evlenmeden önce basit şeyleri yapıyordum.Evlendikten sonra da her şeyi izleyerek yapmaya başladım.Basit şeylerden başlayıp çok güzel yemekler hazırlayabilirsin.Bu bir kusur değil nişanlından saklamana bile gerek yokAyrıca çok iyi yemek yaparım diyen bile gün gelir tutturamayabilir.Eşin de senden mantı hamurları açmanı vs beklemiyodur kii istersen deneyerek onu da öğrenirsin

Ne kadar çok hamarat olursan, çok yemek yapıp yorulacaksın. Bilmemek çok daha iyi. Kurslar, halk eğitim gibi konulara hiç başlama. Youtube'da tüm yemeklerin tarifi, ayrıntılı şekilde var. İzler izler yaparsın. Zaten iki kişisiniz, porsiyonluk az az yaparsın, kötü bile olsa az olduğu için çöpe gitmez.

Ben evlendiğimde de yemek yapmayı bilmezdim sonradan öğrendim tabi öğrene kadar kocam ve ailesi deneme tahtam olmuştu yani öğrenirsin illa dert etme

Yemek yapamıyorum diyenleri asla anlamıyorum. Youtubeda tek tek gösterilen videolar var. Bakıp yapabilirsiniz.

Yemek yapılıyor gayet güzel de oluyor ama kendi tecrübem, çocukluktan yemek yapanların sahip olduğu el becerisi pek kazanılmıyor. Mesela bir şeyi soyup doğrarken bıçağı tutuş şekli, pratiklik...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…