Yemek mi beni yapıyor ben mi yemeği ?

SecretWomen

Guru
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2010
486
376
S.a kızlar başlıktan da anlaşılacağı üzere yemek yapmak benim için bir eziyet ..:KK43:
O soğanları soymak doğramak , doğrarken gözlerimin yanması , kızartmalardaki kokunun üzerime sinmesi .. Bunlar bana çok sıkıntı veriyor ne yapsam sevmiyorum yemek işini:KK12:
Temizlik desen hergün siler süpürür bal dök yala heryer düzen nizam on numara ama şu yemek işi yok muuu beni çıldırtıyor:KK34::temizlik:
Çok şükür ki eşim iş yerinde yemeklerini yiyip geliyor ama oğlum okuldan gelince babannesinin lezzetli yemeklerini arıyor :bicak:

Keşke sihirli bir değnek mutfağıma değse de herşey hazırlansa:KK72:

En sonunda Çıldırıciğimmm:KK42::confused:

Konu aynı dertten muzdarip kişilerle dertleşmek içindir :KK28:
Yemek yapmayı sevenler gelmesinnnnn :sinirli::lülülü:

Saygılarr Hörmetleeerr:KK52:

Son düzenleme:
Doğranmış buzlukta soğan satılıyor, onlardan alın kullanın.
Yada eziyet olmuşken tam olsun diyip 2-3 kg doğrayıp siz buzluğa atın.
Haftada 2 gün babaanneye 2 gün anneanneye yollayın çocuğu.
Zaten çocuk dediğin çoğunlukla makarna ile büyür :))

Bir de kızartma evde asla yapmam. Her şey fırına.

Sogan dogramak icin su ipli cekerek kullanilan seyler var ya onlardan alabilirsin. Cok pratiklestiriyo. Bi de ben soganlari dograyip buzluga atiyorum. Boylece sogan olayi haftada bir kez oluyo.
Buzluga her seyi koyarim .Sogan hic koymadim, bunu da deniycem, buyuk kolaylik olur benim icin.

Corba yapacagin zaman ila dogramana gerek yok , sogani 4 veya 2 böl hafiften kavur geri mazelerini koy.. Soganini sonra cikarirsin, vitamani filan corbaya girmistir..

Doğranmış buzlukta soğan satılıyor, onlardan alın kullanın.
Yada eziyet olmuşken tam olsun diyip 2-3 kg doğrayıp siz buzluğa atın.
Haftada 2 gün babaanneye 2 gün anneanneye yollayın çocuğu.
Zaten çocuk dediğin çoğunlukla makarna ile büyür :))

Bir de kızartma evde asla yapmam. Her şey fırına.

Bizimki çocuk değil gurme mübarek .
Ben çalışırken babaannesi baktı çıtayı yükseltti saolsnnn:KK43:

Genelde öyle yapıyorum çünkü keyifle mutfağa girdiğim yok bugün ne yapsam ımmm şimdi ortaya enfes şeyler çıkarıcam falanlar bana çok çok uzak hergün gerilim yaa
Herkes mutfakta vakit geçirmeyi sevmeyebilir bu çok doğal..
Bi de hamileligin etkisi de olabilir insan yemek kokusundan iğrenebiliyo.
Yemeği günün erken saatlerinde yapıp akşama kadar rahatça oturmak en iyisi. Akşam geç saate kalınca da insanın üzerine öküz oturmuş gibi kalkasi gelmiyo :)

Bende de var aynı sıkıntı birde ne yapsam die her gün düşünmek yok mu
Valla öyle .. Ama beni en yoran oğlumun yemek beğenmemesi birgün yediği yemeği diğer gün beğenmemesi ..
Mesela kaza ile yemeğin bir şeyi eksik olsun hemen anne bu yemekte birşey eksik bunu beğenmedim deyip kızdırıyor sonra da ama yine de eline sağlık deyip güldürüyor beni..
Biz ona arkadaşlarla aramızdaVedat Milör diyoruz buradan pay biç canım çıkıyor ona birşey beğendirecem diye hani makarna çorba yese amennaa

Herkes mutfakta vakit geçirmeyi sevmeyebilir bu çok doğal..
Bi de hamileligin etkisi de olabilir insan yemek kokusundan iğrenebiliyo.
Yemeği günün erken saatlerinde yapıp akşama kadar rahatça oturmak en iyisi. Akşam geç saate kalınca da insanın üzerine öküz oturmuş gibi kalkasi gelmiyo :)
Hamile değilken de kokulara karşı çok hassastım yine yemek yapmayı sevmezdim şimdi hormonlardan olsa gerek iyice soğudum bu işten .. Geçenlerde çok sinirlendim eşime çattım vallahi yeter hergün hergün ne yapacam bıktım falan adam dedi tövbe de kızım sonra yemek yapacak malzeme bulamayız ..bu sefer vicdan yaptım sustum ama çok uzun gitmedi ertesi gün yine ooof pufff banane .adam iyi sabrediyo valla

Ne yapacağımı bulsam yapcam da ne yapacağımı düşünmek bulmak yapmaktan daha zor gelio bana :halay:kek yapınca iyiyse hemen buzlupa koy yarısını kurabıye yapınca yarısını koy kaldır aksamları cayını içerken sigara böreği sar kaldır 1 kıloluk yufkadan buzluga içli mayalı pogaca yapınca koy kaldır hepsı cpcugun onune koymalık ara öğünler corbabı ıkı gunluk yap hwr gun yapmak zorunfa kalmazdın bebeğe cocuga corba lazım sulu sulu 1 kavonoz tursu al karışık iki sogan kavur spganlar yarım kavrulunca tursuyu at ıkı döndür altını kapat alsana meze borcama koy cıkatıp vıkarıp ye yemeklerın yanına bi kac gün havuç mezesi yap 1 kilo havuctan dogra kavur sarımsaklı yoğurtla koy borcama çıkar cıkar ye cesıt bunlar toplu yap yaptıgını iki dakika patates elma dilimi gibi kes tuzla tepsıye üstüne köfte yoğur hemen diz üatğne folyo kapat diğet gün işten gelınce aksamdan hazırladıgını azvık yağ gezdir ağzı fokyoluyken ksııkta pişir fırında bunun aynısını altına patates sogan maydonoz üstüne palamutları diz tepsiye inş unuttugum bile yok tarıflerde at buzluga işten gelince akdamdan hazırladıgını üstüne azcık yağ limon dilimle tuz toz biber su karıstır dök ustune kısıkta pişir lokum gibi olur aksamdan yap yemegini sulu yemek yap iki günlük yap yaptıklarını bende ipli sogan dograyıcıdan aldım cunkü cok kötü oluyordu dogrıyamıyordum cok işime yarıyor tavsıye ederım sitelere bak en tutulur tarıflere kızartma yaptın mı az yapma patlıcan biber bol kızart snr üstüne sarımsaklı domates sos iç dört tabak çıkcak kadar kızart borcama koy bi kaç öğün yersin çıkarır çıkarır sıkı kapaklı bişeye koy yada tencere at dolaba en basiti tavuklu patates yemegı yap hemen piler hem etli hem hafıf sulu hem tencere yemegı en basıtıde evde kım neyı sevıyosa sık yapmaya calıs olsun bıtsın varsa sorun yıne anlatabılırım kardeşşş:KK45:bende süpwr deilim ama mıtfakta şükür:rapci:

X