yemek konusunda fikir

eshes

:) (:
Kayıtlı Üye
25 Mart 2015
189
110
35
arkadaşlar, hayırlı ramazanlar herkese.
çok önemli olmasa da yardımlarınızı bekliyorum . yeni evli sayılırım ve iftara iş arkadaşlarım gelecek. açıkcası ne yapacağımı, nasıl bir iftar menüsü seçmem gerektiğini bilemiyorum. bana yemek önerileri belirtebilir misiniz?
çorba: mercimek ya da yayla
ana yemek: kiremitte köfte veya fırında sebzeli tavuk+ zeytiyağlı taze fasulye
pilav
kalburabastı
aparatif olarak: yaprak sarması, salata, cacık, kızartma yapmayı planlıyorum.
lütfen bana fikir verin.
(not: yemek konusunda mükemmel değilim. ayrıca telaşlanınca en güzel yaptığım yemeği bile bazen çok güzel yapamıyorum. )

Bence menü güzel görünüyor. Sadece kızartma yerine fırınlanmış şeyler tercih edebilirsiniz belki. Fırında Kaşarlı mantar gibi.

Ana yemek olarak guvec deneyebilirsin. Yapimi da basit.

öncelikle teşekkür ederim cevabınız için . ana yemek konuusnda başka ne olabilir? bu konularda çok tecrüben yok açıkcası
Ben tecrübeliyim . İnan bana menü yeterli ve güzel seçilmiş. Yemeklerinin lezzetli olması önemli. Bazı yemeklere gittim acayip çok çeşit vardı ama çorba bile kötüydü. Nimete kötü demek istemem ama açıklayıcı olsun diye. Herkes ekmek ve salata yiyor veya yoğurt. Bu menünün Hakkı'nı ver, yeter. Yardım edecek birileri varsa farklı şeyler yapabilirsin. Aksi taktirde riske atma. Tatlını bir gün önceden yap. Hamur tatlısı bekleyince daha iyi olur.

öncelikle teşekkür ederim cevabınız için . ana yemek konuusnda başka ne olabilir? bu konularda çok tecrüben yok açıkcası

ıftara ne kaldıkı madem mısafr gelck bn olsam bı gun önceden menuyu hazr eder malzememı ona göre kontrol eder ve bugun 5te baslardm yapmaya.. madem yenı ewlısın tavsıyem budur cnm

Y
YA ORDA TECRÜBEM DEMEK İSTEDİM. TECRÜBEN DEĞİL. YANLIŞ ANLAŞILMAMIŞIMDIR İNŞALLAH.

GÜVEÇ İ FIRINA KOYDUĞUMUZDA TEKLİ PORSİYONLARDA MESELA ALTINA AYRICA SU DOLU BİR TEPSİ Mİ KOYMALIYIM?

Firinda yapman sart degil.

Ben acelem varsa duduklu tencerede yapıyorum.
Vaktim varsa guvec tencereye koyup kisik ateste hepsini cigden 3 saat pisiriyorum.

Porsiyonluk yapmam gerekince; tencerede et biraz pisene kadar pisirip, sebzeleri cig ekleyip porsiyonluk kaplara alip firin tepsisine biraz su ile firina atiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…